Skocz do zawartości

Wojsko


Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było tak. Po rozpoczęciu studiów zaniosłem zaświadczenie do WKU, że studiuje i dostełem odroczenie do końca study i potem dopiero jak skończyłem study to odezwałem się do nich z dyplomem. Oczywiście niby powinienem po każdym roku czy semestrze przynosić zaświadczenie czy indeks ale olałem to a i WKU też nie nalegało;-). Co do przenosin do rezerwy to nie wiem jakie papiery szkoła przesyła do WKU ale najlepiej zaraz po zakończeniu zanieść im ksero dyplomu by nadać bieg sprawie potem do 3miesięcy machina się mieli i wyskakuje rezerwa. Oczywiście nie jestem pewnien dokładnie, które obecnie roczniki się na to łapią czy dzięki możliwości odpracowania woja na studiach i szkolenia wakacyjnego to już całkiem to pozmieniali ale ja miałem tak jak opisałem;-) Pozdrowienia dla rezerwistów;-p

Odnośnik do komentarza

Dziś oglądając pewien program w TV było wystąpienie MON.

Z jego słów padło zdanie że od 1 stycznia 2013 roku w Polsce ma być już zawodowa armia a od nowego roku ma być o 17 tyś mniejszy pobór do woja.

Czyli, jeżeli to prawda niektórzy z was muszą do tego 2013 roku wytrzymać ( ale według przepowiedni 2012 ma być końcem świata :P )

Odnośnik do komentarza
Dziś oglądając pewien program w TV było wystąpienie MON.

Z jego słów padło zdanie że od 1 stycznia 2013 roku w Polsce ma być już zawodowa armia a od nowego roku ma być o 17 tyś mniejszy pobór do woja.

Czyli, jeżeli to prawda niektórzy z was muszą do tego 2013 roku wytrzymać ( ale według przepowiedni 2012 ma być końcem świata :P )

 

OT: Organizacja przez Polskę ME 2012 ? ;P :TO

 

A bajki o zawodowej armii słyszałem już wtedy, gdy sam bałem się wojska i w termin 2013 nie za bardzo wierzę :)

Odnośnik do komentarza
A bajki o zawodowej armii słyszałem już wtedy, gdy sam bałem się wojska i w termin 2013 nie za bardzo wierzę :)

 

No nie wiem, niby 2013 to jest wiarygodny termin wprowadzenia armii zawodowej. Obniżony pobór w next roku też jest skutkiem tego aby w końcu uzawodowić tą armie.

 

Btw. od dziś armia będzie nakłaniać abyśmy wstąpili w jej szeregi jako zawodowy, ( taka kampania ruszyła bo nie ma kto do

Iraku jechać :P )

Odnośnik do komentarza

Czy możliwe jest jeszcze staranie się o kat. D prawie rok po komisji ?. Moja sytuacja wygląda tak: mam problemy z kolanami i biodrami, na ostatniej komisji dostałem skierowanie do ortopedy, ten na zaświadczeniu wpisał mi kat. B12 ponieważ moje problemy z wiekiem mogą się zwiększać, pomimo tego komisja wojskowa przyznała mi kat.A w ułomnościach wpisując tylko skrzywienie kręgosłupa :|(nie wspominając nic o moich poważniejszych schorzeniach).

Odnośnik do komentarza
Czy możliwe jest jeszcze staranie się o kat. D prawie rok po komisji ?. Moja sytuacja wygląda tak: mam problemy z kolanami i biodrami, na ostatniej komisji dostałem skierowanie do ortopedy, ten na zaświadczeniu wpisał mi kat. B12 ponieważ moje problemy z wiekiem mogą się zwiększać, pomimo tego komisja wojskowa przyznała mi kat.A w ułomnościach wpisując tylko skrzywienie kręgosłupa :|(nie wspominając nic o moich poważniejszych schorzeniach).

 

Pisz odwołanie od decyzji komisji :-)

Odnośnik do komentarza
Możesz się domagać komisji wojskowej, ale na "jakiejś podstawie" - musisz mieć skierowanie od lekarza

 

Chyba nie - ja miałem, ale powiedzieli, że dla nich to nic nie znaczy (dokładniej to pan major zasugerował mi, że mogę sobie je w dupę wsadzić, bo taki "papierek" to on sobie kupi za 50 zyli od dowolnego lekarza). Dokumentację choroby weź ze sobą na komisję lekarską, a w WKU złóż podanie do dowódcy jednostki o ponowną komisję lekarską (pani sekretarka mi powiedziała, że nawet uzasadnienia nie musisz pisać) - raczej nie odrzucają.

 

Ja podanie takie złożyłem lat osiem po pierwszej komisji i aktualnie mam D (przy początkowym A), więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza

Ok, ale żeby domagać się komisji musisz mieć jakieś podstawy - podstawą jest skierowanie od lekarza, który stwierdził u ciebie "coś" :) Przynajmniej ja tak miałem. To, że ono nie ma wpływu na wynik komisji to inna para kaloszy.

W moim WKU nie chcieli przyjąć podania o komisję bez skierowania lekarskiego. Jak widać co komisja to zwyczaj :roll:

Odnośnik do komentarza

Dobra, dzisiaj dowiedziałem się, że na poczcie coś na mnie czeka od paru dni. Za 8 dni mam stawić się w celu powołania do czynnej służby wojskowej, zastanawiające bo do siebie do WKU wysłałem 15 października zaświadczenie z uczelni :| co mam zrobić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Dobra, dzisiaj dowiedziałem się, że na poczcie coś na mnie czeka od paru dni. Za 8 dni mam stawić się w celu powołania do czynnej służby wojskowej, zastanawiające bo do siebie do WKU wysłałem 15 października zaświadczenie z uczelni :| co mam zrobić w takim przypadku?

 

Dzwonic do WKU :)?

 

Zapomniałem o tym zaświadczeniu i wyznaczyli mi termin na piątek. Na szczęście jakoś sie dogadałem i załatwię to listownie.

Odnośnik do komentarza
Dobra, dzisiaj dowiedziałem się, że na poczcie coś na mnie czeka od paru dni. Za 8 dni mam stawić się w celu powołania do czynnej służby wojskowej, zastanawiające bo do siebie do WKU wysłałem 15 października zaświadczenie z uczelni :| co mam zrobić w takim przypadku?

dla własnego dobra lepiej osobiście się tam (WKU) wybierz i przedstaw zaświadczenie, im wcześniej tym lepiej;

mają tam niezły bałagan w dokumentach, więc nie licz na przypadki

Odnośnik do komentarza

o ile pamiętam to odraczasz się na okres trwania studiów (3? 5 lat?) a potem co roku "trzeba" dostarczyć zaświadczenie o odbywaniu nauki/pokazać indeks z dopiskiem dziekana o wpisaniu na kolejny rok studiów. piszę "trzeba", bo przestałem odwiedziać wku na 4 roku studiów, a nikt mi nie robił z tego tytułu problemów, więc może nie trzeba ;P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Grzebalem sie z przeslaniem dokumento z uczelnii do WKU i dostalem powolanie :) Ale nasza wspolna korespondencja minela sie w drodze i wczoraj dowiedzialem sie, ze mam odroczenie do czerwca 2010 :D Jeszcze we wrzesniu pani w WKU, wmawiala mi, ze uczelnie zagraniczne nie wystawiaja dokumentow na 3 lata i mam sie wymeldowac z Poznaniu, zeby nie dostac powolania, ale jednak okazalo sie, ze jest inaczej i udalo sie wszystko bez problemu zalatwic :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

za wp.pl

Katastrofa wojskowego samolotu pod Szczecinem

Samolot wojskowy CASA rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Mirosławcu pod Szczecinem. Na pokładzie byli uczestnicy Konferencji Bezpieczeństwa Lotów, ok. sześć osób, oraz czterech członków załogi. Nie ma na razie oficjalnych doniesień o ich stanie; nieoficjalne informacje mówią jednak o ofiarach śmiertelnych.

Samolot leciał z Warszawy przez Krzesiny do Mirosławca. Rozwoził do domów uczestników konferencji. Spadł z wysokości 150-200 m.

Samolot spadł na teren zalesiony. Na miejscu jest kilka jednostek straży pożarnej, w tym - wojskowej straży pożarnej - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Frątczak. Nie potwierdził informacji o ofiarach. Nie ma informacji, by załoga sygnalizowała w trakcie lotu jakieś kłopoty.

10 samolotów CASA użytkowanych było przez 13 eskadrę lotnictwa transportowego, bazującą na krakowskim lotnisku Balice.

Konferencja Bezpieczeństwa Lotów jest organizowana co roku przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Gromadzi specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa lotów, ze wszystkich jednostek lotnictwa cywilnego.

TVN 24 potwierdziło, że zginęło 10 osób

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...