Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Smieszne bo z tego projektu wynika, ze ja musialbym sporo zaplacic za swojego 19-letniego VW. Najlepsze jest to, ze wlasnie jestem w Niemczech gdzie pojechalem wlasnie swoim samochodem. Mieszkam w samym centrum Berlina i aby tutaj wjechac musialem sobie zalatwic winiete na Umwelt Zone i o dziwo dostalem 4-ta czyli ciemno zielona - najtansza - dla aut o najnizszej emisji spalin. Bez komentarza. U nas zawsze trzeba wylac dziecko z kapiela.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie czy to normalne? Wracaliśmy dzisiaj z grania w piłkę. Było mniej więcej ok. 21, na dworze zmierzch. W oczach mi się jebało. Tragedia! Jezdnia zlewała mi się z tłem, musiałem się maksymalnie skoncentrować żeby dostrzec detale :| Zdarzyło mi się to już drugi raz kiedy wracałem o zmierzchu. Newralgiczna jest pora zaraz po zachodzie słońca. Wydaje mi się że to nie kurza ślepota, bo kiedy jest już zupełnie ciemno, wszystko wraca do normy. Zaniepokoiło mnie to. Podzielcie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza

Heh, albo kolega ma kłopoty ze wzrokiem, albo zmęczony maksymalnie ... Ja osobiście mam tak jeśli muszę prowadzić bezpośrednio po przebudzeniu z łóżka i startuję gdzieś w drogę około godziny 4 rano. Jak zaczyna świtać.

 

Ewentualnie mało jeździsz i kwestia przyzwyczajenia, jazda po zmroku jest męcząca dla wzroku.

Odnośnik do komentarza

Kamtek, T-m, a może ktoś inny z Wrocławia: Znacie jakiś dobry warsztat, gdzie do komputera mógłbym podpiąć Mazdę? Wyskoczyła mi lampka check engine i boję się dłużej z tym jeździć. Dobrze byłoby, żeby za to podpięcie i usunięcie błędów nie skasowali mnie jak za zboże.

Odnośnik do komentarza

Jak AutoMaxi nie będzie mogło, to przypomnij mi o tym smsem, to się znajomego zapytam, bo on ma kilku znajomych mechaników :-)

 

A tak BTW dla kumpla: szukam Skody Octavii z silnikiem dieslowskim w stanie dobrym do 20 tysięcy złotych. Jak ktoś coś słyszał, to niech da znać :-)

Odnośnik do komentarza
Hmmm nalałem dziś na Neste i lampka zgasła (zapaliła się, kiedy zalałem na Orlenie). Jechać lepiej do mechanika, czy olać sprawę?

 

Wszystko jasne? :P

 

A tak na poważnie, to musisz trochę pojeździć - jeśli problem wróci, to jedź podpiąć. Być może coś z benzyną było nie tak :-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Do sprzedania:

 

Volvo s60 rocznik 2000, 2.0 benzyna + gaz (sekwencja), wszystkie komputery i inne bajery w środku są. Cena ~30.000

 

Jeśli ktoś będzie zainteresowany bliżej, do dajcie znać, dam namiary na sprzedawcę :-)

Odnośnik do komentarza

Zaczynam na serio przymierzać się do zmiany mego "drucianego" Clio na coś lepszego. W atmosferze rodzinnych "śmichów i chichów" przejrzałem oferty Toyoty, Hondy, VW oraz paru innych firm, niespecjalnie znajdując w nich coś, co by mi pasowało. Ostatnio mój wzrok padł na Dodge'a Nitro i... zapaliła mi się żarówka. :D Zewnętrznie samochód jest bardzo w mym guście, cena w promocji jest do przeżycia, ale stosunkowo trudno znaleźć wiarygodne dane na temat tego modelu. Interesuje mnie wersja SXT z 2.8-litrowym dieslem i automatem.

Jesli ktoś miał styczność z tą marką/modelem, proszę o parę słów komentarza.

Odnośnik do komentarza
Zaczynam na serio przymierzać się do zmiany mego "drucianego" Clio na coś lepszego. W atmosferze rodzinnych "śmichów i chichów" przejrzałem oferty Toyoty, Hondy, VW oraz paru innych firm, niespecjalnie znajdując w nich coś, co by mi pasowało. Ostatnio mój wzrok padł na Dodge'a Nitro i... zapaliła mi się żarówka. :D Zewnętrznie samochód jest bardzo w mym guście, cena w promocji jest do przeżycia, ale stosunkowo trudno znaleźć wiarygodne dane na temat tego modelu. Interesuje mnie wersja SXT z 2.8-litrowym dieslem i automatem.

Jesli ktoś miał styczność z tą marką/modelem, proszę o parę słów komentarza.

Nie wiem Co prezentuje soba Nitro ale podejrzewam, ze ma pod maska ten sam 2,8 CRD, ktory Chrysler montuje w Voyagerze. Voyager to co prawda zupelnie inne auto ale ogolnie dla mnie nadaje sie tylko jako gnojowoz. Skupiajac sie na silniku - halasuje a para idzie w gwizdek, slabo to przyspiesza a pali jak smok. 10 x bardziej wolalbym Espace'a.

 

Wogole bym nawet nie rozwazal auta zza oceanu. Chyba ze Jeep-a.

 

Dixi - zmienily sie twoje mozliwosci finansowe? Rozgladales sie za czyms z tego co ostatnio Ci sugerowalem?

Odnośnik do komentarza
Wogole bym nawet nie rozwazal auta zza oceanu. Chyba ze Jeep-a.

 

Dixi - zmienily sie twoje mozliwosci finansowe? Rozgladales sie za czyms z tego co ostatnio Ci sugerowalem?

Nad Jeep'em myślę bo też mi się podobają :) Możliwości finansowe mam większe bo więcej zarabiam, ale zaczynam się na chłodno zastanawiać czy nie przeginam. Żonie marzy się coś w stylu SUVa, ale nie wiem czy to dobry pomysł... Nitro można kupić za 100k w wersji SXT 2,8CRD. Wyszperałem w necie jakiś test i faktycznie źle tam piszą o silniku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...