Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej to drugie. Trudno kupić w FM dobrego gracza tanio. Za Sakho PSG życzy sobie 70 mln euro, (w rzeczywistości oferty rzędu 30 mln przyjęliby z pocałowaniem w rękę), za Di Marię Benfica zawołała 30 mln, a udało mi się go kupić za 27 mln, za Chamakha wołają 45 mln. Przykładów takich można wiele podać. Ceny za zawodników są mocno zawyżone, ale z czasem powinny spadać.

 

Jak zaowdnikowi zostanie rok do konca kontraktu albo koniecznie bedzie chcial odejsc to ceny tez beda nizsze. Mi sie wydaje ze w rzeczywistosci gdy kluczowy gracz ma kilka lat do konca kontraktu kluby zawsze podaja zaporowa cene. Za przyklad mozna podac Ribery'ego. W lato Bayern mowil ze za mniej niz 90mln euro go nie sprzeda a teraz jak Ribery ciagle jest kontuzjowany i stroi fochy cena spadla do 50mln.

Odnośnik do komentarza
Di Marię Benfica zawołała 30 mln, a udało mi się go kupić za 27 mln

???

Akurat Di Maria to jeden z moich ulubionych piłkarzy w FM,więc chciałbym zaprotestować - na 10.0/10.1 ściągałem go na luzie do Milanu za <6 mln €,na 10.2 Benfica zaakceptowała ofertę 12 mln € + Luca Antonini (sami wysunęli propozycję wymiany),więc gdzieś 15 mln €...30 baniek nigdy bym za niego nie dał...chyba,że te -9 przełoży się na PA bliskie 180...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to zależy od statusu zawodnika, jeśli odgrywa on kluczową rolę w klubie i ma status Niezastąpionego to nie ma co się dziwić, że tak cenę zawyżają. Sam tak robię, nie chcąc kogoś ważnego sprzedawać to daje kwotę 2 razy większą od wartości deklarowanej.

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale przesadą jest jak za 19-sto latka, który co prawda dobrze zaczyna się prezentować trzeba zapłacić 14 do 17 mln euro, gdy jest on wyceniany na 4,5 mln :o Choć trzeba przyznać, że warto wydać tę kasę. Miałem go we Włoszech i w Niemczech i już w pierwszym sezonie w Hoffenheim miał łącznie 28 bramek na kącie. Inny przykład to Mandanda i Akinfeev. Oboje warci bodajże koło 6-7 mln, a żeby ich pozyskać trzeba wydać koło 30 mln, a sprowadzenie van der Varta to tylko 8 mln. Trzeba przyznać, że kwestia cen transferów jest mocno niedopracowana.

 

Carlos nie przeszedł wcale do takiego średniaka, szczególnie jeżeli chodzi o kwestie finansowe. Co do Beckhama, to nie oszukujmy się, ale do Zaragozy poszedłby jedynie za solidną pensję, na którą z pewnością włodarzy tego klubu nie stać.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak sprawa stoi z Mandandą, ale wiem, że włodarze CSKA wyceniają Akinfeeva właśnie na ~30mln. Co do młodzików... Nie sądzę by taki Bojan czy z słabszego klubu Alexis Sanchez zmieniliby klub za mniejszą kwotą. Jeżeli ktoś ma naprawdę dobry talent to kosztuje.

 

 

BTW

Koncie, miał na koncie, mierzył kąty...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...