Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Profesorze, problem musi leżeć gdzie indziej. zawodnik nie jest w składzie swojej rodzimej repry, nigdy tam nie grał, ma 3 obywatelstwa (polskie nadane jako ostatnie), ale jako manager nie mam opcji 'reprezentacja' do interakcji z zawodnikiem. jest uprawniony do gry jedyniej w swojej macierzystej reprezentacji - jest sposób żeby to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza

Pressing jest skopany, czasem obrońcy zachowują się na boisku jakby nie wiedzieli jaka jest ich rola. To jedyny ogólny bug, który mnie na prawdę wkurza, Poza tym takich ogólnych poważnych nie zauważyłem.

Niektóre ligi są (dla mnie) niegrywalne, np hiszpańska. Następuje tu losowe wyrejestrowywanie grajków z pierwszego składu jeśli dasz zagrać gnojkowi z rezerw. Z tego powodu nie zagrałem nawet jednego sezonu w tym kraju i przeniosłem się do Anglii, tej ligi nie mogli skopać...

Chcesz wiedzieć więcej to poczytaj sobie temat o najnowszej łacie i bugach.

Odnośnik do komentarza
Profesorze, problem musi leżeć gdzie indziej. zawodnik nie jest w składzie swojej rodzimej repry, nigdy tam nie grał, ma 3 obywatelstwa (polskie nadane jako ostatnie), ale jako manager nie mam opcji 'reprezentacja' do interakcji z zawodnikiem. jest uprawniony do gry jedyniej w swojej macierzystej reprezentacji - jest sposób żeby to jakoś zmienić?

 

Dwie rzeczy mi do głowy przychodzą:

 

(1) zadeklarował wybór reprezy już po rozpoczęciu gry - da się to sprawdzić?

(2) trzecia narodowość jest tylko kwiatkiem do kożucha - pomaga przy pozwoleniu na pracę, ale nie pozwala na grę w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
(1) zadeklarował wybór reprezy już po rozpoczęciu gry - da się to sprawdzić?

Powinno się dać. Wystarczy wczytać nową grę i sprawdzić.

 

W 2k8 wiele razy miałem problem, że prowadząc repre nie mogłem powołać grajka, który miał podwójne obywatelstwo. Nie był natomiast zdeklarowany co do wyboru, nie miał też żadnego występu w kadrze, nawet juniorskiej. Jednakże ten problem miałem tylko z fredami.

Odnośnik do komentarza

sprawdziłem w edytorze -> nie ma zaznaczonej opcji 'declared for nation'. pozwolenie na pracę też odpada, bo to nie kraj wyspiarski. cóż, prowadzenie repry zawsze było kulawo zrobione. przydałyby się jasne zasady i rozbudowa tego trybu rozgrywki, bo obecnie częściej przychodzi drapać się ze zdziwieniem po głowie niż cieszyć rozgrywką.

Odnośnik do komentarza

Witam Mam 2 male pytanka dotyczące gry :

 

1 Czy jezeli sprzedam zawodnika w systemie : 3 mln. teraz i 10 mln w co miesiecznych ratach , to czy te pieniadze w ratach beda co miesiac przychodzily na budżet transferowy czy tez na cos innego ?

 

2. Mam oryginał zainstalowany przez steam W jakim folderze moge znaleźć edytor ?

Odnośnik do komentarza

hum, ciekawa rzecz, mam połowę grudnia i dalej w polskiej lidze nie przyznali nagród za zeszły sezon (zawodnik roku, bramka sezonu, menedżer sezonu, młody piłkarz roku, król strzelców) - niezbędne to to nie jest w dalszej grze, ale mam taki kaprys, żeby wszystko działało :P

Odnośnik do komentarza
Witam Mam 2 male pytanka dotyczące gry :

 

1 Czy jezeli sprzedam zawodnika w systemie : 3 mln. teraz i 10 mln w co miesiecznych ratach , to czy te pieniadze w ratach beda co miesiac przychodzily na budżet transferowy czy tez na cos innego ?

 

2. Mam oryginał zainstalowany przez steam W jakim folderze moge znaleźć edytor ?

2. C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2009\tools\data editor

Odnośnik do komentarza
hum, ciekawa rzecz, mam połowę grudnia i dalej w polskiej lidze nie przyznali nagród za zeszły sezon (zawodnik roku, bramka sezonu, menedżer sezonu, młody piłkarz roku, król strzelców) - niezbędne to to nie jest w dalszej grze, ale mam taki kaprys, żeby wszystko działało razz.gif

Ten bug występował od czasu do czasu w każdym FMie :D Pamiętam, że w 06 i 07 też miałem problem z nagrodami po MŚ.

Odnośnik do komentarza
Profesorze, problem musi leżeć gdzie indziej. zawodnik nie jest w składzie swojej rodzimej repry, nigdy tam nie grał, ma 3 obywatelstwa (polskie nadane jako ostatnie), ale jako manager nie mam opcji 'reprezentacja' do interakcji z zawodnikiem. jest uprawniony do gry jedyniej w swojej macierzystej reprezentacji - jest sposób żeby to jakoś zmienić?

 

Dwie rzeczy mi do głowy przychodzą:

 

(1) zadeklarował wybór reprezy już po rozpoczęciu gry - da się to sprawdzić?

(2) trzecia narodowość jest tylko kwiatkiem do kożucha - pomaga przy pozwoleniu na pracę, ale nie pozwala na grę w reprezentacji.

 

 

Ja mam ten sam problem i to nie tylko z trzecią narodowością, nawet po nadaniu polskiego obywatelstwa jako drugiego zawodnicy pozostają /niedostępni/ dla selekcjonera (Mam takich 6-7 zawodnikow, wiec moze to nie kwestia przypadku tylko ogólnie tak jest...). Ktoś też tak może ma/miał?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
hum, ciekawa rzecz, mam połowę grudnia i dalej w polskiej lidze nie przyznali nagród za zeszły sezon (zawodnik roku, bramka sezonu, menedżer sezonu, młody piłkarz roku, król strzelców) - niezbędne to to nie jest w dalszej grze, ale mam taki kaprys, żeby wszystko działało razz.gif

Ten bug występował od czasu do czasu w każdym FMie :D Pamiętam, że w 06 i 07 też miałem problem z nagrodami po MŚ.

 

ten tego a w następnym już będą nagrody? kiedyś chyba w 06 miałem takiego kwiatka, ze w 3 sezonie gry po prostu nie wystartowała liga hiszpanska xD grałem tylko w pucharach...

Odnośnik do komentarza
Temu panu już dziękujemy, piractwa tu nie akceptujemy.

 

ja mam orginała wgrałem patcha i nic niema ani pucharu uefa ani LM a save mam po ostatnim meczu sezonu i pokazuje ze mistrzem w tabeli jestem ja literka m przy górniku a jak sa baraze to pokazuje obronca tytulu wisła i nawet w terminarzu nie mam kiedy losowanie par zespolow ????? co na to powiecie??

A tego to już nie wiem, powinno od następnego sezonu być już ok. No właśnie "powinno"... ;)

 

// A z shiftem co się koledze stało? -Gabe

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...