Skocz do zawartości

[FM08] Ja wiem że lepiej byłoby nie czuć nic...


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Leo Beenhakker musi odejść!

 

Po kolejnej kompromitacji tym razem w Chorzowie z Irlandią Północną, gdzie nasi piłkarze zremisowali 1:1 z niżej notowanym rywalem kibicie przemówili i to bardzo donośnie. Strajki, wiece odbyły się w całej Polsce, posłuchajmy kilku wypowiedzi pośród uczestników tego „pospolitego ruszenia”:

 

- Leo musi odejść, jego czas się skończył, on nie ma koncepcji, nie ma wizji, nie ma nic. Ma Krzynówka na lewej obronie i to niech zakończy mój komentarz.

 

- Mieliśmy zaatakować, a Leo wyszedł jednym napastnikiem? ! Zdjął najlepszego Obraniaca, a trzymał beznadziejnego dziś Błaszczykowskiego, do tego Krzynówek na lewej obronie. Leo kończ waść wstydu oszczędź.

 

- Zabrakło woli walki, chęci zwycięstwa, ale skoro trener nie potrafi wskrzesić tego w piłkarzach to znak, że najwyższy czas odejść.

 

 

- Myślisz, że tak będzie?

- Jasne, awansujemy na te mistrzostwa Europy , ale tam będzie blamaż, a potem będzie jeszcze gorzej…

- To co robimy?

- Czarujemy.

 

 

Czarownica:

 

Z gwiazd obłąkanych,

Z włosów czesanych,

Iskry padają,

Jak z polskiej szabli;

Widzą je diabli,

Odpowiadają

Błyskami chmur.

Lecą – świst piór

Buki ugina.

 

Chór Aniołów:

 

Ziemia – to plama

Na nieskończoności błękicie

A Bóg ją zetrze palcem, lub wleje w nią życie

Jak w posąg gliniany Adama

 

 

 

 

- Michał nie śpij.

- A któż to o tej porze?

- Jam Mefistofeles, duch co zawsze przeczy.

- Rany boskie, duch! Tak, to tylko sen!

- Nie sen, lecz jawa! Widzisz mnie, lecz nie lękaj się. Jam przybył by nie Cię karcić, lecz Cię ostrzec i zmusić!

- Jjjak, ale przed czym, co?

- Michale, prezesino jedna! Jest w Twoim kraju pchła wredna! Wypchnięta na piedestał, będzie w chwale, lecz później będzie upadek i nadejdą żale! Będzie gorzej niż za kiedyś, będziemy drżeli na widoki słabych ekip! Lecz to nie musi nastąpić, miej odwagę, nie lękaj się – zwolnij go nim to wszystko się rozegra!

- Chyba wiem o co chodzi, ale przecież odszkodowanie… poza tym kogo za niego?

- To już Twoja sprawa, pamiętaj – zwolnisz go to minie obawa!

 

 

 

Jak donosi TVN24 prezes Michał Listkiewicz podjął szokującą decyzję zwalniając dziś z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera. Decyzja jest bardzo kontrowersyjna, gdyż gramy przecież dobrze i jesteśmy o krok od historycznego awansu na mistrzostwa Europy. Wśród piłkarskich komentatorów jak i samych kibiców zawrzało. Do końca eliminacji pozostało pięć kolejek.

 

 

 

- Musiałem to zrobić, musiałem. Nie pytajcie skąd wiem, dlaczego i w ogóle. Zastanówmy się lepiej kogo zatrudnimy na jego miejsce.

- My Ci ufamy Misiu. Ale za co Michał?

- Nie wiem Grzesiu.

- Przecież Leo wziął takie odszkodowanie, że ja pie…

- Wiem wiem. Na pewno nie weźmiemy nikogo zza granicy.

- A ja mam pomysł.

- No dawaj Zbysiu.

- Poszukajmy jakiegoś polskiego trenera co prowadzi jakiś juniorów na zachodzie, najlepiej takiego co ma mało związanego z naszą polską myślą szkoleniową, mediom się wciśnie jakiś kit, za dużo on nie będzie chciał i problem rozwiązany.

- Zbysiu jesteś genialny!

- Wiem Michałku.

- Eee Zbysie i Michałki, a jest ktoś taki?

- No właśnie Zbysiu?

- Nie wiem. Poszukamy.

 

Jak donosi Polsat NEWS nowym selekcjonerem reprezentacji został nieznany nikomu Adrian Juszkiewicz. 28 letni trener prowadził - do czasu objęcia fotela szkoleniowca polskiej reprezentacji - juniorów hiszpańskiej drużyny Hospitalet. Posiada dwa obywatelstwa polskie oraz hiszpańskie, gdyż prawie całe swoje dorosłe życie spędził na półwyspie Iberyjskim. Jak donoszą nasi dziennikarze podobno Juszkiewicz na bieżąco interesuje się polską piłką i wie kto jest teraz w formie.

Czy się spisze? Szansę będzie miał już za 2 miesiące, gdy gramy z Portugalią oraz Finlandią.

 

Sytuacja wyjściowa:

 

1.	Polska                         9   18
2.	Portugalia                     8   17
3.	Finlandia                      9   17
4.	Serbia                         8   14

Odnośnik do komentarza

Gra: FM 2008

Wersja: 8.02

Update: FM 2008 Revolution Lucasinho&devil Update + bomboniera

Ligi: Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy, Polska (II)

Rosja, Szkocja, Holandia, Portugalia (I)

 

 

- Karolina Szostak,, witam państwa, zapraszam na sport. Zaczynamy od informacji dotyczących naszej ligi; Paweł Brożek, największa gwiazda Wisły Kraków dziś podpisał kontrakt z Salzburgiem, kwota transferu to 3,8mln euro. Dołączył tym samym do Patryka Małeckiego, który dosłownie kilka dni temu również przeniósł się (Za 1,4mln euro) z mistrza polski do austriackiego zespołu. Natomiast największym transferowym zaskoczeniem jest fakt odejścia Rogera (1,4mln euro) do … Al.-Ittihad(KSA) . Jesteśmy przy kadrze – nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski podał skład na mecze z Portugalią oraz Finladią:

 

Bramkarze: Artur Boruc [Celtic Glasgow], Tomasz Kuszczak [Man Utd], Wojciech Skaba [ Polonia Bytom]

 

Obrońcy: Michał Żewłakow [Olympiakos Pireus], Arkadiusz Głowacki [ Wisła Kraków], Paweł Golański [ Steaua Bukareszt], Tomasz Jodłowiec [Polonia Warszawa] , Marcin Komorowski [ Legia Warszawa], Marek Wasiluk [Cracovia Kraków], Dariusz Dudka [AJ Auxerre], Dawid Kucharski [Hearts], Piotr Brożek [Wisła Kraków]

 

Pomocnicy: Mariusz Lewnadowski [szachtar Donieck], Michał Pazdan [Górnik Zabrze], Rafał Murawski [Rubin Kazań], Jakub Błaszczykowski [borussia Dortmund], Ludovic Obraniak [Lille LOSC], Rafał Boguski [Wisła Kraków], Sławomir Peszko [ Lech Poznań], Patryk Małecki [salzburg], Roger [Al-Ittihad], Łukasz Garguła [Wisła Kraków],

 

Napastnicy: Paweł Brożek [salzburg], Adrian Paluchowski [Legia Warszawa], Łukasz Sosin [Anorthosi], Ireneusz Jeleń [AJ Auxerre]

 

Adrian Juszkiewicz podał też listę rezerwową na której znajdują się :

- Łukasz Fabiański (kontuzja)

- Łukasz Załuska (kontuzja)

- Łukasz Piszczek

- Seweryn Gancarczyk (kontuzja)

- Krzysztof Łągiewka

- Jakub Rzeźniczak

- Adam Kokoszka

- Kamil Grosicki

- Maciej Iwański

- Radosław Majewski

- Robert Lewandowski (kontuzja)

- Dawid Janczyk

- Adrian Sikora

- Ebi Smolarek

 

 

 

- Mateuszku co sądzisz o powołaniach?

- Nie chciałbym tu najeżdżać na nowego trenera , bo każdemu trzeba dać szansę , ale to powołania to nieporozumienie.

- Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dlaczego nie ma Krzynówka? Smolarka?

- Dokładnie Romciu, przecież Smolarek znalazł klub , niemiecki Gladbach, a Jacek zagrał ostatnio 10 minut!

- Ciekawe też jak spiszę się Obraniak ,który dopiero co dostał obywatelstwo.

- O niego byłbym spokojny, o ile tylko Juszkiewicz wystawi go w pierwszym składzie.

- No i nie rozumiem co robi Skaba, nawet jako trzeci bramkarz, tam powinien być jakiś junior.

- Nie wiem jak Tobie, ale mi nie podoba się powołanie Paluchowskiego – owszem strzelił już bramki w lidze, ale jest jeszcze młodym dobrze zapowiadającym się piłkarzem, czy to nie za szybko na kadrę?

- Jak zwykle masz rację Mateuszku! Pojęcia kadry ulega degradacji. Kto wie, może na następne mecze powoła kogoś z III , IV ligi , a może powoła i nas?

- Heehe oj żartujesz sobie teraz Romciu hehehe. Ja nie wiem kto będzie strzelał bramki, ale zobaczymy już w sobotę.

- Obyśmy za tydzień nie musieli narzekać.

- Tego sobie, nam i państwu życzę.

Odnośnik do komentarza

szramek - Dzięki, poprawiłem. A z przecinkami teraz się postaram ;)

Lagren & Divio - Dzięki za komentarze :)

 

---

 

- Witam państwa, jest z nami jak zawsze Wojtuś oraz Romuś. Witamy także wyjątkowo dziś Piotrusia, który przeanalizuje nam naszą reprezentacyjną linię środkową.

- Witam państwa. Oj Mateuszku jak Ty zawsze ładnie nas zapowiadasz, prawda?

- Dziękuję Romuś, ale my nie o tym. Jesteśmy po dwóch kolejnych spotkaniach naszej reprezentacji, dwóch pod wodzą nowego szkoleniowca, jak wrażenia? Zaskoczenia nie było, jedno spotkanie wygraliśmy, jedno przegraliśmy.

- To może ja zacznę. Najpierw mecz z Portugalią. Naszą najmocniejszą formacją była pomoc, tak dziwne, ale naprawdę. Tu pochwała dla Juszkiewicza – zagęścił tę formację i Portugalczycy naprawdę mieli problem z rozgrywaniem piłki. Dodatkowo dobrze zagraliśmy w ofensywie, bo nasz kwartet Roger, Obraniak, Błaszczykowski oraz Garguła zagrali naprawdę dobre spotkanie. Niestety w formie nie był Brożek, a umiejętności starczyło mu tylko na tę pierwszą, jedyną bramkę. Wojtuś, chcesz coś powiedzieć?

- Tak, zdecydowanie Brożek rozbudził nasze ambicje, kiedy to zdobył bramkę i wyszliśmy na prowadzenie.

- I się popsuło, bo chwilę potem błąd bocznego obrońcy…

- Brata, Piotra Brożka.

- Owszem dał się ograć jak dziecko. No, ale ja mówiłem – może spróbujmy Krzynówka na lewej obronie, był na ławce Komorowski, a jak grał Piotrek każdy widział.

- Boki obrony dziś zawiodły?

- Zdecydowanie, przy takim ustawieniu, przy tak silnym środku pola boczni obrońcy powinni biegać za dwóch.

- Niestety tego zabrakło, zabrakło też drugiego napastnika. Bo o ile pomocnicy dobrze konstruowali akcje, to Brożek je psuł, a nie było alternatywy.

- W drugiej połowie selekcjoner zdecydował się zagrać na dwóch napastników, ale i to nie pomogło.

- To już wina błędów indywidualnych, bo zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, a wynik jest dla nas krzywdzący. Portugalia na pewno jest klasowo zespołem lepszym i to pokazała.

- Chcąc nie chcąc wynik 4:1 poszedł w świat, co dalej?

- A dalej był mecz z Finlandią.

- Szczerze? Myślałem, że morale w zespole padną, bo przecież nagle nowy trener, mecz z Portugalią, wysoka porażka, a tu nasi zagrali jakby nigdy nic.

- Oczywiście, ale brawa dla selekcjonera – tego czegoś nie miał Leo, bo Juszkiewicz w tym meczu wyszedł dwójką w napadzie, pokazał, że jego taktyka jest bardzo elastyczna. Kontuzji nabawił się Obraniak w jego miejsce wszedł właśnie Jeleń, który stworzył duet z Brożkiem.

- I tak najlepsi w tym meczu byli pomocnicy. Zarówno Kuba Błaszczykowski, który zagrał dziś kosmicznie, świetne spotkanie, ale i Garguła i Roger zdobywali bramki!

- Ten mecz był świetny, natomiast wyglądał podobnie jak ten z Portugalią, tym razem jednak byliśmy bardziej skuteczni.

- Ale zgodzisz Romuś się ze mną, że dobrą zmianę dał Paluchowski?

- Oczywiście Mati, ja zawsze powtarzałem, że należy młodym dać znać. Adrian zaliczył asystę w tym spotkaniu, miał kilka okazji – to będzie przyszłość kadry.

- To na koniec składy, bramki. I żegnamy się z państwem i czekamy do następnego spotkania z Kazachstanem.

 

Portugalia – Polska 4:1 (Ronaldo 3x, Gomes – Paweł Brożek)

Boruc - Golański, Brożek, Dudka, Głowacki – Lewandowski, Roger, Błaszczykowski, Obraniak, Garguła (Jeleń) – Brożek (Małecki)

 

 

Finlandia – Polska 1:3 (Hetemaj – Błaszczykowski, Garguła, Roger)

 

Boruc - Golański, Brożek, Dudka, Głowacki – Lewandowski, Roger (Małecki), Błaszczykowski (Peszko), , Garguła – Jeleń, Brożek (Paluchowski)

Odnośnik do komentarza

Polska – Kazachstan

 

Ten mecz miał być moim debiutem przed własną publicznością. Rywal był zdecydowanie słabszy niż moi poprzednicy, jednak mecz sam się nie wygra.

Na bramce bez zmian, bo mam duże zaufanie do Boruca, no i nie zawiódł jeszcze w żadnym spotkaniu. Rezerwowi pozostali Ci sami, czyli na ławce Kuszczak, a na zgrupowaniu pozostawał jeszcze Skaba.

Lewa obrona musiała ulec zmianie, ponieważ nie dość, że Piotr Brożek zagrał słabo, to jeszcze złapał jakąś kontuzję. Z listy rezerwowej od razu do pierwszej drużyny awansował Seweryn Gancarczyk, a Komorowski dalej siedział na ławce. Na prawej dalej grał Golański, który spisywał się dość dobrze. Tak samo bez zmian na środku obrony Dudka w parze z Głowackim, jednak coraz częściej zastanawiam się nad zmianą obsady tej formacji.

W środku znaczna zmiana – do pełnej formy nie wrócił jeszcze Obraniak, ale jego miejsce miał zastąpić drugi napastnik, na myśli miałem inną zmianę. Wreszcie gotowy na 100% gry był Rafał Murawski i to on zastąpił Mariusza Lewandowskiego. Graliśmy w końcu ze słabszym rywalem, a „Muraś” powinien też czasem zaatakować. Reszta bez zmian – moje doskonałe trio z Rogerem, Gargułą i Błaszczykowskim.

Największa zaś zmiana jest w ataku. Nie ma kontuzjowanych Jelenia i Brożka. Toteż ich miejsce w pierwszym składzie debiutanci mojej kadencji – wyleczony już Robert Lewandowski oraz etatowy reprezentant młodzieżówki Dawid Janczyk.

Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bardzo ładnej bramce sprzed pola karnego zdobytej przez Gargułę. Po przerwie wszedł Peszko właśnie za Łukasza, gdyż ten narzekał na jakiś ból, nie mogłem ryzykować. Chwilę później kontuzji doznał Błaszczykowski, jego zastąpił natomiast Paluchowski. Przeszliśmy wtedy na trójkę napastników. I zaowocowało to dwiema bramkami, aczkolwiek mogliśmy spokojnie zdobyć ich jeszcze kilka. Trafienie zaliczył Dawid Janczyk oraz Lewandowski, chociaż realizatorzy zapisali tę bramkę obrońcy Kazachów. Tym meczem Paluchowski udowodnił, że jego pukanie do drzwi pierwszego składu jest coraz bardziej donośne – zaliczył dziś dwie asysty, grając tylko 40 minut!

 

Polska – Kazachstan 3:0 (Garguła, Janczyk, Zhalmagambetov sam.)

 

 

Boruc - Golański, Gancarczyk, Dudka, Głowacki – Murawski, Roger, Błaszczykowski(Paluchowski), Garguła(Peszko) – Janczyk, Lewandowski

 

Sytuacja w grupie po 12 kolejkach:

 

1.	Portugalia      29
2.	Polska          25
3.	Serbia          23
4.	Belgia          19

Odnośnik do komentarza

Update wyników:

 

Mój asystent spisał się ... gorzej niż ja, ale wyniki innych spotkań są korzystniejsze.

 

Portugalia - Polska 1:1

Finlandia - Polska 2:1

Polska - Kazachstan 3:0

 

Zdobył 4 punkty, kiedy ja 6, ale tabela :

 

1. Portugalia   27
2. Polska       23
3. Serbia       22
4. Finlandia    21

Odnośnik do komentarza

Bramkarze: Artur Boruc [Celtic Glasgow], Tomasz Kuszczak [Man Utd], Łukasz Fabiański [Arsenal]

 

Obrońcy: Michał Żewłakow [Olympiakos Pireus], Arkadiusz Głowacki [ Wisła Kraków], Paweł Golański [ Steaua Bukareszt], Tomasz Jodłowiec [Polonia Warszawa] , Marcin Komorowski [ Legia Warszawa], Marek Wasiluk [Cracovia Kraków], Dariusz Dudka [AJ Auxerre], Dawid Kucharski [Hearts], Seweryn Gancarczyk [Lech Poznań]

 

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski [szachtar Donieck] Michał Pazdan [Freiburg], Rafał Murawski [Rubin Kazań], Jakub Błaszczykowski [borussia Dortmund], Ludovic Obraniak [Lille LOSC], Rafał Boguski [Grenoble Foot], Sławomir Peszko [ Lech Poznań], Roger [Legia Warszawa], Łukasz Garguła [Wisła Kraków],

 

Napastnicy: Paweł Brożek [Wisła Kraków], Adrian Paluchowski [Legia Warszawa], Ireneusz Jeleń [AJ Auxerre, Dawid Janczyk [CSKA Moskwa], Robert Lewandowski [Lech Poznań]

 

Na ostatnie dwa spotkania mające dać nam awans, historyczny do mistrzostw Europy powołałem taką kadrę, a nie inną. Brak jakiś większych zmian, na ławkę w bramce wrócił tylko Łukasz Fabiański. Na lewej obronie ponownie zabrakło Piotra Brożka, gdyż poziomem jest równy Komorowskiemu, który jest jednak młodszy. W pierwszym składzie i tak zagra Gancarczyk.

W pomocy mam mały problem, gdyż ofensywnych graczy mogę wystawić trzech, a mam czterech równorzędnych i wnoszących coś do kadry graczy - wszyscy byli zdrowi. Atak? Niech zostanie niespodzianką.

Odnośnik do komentarza

- No no troszkę nas ten Juszkiewicz oszukał, wczoraj podawał wyjściowy skład i co? Wszystko zmienił.

- Zaskoczył Belgów?

- Chyba tak, ale elementu zaskoczenia zabrakło na cały mecz.

- Jednak co jak co, wynik bardzo dobry.

- Liczą się trzy punkty, a że całe spotkanie się broniliśmy to już inna sprawa.

- Ustawienie trójki środkowych obrońców, dwóch bocznych ofensywnych obrońców, dwóch środkowych pomocników , ofensywny pomocnik oraz dwójka napastników, to rzadkość w dzisiejszym futbolu?

- Tak, ale zdarza się. Jest to ustawienie, które zagęszcza środek pola, dając na skrzydłach trochę miejsca.

- Tego bocznego obrońcę zagrał Błaszczykowski, jak oceniasz jego występ?

- Zagrał bardzo dobrze, przecież już w Wiśle grywał na obronie, a ta pozycja to takie połączenie skrzydłowego w obrońcą.

- Michał Pazdan zadebiutował w kadrze, czy warto było zmienić doświadczonego Mariusza Lewandowskiego ?

- Jak pokazał mecz, owszem. Michał zagrał całe 90 minut i było to bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu, jeden z lepszych w naszej drużynie.

- Na plus także Gancarczyk, który zaliczył w tym meczu asystę.

- Oczywiście, ja zawsze się z Tobą zgadzam, przecież ja zawsze powtarzałem - nie żadne Krzynówki na OL, tylko Gancarczyk. Dziwi mnie to, że nie gra Peszko, czy on nie widzi jak on gra w Lechu?

- Oj Romuś, Peszko był w kadrze, ale przecież musiał opuścić zgrupowanie, bo złapał kontuzję.

- A no tak...to czemu nie ma Małeckiego? Młody, zdolny...

- A atak? Zaskoczenie?

- Brożek to pewniak, chociaż z Belgią wielkiego spotkania nie zagrał.

- A Janczyk wręcz przeciwnie.

- Tak, zdobył bramkę, która dała nam trzy punkty. Ładną bramkę w dodatku.

- Końcówka nerwowa, broniliśmy zaciekle, ale udało się.

- Tak i to ceni dobry zespół - gramy do końca.

- Znamy już inne rezultaty. Wystarczy nam remis z Serbią i jedziemy na ME!

 

 

Polska - Belgia 1:0 (Janczyk)

 

Boruc - Błaszczykowski, Gancarczyk - Dudka, Głowacki, Jodłowiec – Pazdan, Garguła, Obraniak (Wasiluk) – Janczyk (Lewandowski), Brożek (Boguski)

Odnośnik do komentarza

- Witamy ze studia w Warszawie. Dziś wielkie święto piłkarskie, nasza kadra gra w Belgradzie na słynnej Maracanie z reprezentacją Serbii, gramy mecz o wszystko – mecz o awans. W studiu ze mną jest nasi eksperci od taktyki – Pan Jacyś oraz pan Juruś.

- Witam serdecznie.

- I ja również.

- Panowie, wiemy, że dziś musimy wygrać, jak wyjdziemy na to spotkanie?

- Nie ma co tu ryzykować, wystarczy nam remis o ile Finowie nie wygrają z Portugalczykami.

- Ja bym jednak wolał żebyśmy ten awans załatwili sobie swoją grą, a nie wynikami innych, a co będzie jak Portugalczycy się podłożą? Wyjdą oni i Finowie.

- Trzeba jednak wierzyć w ideały i chyba z takim nastawieniem wychodzi nasz selekcjoner, gdyż ustawienie co by ni było – dość defensywne.

- Tak dziś po raz pierwszy za kadencji Juszkiewicza gramy jednym napastnikiem. Jest nim Brożek.

- Za to mamy za nim Rogera, a na środku Obraniaka i Gargułę, którzy także potrafią zdobywać bramki.

- W defensywie, pierwsza linia obrony to Gancarczyk, Golański oraz Pazdan.

- Widać, że Juszkiewicz zaufał młodemu pomocnikowi i znów zagra on, a nie Lewandowski. Z powodu kontuzji nie zagra Błaszczykowski, który miał bronić, ale też dawał nam poczucie siły w ofensywie, czy Golańskiemu uda się też tak zagrać?

- Golański to jeden z lepszych prawych obrońców w Polsce, gra nowocześnie, do przodu, więc byłbym spokojny. Jasne, nie ma takiej techniki czy dryblingu co Kuba, ale i tak nie powinien zawieść.

- Środek obrony, bez niespodzianek?

- Dudka, Głowacki, Jodłowiec już ostatnio grywali w pierwszym składzie, nie ma doświadczonego Żewłakowa, ale Ci co są powinni zapewnić nam dobrą defensywę.

- Może teraz coś o Serbach, nasz kolega redakcyjny przygotował materiał w którym zobaczymy krótkie charakterystyki najlepszych piłkarzy z każdej formacji Serbów. Zapraszamy.

 

Serbowie to bardzo silna drużyna. W swoich szeregach mają piłkarzy, którzy grają w najlepszych klubach w Europie.

Na bramce numerem jeden jest Vlada Avromov bramkarz włoskiej Fiorentiny, jednak nie gra tam zbyt wiele, z kadrą dopiero co zaczął przygodę, ale to na niego stawia trener Serbów.

W obronie oczywiście błyszczy zawodnik Manchesteru UnitedNemanja Vidic, o takim stoperze możemy tylko marzyć. Gra w pierwszym składzie w angielskiej ekipie. Do tej pory zagrał w 17 spotkaniach, zdobył jedną bramkę i jedną asystę. Angielski tygodnik piłkarski ocenił go na 7.53 na 10 możliwych punktów. W reprezentacji ma już ponad 30 występów i dwa trafienia. Ostoja i spokój mistrzów Anglii oraz reprezentacji.

W pomocy ciężki wybór, gdyż zarówno Kuzmanovic , Jakovic oraz Stankovic jak i Kacar prezentują równy, wysoki poziom, wszyscy grają w świetnych europejskich klubach (Sttutgart, Genoa, Inter, Hertha). Jednak gwiazdą będzie będący w coraz lepszej dyspozycji 20 letni Kacar, ma zastąpić niegdyś gwiazdę berlińskiego klubu – Marcelinho. W reprezentacji to od niego zależy kreowanie gry oraz posyłanie dokładnych piłek do napastników. Jeśli on będzie w formie to nasza formacja defensywna powinna się bać.

Atak Serbów to duet Zigic – Lazovic, jeden napastnik Valencii, będący jednak ostatnio bez formy, natomiast Danko w swoim PSV jest najlepszym strzelcem i zdobywa bramki jak na zawołanie. Jest niezwykle szybkim i dobrym technicznie zawodnikiem. Potrzeba zwrotnego obrońcy by go upilnować.

- A co będzie naszą najmocniejszą stroną? Ja liczę na pomoc, liczę na Gargułę.

 

 

- Proszę państwa wyszli, wyszli na boisko. Piękni, wysportowani prowadzeni przez te dzieci, które kiedyś tak jak oni będą wielkimi piłkarzami. Ale już teraz składy obydwóch drużyn. Serbia, w bramce Awramow, dalej Dragutinowicz, Iwanowicz, Widicz, i Basta. W pomocy od lewej Jankowicz, Kaczar, Kuzmanowicz oraz Dejan Stankowicz. W ataku oczywiście Żygić oraz Lazowicz. A teraz Polacy, Boruc dalej Dudka, Głowacki, Jodłowiec, Pazdan, Gancarczyk i Golański. W pomocy mamy Obraniaka, Gargułę oraz Rodżera. W ataku osamotniony Brożek. A teraz hymny i rozpoczynamy ten spektakl.

 

 

- Aj proszę państwa, nie gramy dobrze. Serbowie wciąż siedzą na naszej połowie, bronimy się, a przecież dopiero 10 minuta spotkania. Niedobrze, tylko Brożek tam czai się na piłki, ale nic z tego nie wynika.

- Idziemy z kontrą proszę państwa! Garguła zagrywa piłkę do Golańskiego ten wrzuca iii Brożek strzela. Obok! Ajaj! Już widziałem piłkę w siatce!

- Fatalna informacja z Lizbony, Finowie prowadzą po golu Forssella. Oznacza to dla nas brak awansu!

- Kaczar idzie środkiem, minął Pazdana, ten nie nadąża. Kaczar, strzela! Brawo Artur!

- Stankowicz na prawym skrzydle, kiwnął Gancarczyka, nie ma asekuracji jest dośrodkowanie, Dudka wybija, ale przed pole karne, tam jest Kaczar, odgrywa powrotem do Stankowicza, wrzuca i niestety proszę państwa! Nikola Żigić i jest 1:0. No tak to musiało się skończyć…

- Dobra wiadomość z Lizbony – Ronaldo zdobywa bramkę na 1:1.

- Zaczynamy powoli dochodzić do głosu, ale to wciąż niewiele. Serbowie się cofnęli, ale nic z tego nie wynika. Dodatkowo dobił ich pewnie fakt – wiadomość z równolegle rozrywanego meczu , ponieważ po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Pasanena Finowie prowadzą 2:1.

- Końcówka spotkania, siedzimy na połowie, ale nie ma żadnego poważnego zagrożenia. Chociaż może teraz Garguła zagrywa do Obraniaka, ten jest w polu karnym, mija zwodem na szybkości jest, jest, strzelaj!No Ludowik strzel!! Basta wślizgiem wybija piłkę, no nie strzelił! Ale jest rzut karny! Obraniak był faulowany! Sędzia wskazuje na 11 metr!

- Do piłki podchodzi sam poszkodowany. Obraaaaaaaaaaniaaaaak goooooooooooooooooool!!!

GOL GOL GOL!! GOOOOOOOOL! Co za emocje!

- Proszę państwa, świetna informacja, Nuno Gomes doprowadza do remisu! Gramy panowie, gramy!

- Bronimy całą drużyną, Serbowie cisną niemiłosiernie. Co z tego będzie, co jakiś czas wyprowadzamy kontry, ale to nic. Remis daje nam awans. Artur broni! Brawo Boruc, brawo! Brawo Polacy, wytrzymać to!

- Deco ! Portugalia prowadzi 3:2!! Proszę państwa to jest coś niewyobrażalnego. W tej chwili mamy mistrzostwa Europy!

- Koniec. Koniec meczu! Serbia nie dała rady! 1:1. Jeszcze chwila, sprawdzamy wynik.

 

Portugalia – Finlandia 3:3

 

- Polska po raz pierwszy w historii awansowała do mistrzostw Europy!!

 

 

Serbia – Polska 1:1 (Zigic – Obraniak kar.)

 

Boruc - Dudka, Głowacki, Jodłowiec - Golański, Gancarczyk, Pazdan – Obraniak, Roger (Jeleń), Garguła (M.Lewandowski) – Brożek (Janczyk)

Odnośnik do komentarza

Pisi - Dudka grał za dwóch :keke: Thx :)

Lucas - Taa, na pewno. Patrz niżej :P

plaski :

Z Serbią:

http://img36.imageshack.us/img36/6986/09092009152924.jpg

Z Belgią:

http://img35.imageshack.us/img35/2100/09092009153024.jpg

 

 

--

 

- Co pan czuł podczas losowania grup ME?

- Szczerze? Gdy wylosowali do nas Włochów, uśmiechnąłem się, bo przecież mieliśmy już zakontraktowany sparing z tą reprezentacją na początku roku.

- A dalej, liczył pan na jakiegoś łatwiejszego rywala?

- Na ME można powiedzieć, że nie ma łatwych przeciwników, mogłem jedynie liczyć na kogoś równego nam. Niestety trafiliśmy na Francuzów.

- Dołóżmy do tego ostatni zespół tej grupy, Hiszpanię i mamy grupę śmierci?

- Dla nas na pewno. To wielkie drużyny, mające wspaniałych graczy, dla każdej z nich finał to mało. A przecież jedna lub dwie nie wyjdzie z grupy.

- Lub dwie? Wierzy pan w sukces?

- Wierzę w mój zespół, wierzę w to, że zagramy dobrze.

 

Po meczu z Serbią euforia w kraju była ogromna, niestety losowanie grup mistrzostw Europy to taki cios w twarz, bo przecież każdy z nas wierzył w wyjście z grupy...

 

 

Grupa A:

 

Turcja

Niemcy

Austria

Rumunia

 

Grupa B:

 

Anglia

Szwajcaria

Czechy

Chorwacja

 

Grupa C:

 

Szwecja

Holandia

Portugalia

Grecja

 

Grupa D:

 

Hiszpania

Francja

Polska

Włochy

 

Najpierw jednak zagramy towarzysko z Włochami i Bośnią.

 

 

Odbyło się także losowanie grup eliminacyjnych mistrzostw świata 2010, los znów był złośliwy dając nam Anglików.

 

Grupa siódma:

 

Bułgaria

Słowacja

Polska

Anglia

San Marino

Łotwa

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...