Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiało chłopcy, z Polaków nawet jednego kandydata, to można to poszerzyć o resztę narodowości. Gdyż IMO do Turcji to się jedzie zarobić, a nie rozwijać piłkarsko i robić karierę. I taki sam los spotka nasz tegoroczny towar eksportowy w osobie Tuszyńskiego, Dzalamidze i (potencjalnie) Zwolińskiego.

Odnośnik do komentarza

Śmiało chłopcy, z Polaków nawet jednego kandydata, to można to poszerzyć o resztę narodowości. Gdyż IMO do Turcji to się jedzie zarobić, a nie rozwijać piłkarsko i robić karierę. I taki sam los spotka nasz tegoroczny towar eksportowy w osobie Tuszyńskiego, Dzalamidze i (potencjalnie) Zwolińskiego.

 

Podałem kandydata. Nie pasuje?

Odnośnik do komentarza

 

Śmiało chłopcy, z Polaków nawet jednego kandydata, to można to poszerzyć o resztę narodowości. Gdyż IMO do Turcji to się jedzie zarobić, a nie rozwijać piłkarsko i robić karierę. I taki sam los spotka nasz tegoroczny towar eksportowy w osobie Tuszyńskiego, Dzalamidze i (potencjalnie) Zwolińskiego.

 

Podałem kandydata. Nie pasuje?

 

 

Szczerze, potraktowałem tego Grosickiego jako kolejny nieśmieszny żart. Przeszedł on ze średniaka ligi tureckiej do średniaka ligi francuskiej (dodatkowo odszedł, bo nagle został odpalony przez trenera). Wielki awans, olbrzymia kariera. Grosik nie spełnia warunków wielkiej kariery. Chyba, że traktujemy 5 (lub około 5, nie pamiętam dokładnie) meczów w jednej rundzie (przed odejściem) jako jeden z powodów "wybicia się".

 

Jeżeli macie podać przykład młodego zawodnika, który przyszedł ze słabszej ligi i się wybił grą w lidze tureckiej, a wy wyjeżdżacie najpierw z Grosickim, a później jeszcze z Turkiem (który btw, nie ma jakichkolwiek podobieństw ze sprawą Zwolińskiego), to jak tego można nie traktować jako żarty?

Odnośnik do komentarza

Pytałeś o zawodnika, który w lidze tureckiej wypromował się do silniejszej ligi. Rennes średniakiem Ligue 1? Owszem, ale to ciągle Ligue 1, jedna z pięciu najsilniejszych lig na kontynencie. Powiedz mi ilu graczy potrafiło do takiego średniaka trafić bezpośrednio z Ekstraklasy? W pierwszej kolejności może zajmij się tym, a nie uznawaniem czegoś za żart.

Odnośnik do komentarza

Grosicki nie wypromował się w Sivasporze. On został z niego wyrzucony.

 

I nie manipuluj dyskusją (przecież nie dyskutujemy czy liga polska jest silniejsza od tureckiej, bo to byłby zwykły absurd). Dodatkowo giniesz od własnej broni jak np.:

 

 

Powiedz mi ilu graczy potrafiło do takiego średniaka trafić bezpośrednio z Ekstraklasy?

 

Murawski odszedł do Rubina, Tonev do Aston Villi, Milik do Leverkusen, Rudnevs do HSV, Marcelo do PSV, Teodorczyk do Dynama Kijów, Fabiański do Arsenalu, Lewandowski do Borussi, Jańczyk do CSKA, a Dudce i Jeleniowi udało się trafić do Auxerre, czy też Furmanowi do Tuluzy. I to są przykłady tylko z głowy. Pewnie jest ich więcej. Wszystkie te kluby mają/miały w tamtym czasie chyba porównywalną lub większą renomę od Rennais?

Odnośnik do komentarza

Śmiało chłopcy, z Polaków nawet jednego kandydata, to można to poszerzyć o resztę narodowości. Gdyż IMO do Turcji to się jedzie zarobić, a nie rozwijać piłkarsko i robić karierę. I taki sam los spotka nasz tegoroczny towar eksportowy w osobie Tuszyńskiego, Dzalamidze i (potencjalnie) Zwolińskiego.

a ten irakijczyk co do Udinese poszedł z ligi tureckiej ( w tym roku)? Nie rozwinął się, czy co?
Odnośnik do komentarza

Grosicki nigdzie nie został wyrzucony. Nikt nie rozwiązał z nim kontraktu. Rennes za niego zapłaciło. Mała ilość występów jesienią przed odejściem do Francji była spowodowana kontuzją, która wykluczyła go z gry na ponad 2 miesiące. Pytałem o Ligue 1, a Ty mi wymieniasz transfery do Dynama Kijów czy Rubina Kazań. I Ty mi śmiesz zarzucać manipulację dyskusją? Dudka, Jeleń i Furman. Trzech zawodników w przeciągu 10 lat. Po prostu szał.

Odnośnik do komentarza

Tylko stawiając takie wymogi jak Ty wypaczasz dyskusję. Eliminując Turków zostawiasz samych zagranicznych - a jak wiadomo tureckie kluby kupują poza krajowymi zawodnikami z reguły "uznane" nazwiska, więc ciężko, żeby się oni promowali. Ale masz kilka nazwisk:

 

Izet Hajrovic - Werder Brema

Ondrej Celustka - Nurnberg

Jimmy Durmaz - Olympiakos

Oumar Niasse - Lokomotiv (skoro lecisz z Janczykiem)

Henri Bienvenu - Troyes

Ali Adnan - Udinese

Waris Majeed - Lorient

 

A jak byś liczył wszystkich to można by wspominać o powrocie Kuyta do Holandii, Manuelu Fernandesie w Lokomotivie, Solu Bambie do Palermo czy tam Sebastianie Freyu. Dodatkowo w swojej wyliczance z E-klasy jakoś nie masz problemu umieszczać Polaków, a dodając Turków lista wyglądałaby dużo ciekawiej. Wiadomo, że przejście do Turcji to z reguły skok na kasę, ale dobrze się prezentując spokojnie można jeszcze wbić do zachodnich lig.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że jeszcze przy tych lepszych klubach nie podałeś ile zawodnicy, którzy tam trafili spędzili po transferze minut na boisku. Zmykaj ze swoją manipulacją :P

 

P.S.

Przegrałeś :keke:

 

Chciałeś przykłady zawodników, którzy poprzez swoją grę w Ekstraklasie wywalczyli awans do lepszej ligi, a nie takich, którzy w tej lepszej lidze się sprawdzili.

 

I do tego jesteś sędzią we własnej sprawie, jak miło :)

 

edit. kacper, miło, że dołączyłeś z argumentami. Ustosunkuję się do nich później.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...