Skocz do zawartości

Wojsko


Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wywołałem WKU moimi przemyśleniami :D Dzisiaj dostałem pismo z WKU z prośbą o zameldowanie się z dyplomem w celu przeniesienia do rezerwy. Przy okazji popytam się ich o szkółkę. Na dzień dzisiejszy nie jestem jeszcze gotowy (za słaby fizycznie jestem), ale za jakieś pół roku może będę już sprawniejszy :)

Odnośnik do komentarza

Poszedlem w koncu w WKU. Poinformowałem o tym, ze wyjezdzam za granice i dopelnilem wojskowego obowiazku meldunkowego tym samym ;) Zeby dostac odroczenie musze przeslac przetlumaczone zaswiadczenie z uczelni i jedynym problemem moze byc to, ze wedlug pani z WKU zagraniczne uczelnie nie wystawia mi takiego na cale studia tylko na kazdy semestr. Wydaje mi sie jednak, ze pani z WKU jest w bledzie i problem ten moze dotyczyc co najwyzej osob, ktore jada za granice na wymiane, a nie na cale studia. Kobieta doradzila mi, ze zamiast tego zaswiadczenia z uczelni mam sie wymeldowac w UM (co z reszta jest podobno moim obowiazkiem jak wyjezdzam na dluzej niz 3 miesiace). Ale ja wymeldowywac sie nie mam zamiaru, wiec licze, ze uda mi sie zalatwic potrzebne zaswiadczenie i nie bedzie problemu. Najwazniejsze, ze moge wszystko doslac poczta i nie bede juz tam chodzic i stac w kolejkach. :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Także to dostałem, ale...

na inne nazwisko o.O Tzn. to raczej do mnie, bo imię i adres się zgadza, ale mi nazwisko trochę przekręcili, zamieniając jedną literkę. :P

Myślicie, że mam do nich dzwonić czy coś, żeby to wyjaśniać? ;)

Nie ma takiej potrzeby - idziesz sie wlasnie zarejestrowac, wiec wszystko wyjasnisz, jak juz tam bedziedz.

Odnośnik do komentarza
a dzisiaj otrzymałem wezwanie w celu stawienie się na badania psychologiczne

 

Badanie psychologiczne potem fizyczne i miesiąc później jesteś już w jakiejś jednostce

 

To oznacza ze masz już bilet gotowy tylko muszą Ciebie zbadać czy sie nadajesz.

Badań fizycznych nie trzeba mieć. Tylko nie wiem co teraz z zaświadczeniem. Jeżeli studiujesz dziennie to bilet może być nie ważny ale jeżeli zaocznie to w kamasze możesz śmiało iść, tylko do końca jak to wygląda nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Pytanie - czy wojsko polskie przyjmuje do wiadomości ideę "Gap Year" czyli rok wolnego pomiędzy liceum a studiami? Kombinuję czy nie wziąć gap year i nie zostać na rok w Norwegii pracując i ucząc się norweskiego, ale nie wiem czy mnie wojsko przez to nie capnie.

nie przyjmuje.

 

a Ty nadal zameldowany w Polsce? ;] z zagranicy WKU i tak Cie w praktyce nie da rady sciagnac ;)

Odnośnik do komentarza
a Ty nadal zameldowany w Polsce? ;] z zagranicy WKU i tak Cie w praktyce nie da rady sciagnac wink.gif

No zameldowany w Polsce, kilka dni temu już rodzice siakiś list z wojska dostali ;) Będę musiał teraz załatwić zaświadczenie ze szkoły, że w niej uczę się do czerwca 2008, a później chyba trzeba będzie do Szkocji jechać na studia, skoro nie mogę zostać w Norge...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...