Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Do 80 minuty wyglądało to znośnie, nawet pokazali charakter, ale... zakończyli już mecz w 80 minucie, do tego sędzia chyba chciał chłopaków dobić (karny :lol:) i wyszło jak wyszło. Myślę, że piłkarze mieli w sobie resztki honoru i na zakończenie chcieli przed własną publiką wygrać.

Jakaś tam iskierka nadziei się tli.

Spodobało mi się za to podejście Płatka - mówi, że piłkarze grają słabo (mecz z Odrą), a nie jak Stolar, który brał winę na siebie.

Nowy stadion? Taa, byśmy chyba byli fenomenem z największym stadionem w II lidze:)

Odnośnik do komentarza

Do 80 minuty wyglądało to znośnie, nawet pokazali charakter, ale... zakończyli już mecz w 80 minucie, do tego sędzia chyba chciał chłopaków dobić (karny :lol:) i wyszło jak wyszło. Myślę, że piłkarze mieli w sobie resztki honoru i na zakończenie chcieli przed własną publiką wygrać.

Jakaś tam iskierka nadziei się tli.

Spodobało mi się za to podejście Płatka - mówi, że piłkarze grają słabo (mecz z Odrą), a nie jak Stolar, który brał winę na siebie.

Nowy stadion? Taa, byśmy chyba byli fenomenem z największym stadionem w II lidze:)

Artur Płatek - „Porażkę biorę wyłącznie na siebie” ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie odespałem wyjazd. Wygląda na to, że jesteśmy w podobnej sytuacji. Nam się trochę humory poprawiły, bo trzy ostatnie mecze wygraliśmy, ale też tracimy frajerskie bramki i przegrywaliśmy wgrane mecze jak wczoraj Pogoń. Przy trzech bramkach dla nas akcja poszła waszą lewą stroną, nie wiem kto tam grał ale zdecydowanie lewa obrona najsłabsza na boisku, z tym że widoczności nie miałem genialnej, najchętniej to bym powtórkę zobaczył całego meczu. Jeżeli chodzi o przebieg całego meczu to chyba na remis, ale to też nie zadowoliłoby nikogo.

 

Z innej beczki. Co dzieje się z kibicami w Szczecinie? Jak zobaczyłem tę frekwencję, to byłem w szoku. Większość odwróciła się od klubu? Tylu kibiców sukcesu?

Odnośnik do komentarza
Jak informują toruńskie media, do Szczecina ma dziś przyjechać 23-letni bramkarz Nazar Penkovets.

 

Penkovets jest Ukraińcem i urodził się 2 września 1987 roku. Mierzy 202 centymetry i waży 96 kilogramów. Jest wychowankiem Zminy Kijów. W kraju grał też w Obolonie Kijów, Interze Bojarka, Antaresie Myroniwka i Lokomotiwie Hrebinka. Od 2 lat przebywa w Polsce. Wiosną sezonu 2007/08 trafił do Górnika Polkowice, w którym grał również w sezonie 2008/09. Od półtora roku jest zawodnikiem Elany Toruń.

 

W tej rundzie rozegrał 9 spotkań (8 w pełnym wymiarze czasowym). Do składu wskoczył w 8. kolejce po czerwonej kartce Przemysława Kryszaka i nie oddał miejsca aż do końca rundy.

 

W rozgrywkach II ligi zachodniej otrzymał 2 żółte kartki i puścił 8 goli (na 9 spotkań). Trzykrotnie zachowywał czyte konto.

 

Penkovets weźmie udział w testach organizowanych przez Pogoń. Przez najbliższy tydzień będzie miał szansę przekonać do swoich umiejętności sztab trenerski.

 

pogon.v.pl

 

To chyba żart :> Bramkarz to chyba ostatnia pozycja, która potrzebuje u nas wzmocnienia :|

Odnośnik do komentarza

Taaa i trzeci bramkarz to priorytet...

 

--

 

Stanowisko w sprawie Pogoni

 

Stanowisko Krzysztofa Soski, zastępcy prezydenta miasta na zarzuty przedstawicieli spółki Pogoń Szczecin S.A.:

 

1. Pogoń ma wyjątkowo słabe wyniki sportowe w rozgrywkach I ligi roku 2010 , czyli okresie obowiązywania umowy promocyjnej między Miastem i klubem.

W rozegranych dotąd 33 meczach I ligowych roku 2010 ( sezon wiosenny i jesienny łącznie) klub zdobył tylko 37 punktów, co w poprzednim sezonie oznaczało spadek do II ligi.

2. Obarczanie prezydenta Szczecina słabymi wynikami sportowymi klubu jest niepoważne.

3. Nie rozumiem zarzutów klubu, ponieważ tak Miasto jak i klub są zobowiązane do realizowania treści zapisów umowy promocyjnej. Przypominamy, że zgodnie z umową, najważniejszym obowiązkiem po stronie klubu jest utrzymanie drużyny piłkarskiej w I lidze na poziomie umożliwiającym awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W razie nie osiągania satysfakcjonujących wyników sportowych, czyli zajmowania po upływie dwóch miesięcy umowy miejsca poniżej 10 w lidze, Miasto ma prawo renegocjacji umowy.

4. Podstawą obecnych problemów Klubu są słabe wyniki sportowe.

5. Miasto docenia markę Pogoń Szczecin dlatego z włączyło się w odbudowę drużyny wspierając zmagania w IV lidze, następnie współpracując ze spółką. Miasto dostrzegło potencjał promocyjny marki Pogoń najlepszym dowodem na to są nakłady jakie Szczecin ponosi na Pogoń w ramach zadania promocja miasta przez sport. w latach 2007 – 2010. Kwoty przeznaczane w poszczególnych latach: 2007 – 530 tys. 2008 – 1,79 mln, 2009 – 2,77 mln, 2010 – 3,36 mln. Łącznie w latach 2007 – 2010 kwota 8,46 mln zł. Realizowana przez te lata umowa promocyjna przyczyniła się w znacznym stopniu do odbudowy klubu Pogoń Szczecin.

W związku z jednym z najwyższych w I lidze dofinansowań klubu piłkarskiego przez Miasto w ramach promocji Miasto ma prawo oczekiwać wyników sportowych adekwatnych do wsparcia finansowego – tym bardziej, że umowa promocyjna wprost zwraca uwagę na to, że jednym z warunków współpracy jest aspekt sportowy, czyli wyniki.

 

Na zarzuty dotyczące słabej infrastruktury, odpowiadam: od roku 2007 Miasto wykonało na stadionie i przy hali wiele inwestycji – o czym się często zapomina. Wymienię tylko ich część: przebudowa trybuny boiska numer 2, tablica wyników, boisko ze sztuczną nawierzchnią (przy ul.Witkiewicza), modernizacja i rozbudowa szatni z wyposażeniem, budynek VIP, zadaszenie dojścia z szatni na murawę, system identyfikacji kibiców, o łącznej wartości około 14, 5 mln zł.

 

szczecin.pl

 

No tak, pomogliśmy Wam, a teraz jak jesteście w biedzie, słabo idzie to możemy Was zostawić i znowu będziecie na dnie...

Odnośnik do komentarza

Była umowa, klub gra padakę, miasto egzekwuje przepisy umowy żeby wywołać jakąś pozytywną reakcję w klubie. Obrażanie się w tym momencie jest dość dziwne, wydaje mi się że i tak do tego sponsoringu szybko wrócą.

 

Trzeci bramkarz jest w klubie potrzebny, i jest to jedna z niewielu pozycji na którą można sobie zrobić casting żeby sprowadzić kogoś tanio i bez zbędnych ciśnień. Wątpię żeby wzmocnienia pierwszego składu realizowano na zasadzie łapanki przed rozpoczęciem okienka. To nie jest błąd akurat.

Odnośnik do komentarza

no przecież nie od dziś wiadomo, że miasto w ogóle nie zakładało, że Pogoń tak szybko podniesie się z kolan i awansuje w dwa sezony do I ligi - teraz nie mają się jak tłumaczyć, to szukają wymówek w słabej grze na tym poziomie rozgrywek ;)

 

Gietz - szkoda, że tak sprawnie nie egzekwują obietnicy o budowie nowego stadionu :)

Odnośnik do komentarza

A, to inna sprawa :] Po prostu jestem w stanie zrozumieć że miasto może uważać że te pieniądze są marnotrawione i próbuje wywrzeć jakiś nacisk.

 

PS. Chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło, czy jest błąd w przeliczeniach FMa - Omar Jarun nie urósł i nie przytył, dalej ma mniej więcej 197/94? W FM przekroczył setkę, a Pogoni dawno nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza

wg oficjalnej nadal waży 94 kg ;)

 

tymczasem na treningach pojawili się (oprócz tego bramkarza Elany) Mouhamadou Fall, którego testowała Legia i Jagiellonia (i obie drużyny z niego zrezygnowały), oraz niejaki Robert Hirsz z Lechii - niespełniony talent, z którym miałem kiedyś 'przyjemność' grać w piłkę. Wątpię, żeby to były jakościowe wzmocnienia, o ile w ogóle do nich dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
W najbliższych dniach do zawodników testowanych przez sztab szkoleniowy Pogoni Szczecin powinien dołączyć Szymon Makowski.

 

Kandydat do gry w ekipie Portowców jest wychowankiem Wisły Płock. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Makowski bronił barw trzecioligowej Wdy Świecie. Dziewiętnastolatek nie zdobył jednak żadnego gola. W barwach Wdy rozegrał 10 spotkań. Czterokrotnie pojawił się wyjściowym składzie i sześć razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W pełnym wymiarze czasowym zagrał tylko raz. Wcześniej występował w Zdroju Ciechocinek i Elanie Toruń, gdie także ani razu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

 

v.pl

 

Nie znam kolesia, pierwszy raz o nim słyszę, jaka to pozycja w ogóle? Wspominają, że nie strzelił żadnej bramki, czyli napastnik?

Już widać, że nie będzie żadnej kasy na wzmocnienia i będą się posiłkować wolnymi albo taniochą...

Nie lepiej już promować naszą, zdolną młodzież?

Odnośnik do komentarza

Ale to już tak:

 

Dziewiętnastolatek nie zdobył jednak żadnego gola. W barwach Wdy rozegrał 10 spotkań. Czterokrotnie pojawił się wyjściowym składzie i sześć razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W pełnym wymiarze czasowym zagrał tylko raz. Wcześniej występował w Zdroju Ciechocinek i Elanie Toruń, gdie także ani razu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...