Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

CM Rev nie wydaje łatek, łatki wydaje SI (twórca gry). CM Rev nie ma żadnego interesu w tym aby inwestować czas i pieniądze w coś na czym nie da się zarobić i odwalać robotę za SI.

 

Ale mi chodzi o patche z aktualnymi składami a nie o takie co poprawiają bugi w grze.

Odnośnik do komentarza

Chcialbym podzielic sie moimi spostrzezeniami na patch 10.2.0. Wiec tak. Zauwazylem ze silnik meczowy jest nieco zrypany w porownaniu z poprzednim patchem. Przyklad. Moj obronca podaje do defensywnego pomocnika, a ten stoi nieruchomo za to biegnie do niej ofensywny pomocnik ktory jest ustawiony wyzej. Czesto w ten sposob trace pilki. Przyklad drugi. Pod bramka przeciwnika nie ma absolutnie zadnego zagrozenia. Obronca przetrzymuje pilke, moj napastik biegnie do niego a ten na sile wysoko wykopuje pilke nie na aut tylko (o zgrozo) na rzut rozny. Przyklad trzeci. Jakiejs 70% bramek ktore stracilem wygladalo mniej wiecej tak. Dosrodkowanie z linni bocznej, napastnik wycofuje na srodek za pole karne, podbiega pomocnik i strzela z calej sily gola. Za to ladnie wygladaja faule i niektore akcje. Raz nawet Pawlowi Brozkowi udalo sie cos co przypominalo przewrotke. W gwoli scislosci gram na tej samej taktyce co na 10.1.0

Z takich plusow zauwazylem jeszcze ze mnostwo polskich klubow kupuje obcokrajowcow, glownie afrykanow i to solidnych sadzac po atrybutach. Jak w poprzednim patchu polskie kluby przed sezonem zakontraktowaly 7-8 obcokrajowcow tak teraz naliczylem 35. A Lech Poznan ma w skladzie Theo Luciusa z wolnego transferu.

Aha Uefa za awans do ligi mistrzow placi 7,1 mln euro (poprzednio 4 mln) a za zwyciestwo 800 tys.

Jak cos jeszcze zauwaze na plus lub minus to napisze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam, pytanie w sprawie treningu. standardowo mialem ustawione tak ze kazdy trener odpowiadal za kazdy rodzaj treningu i wtedy byla mala ilosc gwiazdek dla konkretnego treningu a workload(intensywnosc?) ustawiona chyba byla na "noun". potem pozmienialem tak by jeden trener odpowiadal tylko za jedna kategorie treningu i mam duza ilosc gwiazdek ale workload na "light". dobrze zrobilem? to jest lepsze rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza

Dociągnąłem swoje Sutton utd do 2012 roku, niestety - nie udało mi się awansować z conference. ale teraz pojawił mi się problem, który w zasadzie determinuje rozpad mojego składu i zakończenie mojej przygody z klubem. Mianowicie: zawodnicy i sztab żądają kosmicznych pieniędzy. Pierwszy sezon przeleciałem na urlopie, w drugim podjąłem się prowadzenia beniaminka w conference i wszystkie kontrakty podpisywałem w granicach: 5-10 tys. Ł ROCZNIE. Nagle piłkarze, którym kończą się kontrakty, a którzy świata nie podbili (kolejno 11. i 12. pozycja w tabeli) żądają ok. 30 tys Rocznie. Tym samym mogę podpisać tylko kilka takich kontraktów, bo budżet roczny to 0 na transfert i 150k Ł na pensje. Czy to norma, że oczekiwania tak wzrastają? No i jeśli tak, to jak sobie z tym radzicie, prowadząc oczywiście malutkie kluby, gdzie nie ma mowy o handlu talentami czy czymkolwiek, a meczów w FM-ie sprzedawać się nie da ;)

Odnośnik do komentarza

Takie pierwsze wrażenia na tym nowym patchu to na pewno ładniejsze, płynniejsze akcje w meczu 3D. Zauważyłem też znacznie większe poruszenie na rynku transferowym. Na poprzednim patchu trudno mi było sprzedać rezerwowych, nawet za drobne. A teraz, Giza, który u mnie siedział na ławie, poszedł za 2 bańki euro do PSG. Przed chwilą pół Europy biło się o Polczaka z Cracovii, poszedł do Getafe. Spadła też cena za polskich juniorów. Wcześniej większość z nich miała wartość z kosmosu na poziomie 1,5 - 2mln euro. Teraz tak nie jest.

 

Dodam że kontynuję grę rozpoczętą na poprzednim patchu więc może to też ma jakiś wpływ.

 

Na poprzednim patchu problem memory leak pojawił się u mnie dopiero gdy FM był długo włączony. Tutaj natomiast grałem wczoraj pierwszy mecz po włączeniu FM-a i w drugiej połowie przechodzę do opcji taktycznych i gra nie reaguje na nic. Na szczęście odczekałem kilka sekund i zaczęła reagować. Jednak kiedy chciałem coś pozmieniać to się to powtarzało, czyli długo musiałem czekać na reakcję gry. Na szczęście wszystko działało, tylko trzeba było strasznie długo czekać. Zaczyna mnie to martwić, tamto był tylko sparing, więc już do końca meczu nie wchodziłem do taktyki, ale w meczach o punkty często wchodzę do opcji taktycznych. Mam nadzieję że to tylko jednorazowy przypadek.

Odnośnik do komentarza

Momentami ta gra mnie mocno denerwuje. Kompletuję sztab szkoleniowy i chciałem zatrudnić z wolnego transferu Ventrone. Na początku dawałem mu 15 k euro pensji i posadę trenera, gdy nie przystał propozycję zaoferowałem 29 k plus 1,5 mln za podpis i rolę asystenta. I co, oczywiście odrzucił :eusa_shifty:

Z innym trenerem było podobnie na jakimś brazylijskim zadupiu znalazłem interesującego trenera juniorów, zaproponowałem mu posadę trenera pierwszego zespołu, pensję 15 k (do tej pory zarabiał 650) i ciul mi mówi, że za mało. To jest chore :profesor:

Odnośnik do komentarza

Witam

Czy ktoś sie orientuje czy w stosunku do FM 2009 i tego textu http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc/Reputacja-krocie-warta.html

reputacja ligi w MF 2010 jest zmienna ? Bo gram polskim klubem, daje z siebie wszystko zeby stac sie najlepszym w Europie ale nie wiem czy to wszystko ma sens jesli reputacja ligi jest dalej niezmienna jak w FM 2009. Z reputacja wiaze sie kasa, lepszych graczy mozna sciagac itd. Reputacja klubu oczywiscie wzrasta ale jak to jest z liga. Orientujecie sie ?

Odnośnik do komentarza

Tak dzisiaj patrze, że jest już oficjalne potwierdzenie transferu Krivetsa z BATE Borysow do Lecha, w internecie jest napisane, że transfer kosztował Kolejorza około 300 tys. Euro. Odpalam sobie teraz, więc FM i patrze ile w grze kosztuje ten sam zawodnik i oczom nie wierze, bo aż 1.7 mln Euro, więc albo dyrektorzy sportowi Lecha są fenomenalnymi negocjatorami albo poprostu wycena w FM jest aż tak mocno zjeb..., ekhme wiadomo o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Raczej to drugie. Trudno kupić w FM dobrego gracza tanio. Za Sakho PSG życzy sobie 70 mln euro, (w rzeczywistości oferty rzędu 30 mln przyjęliby z pocałowaniem w rękę), za Di Marię Benfica zawołała 30 mln, a udało mi się go kupić za 27 mln, za Chamakha wołają 45 mln. Przykładów takich można wiele podać. Ceny za zawodników są mocno zawyżone, ale z czasem powinny spadać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...