Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka:

 

Na razie cały czas Lewandowskiego obowiązuje kontrakt, który podpisał, kiedy przechodził z pierwszoligowego Znicza Pruszków. Gwarantuje mu on zarobki na poziomie 20 tys. zł miesięcznie, co nie jest wygórowaną sumą jak na standardy najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlatego nie ma wątpliwości, że reprezentant kraju może spodziewać się wkrótce propozycji podwyżki.

 

Źródło to PS, ale z tego co wiem to od przyjścia za Znicza Lewandowski nie podpisał nowego kontraktu więc to 20 000 jako podstawa jest całkiem realną pensją. Może się przyda jeszcze jedna informacja - Białorusin Siergiej Chitrikow mieszka od wielu lat w Polsce, studiował w Poznaniu i grywa(ł) w piłkę w Obrze Zbąszyń, to może być ten sam o którym było wspomniane. Jeżeli tak to znam jego datę urodzenia (03.10.86) i ma też obywatelstwo polskie, wszystko pasuje do tej osoby.

Odnośnik do komentarza

Kupa mięci, mięci kupa

 

23-03-2010 Lech rozwiązał kontrakt z Kononowiczem

Pragniemy poinformować, ze Lech Poznań za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Maciejem Kononowiczem. Zawodnik w Lechu grał od sezonu 2007/08. Wystąpił w dwóch meczach Ekstraklasy, w których łącznie zagrał tylko przez trzy minuty.

 

http://www.lechpoznan.pl/art,13862,lech_rozwiazal_kontrakt_z_kononowiczem.htm

 

No i Bosacki podpisał nowy kontrakt.

 

I także potwierdzenia wypożyczeń:

 

W miniony weekend na boiskach pierwszej i drugiej ligi grali piłkarze Lecha, wypożyczeni do innych klubów. W wygranym 2:1, wyjazdowym meczu Znicza Pruszków z Flotą Świnoujście wystąpił Grzegorz Piesio. Zawodnik wyszedł na boisko w podstawowym składzie i w 55 minucie został zmieniony przez Macieja Rybaczuka.

 

Łukasz Białożyt zaliczył cały mecz w barwach GKP Gorzów, w wygranym 1:0 spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Na boisku nie pojawił się natomiast inny wypożyczony do GKP lechita, Mateusz Machaj. W drugiej lidze, w zespole Nielby Wągrowiec wystąpił natomiast Przemysław Królak. Zawodnik w przegranym 1:2 meczu z Miedzią Legnica wyszedł w podstawowym składzie i w przerwie został zmieniony przez drugiego z wypożyczonych do Nielby lechitów, Piotra Wrzeszcza.

 

Natomiast w lidze Bośni i Hercegowiny wystąpił Haris Handžić. Napastnik wszedł na boisko w 30 minucie zmieniając Hamzagića, ale jego FK Sarajevo przegrało na wyjeździe 0:1 z FK Velež.

 

http://www.lechpoznan.pl/art,13863,grali_wypozyczeni_lechici.htm

Odnośnik do komentarza

Lech Poznań rozpoczyna współpracę z Górnikiem Konin. Dziś w siedzibie klubu doszło do podpisania umowy, dotyczącej w głównej mierze szkolenia młodzieży. Wcześniej podobne porozumienia Kolejorz podpisał m.in. z Nielbą Wągrowiec i Kanią Gostyń - Podpisaliśmy dziś umowę o współpracy z Górnikiem Konin. Na tym polu działamy dość intensywnie, bo jest to już kolejne takie porozumienie z klubem z naszego regionu. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować z klubem o bogatej tradycji, który dba o te same wartości co Lech – mówi wiceprezes Lecha, Arkadiusz Kasprzak.

 

więcej: współpraca z Górnikiem Konin

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupa mięci:

 

W miniony weekend występy w swoich klubach zaliczyło kilku zawodników Kolejorza, którzy są wypożyczeni do innych zespołów. W barwach Znicza Pruszków zagrał Grzegorz Piesio, który w 76 minucie zmienił Rafała Zaborowskiego. Jego zespół przegrał w Kluczborku 0:1.

 

W barwach GKP ponownie wystąpił Łukasz Białożyt. Tym razem lechita mecz rozpoczął na ławce rezerwowych i w 70 minucie zmienił Mateusz Piątkowskiego. Na boisku ponownie nie pojawił się natomiast Mateusz Machaj. GKP przegrało na własnym stadionie z ŁKS-em 1:2.

 

Przemysław Królak zagrał pełne 90 minuty w wygranym 1:0 meczu Nielby Wągrowiec z Bałtykiem Gdynia. W 82 minucie na boisku pojawił się natomiast inny wypożyczony do Nielby lechita, Piotr Wrzeszcz.

 

W barwach Lubuszanina Trzcianka wystąpił Mikołaj Wicberger. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Wdą Świecie 1:2. Wicberger zagrał 90 minut.

 

Przegrany 1:2 mecz z Laktasi, na ławce rezerwowych zespołu FK Sarajevo spędził Haris Handžić.

 

W kadrze na mecz Polonii Nowy Tomyśl z Calisą Kalisz nie znalazł się Paweł Wicher. Polonia zremisowała na wyjeździe 1:1.

 

http://www.lechpoznan.pl/art,13986,grali_wypozyczeni_lechici.htm

Odnośnik do komentarza

Mogę się mylić ale chyba Piesio nie jest już zawodnikiem Lecha, ostatni mecz zagrał tam w grudniu 2007, od tego czasu jest w innych zespołach a przy informacjach o jego transferach nie pojawiały się adnotacje że to wypożyczenie z Lecha tylko transfer z np. OKS Olsztyn.

Odnośnik do komentarza

Sugeruję że widziałem przeciwne stwierdzenie na stronie innego polskiego klubu i mnie to dziwi.

A nie znalazłem jasnego stwierdzenia ,,Grzegorz Piesio został wypożyczony do Znicza Pruszków'', dlatego zgłaszam swoje wątpliwości - jeżeli ich nie masz możesz to oczywiście śmiało pominąć ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupa mięci, mięci kupa:

 

Po nowym sezonie odchodzi trener Rumak, który ma objąć drużynę MESA Jagiellonii.

Odchodzi też Jerzy Cyrak, który zostanie asystentem trenera w Lechii Gdańsk.

 

Podobno stawiamy na szkolenie młodzieży, a wypuszczamy naszych dwóch najlepszych fachowców w tej dziedzinie :|.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wywiad z Wichniarkiem:

 

W "Kolejorzu" zagra Pan z numerem "18" jakaś szczególna liczba?

 

- Tak. Praktycznie od zawsze gram z "18". Przynosi mi to szczęście i tego się trzymam. Dlatego też "18", bo w swoim pierwszym sezonie w Bundeslidze, z tym właśnie numerem zdobyłem dla swojego klubu 18 goli. Mam nadzieję, że choć częściowo tak będzie w Poznaniu.

 

Podchodzi pod ,,Ulubiony numer''

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako że wie już o tym szef wszystkich szefów, mogę teraz oficjalnie podziękować wszystkim researcherom i graczom za lata współpracy przy opracowywaniu profilu Lecha na potrzeby bazy danych Championship i Football Managera, a mojemu następcy w tym zbożnym dziele życzyć wiele satysfakcji w wypełnianiu profili zawodników mistrza Polski samymi dwudziestkami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...