Skocz do zawartości

Wojsko


Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Cały tydzień w koszarach, a na weekend zwolnienie i na uczelnię.

 

Mój brat jest teraz w wojsku i co 2 tygodnie jest na weekend w domu - nie to co kiedyś za komuny - raz na rok się dostało przepustkę :rotfl:

 

Jeżeli masz zaświadczenie to wysyłaj i nie patrz ze odroczenie miałeś do końca września. Nic Tobie nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czy jeśli dostałem wezwanie na konkretną godzinę na rejestrację przedborowych to mam się pojawić wraz z tym wezwaniem? Bo wstyd się przyznać, ale mam remont w domu, i się właśnie zorientowałem ze robotnicy chyba razem ze swoim majdanem wyrzucili chyba też przez przypadek trochę papierzysk, i nie mogę wezwania znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Owszem, duże. Skoro uczysz się w weekendy, to nie ma problemu wziąć Cię do wojska. Cały tydzień w koszarach, a na weekend zwolnienie i na uczelnię.

 

Skąd masz takie wiadomości ? :| studia zaoczne czy dzienne, nie ma różnicy i tak dostaje się odroczenie na rok.

 

Ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP nie różni studentów dziennych i zaocznych i odroczenia udziela się na okres nauki nie dłużej jednak niż do końca roku kalendarzowego w którym poborowy kończy 27 lat.
Odnośnik do komentarza
Pytanie - czy wojsko polskie przyjmuje do wiadomości ideę "Gap Year" czyli rok wolnego pomiędzy liceum a studiami? Kombinuję czy nie wziąć gap year i nie zostać na rok w Norwegii pracując i ucząc się norweskiego, ale nie wiem czy mnie wojsko przez to nie capnie.

nie przyjmuje.

 

a Ty nadal zameldowany w Polsce? ;] z zagranicy WKU i tak Cie w praktyce nie da rady sciagnac ;)

Taa, ale mogą mu w nocy zapukać panowie z MP i nie będzie to kontrola pirackiego oprogramowania ;) Można liczyć, że "zapomną", ale ja jednak radziłbym się zorientować i sytuację rozwiązać.

 

BTW: dziś byłem donieść zaświadczenie, że mam przedłużony termin składania pracy magisterskiej. Kurde, coś szybcy są ;) Najbardziej mnie martwi, że potem rok będę na szpilkach siedział :/ Nijak mi taka sytuacja nie pasuje. Niestety, mój rocznik nie ma automagicznego przeniesienia do rezerwy po obronie. Ja już jestem z rocznika który miał w czasie studiów PO, czy PW.

Odnośnik do komentarza

No i zaczyna sie robic nieciekawie. :D Dostalem przed chwila polecony z WKU, w ktorym to znajduje sie wezwanie na konkretny dzien i godzine, w celu odbioru KP. Jako, ze nie za bardzo usmiecha mi sie isc w kamasze raczej nie dobiore tej Karty. Teraz tylko kwestia tego, jak to rozegrac. W WKU stawic mam sie 12 listopada, ale do tej pory moge byc w dwoch roznych sytuacjach. 1. Moge siedziec poza granicami kraju - co wowczas z tym wezwaniem? 2. Moge pracowac w Polsce i rownoczesnie miec zaswiadczenie, ze sie ucze (ktorego jeszcze nie mam) - co wowczas z tym wezwaniem poczac?

Michu - pomozecie? :keke:

Odnośnik do komentarza
No i zaczyna sie robic nieciekawie. :D Dostalem przed chwila polecony z WKU, w ktorym to znajduje sie wezwanie na konkretny dzien i godzine, w celu odbioru KP. Jako, ze nie za bardzo usmiecha mi sie isc w kamasze raczej nie dobiore tej Karty. Teraz tylko kwestia tego, jak to rozegrac. W WKU stawic mam sie 12 listopada, ale do tej pory moge byc w dwoch roznych sytuacjach. 1. Moge siedziec poza granicami kraju - co wowczas z tym wezwaniem? 2. Moge pracowac w Polsce i rownoczesnie miec zaswiadczenie, ze sie ucze (ktorego jeszcze nie mam) - co wowczas z tym wezwaniem poczac?

Michu - pomozecie? :keke:

chyba najlepiej tak jak kiedyś me_who radził wysłać im zaświadczenie o nauce pocztą.

Odnośnik do komentarza

A już najlepiej L4, bo to jest chyba jedyna możliwość żeby nie odebrać KP. W tym czasie może dostaniesz zaświadczenie (albo je wyszarpiesz z uczelni) i wyślesz pocztą. Do transportu L4 wykorzystaj kogoś z rodziny/znajomego najlepiej, żeby dotarło na czas i nie ryzykujesz, że poczta zgubi.

Aaa, pamiętaj, że musisz być obłożnie chory. Skoro masz jeszcze czas to wszystko możesz zorganizować. Ja pierwsze wezwanie do odbioru odebrałem w poniedziałek z data stawienia się na wtorek i jak widzisz w wojsku nie jestem :)

Odnośnik do komentarza

Aha, czyli jezeli dostane na dniach zaswiadczenie o pobieraniu nauki i dostarcze je do WKU, to wezwanie o stawienie sie po odbior KP, przestanie nade mna wisiec? A jezeli nie uda mi sie tego zalatwic w miare szybko, to po prostu porbowac odwlekac za pomoca L4. No wiec w tej kwestii wszystko jasne.

 

A co z sytuacja kiedy jade za granice przed terminem stawienia sie, a odebralem i pokwitowalem dzis odbior poleconego? Przy czym wciaz jestem zameldowany w Koszalinie...

Odnośnik do komentarza
Aha, czyli jezeli dostane na dniach zaswiadczenie o pobieraniu nauki i dostarcze je do WKU, to wezwanie o stawienie sie po odbior KP, przestanie nade mna wisiec?

Tak.

 

 

A co z sytuacja kiedy jade za granice przed terminem stawienia sie, a odebralem i pokwitowalem dzis odbior poleconego? Przy czym wciaz jestem zameldowany w Koszalinie...

Z tego co wiem można prosić o odroczenie na czas wyjazdu za granicą. Ale tu mówiąc szczerze strzelam, bo nie byłem w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak. Zrobiłeś wielki błąd przyjmując polecony z WKU ale jeszcze masz ratunek jeżeli dostarczysz zaświadczenie że się uczysz. Pamiętaj wezwania do WKU w celu odbioru KP nie oznacza że bilecik już jest przygotowany ( jak jakaś normalna jednostka to tylko podpisujesz jakieś papierki i dostajesz bilecik wtedy, a jeżeli byś miał trafić do jednostki specjalistycznej to najpierw wysyłają na badania, tylko należąc do WKU Koszalin masz bliziutko na nie :P )

 

Co do wyjazdu za granicę to jest możliwość odroczenia bileciku na okres wyjazdu nie dłużej niż na 6 miechów, ( z tego co pamiętam za moich czasów)

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem można prosić o odroczenie na czas wyjazdu za granicą. Ale tu mówiąc szczerze strzelam, bo nie byłem w takiej sytuacji.

 

Z tego co wiem - teraz to nie dają ludziom wyjechać za granicę tylko w kamasze - jest taki niedobór na jednostkach, że szkoda gadać - a przypadkiem na tym wezwaniu nie jest napisane, że nie możesz wyjechać z Polski bez zgody WKU?

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem można prosić o odroczenie na czas wyjazdu za granicą. Ale tu mówiąc szczerze strzelam, bo nie byłem w takiej sytuacji.

 

Z tego co wiem - teraz to nie dają ludziom wyjechać za granicę tylko w kamasze - jest taki niedobór na jednostkach, że szkoda gadać - a przypadkiem na tym wezwaniu nie jest napisane, że nie możesz wyjechać z Polski bez zgody WKU?

Sprawdzilem, nie.

Odnośnik do komentarza

Otoz na pierwszej stronie jest jedynie zdanie o tym, ze jezeli moje stawiennictwo jest niemozliwe, to bezzwlocznie powinienem sie skontaktowac z telefonicznie w celu uzgodnienia innego terminu stawiennictwa. Na odwrocie w Pouczeniach jest kilka punktow mowiacych o sytuacji, kiedy ktos celowo nie stawia sie w wyznaczonym miejscu i czasie na wezwanie, bez podania zadnych przyczyn i usprawiedliwien. Konsekwencja tego jest wszczecie postepowania karnego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...