Skocz do zawartości

Silver Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

31.08.2012

 

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego z klubu odszedł Marko Koponen. Za trzy miliony euro i obietnicę 40% zysku z kolejnego transferu pozyskała go ACF Fiorentina.

 

Nie próżnowaliśmy w tym ostatnim dniu, ściągnęliśmy na rezerwę kilku utalentowanych zawodników. Najpierw dotarł nowy prawy pomocnik, którego wydobyłem z amatorskiego hiszpańskiego klubu Arenas CD. Sergio Alba [20; OP P; Hiszpania] kosztował nas siedemdziesiąt tysięcy euro.

 

O dziesięć tysięcy więcej kosztował nas młody, nieco kapryśny, acz mający potencjał Brazylijczyk Rodrigo [19; N; Brazylia].

 

Najwięcej, bo aż równe 100 tys kosztował nas zdolny macedoński snajper Rabotniczek Skopje Blagojcze Savevski [20; N; Macedonia U-21: 5/1]. W sumie wart swojej tygodniówki, choć trochę przeszkadza mi to, iż jest nieco… drewniany. Ma dość sztywne ruchy, chociaż to się „wyszpachluje”. Jak to się mówi: „szpachla, szpachla, szpachla!”.

 

Ponadto dokonałem małej korekty w szerokim składzie. Do rezerw trafił Lindh, który – niestety – nie ma w sobie tego „czegoś”. Zamiast niego wyciągnąłem z Akatemii Nigeryjczyka Davida Okorie.

 

Poza tym zrobiłem małe przemeblowanie w sztabie trenerskim, podpisałem kontrakty z dwoma młodymi wychowankami KuPS oraz przygotowałem wstępną listę powołań na najbliższy mecz Arabii Saudyjskiej.

Odnośnik do komentarza

03.09.2012

 

Chcąc, nie chcąc musiałem pominąć mecz z KooTeePee. Nie dlatego, że miałem taki kaprys, a z powodów rodzinnych, o których wspominać nie chcę…

 

Nastąpiła zmiana w sztabie. Mojego dotychczasowego asystenta zastąpił nasz były scout Tamir Mashiach [44; Izrael]. Po prostu nastąpiło wiele zmian w KuPS, a Casagrande nie prezentował odpowiedniego poziomu. Pod jego wodzą zagraliśmy wspomniany wyżej mecz i wygraliśmy spokojnie 2:0 po bramkach Baldé i Aadnevika.

 

06.09.2012

 

Rozesłałem powołania na mecz z Mongolią.

 

| Wyb    | Inf    | Nazwisko              | Pozycja     | Morale     | Forma     | Kon    | M.     | Br.    | Śr Oc. | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Tariq Al-Harqan       | BR          | W porządku | 7-7-8-8-7 | 96%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Yaser Al-Mosailem     | BR          | W porządku | 8-7-8-6-6 | 95%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdullah Mayouf       | BR          | W porządku | 7-7-7-8-8 | 100%   | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Ibrahim Al-Qarni      | O PLŚ       | W porządku | 7-6-6-8-8 | 98%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Robert Kłos           | O PL, DBP P | W porządku | 7-7-7-7-7 | 91%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Ahmed Al-Ajmi         | O LŚ        | W porządku | 7-7-7-8-8 | 77%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdulaziz Al-Hellail  | O Ś         | W porządku | 9-7-7-6-6 | 95%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdullah Al-Mualid    | O Ś         | W porządku | 8-6-8-6-7 | 98%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Hamad Al-Muntashri    | O Ś         | Znakomite  | 7-8-7-7-7 | 100%   | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Ahmed Ramis           | O Ś         | W porządku | 7-7-7-7-6 | 96%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Hamad Al-Issa         | O/DBP P     | Znakomite  | 8-7-7-7-7 | 67%    | 4      | 1      | 6.50   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Saud Noor             | O/DBP L     | W porządku | 6-6-9-9-5 | 95%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      | Zaw    | Tiago Neiva           | O/P L       | W porządku | 7-9-9-7-7 | 98%    | 5      | -      | 7.40   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdoh Hakmi           | DP, OP PŚ   | Znakomite  | 7-7-7-7-7 | 67%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Yama Sharifi          | P PŚ        | W porządku | 6-8-8-7-7 | 56%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdulaziz Abdullah    | P Ś         | W porządku | 7-7-8-8-8 | 85%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Alex                  | P Ś         | Znakomite  | 8-6-6-8-8 | 57%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Ali Al-Shemmari       | OP PŚ       | Znakomite  | 8-6-6-8-8 | 67%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Abdul Rahman Al-Bishi | OP L, N     | W porządku | 7-7-7-6-6 | 94%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Saad Al-Harthi        | OP L, N     | Znakomite  | 8-8-6-6-8 | 78%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      | Zaw    | Saleh Al-Mohammadi    | OP Ś        | B. dobre   | 7-7-7-7-7 | 71%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Essa Al-Mahyani       | OP/N Ś      | B. dobre   | 8-8-8-7-7 | 99%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Wasil Al-Thiabi       | N Ś         | W porządku | 8-8-8-8-6 | 93%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Mohammed Al-A'ameri   | N           | W porządku | 7-7-8-8-7 | 93%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Mohammed Al-Sahlawi   | N           | W porządku | 8-8-8-8-8 | 98%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -      |        | Nayef Al-Shahrani     | N           | W porządku | 6-8-8-8-8 | 92%    | -      | -      | -      | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Warto dodać, że w kadrze znaleźli się dwa zawodnicy "naturalizowani", Polak Robert Kłos oraz Brazylijczyk Alex. Obaj nie mieli nic na przeciw, by zagrać w barwach Arabii. Alex bez ogródek stwierdził, że w kadrze Brazylii nie miałby najmniejszych szans na debiut, a Robert ze smutkiem mruknął, iż po przejściu do Al-Ittifak Damman, wszyscy w jego rodzinnym kraju o nim zapomnieli.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że przypadł Wam do gustu pomysł powołania Kłosa :kekeke:

 

***

 

09.09.2012

 

Dzisiaj szansę na grę otrzymał jeden z naszych nowych napastników, a konkretnie Savevski. Skorzystał akurat na tym, że Aadnevik jest kontuzjowany, a Okorie wrócił zmęczony po meczu nigeryjskiej młodzieżówki z Ugandą, wygranym przez jego zespół 4:0, z czego dwie bramki były jego zasługą. Ale to nie o nim miałem wspominać, a o dzisiejszym meczu. „Gorszy klub z Turku”, jak określa go wielu w Finlandii, pokazał swoją grą, dlaczego gra na pograniczu utrzymania, a koniecznością gry w barażach. Najpierw Baldé z dziecinną łatwością pokonał bramkarza rywali, a po chwili naszych kibiców ucieszył Mönkkönen, który był zupełnie bez krycia w polu karnym. Następne dwa trafienia, kolejno Malijczyka i Gwinejczyka, ustawiły nas w bardzo korzystnej sytuacji. Kiedy już myślałem, że może być tylko lepiej, błąd popełnił Kärkkäinen. Dał się okiwać, po czym próbował ratować sytuację wślizgiem. Niestety był ostatnim obrońcą, więc dostał czerwoną kartkę. Przez całe dwadzieścia minut drugiej połowy myślałem intensywnie, jak ustawić nasz zespół, byśmy nie stracili głupiej bramki, a i przy okazji nieco postraszyli gości. W końcu się udało i po ładnej kontrze Baldé podwyższył prowadzenie. Co prawda ekipa TPS(A) zdobyła bramkę po błędzie Lyyskiego, lecz my odpowiedzieliśmy na to trafieniami Mönkkönena i Okorie, który miał nie zagrać, a zagrał i to nieźle.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 2860

[Veikkausliiga 23/26] [1] KuPS Kuopio – [12] TPS Turku (7:1)

 

18. Boubacar Baldé 1:0

20. Pasi Mönkkönen 2:0

30. Souleymane Keita 3:0

31. Boubacar Baldé 4:0

42. Pyry Kärkkäinen cz.k [KuPS]

63. Boubacar Baldé 5:0

65. Marko Hämäläinen 5:1

83. Pasi Mönkkönen 6:1

86. David Okorie 7:1

 

Lyyski – Kärkkäinen (42. Cz.k), Rodríguez (43. Zlatkow), Hartikainen (k), Mäkinen – Iżvolt (24. Alba), Mönkkönen, Saarinen, Keita – Savevski (58. Okorie), Baldé.

 

MoM: Boubacar Baldé

 

***

 

Robert KŁOS - ale on jest głównie na rezerwę :P W pierwszym składzie grać nie będzie, no... może ewentualnie wejdzie na pięć minut, czym zablokuję mu możliwość gry dla Polski :kekeke:

ALEX - On z kolei jest bardzo dobry, choć nieco słaby fizycznie :P Ale sobie poradzi, wiem to! :]

Odnośnik do komentarza

To jest ten Kłos z Zagłębia?

 

Ta je. W pierwszym grywalnym sezonie był w Widzewie, później poszedł do Korony, gdzie zagrał cały sezon w 1 składzie, a od 2007 gra w Arabii, raz lepiej, raz gorzej.

 

12.09.2012

 

Przyszedł czas na mój debiut. Graliśmy z Mongolią, a prasa wywierała na mnie nacisk, bym zapomniał o defensywie i postawił głównie na ofensywę, bo wszyscy „żądają gradu bramek”. Ja studziłem ich gorące głowy, mówiąc, że nic nie obiecuję, bo przecież w takim ustawieniu zagramy po raz pierwszy. Byłem jednak ciekaw, czy taktyka, która przyniosła mi tyle sukcesów w Kuopio, sprawdzi się na polu międzynarodowym. Test chyba zdała, chociaż akurat gospodarze nie byli nigdy jakimś potentatem piłkarskim. Gol w drugiej minucie uspokoił zapędy rywali, a bramka Hakmiego z najbliżej odległości uciszyła miejscowych kibiców. Martwić może jedynie to, iż zmarnowaliśmy naprawdę dużo strzałów, uderzając albo nad, albo obok słupków.

 

Stadion National, Ułan Bator, widzów: 24495

[Kwalifikacje do Mistrzostw Świata – Druga Runda 4/6] [2] Mongolia – [1] Arabia Saudyjska (0:2)

 

02. Essa Al-Mahyani 0:1

36. Abdoh Hakmi 0:2

 

Al-Harqan (k) – Al-Issa, Al-Qarni, Ramis (58. Al-Ajmi), Al-Muntashri – Hakmi, Al-Bishi, Alex, Abdullah – Al-Mahyani, Al-Sahlawi (58. Al-Thiabi).

 

MoM: Ibrahim Al-Qarni

Odnośnik do komentarza

A gdzie Al-Kłos?

 

Na rezerwie, gdzie jego miejsce.

 

***

 

13.09.2012

 

Chociaż tego nie chciałem, nie mogłem być obecny na meczu z Heerenveen – wszystko dlatego, że akurat nie miałem transportu do Holandii z Ułan Bator, a z powodu strajku także z Chin. Poleciłem jedynie mojemu asystentowi, by wystawił ten sam skład, co ostatnio, tylko z Okorie od pierwszych minut zamiast Macedończyka. I tego, co wiem, sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej przez nas bramki, bo na spalonym był Mönkkönen, który… nie wziął udziału w akcji, bo piłkę wcześniej przejął Nigeryjczyk. Mieliśmy ponoć wiele okazji na pokonanie bramkarza, ale brakowało nam szczęścia. Najbardziej boli to, iż Heerenveen oddało jeden celny strzał i to im pozwoliło na zwycięstwo.

 

Stadion Abe Lenstra, Heerenveen, widzów: 13538

[Liga Europejska - pierwsza runda 1/2] [NED] Sc Heerenveen – [FIN] KuPS Kuopio (1:0)

 

76. Harris Medunjanin 1:0

 

Lyyski – Kärkkäinen, Rodríguez, Hartikainen (k), Mäkinen – Iżvolt, Mönkkönen, Saarinen, Keita – Okorie, Baldé (63. Aadnevik).

 

MoM: Kalle Mäkinen

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości, bo mi się liczyć zbytnio nie chce, jaką miałeś serię bez porażki z tym swoim KuPS?

 

Największą? Hmm... W tym sezonie mieliśmy ładną serię od 25 kwietnia do 12 lipca, nie przegraliśmy 17 spotkań.

 

A do meczu z Heerenveen miałem 10 spotkań bez porażki.

Odnośnik do komentarza

17.09.2012

 

KOMPROMITACJA! W dzisiejszym meczu zawodnicy udowodnili mi, że mają mnie gdzieś. Grali tak, jakby mieli kije w dupach. Oczywiście nie omieszkałem im to wygarnąć. Poszedłem nawet dalej, kilku z nich dostało sowite kary finansowe za to. Jak mogłem się spodziewać, reszta zawodników zaczęła ich bronić, ale mi to wisi… Proste, kto nie daje z siebie wszystkiego podczas meczu, nie gra – choćby był światową gwiazdą futbolu.

 

Stadion Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina , widzów: 1643

[Veikkausliiga 24/26] [12] IFK Mariehamn – [1] KuPS Kuopio (1:0)

 

89. Daniel Fellmann 1:0

 

Dmuchowski – Lindberg, Rodríguez, Hartikainen (k), Mäkinen – Iżvolt, Mönkkönen, Saarinen, Keita – Okorie, Aadnevik.

 

MoM: Sami Karlsson [MIFK]

 

23.09.2012

 

Ten mecz poprowadziłem przez pierwszą połowę, w drugiej oddając pole do popisu mojemu asystentowi. Chciałem sprawdzić, czy moje przypuszczenia, co do motywacji zawodników, są słuszne. Pod moją wodzą zagraliśmy beznadziejnie, niczym kilka dni temu z MIFK, do tego straciliśmy głupią bramkę po błędzie obrońców? A tak było po zmianie stron? Zupełnie inne KuPS! Takie, jak za starych, dobrych lat – walec drogowy ugniatający asfalt złożony z naszych przeciwników. Nie ma co, trzeba opuścić Kuopio, chociaż najpierw trzeba dokończyć robotę tak, jak należy.

 

Stadion Pohjola, Vantaa, widzów: 1854

[Veikkausliiga 25/26] [6] AC Allianssi – [1] KuPS Kuopio (1:2)

 

25. Jan Hrnczar 1:0

68. Boubacar Baldé 1:1

80. Boubacar Baldé 1:2

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Rodríguez, Hartikainen (k), Mäkinen – Sacharow, Kaijalainen, Lindgren, Keita – Okorie, Aadnevik.

 

MoM: Stig Martin Aadnevik

 

Dobrze chociaż tyle, że dzięki temu zwycięstwu zostaliśmy mistrzem kraju.

Odnośnik do komentarza

To se jeszcze poczeka :> Ale spoko, zagra, tylko nie wiem, czy dać mu szansę w kwalifikacjach, czy poczekać na sparing z Helwetami.

 

***

 

27.09.2012

 

Musiałem niejako „przeprosić” się z piłkarzami, by dobrze podejść do tego ważnego spotkania. Przez pierwszą połowę szukałem „złotego środka”, by zaatakować, nie dając jednocześnie pograć rywalom. Dopiero po zmianie stron zdołaliśmy przełamać ataki Holendrów i w końcu uderzyliśmy groźniej, co nieco wytrąciło Heerenveen z rytmu meczowego. A niesamowita, acz bardzo szczęśliwa bramka Sacharowa całkiem ich podłamała. Estończyk chciał jedynie dograć piłkę w pole karne, lecz wrzucił ją za głęboko i… przypadkowo pokonał bramkarza! Drugi gol, dodam, że na wagę awansu, padł już w doliczonym czasie gry po kontrze wykończonej przez Baldé.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 4962

[Liga Europejska - pierwsza runda 2/2] [6] [FIN] KuPS Kuopio – [NED] Sc Heerenveen (2:0)

 

34. Jani Hartikainen n.rz.k

76. Alexander Sacharow 1:0

115. Boubacar Baldé 2:0

 

Lyyski – Kärkkäinen, Zlatkow, Hartikainen (k), Mäkinen – Sacharow (90. Iżvolt), Mönkkönen, Saarinen, Keita – Baldé, Aadnevik (64. Forsström).

 

MoM: Boubacar Baldé

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...