Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję sformatować sobie dysk na laptopie (Toshiba Satellite z Vistą) uzywajac plyty Product Recovery. Z tego co wyczytałem w sieci płyta ta przywróci mi Windowsa i laptopa do takiego stanu jak przy zakupie i usunie tez wszystkie partycje, pozostawiajac jedna i instalujac na niej Viste. Czy juz podczas reinstalacji systemu bede mial mozliwosc utworzenia ponownie drugiej partycji? Czy mam dokonczyc caly proces i dopiero potem tworzyc dodatkowa partycje? Robi sie to z poziomu Windowsa czy potrzebuje do tego jakis dodatkowy soft?

Odnośnik do komentarza

Planuję sformatować sobie dysk na laptopie (Toshiba Satellite z Vistą) uzywajac plyty Product Recovery. Z tego co wyczytałem w sieci płyta ta przywróci mi Windowsa i laptopa do takiego stanu jak przy zakupie i usunie tez wszystkie partycje, pozostawiajac jedna i instalujac na niej Viste. Czy juz podczas reinstalacji systemu bede mial mozliwosc utworzenia ponownie drugiej partycji? Czy mam dokonczyc caly proces i dopiero potem tworzyc dodatkowa partycje? Robi sie to z poziomu Windowsa czy potrzebuje do tego jakis dodatkowy soft?

majac do dyspozycji plyte recovery zazwyczaj masz 3 partycje

 

windows - zostaje wypierdolona cala i idzie swiezy windows jak miales przy zakupie

dane - zostaje bez ruszenia

recovery - ukryta partycja, ktora z plyta stawia od nowa windowsa, z poziomu windows nie masz do niej dostepu.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca. Mam Toshibe właśnie z serii Satellite i też myślałem, że partycja z danymi zostanie bez ruszenia. Mocno się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że po zastosowaniu płyty recovery komputer został przywrócony do stanu fabrycznego (układ partycji jak przy zakupie).

kwestia producenta, w acerze i lenovo, mam/mialem nietkniete partycje z etykieta dane, o ile oczywiscia partycja nie byla dzielona tudziez dalej modyfikowana(np. dzielona na potrzebe instalowania linuxa).

Odnośnik do komentarza

http://www.litepc.com/

 

Na przykład.

 

Można też kupić i podpiąć zewnętrzny napęd i zainstalować z płyty. :]

 

A jeśli naprawdę system bez różnicy, to możesz żonie zainstalować Ubuntu, potrzebujesz tylko pendrive o pojemności min 1GB - ściągasz obraz płyty, nagrywasz na cd, wrzucasz do kompa z napędem (np PC), resetujesz kompa i uruchamiasz Live CD i tam w menu System/Administracja masz funkcję stworzenia takiego bootowalnego USB.

 

Później w netbooka biosie ustawiasz bootowanie z USB i instalujesz :D

 

EDYTA: Tutaj piszą o win z pendrive

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

witam ! słuchajcie od paru dni mam problem... kiedyś wyszukiwałem piosenek do telefonu oczywiście przez wyszukiwarkę bo nie chciało mi się latać po folderach wpisałem " Epidemia " odnalazło wrzuciłem sobie na telefon, później chcąc coś innego znaleźć to cały czas odnajduje mi tylko Epidemię ! co może być przyczyną ? proszę o pomoc...

 

 

PS. Jak temat był to sorki ;]

Edytowane przez Ernie Souchak
Połączono z tym tematem. Problem dotyczy Visty.
Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Pytanie z kategorii, jestem laikiem:

 

Posiadam Paviliona z zainstalowaną fabrycznie Vistą. Dzisiejszego dnia zainstalowałem Windows 7 na nowo utworzonej partycji powstałej z rozdzielenia podstawowego dysku C. Teraz chciałbym sformatować dysk C. Stąd pytanie do Was, jak to zrobić?Z poziomu W7 jest to niemożliwe, a płyty do W7, nie posiadam. I jak wygląda sprawa ze sterownikami? Czy powinienem się w jakiś sposób zabezpieczyć? Pogooglowałem trochę przed chwilą, ale jakoś podobnego przypadku znaleźć nie umiałem. Stąd liczę na Was. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...