Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie tego skina wgrales? ;>

 

 

documents>Sports Interactive>Football Manager 2009>skins>...(tu mam foldery blackin09 i blakin09r i blacki adds i plik config)

 

próbowałem tez documents>Sports Interactive>Football Manager 2009>*graphic>*skins>.... *pliki które utowzylem

 

ciągle mam szare tło i czarne napisy tazke wszytsko jakby bez zadnej skórki... pomocy Panowie i Panie... :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem mianowicie chodzi o to że wczytywanie atrybutów piłkarza jest powolne. Gram na łatce 9.2.0 a dokłądniej na CM Revolution Update. Choć na 9.2.0 to że się tak robi. To samo 9.1.0. To wnerwiające czekać 1minute na wczytanie zawodnika. Powiem tyle że problem pojawił się po wgraniu FacePAcka ale zainstalowałem na nowo FM'a i nadal mam to samo. Może ktoś miał podobny błąd?

Odnośnik do komentarza

OD razu uprzedzam : Mam oryginalnego FMa , kupilem go od jednego usera tego forum. Wgralem go na kompie stacjonarnym, dziala. Teraz przyjechalem na troche do domu ze swoim laptopem. Takim:

 

Procesor (opis):

Intel® ATOM® processor N270 1,60GHz FSB 533 MHz 45nm

Matryca (przekątna): 8,9" cala

Matryca (opis): 1024x600 LCD LED Panel

Pamięć zainstalowana (pojemność): 1024 MB DDR2

Pamięć (opis): 667MHz / rozbudowa do 2 GB przez dwa moduły soDIMM (dual-channel)

Dysk twardy (pojemność): 160 GB

Dysk twardy (interfejs): NAJNOWSZY INTERFEJS S-ATA

Dysk twardy (prędkość): 5400 obr/min

Napęd optyczny (typ): Opcja na USB

Napęd FDD: Opcja na USB

 

Karta graficzna (typ): Zintegrowana

Karta graficzna (opis): INTEL GMA 950

--

 

Wiadomo, na tym laptopie nie mam CD ROMU, wiec wgralem FM z obrazu plyty ( Moze to nie jest legalne,ale przeciez mam FMa org...), zainstalowalem i aktywowalem go swoim oryginalnym cd keyem (moge przeciez na 5 kompach miec) iii wlasnie.

 

Na golej wersji - pojawia sie okno czarne z FM 2009 i po chwili wywala blad fm.exe wysylaj/nie wysylaj. Gdy zainstalowalem patcha 9.20 , FM sie nie uruchamia, jest w procesach, zjada 200mb ramu, ale nie ma okienka, nic sie nie dzieje....

 

Tak na marginesie: FM 2008 chodzi, PES 09 chodzi....

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich od nie dawna jestem pośiadaczem FM09 a chciałbym zapytać czy jest możliwość np w grania jakiś innych widoków z kamery czy ktoś może wie coś na ten temat?pytam tak z ciekawośći.Ogladając strony internetowe znalazłem otoż tak stronke i jest na niej widok o jaki mi np chodzi proszę bardzo http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=5147 hmm niewiem cięzko mi powiedzieć ale chyba nie mam takiego widoku chodz mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ze mi pomogłeś o tym że w dodatkowych opacjach są poszczegolne kamery to ja wiem uwierz mi nie jestem aż taki zacofany.Widzę że nie czytasz dokładnie co piszę a chodzi mi czy jest możliwość w grania dodatkowych widoków z kamer do menagera 2009 bo te podstawowe co menager posiada i korzystam z nich grając sobie mecz mi np się nie podobają każdy może napisać sobie co mu nie pasi bo myślę że od tego jest to forum.Kolego szanowny także następnym razem czytaj dokładnie co piszę.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że piszę w tym temacie, ale nie wiedziałem gdzie to napisać byście zwrócili na to uwagę. Otóż mam pewien problem z uruchomieniem gry a mianowicie wyskakuje mi takie okienko:

 

http://img205.imageshack.us/my.php?image=beztytuumo4.png

 

Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję.

 

PS:chciałbym dodać, że próbowałem już z tematu: Problemy techniczne z instalacją, aktywacją i uruchamianiem FM 2009 sposobu w którym na ikonkę FM'a na pulpicia klikam WŁAŚCIWOŚCI i tam do elementu docelowego dodaje --reset_preferences .

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam kilka pytań które ciągle mnie nurtują:

 

1. Po co używa sie tego programu do Scoutingu (wyszukiwania zawodników) skoro można zaznaczyć w grze by pokazywała ukryte atrybuty piłkarzy? Przeciez właściwie wyjdzie na to samo...

 

2. Jeżeli chce ściągnąć do klubu dobrych trenerów, to mam opierać się tylko na ich reputacji, czy jest coś jeszcze, co może pomóc mi dobrać dobrego trenera?

 

3. Zauważyłem, że im większą ilością atrybutów zajmuje sie dany trener, tym mniej ma gwiazdek do nich. A więc właściwie (jeśli klub jest zamożny) to najlepiej ściągnąć jak najwięcej trenerów, by tak 3-4 zajmowało się 1 lub 2 atrybutami (np ofensywa). Czy dobrze myśle oraz czy ich umiejętności sie sumują (gwiazdki)?

 

4. Czy jeśli wybiore kilka lig na zasadzie "tylko podgląd" to nie będą one mocno obciążały komputer, tak jak by to było gdybym wybrał "Grywalne"? Widoczna jest ta róznica?

 

5. Jak mam sztab składający sie z np 15 osób, to jak kazać części zajmować sie juniorami? Sami automatycznie sie tym zajmuja jak maja takie cechy?

 

6. Czy nowi zawodnicy do zespołu juniorów sami przychodzą czy musze ich szukać?

 

Z góry dzieki za odpowiedz na powyzsze pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

1. Po to, zeby widzieć PA i CA, które w grze nie jest widoczne. CA - current ability, PA - potencial ability.

2.Reputacja nie ma znaczenia, liczą sięcyferki, jeżeli chcesz trenera np. od defensywy to szukasz trenera z atrybutem defensywa >18, wtedy ma max gwiazdek.

3. Nie dojdzie do sytuacji, że po 3-4 trenerów zajmowało sie każdym atrybutem, chyba, że ich tak przydzielisz. Każdy klub ma jakis limit członków sztabu szkoleniowego.Gwiazdki się nie sumują.

4. Rożnica jest taka, że w ligach na podglądzie nie możesz grać jako menedżer. Co do obciążenia kompa jest znacząca róznica.

5. Trenerzy zajmą się juniorami, jeśli ich przydzielisz do reżimu treningowego dla juniorów.

6. Nowi zawodnicy sami pojawią się w klubie z akademii.

Odnośnik do komentarza
Witam

 

Mam kilka pytań które ciągle mnie nurtują:

 

1. Po co używa sie tego programu do Scoutingu (wyszukiwania zawodników) skoro można zaznaczyć w grze by pokazywała ukryte atrybuty piłkarzy? Przeciez właściwie wyjdzie na to samo...

 

2. Jeżeli chce ściągnąć do klubu dobrych trenerów, to mam opierać się tylko na ich reputacji, czy jest coś jeszcze, co może pomóc mi dobrać dobrego trenera?

 

3. Zauważyłem, że im większą ilością atrybutów zajmuje sie dany trener, tym mniej ma gwiazdek do nich. A więc właściwie (jeśli klub jest zamożny) to najlepiej ściągnąć jak najwięcej trenerów, by tak 3-4 zajmowało się 1 lub 2 atrybutami (np ofensywa). Czy dobrze myśle oraz czy ich umiejętności sie sumują (gwiazdki)?

 

4. Czy jeśli wybiore kilka lig na zasadzie "tylko podgląd" to nie będą one mocno obciążały komputer, tak jak by to było gdybym wybrał "Grywalne"? Widoczna jest ta róznica?

 

5. Jak mam sztab składający sie z np 15 osób, to jak kazać części zajmować sie juniorami? Sami automatycznie sie tym zajmuja jak maja takie cechy?

 

6. Czy nowi zawodnicy do zespołu juniorów sami przychodzą czy musze ich szukać?

 

Z góry dzieki za odpowiedz na powyzsze pytania.

Pozdrawiam

 

1)w scoutcie można przejrzeć np wartości CA PA

2 i 3)opierać się głównie powinno na tym jaki trener ma trenować atrybut.Jeśli atrybut strzały powinien mieć odpowiednie umiejętności o czym jest w instrukcji oraz bodajże w dziale najczęsciej zadawane pytania.U mnie 1 trener zajmuje się 1 atrybutem , chyba że obciążenia sa powyżej lekkiego wtedy 2 trenerów 1 atrybut.

4)niewiem dokońca ale napewno coś mniej.

5)zatrudniając trenera możesz ustawić że ma pracować tylko z juniorami.Możesz też zmieniać ich w okienku trenerów i treningu dla juniorów.(tak samo jak w 1 zespole ustawiasz gwiazdki)

6)przychodzą sami raz w roku w przerwie między sezonami (z reguły słabi)ale najlepiej szukać .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...