Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień później przy rekordowo licznej widowni podejmowaliśmy Peterhead. W pierwszej połowie na boisku panował totalny chaos, w którym lepiej czuli się moi zawodnicy i po kwadransie gry McGeough posłał do bramki gości bezpańską piłkę, błąkającą się w szesnastce po zablokowanym strzale Creaney'a. Po przerwie wzięliśmy się w garść i zaczęliśmy grać składniej, a co za tym idzie, również i skuteczniej. W 50. minucie Ross zdecydował się na przerzucenie piłki z głębi pola, Graham strącił ją głową pod nogi McGeougha, a ten wpadł z nią w pole karne i płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Ten gol podłamał piłkarzy Peterhead, którzy od tej pory ograniczali się do poczynań czysto defensywnych, ale i to w niczym im nie pomogło. Tuż przed końcem spotkania McGeough zagrał bowiem wspaniałą piłkę na długi słupek, tuż poza zasięgiem ramion bramkarza gości, a Iain Diack efektownym szczupakiem wpakował ją do bramki, ustalając wynik spotkania.

 

25.10.2008 Firs Park, Falkirk: 761 widzów (R)
D2 (12/36) East Stirlingshire [2.] — Peterhead [9.] 3:0 (1:0)

12. J.McGeough 1:0
50. J.McGeough 2:0
89. I.Diack 3:0

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi (85. S.Friel), W.Soutar, G.McWilliam ŻK, Ch.Carr, G.Ross — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone (85. D.Hicks) — D.Graham (67. I.Diack), J.McGeough

MVP: John McGeough (ST; East Stirlingshire) — 9

Odnośnik do komentarza

Sio zapeszać doktorkowi :>

 

Październik kończyliśmy meczem w Stranraer i znów pokazaliśmy kawał dobrego futbolu. W 17. minucie Smith zagrał w uliczkę do Grahama, jego strzał obronił Stark, ale piłkę do bramki skierował McGeough. Trzy minuty później zafundowaliśmy gospodarzom powtórkę z rozrywki, tym razem akcję zaczął Carr, strzelał McGeough, a dobijał Graham, ale dla nas najważniejsza była tłuściutka dwójka, jaka zapaliła się na tablicy przy nazwie "East Stirlingshire".

 

Stranraer nie zamierzało oddawać meczu bez walki i solidnie nas przycisnęło. Wtedy wszakże klasę pokazał Mark Peat, jeden z moich bardziej trafionych transferów, broniąc w co najmniej trzech beznadziejnych sytuacjach. A po przerwie opanowaliśmy sytuację, stworzyliśmy parę niezłych okazji i pewnie dowieźliśmy dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

 

29.10.2008 Stair Park, Stranraer: 544 widzów
D2 (13/36) Stranraer [7.] — East Stirlingshire [2.] 0:2 (0:2)

17. J.McGeough 0:1
20. D.Graham 0:2

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi ŻK, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr, G.Ross ŻK — G.Smith (60. D.Hicks), Ph.Creaney, S.Johnstone — D.Graham (60. I.Diack), J.McGeough (80. K.Nix)

MVP: Chris Carr (DC; East Stirlingshire) — 9

Odnośnik do komentarza

Dla emocji to Ci mogę bana załatwić :>

 

W kolejnej rundzie fazy grupowej Pucharu UEFA Wisła Kraków pewnie pokonała ukraińskie Dnipro 3:0 po dwóch golach Ostalczyka i jednym Kowala. Pozostałe polskie kluby tym razem nie miały większych szans — Wisła Płock przegrała 0:2 w Pradze ze Spartą, a Odra Wodzisław doznała druzgoczącej klęski 0:4 w Barcelonie w starciu z Espanyolem.

 

Październik 2008

 

Bilans (East Stirlingshire): 3-0-1, 8:3

Division Two: 1. [+2], 27 pkt, 22:11

Tennent's Scottish Cup: 1. runda (z Fraserburgh)

CIS Cup: 1. runda (1:2 z Partick)

Challenge Cup: półfinał (2:3 z Partick)

Finanse: +313.004€ (w ostatnim miesiącu -3.118€)

Budżet transferowy: 2.396€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.250€ (wykorzystane 5.669€)

Bilans (Rosja): 2-0-0, 9:0

EMŚ 2010 (grupa 3): 1. [+1], 9 pkt, 11:0

Nagrody: Chris Carr (jedenastka tygodnia — 1.; zawodnik października — 1.), William Soutar (jedenastka tygodnia — 1.), Cabbar Bagdagi (jedenastka tygodnia — 1.; zawodnik października — 2.), Greg Ross (jedenastka tygodnia — 1.; młody zawodnik października — 2.), Phil Creaney (jedenastka tygodnia — 1.), John McGeough (jedenastka tygodnia — 1.); moi (menedżer października — 1.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Elis Kraja (23, ST; Albania U-21: 7/2) z Genoi i Lecco do Vllaznii za 460.000€

2. Pavels Kolcovs (26, AM/FC; Łotwa) z Dinaburga do Skonto za 55.000€

3. Limberg Pizarro (32, D/MRC; Boliwia) z The Strongest do Bolivar za 45.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+3]

Francja: Monaco [+1]

Hiszpania: Valencia [+1]

Niemcy: Schalke [+5]

Polska: Groclin [+4]

Rosja: CSKA Moskwa [+13] (M)

Szkocja: Celtic [+2]

Włochy: Milan [+4]

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1173), 2. Brazylia (1138), 3. Anglia (993), 9. Rosja (837), 19. Polska (751)

Odnośnik do komentarza

1 listopada podejmowaliśmy słabiutkie Montrose, ale nie był to z naszej strony udany występ. W pierwszej połowie graliśmy totalny piach i gdyby goście nie grali jeszcze totalniejszego piachu, mogło być z nami całkiem źle. W przerwie solidnie chłopaków obsobaczyłem, więc w drugiej połowie mecz wyglądał inaczej — bez trudu i elegancko przedostawaliśmy się na dwudziesty metr od ich bramki, a tam nasi zawodnicy byli brutalnie koszeni z wdziękiem szkockiego drwala. Sędzia nie nadążał z pokazywaniem żółtych kartek, a w 68. minucie Parkin złapał swoją drugą i musiał opuścić boisko. Gnietliśmy coraz mocniej, ale prostacki styl Montrose zdawał się sprawdzać aż do chwili, gdy Doyle pomylił się o pół metra, faulując Creaney'a, i wyciął naszego rozgrywającego już w obrębie szesnastki. Do piłki podszedł Diack, uderzył mocno i bezlitośnie, dzięki czemu po zapadającym w pamięć pokazie szkockiego antyfutbolu w mistrzowskim wydaniu komplet punktów pozostał w Falkirk.

 

01.11.2008 Firs Park, Falkirk: 772 widzów (R)
D2 (14/36) East Stirlingshire [1.] — Montrose [9.] 1:0 (0:0)

68. G.Parker (M) cz.k.
90+1. I.Diack 1:0 rz.k.

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, G.Ross — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone (72. D.Hicks) — D.Graham (46. I.Diack), J.McGeough (87. K.Nix)

MVP: Greg Ross (WBR; East Stirlingshire) — 7

Odnośnik do komentarza

W mediach zaczęła krążyć plotka o moim rychłym przejściu do trzecioligowej hiszpańskiej Extremadury, ale niezwłocznie ją zdementowałem, by nie stresować prezesa i działaczy.

 

Reprezentację Rosji czekał w tym roku już tylko sparingowy mecz z Azerbejdżanem. Wykorzystałem tę sposobność, by powołać kilkunastu zawodników, których przez miniony rok obserwowali moi współpracownicy, a teraz mieli dostać szansę udowodnienia, że zasługują na to, by na dłużej zaistnieć w moim notesie. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Aleksiej Botwiniew (27, GK; 2/0; CSKA Moskwa), Nikołaj Jermakow (18, GK; 1/0; Lokomotiw Moskwa)

Obrońcy: Aleksiej Bierezucki (26, DLC; 35/1; CSKA Moskwa), Wasilij Bierezucki (26, DRC; 29/0; CSKA Moskwa), Maksim Bojczenko (21, DR/WBRL/ML; 2/0; Krylia Sowietow), Dienis Kołodin (26, DC/DM; 24/0; Dynamo Moskwa), Kirił Kombarow (21, D/WB/ML; 2/0; Szynnik), Jurij Lebiediew (21, DC; 3/0; Rostów), Kirił Orłow (25, SW/DRC/DM; 9/0; Spartak Moskwa), Anton Rogoczyj (26, DC; 14/0; Rostów), Rienat Sabitow (23, DR/DM; —; MetroStars), Dmitrij Siennikow (32, DLC; 37/0; Metalurg Donieck), Wasilij Trietiakow (17, DC/ST; 1/0; Levante)

Pomocnicy: Pawieł Ałborow (18, MLC; 1/0; FK Moskwa), Aleksandr Burakow (21, MC; —; Zenit Sankt Petersburg), Wiktor Faizulin (22, AMRLC; —; Torpedo Moskwa), Rolan Gusiew (31, AMR; 29/1; CSKA Moskwa), Siergiej Kuzniecow (22, AMLC; —; Vitesse), Aleksandr Pawlenko (23, AMLC; 4/0; Spartak Moskwa), Aleksiej Riebko (22, DM; —; Metalurg Lipieck)

Napastnicy: Nikita Bażenow (23, ST; —; Krylia Sowietow), Marat Gajew (21, ST; 3/5; Villarreal), Anatolij Gierk (23, AMRC/FC; 13/0; Anderlecht), Spartak Gogniew (27, AML/ST; 4/0; Ałania), Artur Nartikojew (23, ST; 1/1; Lokomotiw Moskwa), Aleksandr Szyrko (31, ST; 31/10; Szynnik)

Odnośnik do komentarza

Polska rozegrała towarzyski mecz z Finlandią, remisując 0:0. W tym spotkaniu zadebiutowali Łukasz Fabiański (23, GK) z Gladbach, Tomasz Wisio (26, D/WBL) z Pasching oraz Paweł Golański (26, SW/DC/DM) z Wisły. Prasa tym razem zaczęła przymierzać mnie do francuskiego Cannes oraz hiszpańskiego Burgos, ale obie te sugestie wyśmiałem jako niedorzeczne.

 

Przed wyjazdem do Baku ze składu wypadł mi młody Riebko, więc w jego miejsce do samolotu zabrałem Konstantina Zyrianowa (31, AMRC; 1/0) ze stołecznego Torpeda. Samo spotkanie było bardziej wyrównane, niż chcieliby tego bukmacherzy, Azerowie stworzyli nawet dwie bardzo groźne sytuacje, lecz w obu przypadkach strzały Ponomariewa świetnie bronił Botwiniew. My długo ograniczaliśmy się do strzałów z dystansu, lecz wreszcie w 28. minucie Nartikojew podał w uliczkę do Bażenowa, który uświetnił swój debiut elegancko strzelonym golem. Mimo to wynik pozostawał sprawą otwartą aż do 61. minuty, kiedy to Gusiew pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Hasanzade. Pomocnik CSKA rozegrał naprawdę dobry mecz i tym występem znacznie przybliżył się do szerokiej kadry sbornej, a tuż przed końcem spotkania po jego centrze kropkę nad "i" postawił Gierk, w trzynastym występie w reprezentacji zdobywając swojego pierwszego gola. Szokująco świetne zawody rozegrał siedemnastoletni Tretiakow, uznany za najlepszego zawodnika meczu.

 

12.11.2008 Stadion Republikański im. Tofika Bahramowa, Baku: 24.485 widzów
TOW Azerbejdżan [119.] — Rosja [9.] 0:3 (0:1)

28. N.Bażenow 0:1
43. R.Gulijew (A) knt.
61. R.Gusiew 0:2
83. A.Gierk 0:3

Rosja: A.Botwiniew 8 — A.Bierezucki 7, W.Trietiakow 9, W.Bierezucki 8, R.Sabitow 8 — S.Kuzniecow 7 (46. W.Faizulin 7), P.Ałborow 8 (46. D.Kołodin 7), A.Burakow 8 (61. A.Pawlenko 7), K.Zyrianow 7 (46. R.Gusiew 8) — N.Bażenow 8 (74. A.Gierk 7), A.Nartikojew 7 (61. M.Gajew 7)

MVP: Walerij Trietiakow (DC; Rosja) — 9

 

Polska na Stadionie Śląskim zremisowała 1:1 z Węgrami po golu Krzynówka z rzutu karnego. W tym meczu po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach zagrali Sławomir Kamiński (23, AMRC) z Odry Wodzisław oraz Janusz Surdykowski (21, AM/FC) z Wisły Kraków.

 

Kilku piłkarzy East Stirlingshire zagrało w reprezentacjach młodzieżowych swoich krajów:

— Martin O'Connor (Irlandia U-19): 2:0 ze Słowenią [7]

— Curtis Shaw (Jamajka U-20): 1:1 z Martyniką [7] i 1:1 z Boliwią [7]

— Greg Ross (Szkocja U-21): 2:0 z Węgrami [7]

Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie Pucharu Szkocji mieliśmy za przeciwnika amatorski Fraserburgh, więc pozwoliłem sobie na eksperyment i wystawiłem do gry drugą jedenastkę. Nie zmieniło to niczego w przebiegu spotkania, gdyż goście byli od nas zdecydowanie słabsi i zostali przez nas skutecznie zdemolowani. Po pół godzinie meczu Nix zagrał lewym skrzydłem do Diacka, ten dośrodkował na jedenasty metr, a Jamajczyk Shaw precyzyjnym strzałem głową dał nam prowadzenie. Kwadrans później Nix znów pokazał, że tkwi w nim spory potencjał, a po jego podaniu Diack podwyższył na 2:0. Kropkę nad "i" w drugiej połowie postawił rezerwowy Mason, który ładnie znalazł sobie miejsce w polu karnym i precyzyjnym strzałem wykończył centrę Brailsforda. Nasz awans do 2. rundy ani przez chwilę nie podlegał dyskusji.

 

15.11.2008 Firs Park, Falkirk: 281 widzów
SC 1R East Stirlingshire [D2] — Fraserburgh [NL] 3:0 (2:0)

29. C.Shaw 1:0
45+4. I.Diack 2:0
52. A.Mason 3:0
84. S.Henderson (F) knt.

East Stirlingshire: B.Fogler — T.Brailsford, S.Friel, K.Brown, S.Thomson, J.Vaughan — D.Hicks, K.Nix (72. S.Potter), N.Skinner (72. A.Sutherland) — I.Diack, C.Shaw (46. A.Mason)

MVP: Kyle Nix (AMC; East Stirlingshire) — 9

Odnośnik do komentarza

W kolejnych meczach grupowych Pucharu UEFA Wisła Kraków zremisowała na wyjeździe 1:1 z Boavistą po golu Kokoszki, a Odra Wodzisław przegrała na własnym terenie 0:1 z Bragą.

 

W 15. kolejce ligowej podejmowaliśmy Queen of the South, jedyny zespół Division Two, którego się obawialiśmy. I tym razem moje obawy się sprawdziły, ale nie tak, jak się spodziewałem — piłkarsko goście byli zaskakująco przeciętni, za to faulowali na potęgę i już w 7. minucie boisko musiał opuścić Ross ze złamaną kością policzkową. Moment później w zamieszaniu na przedpolu bramki Queen of the South świetną techniką popisał się Graham, podkręconym strzałem pokonując golkipera gości. Po kwadransie na boisku nie było już skopanego Grahama, a zastępujący go Diack jeszcze przed przerwą musiał mieć założoną blokadę na uszkodzony staw skokowy. W drugiej połowie oberwał jeszcze McGeough, ale tylko zmotywowało nas to do twardszej walki i wynik nie uległ już zmianie.

 

22.11.2008 Firs Park, Falkirk: 760 widzów
D2 (15/36) East Stirlingshire [1.] — Queen of the South [5.] 1:0 (1:0)

7. G.Ross (ES) knt.
9. D.Graham 1:0

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr, G.Ross ŻK knt. (7. S.Friel) — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone ŻK — D.Graham (22. I.Diack), J.McGeough (68. K.Nix)

MVP: Chris Carr (WBR; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza
A jest szansa na jakiś rosysjki zaciąg w Shire czy to się kłóci z zasadami HC albo nie ma na to szans z powodu reputacji/kasy.

 

Kłóci się z pozwoleniem na pracę dla Rosjan :D

 

Cztery dni później graliśmy na wyjeździe z pogrążonym w kryzysie Cowdenbeath. Nawet obecność w wyjściowym składzie Vaughana w miejsce kontuzjowanego Rossa nieszczególnie mnie martwiła, gdyż byliśmy w świetnej formie, co pokazaliśmy od pierwszego gwizdka sędziego. W 16. minucie Creaney dośrodkował z rzutu rożnego w pole bramkowe, golkiper Cowdenbeath wybił piłkę wprost pod nogi Johnstone'a, który mocnym strzałem odesłał ją do bramki.

 

Ale cztery minuty później zdarzyło się nieszczęście — jeden z napastników gospodarzy zderzył się z Peatem tak nieszczęśliwie, że nasz bramkarz odjechał do szpitala z wybitym barkiem. Na boisku pojawił się więc Fogler i od tej pory musieliśmy liczyć się z elementem nieprzewidywalności w naszej grze.

 

Ale tego dnia Bartek nie miał zbyt wiele pracy. W 26. minucie Graham dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a McGeough strzałem z woleja podwyższył na 2:0 dla The Shire. Sześć minut później McGarrigle wszedł obunóż w McGeougha, który z trudem dotrwał do przerwy, ale zawodnik Cowdenbeath odesłany został za ten faul do szatni. Sędzia podyktował rzut wolny, Carr dośrodkował w pole karne, Creaney strącił piłkę głową na wolne pole, a Johnstone plasowanym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. A to nadal nie był koniec — w 43. minucie Graham rozegrał dwójkową akcję z Bagdagim, po której również wpisał się na listę strzelców.

 

Po przerwie graliśmy już znacznie spokojniej, a gospodarzom zależało już tylko na dotrwaniu do końca meczu. Nieszczególnie im się to udało, gdyż w 58. minucie Smith podał w uliczkę w pole karne do Diacka, gdzie został wycięty przez Donnelly'ego, a Graham celnym strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania. Efektowne 5:0 bardzo mnie cieszyło w przeciwieństwie do informacji, iż Peata czekają dwa miesiące rehabilitacji.

 

26.11.2008 Central Park, Cowdenbeath: 176 widzów
D2 (16/36) Cowdenbeath [10.] — East Stirlingshire [1.] 0:5 (0:4)

16. S.Johnstone 0:1
20. M.Peat (ES) knt.
26. J.McGeough 0:2
32. D.McGarrigle (C) cz.k.
32. S.Johnstone 0:3
43. D.Graham 0:4
58. D.Graham 0:5

East Stirlingshire: M.Peat knt. (20. B.Fogler) — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan (68. S.Friel) — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone — D.Graham, J.McGeough (46. I.Diack)

MVP: David Graham (ST; East Stirlingshire) — 10

Odnośnik do komentarza

W meczu fazy grupowej Pucharu UEFA Wisła Płock przegrała 1:3 z Celtikiem po golu Matusiaka dla płocczan i dwóch trafieniach Żurawskiego dla ekipy z Glasgow.

 

Wyjazdowe spotkanie w Brechin było dla nas trudnym sprawdzianem, zwłaszcza że tak naprawdę nikt w klubie nie wiedział, czy Fogler poradzi sobie z grą w pierwszym składzie. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu było szybkie strzelenie bramki i tak też zrobiliśmy — świetnie ostatnio grający Smith zagrał w pole karne do Grahama, Hegarty ściął Davida równo z trawą, a on zrewanżował się kolejnym perfekcyjnie wykonanym rzutem karnym.

 

Grało się nam naprawdę lekko, łatwo i przyjemnie. Po pół godzinie gry egzekwowaliśmy rzut rożny, w zamieszaniu podbramkowym Bagdagi podał do Smitha, który zdecydował się na strzał, a piłkę po drodze uderzył z powietrza Graham, myląc bramkarza i podwyższając na 2:0. Gdyby chwilę później McGeough nie zmarnował klasycznej "setki", byłoby pozamiatane, tak zaś w 29. minucie McWilliam wyciął w szesnastce Byersa, Whitman nie dał szansy Foglerowi i nagle Brechin zaczęło grać o klasę lepiej. Można by śmiało powiedzieć, że już do końca to gospodarze byli bliżsi zdobycia bramki, tyle że naszą uporczywą grą w defensywie uniemożliwiliśmy im postawienie kropki nad "i". Zwycięstwo okupiliśmy urazem Friela, ale te trzy punkty mogły mieć spore znaczenie na finiszu rozgrywek.

 

29.11.2008 Glebe Park, Brechin: 719 widzów
D2 (17/36) Brechin [4.] — East Stirlingshire [1.] 1:2 (1:2)

2. D.Graham 0:1 rz.k.
26. D.Graham 0:2
29. T.Whitman 1:2 rz.k.

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi (57. S.Friel), W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone — D.Graham (57. I.Diack), J.McGeough (71. K.Nix)

MVP: Graeme Smith (MC; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza

Listopad 2008

 

Bilans (East Stirlingshire): 5-0-0, 12:1

Division Two: 1. [—], 39 pkt, 31:12

Tennent's Scottish Cup: 2. runda (z Tarff Rovers)

CIS Cup: 1. runda (1:2 z Partick)

Challenge Cup: półfinał (2:3 z Partick)

Finanse: +294.248€ (w ostatnim miesiącu -11.540€)

Budżet transferowy: 2.396€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.250€ (wykorzystane 5.701€)

Bilans (Rosja): —

EMŚ 2010 (grupa 3): 1. [—], 9 pkt, 11:0

Nagrody: Chris Carr (jedenastka tygodnia — 2.; piłkarz listopada — 2.), Graham McWilliam (jedenastka tygodnia — 1.), Cabbar Bagdagi (jedenastka tygodnia — 1.), Scott Johnstone (jedenastka tygodnia — 1.), Phil Creaney (jedenastka tygodnia — 1.), David Graham (jedenastka tygodnia — 1.), William Soutar (młody piłkarz listopada —2.), moi (menedżer listopada — 1.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Mourad Fellah (30, D/WBR; Maroko) z Wydad Casablanca do Raja Casablanca za 450.000€

2. Samir Djouder (27, DRLC; Algieria) z JS Kabylie do USM Alger za 275000€

3. Lamine Kab (22, MR; Algieria U-21: 10/2) z C.D. Toledo do MC Alger za 75.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+8]

Francja: Monaco [+7]

Hiszpania: Valencia [+7]

Niemcy: Schalke [+4]

Polska: Groclin [+4]

Rosja: CSKA Moskwa [+10] (M)

Szkocja: Rangers [+1]

Włochy: Roma [+3]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1147), 2. Hiszpania (1139), 3. Niemcy (968), 13. Rosja (790), 24. Polska (700)

Odnośnik do komentarza

Kolejnym klubem, z którym wiązały mnie media, była hiszpańska trzecioligowa Pontevedra, ale ja myślałem tylko o zaległym meczu z Dumbarton. Do podniesienia były trzy punkty, ale wątpiłem, by goście poddali się bez walki, i tak się nie stało. W 8. minucie Carr debilnie zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Herring bez trudu pokonał Foglera i nagle po raz pierwszy od dawna musieliśmy gonić wynik. Udało się to nam po kwadransie, gdy wyprowadziliśmy szybką kontrę i McGeough dobił do pustej bramki strzał Grahama. Nasza gra pozostawiała wszakże sporo do życzenia.

 

Druga połowa zaczęła się idealnie, od karnego po faulu Wallace'a, pewnie wykorzystanego przez Grahama. Potem wszakże popełniliśmy ten sam błąd, co w Brechin, marnując kilka stuprocentowych okazji, tyle że tym razem nasza nieskuteczność w końcu się na nas zemściła. W 69. minucie Gibson dośrodkował z lewego skrzydła na długi słupek, a Palmer strzałem głową pokonał bezradnego Foglera; kolejny błąd w ustawieniu popełnił przy tej bramce Carr, który rozgrywał bardzo słaby mecz. Przez ostatnie dwadzieścia minut biliśmy głową w ścianę, Dumbarton wielokrotnie ratowało się faulami, za które Rowland został w końcu wyrzucony z boiska, ale nie udało się nam zdobyć zwycięskiego gola.

 

03.12.2008 Firs Park, Falkirk: 746 widzów
D2 (18/36) East Stirlingshire [1.] — Dumbarton [6.] 2:2 (1:1)

8. I.Herring 0:1 rz.k.
22. J.McGeough 1:1
46. D.Graham 2:1 rz.k.
69. S.Palmer 2:2
90+4. O.Rowland (D) cz.k.

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, J.Vaughan — G.Smith (64. D.Hicks), Ph.Creaney ŻK, S.Johnstone — D.Graham (64. I.Diack), J.McGeough 

MVP: John McGeough (ST; East Stirlingshire) — 8

 

 Pos   | Team			   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | East Stirlingshire | 18	| 12	| 4	 | 2	 | 33	| 14	| +19   | 40	
2nd   | Airdrie Utd		| 18	| 10	| 6	 | 2	 | 26	| 13	| +13   | 36	
3rd   | Stirling		   | 18	| 8	 | 5	 | 5	 | 25	| 30	| -5	| 29	
4th   | Brechin			| 18	| 7	 | 6	 | 5	 | 29	| 16	| +13   | 27	
5th   | Queen of Sth	   | 18	| 7	 | 5	 | 6	 | 20	| 15	| +5	| 26	
6th   | Dumbarton		  | 18	| 5	 | 9	 | 4	 | 22	| 22	| 0	 | 24	
7th   | Stranraer		  | 18	| 5	 | 6	 | 7	 | 14	| 20	| -6	| 21	
8th   | Montrose		   | 18	| 4	 | 4	 | 10	| 13	| 20	| -7	| 16	
9th   | Peterhead		  | 18	| 2	 | 5	 | 11	| 18	| 33	| -15   | 11	
10th  | Cowdenbeath		| 18	| 1	 | 8	 | 9	 | 23	| 40	| -17   | 11

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...