Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

A tu coś takiego jest do włączenia? Odpaliłem sejwa że tak powiem waniliowego, bez jakiegokolwiek zmieniania czegokolwiek (wiem jedynie, że nie gram na Ironmanie).

BTW: Polska nie oddała mi Gdańska w wyniku ultimatum ("Gdańsk albo wojna"), tylko po mojej propozycji wymiany Gdańska za całą Słowację (którą już wcześniej zagarnąłem w całości, nie bawiłem się w obdarowywanie Węgrów czy tworzenie tisowskiej marionetki).

BTW2: pod koniec stycznia 1939 roku RP wstąpiła do Osi :) Krótko po niej zrobiła to Bułgaria (na razie to jedyni członkowie sojuszu poza Niemcami).

BTW3: pod koniec 1938 Chiny zaczęły się kruszyć, Japonia wysadziła silny desant w okolicach Szanghaju. Pomaga im jednak fakt, że ZSRR wysyła i komunistom i Kuomintangowi dywizje ochotnicze.

Odnośnik do komentarza

1938 rok ma się ku końcowi. Potencjał militarny powoli rośnie: 950k obywateli Rzeszy pod bronią, na razie jednak niestety tylko 9 dywizji pancernych. Nie ma już Czechosłowacji: podzieliłem się nią... z Polską :) Warszawa wspaniałomyślnie oddała mi za to Gdańsk, więc uznałem, że Fall Weiss nie będzie. Cała teutońska furia skupi się na zachodzie.

Chińczyki trzymają się mocno.

O to ciekawą alternatywę przyjąłeś. Raportuj dalej :-)

Odnośnik do komentarza

Październik 1939, wojny nadal nie ma :) Armia osiągnęła 1,1 miliona żołnierzy i zaczęły mi się pojawiać komunikaty o tym, że powoli wyczerpuje się źródło rezerwistów (jak oni w realu rzucili te prawie dwa miliony chłopa na Polskę :) ). W polityce nadal dzieje się bardzo dużo. Włochy podpisały z nami pakt stalowy po tym, jak podzieliliśmy się z nimi (z Węgrami i Bułgarią też) zwłokami Jugosławii. Granice Rzeszy sięgają teraz Macedonii :) Bułgaria dostała od nas jeszcze jeden prezent: pod naciskiem Berlina Grecy oddali im Macedonię. Teraz stosuję nacisk dyplomatyczny na resztę Hellady... Mam jednak dylemat: wywiad sugeruje mi, że Francuzi rozpoczęli plan dokańczania Linii Maginota, czy to nie jest ostatni dzwonek do ataku?

Odnośnik do komentarza

 

 

Armia osiągnęła 1,1 miliona żołnierzy i zaczęły mi się pojawiać komunikaty o tym, że powoli wyczerpuje się źródło rezerwistów (jak oni w realu rzucili te prawie dawa miliony chłopa na Polskę :) ).

Rzucili 2 miliony, a mieli kolejne 2 na terenach Rzeszy :P

Odnośnik do komentarza

 

Armia osiągnęła 1,1 miliona żołnierzy i zaczęły mi się pojawiać komunikaty o tym, że powoli wyczerpuje się źródło rezerwistów (jak oni w realu rzucili te prawie dawa miliony chłopa na Polskę :) ).

 

Rzucili 2 miliony, a mieli kolejne 2 na terenach Rzeszy :P
Najwyraźniej więc nie dostrzegłem jakiegoś dyngsa zmieniającego prawo poborowe :)
Odnośnik do komentarza

 

 

Mam jednak dylemat: wywiad sugeruje mi, że Francuzi rozpoczęli plan dokańczania Linii Maginota, czy to nie jest ostatni dzwonek do ataku?

Tutaj też możesz ominąć Linię Maginota. Jak już uporasz się z południem spokojnie możesz skierować swoją armię na Brukselę albo zaatakować Francję z terenów włoskich?

Odnośnik do komentarza

No ale skoro oni mają w swoich celach narodowych "wydłużenie Linii Maginota" obecnie, to coś czuję, że to oznacza dociągnięcie jej do La Manche :) przez Włochy atakować mogę, ale to nie będzie łatwe: Alpy i jakieś mniejsze fortyfikacje (lvl 2).

Odnośnik do komentarza

Jakieś konwoje mam, bo miałem od początku :) To tu nie trzeba budować floty desantowej? Problemem jest też eskorta, o ile jest potrzebna :)

 

Tysiącletnia Rzesza

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/451867334602289997/36B45EF382547A6380B6D9F6F9CC0EBF895DA5B4/

 

 

Umierające Chiny

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/451867334602290342/9ADC90DD7962770EFF178A2B9FB8D7663D8572F1/

Odnośnik do komentarza

Jakieś konwoje mam, bo miałem od początku :) To tu nie trzeba budować floty desantowej? Problemem jest też eskorta, o ile jest potrzebna :)

 

Tysiącletnia Rzesza

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/451867334602289997/36B45EF382547A6380B6D9F6F9CC0EBF895DA5B4/

 

 

Umierające Chiny

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/451867334602290342/9ADC90DD7962770EFF178A2B9FB8D7663D8572F1/

Musisz mieć flotę, bo zrobienie desantu wymaga kontroli nad całym obszarem morskim, przez który muszą przedostać się okręty desantowe. W Twoim wypadku to odpada, jeśli nie masz niszczycieli i krążowników.

 

Polska 82 dywizje :o

 

Te portrety dowódców są fajne, ale wolałem zdjęcia z Europa Universalis: II wojna światowa :P

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam, czy grałem w trójkę. w porównaniu do tego, co było kiedyś (albo w trójce, albo w dwójce): zdecydowanie prostszy i klarowniejszy jest rozwój. Nie rozbudowujesz miliona rzeczy, to zostało tu pogrupowane w nieprzesadnie rozbudowanych drzewkach. Nie przypominam sobie też takiego pomysłu jak "cele narodowe": robisz to 70 dni i masz z tego konkretne bonusy (np do produkcji, albo dyplomatyczne, jak ten rozbiór Jugosławii na przykład). Co do wojny, to jeszcze nie prowadziłem, ale pomysł z ogólnymi planami operacyjnymi jest intrygujący.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...