Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Obrażanie kibiców wrogiego klubu (w każdym mieście derbowym jest wyzywanie się od żydów) jest odbierane jako antysemityzm, no bez przesady. Wszyscy wiedzą, że słowa te są skierowane do kibiców wrogiego klubu, ale przecież GW nabije sobie oglądalność...

Odnośnik do komentarza

Określanie kibiców przeciwnego klubu mianem "żydów" jest nie tylko bezsensowne, ale i żałosne. Co to, te tępaki nie są w stanie wymyślić innego epitetu niż ten?

Czuję się czasem w tej Polsce, jak w czarnej dziurze gdzie książki i czasopisma jeszcze nie dotarły, a 90 procent luda jeszcze nie opanowała czytania i pisania i porozumiewa się porykując i wymachując łapami. Przez takich bydlaków zwyczajny, szary obywatel ma w dupie kopaną, bo ma alternatywę w postaci: siatki, kosza, żużla, piłki ręcznej i rugby gdzie nie ma jakoś takiej nienawiści wobec teamu przeciwnego.

Co to w ogóle za maniery? Straszny obciach.

Odnośnik do komentarza
Obrażanie kibiców wrogiego klubu (w każdym mieście derbowym jest wyzywanie się od żydów) jest odbierane jako antysemityzm, no bez przesady

Najpierw piszesz absurd, a później prosisz o brak przesady.

Wyzywanie od Żydów to nie antysemityzm? Wierzysz w to, co mówisz? Poważnie?

Odnośnik do komentarza

Antysemityzm to obrażanie Żyda, a nie nazwanie kogoś Żydem, kto nim nie jest. To tak btw.

 

W sumie nie wiem czemu zdziwienie, bo to pierwszy raz? Kibice ŁKSu i Widzewa chyba przodują akurat w tych wyzwiskach od Żydów. Na tyle, że kluby uważane są za żydowskie. Przykład?

Do Szczecina przyjechał ŁKS, na stadionie gromkie "Drumlak Ty cwelu, czy byłeś już w Izraelu". Odnoszące się do grania Drumlaka dla ŁKSu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
Kraków: makabryczny mord szalikowców, zadali ofierze 60 ciosów nożem i maczetą

dzisiaj, 13:16

NZ / RMF FM, gazeta.pl

Dziś w Krakowie grupa około 20 pseudokibiców Wisły Kraków zamordowała przywódcę szalikowców Cracovii. Mężczyzna zmarł po otrzymaniu około 60 ciosów nożem i maczetą. Akcja mogła być zaplanowana - podaje RMF FM.

 

30-latek został zamordowany na osiedlu Kurdwanów.

 

Według informacji zdobytych przez portal gazeta.pl zamordowanym jest Tomasz C. - bardzo ważna osoba w środowisku kibiców Cracovii. Według policji mogła to być zaplanowana akcja.

 

Około godziny Tomasz C. 10 jechał ulicą Wysołuchów. Z bocznej ulicy wyjechały trzy samochody. Jeden z nich, jeep, staranował auto 30-latka. Kierowca próbował uciec, ale napastnicy rzucili się za nim. Zadano mu 50 ciosów nożem i maczetą. Mężczyzna zmarł.

 

Sprawcy napadu są poszukiwani, do tej pory policja zatrzymała dwóch z nich.

 

Dla mnie to jest absolutne kibicowskie dno, które trzeba tępić. Jestem w stanie zrozumieć "zabawy" w krojenie flag czy szalików, ale takie akcje nie mają absolutnie nic wspólnego ze światem kibicowskim. To jest zwyczajne morderstwo z premedytacją i mam nadzieję, że kibicowski światek ustosunkuje się do takiego zachowania i zmarginalizuje ruch "kibicowski" na Wiśle Kraków.

Odnośnik do komentarza
Kraków: makabryczny mord szalikowców, zadali ofierze 60 ciosów nożem i maczetą

dzisiaj, 13:16

NZ / RMF FM, gazeta.pl

Dziś w Krakowie grupa około 20 pseudokibiców Wisły Kraków zamordowała przywódcę szalikowców Cracovii. Mężczyzna zmarł po otrzymaniu około 60 ciosów nożem i maczetą. Akcja mogła być zaplanowana - podaje RMF FM.

 

30-latek został zamordowany na osiedlu Kurdwanów.

 

Według informacji zdobytych przez portal gazeta.pl zamordowanym jest Tomasz C. - bardzo ważna osoba w środowisku kibiców Cracovii. Według policji mogła to być zaplanowana akcja.

 

Około godziny Tomasz C. 10 jechał ulicą Wysołuchów. Z bocznej ulicy wyjechały trzy samochody. Jeden z nich, jeep, staranował auto 30-latka. Kierowca próbował uciec, ale napastnicy rzucili się za nim. Zadano mu 50 ciosów nożem i maczetą. Mężczyzna zmarł.

 

Sprawcy napadu są poszukiwani, do tej pory policja zatrzymała dwóch z nich.

 

Dla mnie to jest absolutne kibicowskie dno, które trzeba tępić. Jestem w stanie zrozumieć "zabawy" w krojenie flag czy szalików, ale takie akcje nie mają absolutnie nic wspólnego ze światem kibicowskim. To jest zwyczajne morderstwo z premedytacją i mam nadzieję, że kibicowski światek ustosunkuje się do takiego zachowania i zmarginalizuje ruch "kibicowski" na Wiśle Kraków.

Ale on jest marginalizowany. Ile to już razy nie organizowano wyjazdów do "nożowników" z Krakowa. Niech mi żaden kibic Wisły/Cracovii nie wspomina o honorze bo mu chyba splunę na twarz.

Odnośnik do komentarza

To jest paranoja totalna. :picard: Takich chorych jazd jak w Krakowie to nie ma chyba nigdzie na świecie. Obie strony pozostają od lat w totalnym sprzętowym klinczu i nie widać końca tej sytuacji.

 

Swoją drogą, dobrze napisało weszło - to nie są żadni kibice, kibole, nawet chuligani. To zwyczajni mordercy, dla których walka za barwy wybranego klubu jest tylko pretekstem do wzajemnej napierdalanki...

Odnośnik do komentarza

No ale jakoś w innych miastach chuligani się ogarnęli, i się normalnie biją, a tylko* w Krakowie ze sprzętem biegają jak pojebani :| Ci Wisły to już w ogóle patologia straszna :/

Nawet w Łodzi tak nie jest, tam też się zabijają ale przynajmniej "ręcyma i nogiema"...

 

* nie wiem jak w Śląsku sytuacja teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza

każdy nożownik wybierający się na łowy, niezależnie czy to Polonista, Arkowiec, Widzewiak każdy inny kibic identyfikujący się z jakąś drużyną idący z nożem jest zwyczajną kurwą i frajerem. Niech to Cracovia ich wyłapie i osądzi. Jako sympatyk Czarnych Koszul łączą się w żalu po tym kibicu

Odnośnik do komentarza

Chyba na Śląsku?

 

Z przed kilku dni:

 

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele kibiców Ruchu Chorzów, BKS-u Bielsko-Biała, GKS-u Jastrzębie, GKS-u Katowice, GKS-u Tychy, Górnika Zabrze, Odry Wodzisław Śląski, Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin FC Jaworzno, Polonii Bytom i Zagłębia Sosnowiec przybili pakt antysprzętowy. Od dzisiaj obowiązuje on pomiędzy wyżej wymienionymi ekipami.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...