Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

wrażenia? na razie jednak słabo.

większość aktorów- choćby ta Charlie bardzo słaba. w sensie jej gra. bo uroda... nie mój typ ;)

szczególnie dobijają mnie akcje typu: dobry/zły wujek chce zabić, super 17to latka "proszę nie, nie rób tego!", "no dobra". no cóż, taki gość jak wujek chyba powinien inaczej reagować niż słuchać głupiej smarkuli.

 

zobaczymy co dalej, ale obejrzę jeszcze góra 2 odcinki. zacząłem oglądać z ciekawości i ... chyba moja ciekawość została całą resztą (prócz tajemnicy) zgaszona.

LOSTom nie dorasta do pięt, ani nigdzie indziej ;)

ocena moja to tak 5/10.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

temat umarł a dziś jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie seriali ostatnich lat, czyli finał Breaking Bad. jestem z Walterem i Jesse od samego początku i to było bardzo udane 5 lat ze wskazaniem na drugi sezon, ale wszystkie trzymają wysoki poziom, a to co dzieje się teraz - naprawdę mam bardzo niewiele zastrzeżeń.
budzik na 4 rano już nastawiony :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to było tak: przez pierwsze 4 sezony w każdym ostatnie dwa odcinki były super, reszta przeciętna. Piąty sezon jest najlepszy, pierwsza połowa była świetna, ale druga już naprawdę genielna! Na każdy kolejny odcinek czekałem jak dziecko na wizytę księdza. :) A chyba do tej pory nigdy nie czekałem w takiej niecierpliwości na kolejny odcinek jakiegokolwiek serialu tak jak na finał BB.

 

Btw, do zabijania czasu można obejrzeć drugi sezon (i pierwszy jak ktoś nie widział):

http://www.youtube.com/show/mortalkombatlegacy

http://www.youtube.com/watch?v=ydfGuagKcYM

Odnośnik do komentarza

mnie wciągnęło od początku jak mało który serial. pierwszy sezon faktycznie odrobinę słabszy, ale trzeba pamiętać o tym nieszczęsnym strajku scenarzystów, który zaszkodził wielu serialom z lat 2008-2009.

dla mnie najlepszy był jednak drugi sezon - wtedy wszystko zaczęło się układać a Walt pokazał do czego jest zdolny. to chyba jedyny serial, w którym dosłownie każda postać (no może poza Saulem i jego ochroniarzami) niemiłosiernie mnie wkurzała, drażniła i budziła w zasadzie same negatywne emocje/wrażenia, a jednak na każdy kolejny odcinek czekałem z niecierpliwością. no a ostatni sezon, ze wskazaniem na trylogię zamykającą historię - palce lizać.

oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może się spodobać - choć jak na razie wszyscy znajomi, którym BB sprzedałem wsiąknęli jak ja. ;)
ja np. nigdy nie przekonałem się do tak uznanych przez wielu seriali jak Dexter, Lost, House of Cards (amerykański), czy Boardwalk Empire, a Wire nigdy nie był moim numerem jeden, choć w mojej pierwszej dziesiątce się zmieści... no może dwudziestce. :)

Odnośnik do komentarza

Mam mieszane uczucia po obejrzeniu zakończenia. Jakby mi czegoś brakowało, ale nie wiem czego. Chyba wszystkie postaci dostały i nie dostały tego na co zasłużyły jednocześnie. Albo inaczej: część rzeczy uszła im na sucho, a za część dostali surowszą karę niż powinni. Ale to chyba największy atut tego serialu, że nikt nie dostaje tego na co zasłużył, tak jak w życiu; a wszystko jest szare jak Gray Matters. ;) Btw

 

Mistrzowskie rozwiązanie sprawy z dawnymi wspólnikami Walta. Byłem przekonany, że poczuł się urażony ich wypowiedzią, że nie miał nic wspólnego z tworzeniem firmy i będzie chciał ich zabić, ale chyba w tym momencie już pogodził się z tym, że jest przegrany, z tym jak wszystko się potoczyło. W ogóle taką konkluzję wysnuwam z tego serialu: było jak było, rób to co lubisz, życie to tylko życie, na koniec to i tak nie ma żadnego znaczenia; strasznie smutne.

 

I jeszcze dla fanów serialu: http://breakingbad-comics.tumblr.com/ Jest trochę spoilerów.

Odnośnik do komentarza

dla wielu "prawdziwym" zakończeniem był Ozymandias, a następujące po nim odcinki to rodzaj zamknięcia historii bohaterów w stylu opisów przed napisami końcowymi. dla mnie trzy ostatnie odcinki to całość i prezent dla fanów - takie pożegnanie z bohaterami, więc zakończenie jako takie może i przydługie, ale warte poświęconego czasu. i tak jak piszesz - nikt nie wygrał...
chyba pierwszy raz podczas oglądania BB było mi żal Walta, chociaż cały czas pamiętałem jakim był potworem i jak niszczył życie prawie wszystkim, których spotkał po drodze, a na koniec i łezka się w oku zakręciła... i chociaż w sumie przegrał, to w pewnym sensie spełnił się i odkupił choć część swoich win.

miłym akcentem było też spotkanie z dawno nie widzianymi postaciami (jak "najemnicy" ;) , czy rodzina Schwartzów właśnie) - kolejny ukłon w stronę fanów. niby epizody, ale jakże znaczące. :)
generalnie jestem zadowolony - (prawie) każdy dostał to na co zasłużył, nie było biało-czarnego zakończenia, nie było cudu naprawienia wszystkich krzywd i ukarania wszystkich win... nadal jako jeden z niewielu seriali oceniam na 10/10 i na pewno kiedyś do niego wrócę.

 

a co do "Better Call Saul" - no nie wiem, Saul to jednak postać komiczna, mimo jego klientów i hmm... negocjowalnej moralności to nie jest protagonista pokroju Walta, choć z drugiej strony i on na początku nie zapowiadał się aż tak dobrze. inna sprawa, że Cranston w ostatnim sezonie dał koncert gry aktorskiej...

 

Odnośnik do komentarza

A ja trochę z innej beczki :) W niedzielę 29 września miała miejsce premiera 6 sezonu Mentalisty. Grono podejrzanych o bycie Red Johnem zostało zawężone przez Patricka Jane'a w ostatnim odcinku 5 sezonu do 7 osób. Na prawdę nie mogę się doczekać aż w końcu zostanie ujawnione kto nim jest. Chociaż w sieci krąży wiele materiałów, których autorzy próbują przedstawić swoje teorie i dowody to ja cały czas nie mogę się zdecydować za jaką opcją się opowiedzieć. Pierwszy epizod nowego sezonu nie odstaje fabularnie od reszty i po raz kolejny Jane na swój ciekawy sposób wykrywa sprawców morderstwa, ale ostatnie 2 minuty odcinka pokazują, że będzie ciekawie i tylko potęgują oczekiwanie na kolejne :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...