Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie majstrowałeś nic przy taxie to nie dziwne iż zająłeś takie "fajne" miejsce :P poszukaj po necie taktyk i sobie dopasuj albo podobnie jak trening ściągnij i na wzór zrób swoje.

 

ja polecam albo trening default albo TUGa. co do taktyki to proponuję zagrać 4-3-1-2.

Odnośnik do komentarza
Aha no i jeszcze jedno, uważasz, że jeśli sprinterska drużyna olimpijska USA zrobiła by swój zespół piłkarski, to dzięki szybkości wygrywali by wszystko na prawdziwym świecie?

 

Jedna ogólna uwaga - sprinterska na 100% nie. Ale Ty stworzyłeś zespół cyborgów, najlepszych na świecie zarówno szybkościowo jak i przyspieszeniem. Takich zawodników w rzeczywistości praktycznie nie ma (może jeden Messi do tego opisu pasuje), a już na pewno nie w formacjach defensywnych. Stworzyłeś zespół wbrew naturze i prawom boskim ;), to się nie dziw, że osiągasz nienaturalne wyniki.

Odnośnik do komentarza

tsrx, na forum masz dzial 'taktyki', masz tez takie strony jak fm-base.co.uk, forum SI, czy rozne inne zgraniczne strony, jak i nasze Polskie, cmrev.com i centrumfm.net oraz fmzone czy jakos tak :P tam znajdziesz MUUUUULTUM taktyk ;)

Odnośnik do komentarza
Aha no i jeszcze jedno, uważasz, że jeśli sprinterska drużyna olimpijska USA zrobiła by swój zespół piłkarski, to dzięki szybkości wygrywali by wszystko na prawdziwym świecie?

 

Jedna ogólna uwaga - sprinterska na 100% nie. Ale Ty stworzyłeś zespół cyborgów, najlepszych na świecie zarówno szybkościowo jak i przyspieszeniem. Takich zawodników w rzeczywistości praktycznie nie ma (może jeden Messi do tego opisu pasuje), a już na pewno nie w formacjach defensywnych. Stworzyłeś zespół wbrew naturze i prawom boskim ;), to się nie dziw, że osiągasz nienaturalne wyniki.

 

Bez przesady. Nie byłoby problemem zrobić taki zespół w każdym innym zespole. Problemem byłoby, ze czasem musiałbym na nich kliknąć i wystraszyć się pozostałych atrybutów.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, czym sie różni klauzula ''procent zysku z nastepnego transferu'' od klauzuli ''procent z nastepnego transferu'' ???

 

Przypuśćmy, że kupiłeś zawodnika za 1 mln, a sprzedałeś go za 5 mln i w klauzuli dałeś 10%:

a) zysku z następnego transferu to opłata wyniesie 400k (5-1=4 4:10=0,4)

b) z następnego transferu to opłata wyniesie 500k (5:10=0,5)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, czym sie różni klauzula ''procent zysku z nastepnego transferu'' od klauzuli ''procent z nastepnego transferu'' ???

 

Przypuśćmy, że kupiłeś zawodnika za 1 mln, a sprzedałeś go za 5 mln i w klauzuli dałeś 10%:

a) zysku z następnego transferu to opłata wyniesie 400k (5-1=4 4:10=0,4)

b) z następnego transferu to opłata wyniesie 500k (5:10=0,5)

 

 

A juz myślałem, ze jakiś błąd się wkradł :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Witam.Ja mam niestety problem z każdą wersją FM'a : Instaluję oryginalnego Fma np.2006 i wyskakuje mi błąd podczas włączania gry : Runtime Error R6002 Floating Point Support Not Loaded . Co zrobić ? Można temu jakoś zaradzić?Ehh.. akurat z tą grą musiało się to stać; (((

 

Jak nie masz to spróbuj zainstalować najnowszego .NET Framework'a i Microsoft Visual C++. Na stornie M$ można znaleźć linki

Zainstalowałem i nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza

Witam o tak późnej porze. Mam do was pytanka. Wiem zanudzam ale jestem ciekaw waszej opinii.

 

To tak gram AC Milan 2 sezon. W tym sezonie 4 miejsce w lidze no i awans do LM. No to was zanudzę. Grać dalej czy zrezygnować, grać od nowa słabiakiem lub średniakiem. Powoli się nudzę mając takie gwiazdy w drużynie.

 

Drugie pytanie jakimi zespołami zazwyczaj grywacie ?

Odnośnik do komentarza

Pytań na temat tego jaką drużyną grać było już mnóstwo.

Pozwolę sobie skopiować moją wcześniejszą wypowiedź na ten temat

 

Po drugie, jeśli chodzi o wybór drużyny, to uważam, iż nie należy grać światowymi potentatami, jak Real Madryt, Barcelona, itp. gdyż można nimi niemal od razu wszystko wygrać. Wybierz sobie drużynę ze słabszej ligi. Ja np. gram Legią, chociażby dlatego, że jestem kibicem Legii i krew mnie zalewa, gdy widzę co się dzieje z klubem, któremu kibicuje. W FM'ie w Legii doświadczysz oprócz niewielkiego budżetu na transfery(w pierwszym sezonie, po edycji budżetu miałem ok. 4,5 mln zł na transfery, mimo to udało mi się ściągnąć 4 wartościowych piłkarzy), przede wszystkim trudnego zarządu i właścicieli, którzy nijak nie będą chcieli Ci ułatwić prowadzenia zespołu, czy to odmawiając finansów na rozbudowy, czy na transfery, a także sprzedając za śmieszne pieniądze Twoich kluczowych piłkarzy. Dodatkowo dochodzi nieustanna presja wyniku - liczy się tylko Mistrzostwo Kraju i Puchar Polski, każdy inny wynik traktowany jest jak porażka.

Mało tego, jeśli po pewnym czasie klub przestanie Ci wystarczać możesz spróbować swoich sił jako selekcjoner jakieś reprezentacji.

Każdy lubi coś innego, dlatego też sam musisz podjąć decyzję, czy wolisz prowadzić mało znany klub i tworzyć jego historię, czy też objąć znany klub i co sezon odnosić jakieś sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Czy istnieje możliwość ustawienia widoku scouta w wynikach (scout results) tak aby zawsze wyświetlała się zakładka scout main (ta z gwiazdkami PA i CA) ?Gdy ustawiam sobie custom view po swojemu działa tylko do momentu gdy wejde i wyjde z tego trybu. Chciałbym ustawić sobie ten widok jako domyślny (default) da rade ?

Odnośnik do komentarza

Czy istnieje możliwość ustawienia widoku scouta w wynikach (scout results) tak aby zawsze wyświetlała się zakładka scout main (ta z gwiazdkami PA i CA) ?Gdy ustawiam sobie custom view po swojemu działa tylko do momentu gdy wejde i wyjde z tego trybu. Chciałbym ustawić sobie ten widok jako domyślny (default) da rade ?

Ja zrobiłem tak: Tryb widoku->Dostosuj obecny->dodałem sobie rubryki które chciałem i teraz jak wchodzę w raporty scouta to zawsze wyświetla mi się tak jak ustawiłem.

Chociaż nie, czasami rzeczywiście się przestawia na domyślny, chyba nie ma na to rady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...