Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o meczu Śląsk - FC Brugge, z nieco innej strony. Byłem na tym meczu i niestety musiałem usiąść na sektorze z kibicami z Belgii- na stałe mieszkam w Holandii. Wielkim kibicem Śląska nie jestem, ale wiadomo - Polska drużyna, blisko było więc się wybrałem z synem i trojką przyjaciół. Bilety kupiliśmy online, stąd możliwość kupna wyłącznie na sektorze gospodarzy. Osobiście uważam, że kibice Śląska zrobili dobrą oprawę, zorganizowali super doping! Naprawdę robiło wrażenie. Kibiców FC Brugge nawet nie było słychać!

W przerwie meczu podszedł do nas steward i zapytał po angielsku, czy jesteśmy z Polski. Myślałem, że chcą nas przesadzić do polskiego sektora itp. Do przerwy Śląsk wygrywał 1-0. Ale niestety okazało się, że musimy wyjść ze stadionu. Bo jesteśmy Polakami!!! Na koniec poleciało od Belgów kilka cegiełek w naszym kierunku, chociaż ci zajebiście cywilizowani ludzie widzieli, że jest z nami 15 -letni dzieciak!!! Na szczęście nic poważnego się nie stało. Najlepsze jest to, że gdy siedzieliśmy, to nikt do nas nic nie powiedział. Kamienie pojawiły się przy bramie wyjściowej.

Tak sobie pomyślałem… po pierwsze - jak nas traktują, a po drugie to często mówi się o Polskich Kibicach, jacy to oni niedobrzy… Widziałem kibiców Śląska na mieście i poza śpiewami nic tam się nie działo, chłopaki poubierani w patriotyczne koszulki - fajnie to się oglądało. To tak w skrócie. A na drugi dzień w belgijskiej prasie przeczytać można było głównie to, że Polacy odpalili piro, przy czym nie było słowa o tym, co z Polskimi Kibicami robiły służby porządkowe, belgijska policja i ci ich krzykacze.

To taka tam relacja z innego punktu widzenia. Bo to nie Polscy Kibice są całym złem.

 

Czy Polski MSZ zareaguje na takie poniżenie? Skądże, pewnie Bronek przeprosi... za kibiców oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Takie, że obywatel Polski nie może obejrzeć sobie meczu, bo jest obywatelem Polski. Patrz - poniżenie na tle narodowościowym, podobnie jak na transie.... Nie uważam tak, tzn nie chciałbym, żeby tak było, ale niestety tak jest, gdy dzieje się coś "kontrowersyjnego" na trybunach to od razu jest to mega nagłaśniane, wypowiedzi wszystkich ważniaków, każde wiadomości w TV itp itd.

Odnośnik do komentarza

Takie, że obywatel Polski nie może obejrzeć sobie meczu, bo jest obywatelem Polski.

 

Coś mi się wydaję, że panowie zostali wyproszeni, nie dlatego, że byli Polakami, ale byli przedstawicielami kraju z którego przyjechał rywal. Gdyby to był mecz np. z Rapidem Bukareszt czy Austrią Wiedeń, to Rumunów czy Austriaków na sektorach gospodarzy mógłby spotkać podobny los. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem ostro przesadzone zachowanie służb organizacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...