Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili ma ciężką kontuzję.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Chorwacja — 1:0 — Finlandia [T.Bošnjak 7; G.Petrović 7]

— Finlandia — 4:1 — Chorwacja [T.Bošnjak 5, G.Petrović 5]

 

Na treningu poważnego urazu barku nabawił się Franco, co oznaczało dla niego dwumiesięczny rozbrat z piłką i stanowiło poważne osłabienie Alemannii.

 

Reprezentacja Rosji sezon kończyła sparingowym spotkaniem z Azerbejdżanem. Jak co roku, mecz ten stanowić miał przegląd szerokiego zaplecza kadry, a zarazem pożegnanie zawodników, których przygoda ze sborną dobiegała końca. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Aleksandr Trietiakow (24, GK; 3/0; Oberhausen), Nikołaj Jermakow (25, GK; 7/0; Lokomotiw Moskwa)

 

Obrońcy: Aleksandr Abramow (24, DC; 4/0; Napoli), Aleksiej Czernyszow (23, DRL; —; Schalke), Jewgienij Krug (29, DR; —; Torpedo Moskwa), Jurij Lebiediew (28, DC; 22/0; Lokomotiw Moskwa), Siergiej Maksimow (22, DR; 1/0; Nürnberg), Aleksiej Filipow (20, DC; —; Montpellier), Jewgienij Podszybiakin (28, DL; 2/0; PSV), Ilia Siemionow (24, DC; 1/0; Rostock)

 

Pomocnicy: Wasilij Andriejew (20, DM; —; Werder Brema), Andriej Arszawin (34, AMRC/FC; 81/21; Le Mans), Aleksandr Aksionow (23, AMLC; —; Dynamo Moskwa), Igor Borisow (20, AMRC; —; Zenit Sankt Petersburg), Dmitrij Dawidow (23, MC; —; Zaragoza), Andriej Fomin (25, WB/ML; 1/0; Lokomotiw Moskwa), Aleksiej Noskow (22, MC; —; Amkar), Jewgienij Panow (24, AMC; 2/0; Krylja Sowietow), Władisław Szewczenko (23, MC; —; Lokomotiw Moskwa), Andriej Wasiliew (22, MC; —; Rubin), Anatolij Żurawlew (20, AMR; —; Spartak Moskwa)

 

Napastnicy: Kirił Abramow (22, ST; —; Spartak Moskwa), Siergiej Abramow (20, ST; —; Rostów), Jewgienij Andriejew (23, ST; 1/0; Lokomotiw Moskwa), Aleksandr Baranow (24, ST; —; Zenit Sankt Petersburg), Pawieł Pogriebniak (32, ST; 27/15; Dynamo Kijów)

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawy zawodnik . Ciągle potrafi mnie zaskoczyć. Po kilku latach kariery upatrzyłem sobie w nim "następce*" Arszawina i całkiem dobrze mu to wychodzi. Częściej grywa na prawym skrzydle jako tzw "fałszywy napastnik" . Jak wróci po kontuzji to bardzo bym prosił o jego profil =) A tak prezentuje się u mnie sam zainteresowany :keke:

 

 

*czyt. Arszawin grywał u mnie na prawym skrzydle , lecz gdy spadła mu szybkość/przyspieszenie (z racji wieku) to Anatoly bardzo godnie go zastąpił.

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Hiszpania U-19 — 1:0 — Ukraina U-19 [D.Kowal 6, kontuzja]

— Hongkong U-19 — 2:2 — Ukraina U-19 [D.Kowal 7]

— Szkocja U-19 — 3:0 — Polska U-19 [P.Majewski 7]

— Niemcy U-21 — 1:0 — Turcja U-21 [W.Lorenz 6]

— Macedonia U-21 — 0:3 — Polska U-21 [Ł.Mowlik 7, debiut]

— Chorwacja U-21 — 3:0 — Dania U-21 [T.Šimić 9, 1 gol, 2 asysty]

— Dania U-21 — 3:1 — Chorwacja U-21 [T.Šimić 6]

— Turcja U-21 — 0:2 — Niemcy U-21 [W.Lorenz 7]

— Norwegia U-21 — 1:2 — Izrael U-21 [M.Johnsen 7; K.Madsen 6]

— Węgry U-21 — 1:1 — Luksemburg U-21 [L.Bodnár 6]

— Polska U-21 — 1:0 — Macedonia U-21 [Ł.Maściuch 7]

— Chorwacja — 2:2 — Dania [T.Bošnjak 7; G.Petrović 7]

— Gwadelupa — 0:2 — Paragwaj [D.Martínez 7, debiut]

— USA — 3:2 — Finlandia [E.Peltonen 6]

— Paragwaj — 5:0 — St. Kitts and Nevis [D.Martínez 10, 1 gol]

— Chorwacja — 2:0 — Cypr [T.Bošnjak 7; G.Petrović 7]

 

Sparing z Azerbejdżanem nikogo nie zaskoczył swoim przebiegiem. Zagraliśmy szybko i efektownie, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy na boisku przebywali zawodnicy, którzy byli moim zdaniem najbliżej szerokiej kadry. Świetnie pokazał się Anatolij Żurawlew ze Spartaka Moskwa, który otworzył wynik meczu lobem z półobrotu po tym, jak Gasanow obronił główkę Pogriebniaka. Dwa gole dorzucił napastnik Lokomotiwu Jewgienij Andriejew, ale na boisku najlepszy był rozgrywający Zaragozy, Dmitrij Dawydow. Oprócz nich sprawdzian zdali też Podszybiakin, Maksimow oraz nieoczekiwanie Noskow z Amkara, po którym nie spodziewałem się aż tak dobrego występu. Ten mecz stanowił pożegnanie z reprezentacją dla Pawła Pogriebniaka (32, ST; 28/15; Dynamo Kijów), który po tym sezonie kończył karierę piłkarską.

 

18.11.2015 Lokomotiw, Moskwa: 18.548 widzów

TOW Rosja [3.] — Azerbejdżan [142.] 3:0 (3:0)

 

10. A.Żurawlew 1:0

22. J.Andriejew 2:0

27. J.Andriejew 3:0

 

Rosja: A.Trietiakow 7 — J.Podszybiakin 8, I.Siemionow 7, J.Lebiediew 8, S.Maksimow 8 (70. J.Krug 6) — A.Fomin 7 (46. A.Aksionow 7), D.Dawydow ŻK 9 (59. A.Wasiliew 6), A.Noskow 8, A.Żurawlew 8 (46. I.Borisow 7) — J.Andriejew 8 (46. A.Baranow 6), P.Pogriebniak 7 (59. S.Abramow 6)

 

MVP: Dmitrij Dawydow (MC; Rosja) — 9

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Paragwaj — 2:0 — Kolumbia [D.Martínez 7]

 

Gra Martíneza w reprezentacji Paragwaju bardzo mnie cieszyła, tyle że przez to do Düsseldorfu pojechaliśmy bez obu skrzydłowych i ciężar prowadzenia gry miał spocząć na niedoświadczonych Bruno i Bodnárze. Jak się okazało, to zadanie niestety ich przerosło.

 

Inna sprawa, że zawiodły właściwie wszystkie formacje. Schöneberg i Huijbregts grali bardzo słabo i zwłaszcza ten drugi coraz wyraźniej pokazywał, że nie za bardzo nadaje się do gry w 2. Bundeslidze. Nasi napastnicy również nie błyszczeli, marnując dwie stuprocentowe sytuacje, które mogły odmienić losy tego spotkania. A jednak w 12. minucie to my objęliśmy prowadzenie, gdy Bodnár świetnie wrzucił piłkę przed Gatto, który strzałem z czuba pokonał doskonale dysponowanego Kamenára.

 

Potem było już tylko gorzej. Po pół godzinie gry Jeremienko dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, a Mader strzałem głową doprowadził do remisu. Chwilę później i Herrera popełnił błąd, przepuszczając uderzenie Gislo z 30 jardów, które było jak najbardziej do obrony. Już do końca meczu nie byliśmy w stanie złapać naszego zwykłego rytmu i przegraliśmy w pełni zasłużenie.

 

22.11.2015 LTU Arena, Düsseldorf: 17.575 widzów

2BL (12/34) Fortuna Düsseldorf [12.] — Alemannia Aachen [1.] 2:1 (2:1)

 

12. R.Gatto 0:1

31. T.Mader 1:1

39. J.Gislo 2:1

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno (75. M.Johnsen), G.Petrović, W.Lorenz, L.Bodnár (55. M.Richter) — E.Peltonen (61. U.Müller), R.Gatto

 

MVP: Niklas Lercher (MC; Fortuna Düsseldorf) — 8

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Paragwaj — 0:0 — Wenezuela (D.Martínez 7)

 

W drugim meczu grupowym Pucharu UEFA Wisła przegrała w Bremie 0:3 z Werderem.

 

Listopad kończyliśmy spotkaniem z Offenbach, na które zza oceanu powrócił Martínez, by momentalnie wskoczyć do składu na prawą pomoc w miejsce wciąż kontuzjowanego Franco. Tradycyjnie już pierwsza połowa nam nie wyszła, graliśmy niemrawo i mało skutecznie, a do tego po pół godzinie pewny zwykle jak skała Bošnjak sfaulował w polu karnym Völkera i Gusiew pokonał Herrerę z jedenastu metrów.

 

Druga porażka z rzędu mi się nie uśmiechała, więc w szatni opieprzyłem napastników, pochwaliłem obrońców, a resztę zespołu zachęciłem do walki. Przez pierwszy kwadrans po wznowieniu gry niewiele było widać tej walki, więc wymieniłem obu bocznych pomocników i był to strzał w dziesiątkę. Od razu zaczęliśmy grać szybciej i stwarzać sobie okazje, a w 70. minucie Gatto pięknie wyczekał Peltonena i wrzucił mu piłkę w pole karne, a Eero strzałem z najbliższej odległości pokonał Hammela. Teraz złapaliśmy wiatr w żagle i trzy minuty później Petrović zagrał świetną piłkę w uliczkę do Gatto, który został wycięty przez Fina Kanervę. Piłkarz gości za ten faul obejrzał czerwoną kartkę, a rzut wolny z 25 jardów był dla Gatto niczym rzut karny i Hammel po raz drugi wyjmował piłkę z bramki. Minęło kilka minut i dla odmiany Barone zagrał na dobieg do naszego włoskiego napastnika, Semeraro powstrzymał go faulem, ale Hammel wygrał pojedynek nerwów z Matuidim. Co się odwlecze, to nie uciecze — w 84. minucie Barone puścił piłkę wzdłuż linii końcowej, Hammel trącił ją czubkami palców, ale na miejscu był Gatto, który dobił Offenbach i zapewnił nam trzy punkty. Po meczu Peltonen pochwalił moją rozmowę motywacyjną w przerwie meczu, która jego zdaniem odegrała kluczową rolę w tym spotkaniu.

 

27.11.2015 Tivoli, Akwizgran: 24.176 widzów

2BL (13/34) Alemannia Aachen [2.] — Kickers Offenbach [4.] 3:1 (0:1)

 

29. J.Gusiew 0:1 rz.k.

70. E.Peltonen 1:1

73. J.Kanerva (KO) cz.k.

73. R.Gatto 2:1

78. B.Matuidi (AA) o.rz.k.

84. R.Gatto 3:1

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno (62. R.Barone), G.Petrović, W.Lorenz, D.Martínez (62. L.Bodnár) — E.Peltonen (74. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Oczywiście pomysł z wystawieniem Barone na lewej pomocy dotrwał do pierwszego treningu po meczu z Offenbach, kiedy to Riccardo skręcił nogę w kolanie i na miesiąc pożegnał się z futbolem. Do tego Huijbregts zaczął narzekać, że chętnie podpisałby nowy kontrakt. Jako że Thomas był najsłabszym spośród trójki naszych obrońców, zaproponowałem mu prosty układ - on zaczyna grać lepiej i tak już zostaje do końca sezonu, a wtedy ja załatwiam mu nowy kontrakt i podwyżkę. Na podobne względy nie mógł natomiast liczyć młody Wegmann, który nawet w rezerwach grał słabo, a że w lipcu kończyła mu się umowa z Alemannią, postanowiłem już teraz wystawić go na listę transferową.

 

Listopad 2015

 

Bilans (Alemannia Aachen): 3-0-1, 7:3

2. Bundesliga: 2. [-1]; 29 pkt, 25:9

DFB-Pokal: 1. runda (3:4 z Freiburgiem)

Finanse: +11.079.285€ (w ostatnim miesiącu -87.778€)

Budżet transferowy: 9.123.812€ (100% z transferów)

Budżet płac: 150.000€ (wykorzystane 104.600€)

Bilans (Rosja): —

eME 2016: 1. [—], 22 pkt, 18:1; awans z 1. miejsca

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: D.Martínez (1), K.Schöneberg (1)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Adam Kokoszka (29, DC; Polska: 13/0) z Wigan do Al Sadd za 18.000€

2. Radosław Gęsicki (32, SW/DC/DM; Polska) z Legii do Vllaznii za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Stefan Spasovski (23, MRC; Macedonia U-21: 19/2) z Pobiedy do Wardaru za 180.000€

2. Aymen Ben Amor (30, DL; Tunezja: 4/0) z MC Alger do CS Sfaxien za 75.000€

3. Samuel Billong (23, ST; Kamerun U-21: 7/1) z Coton Sport do Canonu za 45.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal (Stuart Pearce) [+1]

Francja: Saint-Etienne (Dominique Leclercq) [+0]

Hiszpania: Real Madryt (Ralf Rangnick) [+0]

Niemcy: Schalke (Anatolij Diemianienko) [+6]

Polska: Groclin (Jerzy Dudek) [+2]

Rosja: CSKA Moskwa (Walerij Gazajew) [+1] (M)

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+2]

Włochy: Juventus (Agostinho Tibaudi) [+2]

 

East Stirlingshire: 8. [+1]; 17 pkt, 18:19; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 5. [—]; 47 pkt, 49:43; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 5. [+1]; 25 pkt, 21:17; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1406; Ivo Wortmann), 2. Hiszpania (1183; Quique Flores), 3. Rosja (1114; moi), 36. Polska (624; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu grupowym Pucharu UEFA Wisła pokonała serbską Zetę 2:0 po golach Kowalskiego i Janoszki.

 

Ostatecznie zdecydowałem się przedłużyć o rok kontrakt z Danijelem Tomiciem, który mógł sprawdzić się w roli użytecznego rezerwowego. Natomiast Huijbregts zjawił się na porannym treningu ze złamanym nosem, co było fatalną wiadomością. Oznaczało to bowiem, że przeciwko liderom z Hamburga na środku naszej defensywy zagra młody i niedoświadczony Król.

 

St. Pauli należało do moich ulubionych klubów niemieckich, ale nie oznaczało to, bym cieszył się na nieunikniony raczej łomot z ich strony. Zaczęło się rzeczywiście nieszczególnie, ale w 14. minucie Bruno zmusił Melarę do panicznego zagrania do bramkarza, a piłkę przejął Peltonen i z czterdziestu jardów posłał do bramki gospodarzy. A potem rozpoczęła się wymiana ciosów w starym, dobrym stylu, z paradami bramkarzy i efektownymi akcjami. Tuż przed przerwą wielki kunszt pokazał Herrera, broniąc główkę Petera, zaraz po przerwie Zieler jakimś cudem zatrzymał piłkę po strzale Gatto. Zanosiło się na dosyć sensacyjne zwycięstwo Alemannii, tyle że tym razem popełniłem błąd ze zmianami. Ani Šimić, ani Tomić nie wnieśli niczego pozytywnego do naszej gry, a Šimić wręcz nas osłabił, nie potrafiąc utrzymać się dłużej przy piłce. W 79. minucie stało się więc to, co stać się musiało — Tadić dośrodkował w nasze pole karne, a Melara ubiegł Herrerę i celnym strzałem głową zrehabilitował się za błąd z pierwszej połowy. Do końca spotkania przewagę mieli już gospodarze, ale zabrakło im czasu i szczęścia, by nas dobić.

 

04.12.2015 Millerntor-Stadion, Hamburg: 23.494 widzów

2BL (14/34) FC St. Pauli [1.] — Alemannia Aachen [2.] 1:1 (0:1)

 

14. E.Peltonen 0:1

79. F.Melara 1:1

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, W.Król, T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — C.Bruno (72. D.Tomić), G.Petrović, W.Lorenz, D.Martínez ŻK — E.Peltonen ŻK (63. T.Šimić, 80. M.Johnsen), R.Gatto

 

MVP: Claudio Bruno (ML; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Sborna poznała swoich przeciwników w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018. W grupie 5 trafiliśmy na drużyny Holandii [7.], Bułgarii [43.], Bośni [52.], Cypru [102.] i Andory [165.]. Drugie miejsce było właściwie pewne, a dwa dobre mecze z Holendrami mogły zaowocować awansem z pierwszego miejsca.

 

Drugim styczniowym transferem, jaki udało mi się zaklepać, był młody ofensywny pomocnik włoskiego Alcamo, Alessandro Fattori.

 

Zaległy mecz w Augsburgu zapowiadał się na mało przyjemny, gdyż z poprzednich dwóch starć z zespołami grającymi defensywne 4-4-2 z dwójką defensywnych pomocników wyrwaliśmy jeden punkt i jedną bramkę. Gospodarze niezwykle zagęścili przedpole swojej bramki i nasza szybka gra krótką piłką nieodmiennie rozbijała się o któregoś z rywali — było ich po prostu zbyt wielu. Na szczęście moi podopieczni doskonale wiedzieli, jak rozwiązać ten problem, i w 27. minucie Matuidi otworzył wynik meczu bombą z 30 jardów, zmuszając Augsburg do bardziej otwartej gry. Nie wyszło to gospodarzom na dobre, gdyż po kwadransie Lorenz przechwycił piłkę przed własnym polem karnym i podaniem do Gatto rozpoczął kontratak Alemannii. Roberto przegrał co prawda pojedynek z Kotarem, lecz toczącą się po linii bramkowej piłkę na drugą jej stronę przepchnął niezawodny Peltonen.

 

Po przerwie nadal mieliśmy przewagę, ale niezwykle nonszalancko i egoistycznie grać zaczął Gatto, przez co zamiast co najmniej dwóch bramek po kwadransie nie miał na koncie ani jednej. Nie miałem do niego cierpliwości, w jego miejsce wszedł doświadczony Adler, który w 86. minucie rozegrał cudowną akcję z Matuidim i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu na 3:0 dla Alemannii.

 

09.12.2015 Rosenaustadion, Augsburg: 14.443 widzów

2BL (15/34) FC Augsburg [9.] — Alemannia Aachen [2.] 0:3 (0:2)

 

27. B.Matuidi 0:1

40. E.Peltonen 0:2

86. N.Adler 0:3

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, W.Król, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno ŻK (60. M.Johnsen), G.Petrović, W.Lorenz (74. A.Haas), D.Martínez — E.Peltonen, R.Gatto (60. N.Adler)

 

MVP: Kevin Schöneberg (DC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Losowanie eliminacji MŚ 2018 było bardzo interesujące, ale nas bardziej ciekawiło losowanie grup turnieju finałowego ME 2016. Nie mieliśmy w nim szczęścia, gdyż w grupie A trafiliśmy na naszą nemezis, Hiszpanię [2.], a także Czechy [31.] oraz Szwecję [13.].

 

13 grudnia podejmowaliśmy Eintracht Braunschweig. Obawiałem się tego meczu, ale zaczęliśmy go wręcz doskonale; w 4. minucie Peltonen zagrał na pamięć do Gatto, który plasowanym strzałem ze skraju pola karnego pokonał Grüna. Kwadrans później Król popisał się dalekim wybiciem piłki, Peltonen uprzedził obrońców w pogoni za nią i uderzeniem w swoim stylu podwyższył na 2:0. Wszyscy myśleli, że mecz jest już wygrany — ale nie ja.

 

Widziałem bowiem, że Braunschweig gra bardzo dobrze, a wysocy napastnicy gości stanowią stałe zagrożenie pod naszą bramką. I rzeczywiście, minutę po bramce Peltonena naszym lewym skrzydłem urwał się Bülow, a jego centrę na gola zamienił nasz były zawodnik, Dragan Obradović. Od tej pory Eintracht solidnie nas przycisnął, a ostra gra jeszcze przed przerwą kosztowała nas Lorenza, który musiał opuścić boisko z urazem łokcia.

 

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście naciskali, zmuszając naszą defensywę do ciężkiej pracy, a i tak parokrotnie Herrera miał sporo szczęścia. Po raz kolejny zauważyłem, że między napastnikami a drugą linią zostawiamy zbyt wiele miejsca, ale modyfikacje taktyczne odłożyłem na przerwę zimową i styczniowe sparingi. Na szczęście nadal mogłem liczyć na szybkość naszych graczy ofensywnych i w 66. minucie Haas zagrał piękną piłkę na dobieg do Peltonena, który wyszedł sam na sam z Grünem i z zimną krwią dobił gości, rozstrzygając losy tego spotkania.

 

13.12.2015 Tivoli, Akwizgran: 23.647 widzów

2BL (16/34) Alemannia Aachen [1.] — Eintracht Braunschweig [7.] 3:1 (2:1)

 

4. R.Gatto 1:0

18. E.Peltonen 2:0

19. D.Obradović 2:1

37. W.Lorenz (AA) knt.

66. E.Peltonen 3:1

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, W.Król, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, G.Petrović ŻK, W.Lorenz (37. A.Haas), D.Martínez (46. L.Bodnár) — E.Peltonen (75. N.Adler), R.Gatto

 

MVP: Eero Peltonen (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

W ostatnim meczu grupowym Pucharu UEFA Wisła przegrała 0:2 z Realem Sociedad, ale i tak zajęła 3. miejsce w grupie, dzięki czemu swoją przygodę w europejskich pucharach kontynuować miała na wiosnę.

 

Rundę jesienną kończyliśmy wyjazdowym meczem ze słabiutkim Babelsbergiem. Takie spotkania już nie raz źle się dla nas kończyły, zwłaszcza że za kontuzjowanego Lorenza w pierwszym składzie zagrać musiał Haas. Tym razem wszakże choć sam mecz był bardzo wyrównany, wynik bynajmniej tego nie potwierdzał. W 8. minucie Martínez wypuścił prawym skrzydłem Gatto, ten zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Lamprecht nie upilnował Peltonena, który wepchnął ją do bramki gospodarzy. Druga bramka dla Alemannii padła z niczego, gdy dziesięć minut później Matuidi popisał się pięknym uderzeniem z 25 jardów. Ale gospodarze wcale nie byli od nas gorsi, tyle że Herrera bronił bardzo szczęśliwie i pewnie, co najlepiej pokazała jego interwencja przy uderzeniu Hellera. O jego odpowiedniku w ekipie Babelsbergu, Stehlingu, nie można było tego powiedzieć — w 40. minucie po rzucie rożnym Matuidi zagrał piłkę w poprzek pola karnego, a bramkarz rywali spóźnił się z wyjściem z bramki, dzięki czemu na listę strzelców wpisał się Bošnjak.

 

Po przerwie nadal trwała wymiana ciosów, tyle że gospodarze zmienili bramkarza, co znacznie utrudniło nam zdobywanie bramek. W 65. udało się to nam po raz czwarty, gdy Bruno zagrał śliczną piłkę w pole karne do Martíneza, a ten wystawił ją na piąty metr Gatto. Rywale strzelili w końcu bramkę na otarcie łez, rozklepując nas szybką kontrą, ale na nic więcej nie było ich stać. W tym spotkaniu zadebiutował młody piłkarz zespołu rezerw, środkowy pomocnik Martin Schäfer.

 

18.12.2015 Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam: 2.172 widzów

2BL (17/34) SV Babelsberg 03 [13.] — Alemannia Aachen [1.] 1:4 (0:3)

 

8. E.Peltonen 0:1

19. B.Matuidi 0:2

40. T.Bošnjak 0:3

65. R.Gatto 0:4

72. K.Afriyie 1:4

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, W.Król, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, G.Petrović (73. D.Tomić), A.Haas (58. M.Schäfer), D.Martínez — E.Peltonen (58. U.Müller), R.Gatto

 

MVP: Tomislav Bošnjak (DC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...