Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Chemia śmierci - Simon Beckett [9/10]

 

Jeśli ktoś chce spróbować kryminału, to jest to dobra powieść na bardzo dobry początek. Klimat małego miasteczka* w Kornwalii, seryjny morderca, interesujący bohater i ciekawe twisty w końcówce. Już czytam drugi tom z inną sprawą.

 

~~~~~~~~~~~~~~~`

* i znowu okazuje się, że wbrew antypolonitom i ich pedagogice wstydu, pewne zjawiska są jednak ogólnoświatowe, a nie typowo polskie - warto czytać i poszerzać zaściankowe horyzonty...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W małej przerwie od sagi Wiedźmina (między III a IV tomem) sięgnąłem po nowe Metro.

 

Denis Szabałow "Prawo do życia" - czekałem na tę kontynuację. Pierwsza była trochę inaczej zbudowana niż pozostałe książki pod szyldem Metro 2033. "Prawo do życia" trzyma dalszy fason. Militarystyczne podejście się sprawdza, jest po coś.

Bohaterowie znani z pierwszej części, zabawę zaczynamy w tym samym miejscu, co wcześniej skończyliśmy.

Jest dobrze, warto przeczytać.

Na minus jak dla mnie dwie rzeczy:

- za dużo zjawisk nadprzyrodzonych (choćby w stosunku do "Prawo do użycia siły"),

- nie zczaiłem akcji z tunelem- w zasadzie końcowego etapu.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

"Saga o Wiedźminie" skończona. 8 książek poszło szybko (coś koło półtora miesiąca i przeczytane). Tu się jednak przychylę do opinii jednego z obozów fanów. Bo ponoć są dwa: ci co lubią bardzo wszystko; drudzy uważają, że opowiadania są lepsze niż pozostałe księgi.

Ja skłaniam się mocno do tych drugich. W sadze za mało mi było wiedźmina w Wiedźminie. Przy zjeździe czarodziejów i całej tej otoczce politycznej wynudziłem się totalnie. Przeczytałem te pozycje dla zasady, żeby zrozumieć lepiej gry, ale fanem fantasy (czy jak to tam zwać) z krasnoludami, czarodziejami itp nie zostanę (i nie byłem wcześniej).

Nie uważam jednak, że straciłem czas. Chętnie czytałem, czasem nie mogłem się doczekać dalszego doczytania akcji.

 

Nie było aż tak źle, jak się spodziewałem ;) Przyszło i przeszło gładko. Jak wyjdzie coś jeszcze kiedyś, to chętnie sięgnę po dalszą cześć.

Odnośnik do komentarza

Chemia śmierci - Simon Beckett [9/10]

 

Jeśli ktoś chce spróbować kryminału, to jest to dobra powieść na bardzo dobry początek. Klimat małego miasteczka* w Kornwalii, seryjny morderca, interesujący bohater i ciekawe twisty w końcówce. Już czytam drugi tom z inną sprawą.

 

~~~~~~~~~~~~~~~`

* i znowu okazuje się, że wbrew antypolonitom i ich pedagogice wstydu, pewne zjawiska są jednak ogólnoświatowe, a nie typowo polskie - warto czytać i poszerzać zaściankowe horyzonty...

Szepty Zmarłych i Zapisane w Kościach tez są bardzo dobre. Nie polecam tylko ostatniej części - Wołanie Grobu. Tu raczej szkoda marnować czasu, bo książka jest o prostu nudna i naiwna.

Odnośnik do komentarza

czytal ktos cykl "Zapomniana ksiega" Pauliny Hendel? warte polecenia?

Czytałem. Jestem fanem tej pozycji (nawet trzech). Pisałem tu (post 1390). Nie jest to majstersztyk literacki, na początku może nawet lekko napisane, ale mi przypasowała trylogia. Wciągnęło mocno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...