Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, Gacek wie lepiej :)

trzeba przeczekać do końca EURO, wtedy kasa się skończy, nagonka się skończy i wszystko wróci do normalności :)

 

Zdefiniuj 'normalność'. Chodzi o lata '90?

 

Trochę Was nie rozumiem. Na Litwę ostatnio jechała ekipa z ciężkim sprzętem - dlaczego żadna grupa od tego się nie odcięła, nie wydała oświadczenia, że takie coś potępia i tak dalej? Były w związku z tym jakieś reakcje? Kibole powinni sami dbać o porządek u siebie, bo na razie przy każdej akcji po prostu się z tego śmieją i mówią, że to wina "Żydorczej/Wybiórczej" (do wyboru). A prawda jest taka, że sami wciąż i wciąż dajecie im amunicje. Kibolom za bardzo współczuć nie będę, bo spora część to narodowcy i rasiści, ale naprawdę dziwne jak źle jesteście zorganizowani.

Odnośnik do komentarza

dobra, Gacek wie lepiej :)

trzeba przeczekać do końca EURO, wtedy kasa się skończy, nagonka się skończy i wszystko wróci do normalności :)

 

Zdefiniuj 'normalność'. Chodzi o lata '90?

 

Trochę Was nie rozumiem. Na Litwę ostatnio jechała ekipa z ciężkim sprzętem - dlaczego żadna grupa od tego się nie odcięła, nie wydała oświadczenia, że takie coś potępia i tak dalej? Były w związku z tym jakieś reakcje? Kibole powinni sami dbać o porządek u siebie, bo na razie przy każdej akcji po prostu się z tego śmieją i mówią, że to wina "Żydorczej/Wybiórczej" (do wyboru). A prawda jest taka, że sami wciąż i wciąż dajecie im amunicje. Kibolom za bardzo współczuć nie będę, bo spora część to narodowcy i rasiści, ale naprawdę dziwne jak źle jesteście zorganizowani.

Co do sprawy Litwa - Polska, to pewnie wszystko zależy od tego czy ekipa Radomiaka pojawi się na następnym meczu kadry. Biorąc pod uwagę, że ostro przegięli, raczej zostaną ostrzeżeni o tym, że nie są mile widziani ;)

Normalność = brak łączenia wszystkich spraw kryminalnych z kibicami i popisowych akcji policji z tym związanych ;)

Odnośnik do komentarza

Hmm, ale czy teraz to jest głowny problem? W tej chwili jest histeria związana z EURO, stąd gazety zajmują się tygodniami czy jakiś tam Litar opluł kobietę. Kibole przespali okres, kiedy mogli poprzez pewne pozytywne zachowania zarobić trochę punktów wśród 'przeciętnych Kowalskich'. Aktualnie każde działania wobec łysych młodzieńców ( ;) ) są akceptowane. A byłoby trochę inaczej, gdyby kolesie z Żylety powiedzieli do Starucha, że przegiął i zachował się jak cymbał. Minęło kilka dni, a on już prowadzil doping. Ręce opadają. Nie ma szans, żeby stanąć po kibolskiej stronie.

 

W Polsce często się śmieje z Wielkiej Brytanii, że tam - haha - wszyscy tylko siedzą, że brakuje normalnego dopingu itd. Ale czy ktoś zastanawial się dlaczego aż tak przykręcono śrubę? U nas też byłoby pewnie inaczej, gdyby nie lata '90 i wiele akcji z 'dziwnymi' transparentami. Policja doskonale wie, że może wiele, bo jest takie przyzwolenie. Tylko właśnie warto się zastanowić skąd to się wzięło i... może coś zmienić? A jesli nie, to cóż. Bawcie się wszyscy dobrze ;].

Odnośnik do komentarza

Co do sprawy Litwa - Polska, to pewnie wszystko zależy od tego czy ekipa Radomiaka pojawi się na następnym meczu kadry. Biorąc pod uwagę, że ostro przegięli, raczej zostaną ostrzeżeni o tym, że nie są mile widziani ;)

Normalność = brak łączenia wszystkich spraw kryminalnych z kibicami i popisowych akcji policji z tym związanych ;)

no tak - bo w środowisku się "nie kabluje" - tylko nie bardzo wiem dlaczego dziwicie się potem, że tzw "normalni ludzie" kojarzą kibiców z bandyterką/dziczą, a media chętnie te skojarzenia podkreślają - no ale wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę jest OK, a "kablowanie" jest be.

 

wszystkich? nie chce mi się wchodzić na http://nasygnale.pl, ale jestem więcej niż pewien, że dobrze ponad 95% newsów tam zamieszczonych nie ma nic wspólnego ze środowiskiem kibicowskim...

no chyba, że chodzi Ci o nie wspominanie o związkach z grupami kibicowskimi bandytów, którzy przy okazji kibicowania załatwiają inne interesy. niekoniecznie związane ze sportem. tylko nie bardzo wiem dlaczego ktoś, kto jest znany głównie ze swojej działalności stadionowej i "nagle" okazuje się dilerem/reketerem/złodziejem nagle ma przestać być postrzegany jako członek tego środowiska?

 

Odnośnik do komentarza
dobra, Gacek wie lepiej :)

Gacek na razie nie powiedział nic ponad skrytykowanie stanowiska kibiców, którzy jak zwykle dostali za niewinność. Ci od jmk za niewinność, w Kownie za niewinność, w Krakowie zawsze za niewinność, w Bełchatowie przy PP za niewinność, zawsze są niewinni. Dziwisz się, że wszyscy się z tego śmieją?

 

to fajnie, że w szkole to wygląda inaczej.

Odnosiłem się do tego:

dyskusje z prewencją? po co - to w większości dzieciaki po kilkutygodniowym "przeszkoleniu" bez elementarnej wiedzy na temat prawa, psychologii, czy tego co im wolno

Nie jest tak.

 

Normalność = brak łączenia wszystkich spraw kryminalnych z kibicami i popisowych akcji policji z tym związanych

Kibol łamie prawo - kibol jest wywracany przez konia/dostaje tomfą przez uda/ląduje na policji. I chwała bogu, w Katowicach od czasu zaostrzenia działań przeciwko kibolom jest spokojniej. Nie spokojnie, ale spokojniej.

Normalność w opinii takich jak Ty, czyli totalna anarchia i rozdzielenie kryminalnych spraw od tego, co robią kibice, żeby było im wszystko wolno, już nie wróci. I całe szczęście.

 

bo w środowisku się "nie kabluje"

Kabluje, kabluje, i to nie gorzej niż gdzie indziej. Na Śląsku jest tego sporo przykładów.

Odnośnik do komentarza
Normalność = brak łączenia wszystkich spraw kryminalnych z kibicami i popisowych akcji policji z tym związanych

Kibol łamie prawo - kibol jest wywracany przez konia/dostaje tomfą przez uda/ląduje na policji. I chwała bogu, w Katowicach od czasu zaostrzenia działań przeciwko kibolom jest spokojniej. Nie spokojnie, ale spokojniej.

Normalność w opinii takich jak Ty, czyli totalna anarchia i rozdzielenie kryminalnych spraw od tego, co robią kibice, żeby było im wszystko wolno, już nie wróci. I całe szczęście.

ja pier***e, człowieku. Po co piszesz takie rzeczy i mi podnosisz ciśnienie? Byłeś tam? Widziałeś? Nie! Szkoda, że tego nie nagrałem, ciekawe co byś wtedy powiedział. Pospieszanie ludzi, którzy nie mają miejsca, żeby się gdziekolwiek ruszyć jest normalne, tak? Szkoda, że się tam k***a nie znalazłeś, szybko byś zmienił zdanie jakbyś się odwrócił i zobaczył, że biegnie na Ciebie 100 osób, a Ty nie masz gdzie się ruszyć :) ale pewnie kibole sprowokowali nienagannych panów policjantów, którzy gdy tylko zbliżyli się do kogokolwiek ciągnęli lejce, tak żeby koń kopnął kogoś w plecy :)

 

chyba, że łamaniem prawa jest przyspieszanie kroku i próba oddalenia się od koni, które wtedy nas podganiały. Gratuluję podejścia, typowy beton. Jak często pojawiasz się na meczach? Albo na ilu wyjazdach byłeś? Na żadnym? Więc EOT i nie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Szkoda, że tego nie nagrałem, ciekawe co byś wtedy powiedział.

Oceniłbym sytuację taką, jaka jest.

Kibole polscy ZAWSZE tłumaczą się niewinnością. Zawsze.

Policjanci nie są głupi, wbrew temu, co tutaj było napisane, oni nie zaczynają pracy po paru tygodniach szkolenia.

Kiedy czytam, że ktoś narusza czyjąś nietykalność cielesną bez powodu przekraczając swoje uprawnienia, a tym kimś jest ktoś z grupy kibiców, to gdy sprawy nie widziałem, to wierzę, że Policja nie zrobiła nic złego. Nie tylko przez "in dubio pro reo", ale przede wszystkim dlatego, że kibole zawsze są dobrzy i niewinni, na Litwie też zawsze byli niewinni, więc w moich oczach nie cieszą się żadnym zaufaniem. Jestem przekonany, że gdyby z tego zajścia zostałoby nagranie, to racja byłaby po stronie funkcjonariusza.

 

Mam wrażenie, że to nie prewencji, ale kibolom przyda się przeszkolenie z uprawnień Policji - wtedy by się dowiedzieli, że na ich zachowanie Policja odpowiada w sposób dozwolony i nie przekracza prawa.

 

Jak często pojawiasz się na meczach?

Wcale. Po wizytach na Bukowej lub spotkaniach z nimi poza stadionem mam o tamtejszych kibicach jak najgorsze zdanie, nie mam ochoty należeć z nimi do jednej społeczności, obrzydzili mi interesowanie się krajowym sportem.

Odnośnik do komentarza
KTO MOŻE NIECH KUPI CEGIEŁKĘ ALBO ZROBI PRZELEW,

KTO NIE MOŻE NIECH PROPAGUJE WIEŚĆ O KŁOPOTACH KLUBU ROBIĄCEGO WIELE DOBREGO DLA LWOWSKIEJ MŁODZIEŻY

 

Na stronie klubu możemy znaleźć apel: W październiku 2009 roku, dzięki zaangażowaniu garstki ludzi zapalonych ideą przedwojennej „Pogoni” Lwów, udało się uroczyście zainaugurować pierwszy po 70 latach sezon. Gratulacjom i obietnicom pomocy nie było końca…

 

...

 

Pierwszy sezon przyniósł spore sukcesy sportowe, udało się zrealizować serię projektów, nawiązać współpracę w wieloma klubami i organizacjami. Drużyna piłkarska „Pogoni” Lwów już w pierwszym sezonie wygrała Ligę Miasta Lwowa oraz dostała się do finału rozgrywek o Puchar Miasta Lwowa i awansowała do Wyższej Ligi Obwodowej (IV liga). Rozpoczęła działalność Szkółka Piłkarska LKS „Pogoń” Lwów, do której uczęszczają dzieci, uczniowie dwóch polskich szkół we Lwowie. „Pogoń” Lwów brała udział w wielu przedsięwzięciach o znaczeniu kulturalnym i społecznym, odgrywając ważną rolę w polskim środowisku na zachodniej Ukrainie.

 

Niestety, jeden ze strategicznych sponsorów, ze względu na zmiany personalne w zarządzie spółki, w ostatniej chwili wycofał się ze współpracy z Lwowskim Klubem Sportowym „Pogoń” Lwów. W tym momencie klubowi zabrakło pieniędzy na wystąpienie w Wyższej Lidze Obwodowej i dalsze funkcjonowanie odrodzonego klubu.

 

Za niecałe trzy tygodnie rozpoczną się rozgrywki Wyższej Ligi Obwodu Lwowskiego. Mimo zakwalifikowania się do rozgrywek LKS „Pogoń” Lwów nie może wziąć w nich udziału. Nasz budżet w tej chwili nie wystarczy na pokrycie niezbędnych kosztów i dalsze działanie. Sytuacja jest wyjątkowo poważna, jeśli nie wystąpimy w rozgrywkach, sukcesy pierwszego sezonu, selekcja graczy i półroczne przygotowywania do sezonu zostaną zaprzepaszczone i dalsze istnienie odrodzonego klubu stanie pod znakiem zapytania.

 

Dlatego zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którym bliska jest idea reaktywacji legendarnej lwowskiej drużyny. Musi pilnie zebrać 40 000 złotych.

 

Jest to konieczne dla funkcjonowania klubu. Przypomnijmy, że klub musi ponosić ciągłe koszty związane z wynajmem obiektów sportowych, wynagrodzeniem dla trenerów, sędziów i kosztami transportu. Mimo wielu obietnic budowy boiska, w rzeczywistości treningi i mecze wymagają od nas nadal każdorazowej opłaty za wynajem.

 

Mimo okazanej nam serdecznej pomocy ze strony różnych środowisk, w tym PZPN-u i Ministerstwa Sportu, w postaci ofiarowanego sprzętu sportowego, nadal brakuje przede wszystkim pieniędzy. Sprzęt sportowy jest bardzo cenny, jednak bez niezbędnych funduszy klub dalej istnieć nie może.

 

Gorąco apelujemy do wszystkich, którzy podzielają ideę odrodzenia legendarnej lwowskiej drużyny. Chcemy kontynuować piękne tradycje polskiego sportu we Lwowie. Dla nas to nie są puste słowa. Niestety, mimo sukcesów sportowych i obiecujących początków, dalsze istnienie odrodzonego Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów jest zagrożone. Tym razem nie przez agresję jak w roku 1939, lecz przez obojętność i brak realnej pomocy.

 

Nie tracimy jednak nadziei, że dzięki możliwej solidarności środowisk sportowych w Polsce uda się zebrać konieczną kwotę i „Pogoń” Lwów będzie mogła dalej się rozwijać i kontynuować chlubne tradycje polskiego sportu we Lwowie.

 

Z wyrazami szacunku

 

Marek Horbań

Prezes LKS „Pogoń” Lwów

 

Redakcja: sprawa jest poważna – SKLW zachęca do wpłacania każdej, nawet najmniejszej kwoty na podane poniżej konto:

 

BANK ŚLASKI

numer konta 75105012141000002277906018

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

oddział Katowice ul. Warszawska 37

 

Tytuł przelewu: Na działalność LKS „Pogoń” Lwów

 

Wszystkie informacje o wsparciu kibiców Legii dla lwowskiego klubu oraz jego powodach znajdziecie pod linkiem http://zyleta.info/?tag=lwow

 

Aktualizacja: w sklepie ABJ przy stadionie Legii, na ulicy Łazienkowskiej 6a, w hali Torwaru II są do nabycia szaliki-”cegiełki” na finansowe wsparcie klubu. UWAGA: do nabycia również przez internet: http://www.1916.com.pl/195,szalik-pogon-lwow.html

 

Znalezione na portalu kibicowskim, a cytowany fragment z facebooka.

---

 

Zebrano już 10 tysięcy złotych! Myślę, że warto kupić szalik i tą niewielką kwotą wesprzeć najstarszy polski klub. Jeśli nie chcecie szalika, to można przelać te kilka złotych.

Odnośnik do komentarza

Każdy kto nie jest nolifem żyjącym tylko w internecie wie, że policja rekrutuje się w dużym procencie z mętów, którzy gdyby nie trafili do policji - byliby po drugiej stronie barykady czyli byliby przestępcami. Takich zawodników (często naszprycowanych) wysyła się na trudny odcinek walki z kibolami, którzy też nie są ministrantami, więc o konflikt jest bardzo łatwo. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.

Odnośnik do komentarza

Każdy kto nie jest nolifem żyjącym tylko w internecie wie, że policja rekrutuje się w dużym procencie z mętów, którzy gdyby nie trafili do policji - byliby po drugiej stronie barykady czyli byliby przestępcami. Takich zawodników (często naszprycowanych) wysyła się na trudny odcinek walki z kibolami, którzy też nie są ministrantami, więc o konflikt jest bardzo łatwo. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.

No, no, piękna prawda objawiona, ale wiesz, to nie jest najlepszy tydzień dla mesjasza.

Odnośnik do komentarza

Świat według Gyzzburna - gatunek ludzki składa się z

mętów, którzy gdyby nie trafili do policji - byliby po drugiej stronie barykady czyli byliby przestępcami.

i z

święte Teresy

W takich chwilach jestem dumny z tego, że przez takich jak on jestem nazywany "pożytecznym idiotą".

 

GyzzBurn - drobna rada: dowiedz się czegokolwiek na temat, na który chcesz się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza

w twojej utopii w policji zatrudniają święte Teresy? to twój pierwszy dzień w cywilizacji?

 

Nie, dla mnie w policji pracują ludzie. Jak wszędzie z różnymi życiorysami, ale nie chcę pisać tutaj komunałów. Bronię rozsądku i państwa. Na jakiej podstawie twierdzisz, że policja w dużym stopniu rekrutuje się z mętów? Dlaczego, jeżeli ktoś pochodzi z marginesu społecznego, to według Ciebie staje się przestępcą albo policjantem? Dowody, konkrety. Skąd stwierdzenie, że policjanci, których wysyła się na odcinek walki z kibolami są nie wiem... naćpani, pijani? Dowody, konkrety, jak najmniej gadania.

 

O konflikt między tymi grupami nie jest łatwo, dlatego, że pochodzą z jednego, patologicznego środowiska i myślą w ten sposób, są etycznie i moralnie upośledzeni. O konflikt między tymi grupami bardzo łatwo, bo stoją po dwóch stronach barykady. Jedni łamią prawo, a zadaniem drugich jest jego strzeżenie. Jeśli ich działanie gdzieś się styka, to tylko podczas konfliktu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie śmieszne jest to, że w tym temacie dyskutują i wyrażają swoje opinie ludzie, którzy nie mają zupełnie żadnego związku z tematem. To tak, jakbym oceniał obrazy Picassa, nie widząc ani jednego. Gacek, naczytałeś się jakichś artykułów, wyrobiłeś swoje zdanie na ich podstawie i teraz próbujesz być wiarygodny. Wiarygodni w tym temacie mogą być kibice/kibole, którzy pewne sytuacje przeżyli na własnej skórze, a nie Ci, którzy przeczytali o nich w gazetach.

 

Aha, nie jestem kibolem. Nie byłem nigdy na wyjeździe. Nie bronię ślepo towarzystwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...