Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że artefakty są dostępne bez dlc, ale bodajże monks and mystics zwiększało znacznie liczbę przedmiotów pojawiających się w grze. Info jednak do zweryfikowania ;)

dzięki

 

Wydaje mi się, że artefakty są dostępne bez dlc, ale bodajże monks and mystics zwiększało znacznie liczbę przedmiotów pojawiających się w grze. Info jednak do zweryfikowania ;)

I masz rację, tutaj jest wszystko ładnie rozpisane - http://www.ckiiwiki.com/Artifacts

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

dzięki
Odnośnik do komentarza

Rok po wstąpieniu na tron, w 817 roku Rościsławowi udało się zawrzeć biały pokój z Gerhardem Zdeprawowanym, dzięki czemu niemożliwa już do wygrania wojna z Morawami skończyła się możliwie najmniejszymi stratami. Pokój nie okazał się jednak długi.

Mnata... pamiętacie Mnatę? Nie "króla Mnatę", nieszczęsnego syna Niezamysła Starego, którego powalił nowotwór zaledwie rok po wstąpieniu na tron. Mnata Miśnieński o którym teraz piszę to brat króla Unisława, wtrącony przez niego do lochu po nieudanym buncie. Siedział tam 22 lata (!) aż w końcu, niedługo przed rozpoczęciem wojny morawskiej, Unisław go uwolnił. Z litości.

Strzeżcie się litości. Unikajcie jej za wszelką cenę.

Mnata był obecnie stryjem króla... i uznał się w związku z tym za wielkiego polityka. "Obniżmy poziom organizacji plemiennej!" gardłował, jakby ten bełkot cokolwiek mógł znaczyć. Niestety, znaczył cokolwiek dla Litolda, wodza Pilzna i Dolnej Bawarii, głowy krzesomysłowickiej gałęzi Przemyślidów. W 819 roku ten duet rozpoczął bunt i król znalazł się w potężnych kłopotach. Urosły one już wkrótce, gdyż korzystając z okazji Gniewosz Rzeźnik, książę śląski zaatakował Pragę. Wtedy jednak do Rościsława uśmiechnęło się szczęście. I jego córki.

Król miał szczęście do córek. Ultrogotha urodziła mu już czwórkę: Brzetysławę, Eliskę, Anastazję i Joannę. Były jeszcze mocno nieletnie, ale tuż przed wybuchem buntu Mnaty król już je wyswatał: Brzetysławę za króla Lombardii Adelchisa Odważnego a Anastazję za króla Lotaryngii Hildewolda. No i teraz obaj narzeczeni postanowili dotrzymać zawartego przy okazji sojuszu i dosłali mi łącznie 8000 wojska.

Osiem tysięcy. Głównie ciężkiej piechoty.

Rozdeptałem buntowników jak robaki. Ślązaków również.

Mnata znowu jest w celi. Dla Litolda to debiut.

Odnośnik do komentarza

@Brachu - egzekucja członków rodziny jest złym pomysłem, bardziej *miłosierne* i lepsze jest kastracja + oślepienie, a potem wypuszczenie. Nie może dziedziczyć, nie może mieć dzieci, na 99% szybko umrze i problem się sam rozwiąże - blind i eunuch dają -1 do health, co daje -2 to health i jeśli masz normalną postać to -2 do health jest bolesne.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Hawkeye, będę się kłócić, wiele zależy od religii i daty startowej. Wikingowie spokojnie to robią, Tengri też, ale religie w rejonie Polski mają średnio.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

eee nie, słowian jest łatwo zreformować, imo łatwiej niż wikingów (bo Tholen jest trudniejsze do zdobycia niż Rugia, a jak Padeborn jest w łapach franków, to już zupełnie), najgorzej ma Romuva, jedyna wiara chyba, której nie udało mi się zreformować. Najłatwiejsi są tengryści i finowie imo.

Odnośnik do komentarza

 

Hawkeye, będę się kłócić, wiele zależy od religii i daty startowej. Wikingowie spokojnie to robią, Tengri też, ale religie w rejonie Polski mają średnio.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

eee nie, słowian jest łatwo zreformować, imo łatwiej niż wikingów (bo Tholen), najgorzej ma Romuva, jedyna wiara chyba, której nie udało mi się zreformować.

Tholen nie trzeba w ogóle tykać - jeden holy site jest w Norwegii, drugi w Danii, trzeci w Szwecji. A authority wpadnie za palenie świątyń.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...