Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeszcze wrócę do problemu kurzajek - mianowicie kupiłem sobie płyn, który nazywa się Brodacid. Kładłem go na kurzajki (dwie na dłoni, obrzydliwe miejsce :/), on zasychał tworząc białą powłokę na kurzajce, po czym później kończyło się tak, że ja sam odrywałem tę skorupę z kawałkiem kurzajki. Udało mi się zmniejszyć ich rozmiar dość sporo, ale teraz jest problem, ponieważ teraz odrywa mi się już tak dużo skóry/dłoni, że mam ranę i jak teraz nałożę ten płyn na ranę to strasznie szczypie, plus w ulotce jest napisane, żeby nie kłaść na zdrową skórę (choć i tak skórę dookoła kurzajek już mam nieźle zmasakrowaną). Mam dalej kłaść ten płyn starając się unikać rany, czy może na chama i boleśnie oderwać już ten kawałek skóry (będę miał dziurę głębokości gdzieś milimetra myślę)? Wkurza mnie to, bo mam to w obrzydliwym miejscu i strasznie się staram z tym chować, ale i tak niektórzy zauważają i wtedy mi głupio tłumaczyć co to jest, bo to z lekka obrzydliwe :/ Niedługo chyba bandaż zacznę na tym nosić i ściemniać, że się nożem machnąłem :/

 

 

To chyba jestesmy w tym samym miejscu. Stosuje Brodacid od jakiegos tygodnia - 2 razy dziennie. Pani w aptece powiedziala, zeby delikatnie sciagac warstwy pumeksem a wokol tego polecila smarowac pasta cynkowa. No i po tym tygodniu mam na dloni maly krater :) Kurzajka (a wlasciwie 2 bardzo blisko siebie) byla duza, wiec i ten krater jest dosyc duzy, ale wyglada dosyc dobrze. Teraz tylko pytanie - do kiedy mam uzywac tego plynu? Praktycznie pozbylem sie juz tego bialego naskorka a zostal tylko rozowy (jak mniemam zdrowy) z kilkoma czarnymi kropeczkami - i to mnie wlasnie niepokoi. Chcialbym sie pozbyc tego cholerstwa na 100% :>

Odnośnik do komentarza
To i ja jeszcze cos - przy kazdym kontakcie z detergentem pęka mi skora na dloniach. I lekarz zalecil mni, zebym nie zmywal, albo zmywal w rekawiczkach.. Serio nie ma zadnych masci? :>

Dowolna maść ze sterydem (np. Cutivate), ale lekarz ma rację na temat rękawiczek. Sterydów w maści nie wolno stosować na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza

Po wielu miesiącach walki z chorobą, płaceniu grubej kasy za lekarstwa które nie leczyły tylko uśmierzały ból w końcu trafiłem do lekarza który stwierdził że niezbędna będzie ingerencja chirurgiczna :( aby zlikwidować uciski. W związku z tym pytanie jak wygląda taka operacja ? Jakie mogą wystąpić powikłania? Ile trwa rehabilitacja po takim zabiegu ? I jaka jest gwarancja że bóle już nie powrócą ? I jakie czekają mnie następstwa gdy będe przekładał operacje i pracował z bólami (jestem na sporym minusie musze pospłacać wszystko)?

Odnośnik do komentarza
Po wielu miesiącach walki z chorobą, płaceniu grubej kasy za lekarstwa które nie leczyły tylko uśmierzały ból w końcu trafiłem do lekarza który stwierdził że niezbędna będzie ingerencja chirurgiczna :( aby zlikwidować uciski. W związku z tym pytanie jak wygląda taka operacja ? Jakie mogą wystąpić powikłania? Ile trwa rehabilitacja po takim zabiegu ? I jaka jest gwarancja że bóle już nie powrócą ? I jakie czekają mnie następstwa gdy będe przekładał operacje i pracował z bólami (jestem na sporym minusie musze pospłacać wszystko)?

Zadaj konkretne pytanie to postaram się udzielić konkretnej odpowiedzi w ramach swej wiedzy. Obecnie, parafrazując Twe pytanie, mogę zapytać - "Ile będzie kosztowała naprawa mojego samochodu?"

Odnośnik do komentarza
Zadaj konkretne pytanie to postaram się udzielić konkretnej odpowiedzi w ramach swej wiedzy. Obecnie, parafrazując Twe pytanie, mogę zapytać - "Ile będzie kosztowała naprawa mojego samochodu?"

 

Będe miał operacyjnie usuwane uciski które występują na? kręgosłupie :> Cholera byłem tak zaskoczony i załamany że nawet nie do końca słuchałem co ten lekarz do mnie mówił :/

Odnośnik do komentarza
Zadaj konkretne pytanie to postaram się udzielić konkretnej odpowiedzi w ramach swej wiedzy. Obecnie, parafrazując Twe pytanie, mogę zapytać - "Ile będzie kosztowała naprawa mojego samochodu?"

 

Będe miał operacyjnie usuwane uciski które występują na? kręgosłupie :> Cholera byłem tak zaskoczony i załamany że nawet nie do końca słuchałem co ten lekarz do mnie mówił :/

Na jakiej podstawie ustalił taką diagnozę? Wykonywano RTG/TK/NMR kręgosłupa?

Odnośnik do komentarza
RTG, badania krwi plus historia leków którymi się faszerowałem - właśnie mi uświadamiasz że musze jechać do Poznania do jakiegoś specjalisty :|

Z tego co mi wiadomo to badania RTG sa zbyt mało dokładne aby były wystarczające do podjęcia decyzji nt. chirurgii kręgosłupa. Bez TK albo NMR raczej Cię na stół nie wezmą. Innymi słowy - ja bym się nie zgodził. Moim zdaniem powinieneś skonsultować tę decyzję (być może rozsądną) z innym specjalistą. W kazdym razie faktycznie trzeba coś robić bo to faszerowanie się prochami doprowadzi Cię tylko do perforacji żołądka :|

Odnośnik do komentarza
Dix mam pytanie ;)

 

Kiedyś było takie ustrojstwo do płukania gardła...Chinoksyzol bodajże. Potem wycofali to z produkcji...jest jakiś podobny (w sensie skuteczny) zamiennik?

Nie znam tego Twojego cuda. Możesz kupić Gargarin a aptece (bez rp).

 

Zrobił mi się krwiak pod paznokciem dużego palca lewej stopy. W niedziele mecz z Sunday's Well więc muszę być w stanie walczyć. Sposoby na szybkie zakończenie bólu?

Amputacja :>

 

Edyta: Trzeba opróżnić jamkę krwiaka czyli igła w dłoń (sterylna), jeśliś zdeterminowany.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, jak można wykryć w ciele (człowieka rzecz jasna) wyrostek robaczkowy i przepuklinę? Czy poza USG, jest jeszcze jakaś inna możliwość? Pytam, ponieważ odczuwam ból, mniej więcej w tym samym miejscu co powstaje wyrostek, ale USG, po prostu nic nie wykazało. :|

Odnośnik do komentarza

W przedziwny sposób zastajkowało sobie moja prawe przedramię. Boli (ścięgna tuż nad pod łokciem, kierując się w stronę dłoni) przy napinaniu ręki, zwłaszcza w kącie prostym. Przez tydzień bezskutecznie stosowałem maść Naproxen i zaczyna mnie to już poważnie martwić. Przerwałem treningi na siłowni, ale i to nie przynosi rezultatu. Dzisiaj nawet przez rękę (konkretniej: przez triceps) przechodzą jakieś bolesne impulsy. Masz może pomysł jak temu zaradzić? Podejrzewam, że uraz powstał przy dynamicznym podciąganiu się na drążku.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko, jak można wykryć w ciele (człowieka rzecz jasna) wyrostek robaczkowy i przepuklinę? Czy poza USG, jest jeszcze jakaś inna możliwość? Pytam, ponieważ odczuwam ból, mniej więcej w tym samym miejscu co powstaje wyrostek, ale USG, po prostu nic nie wykazało. :|

 

Gdybys mial zapalenie wyrostka (bo rozumiem ze to podejrzewasz) to bys nawet nie myslal o jakims USG, tylko bys prosto szedl do szpitala. Wiem, bo mialem. Badanie wyrostka jest proste - poloz sie na plecach i nich Ci ktos nacisnie 2 palcami w lewa, dolna czesc brzucha (widziane z perspektywy drugiego czlowieka), tuz kolo biodra, a nastepnie szybko je pusci. Jezeli to zapalenie wyrostka, to przy puszczaniu palcow, poczujesz bardzo mocny, klojacy bol.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko, jak można wykryć w ciele (człowieka rzecz jasna) wyrostek robaczkowy i przepuklinę? Czy poza USG, jest jeszcze jakaś inna możliwość? Pytam, ponieważ odczuwam ból, mniej więcej w tym samym miejscu co powstaje wyrostek, ale USG, po prostu nic nie wykazało. :|

Przepuklinę bardzo łatwo wyczuć. Podczas palpacji brzucha wyczuwala jest jak podskórna "dziura", gdyż przepuklina polega na tym , iż ściana mięśniowa brzucha jest osłabiona i tworzy się w niej szczelina, przez którą pod skórę wyłażą pętle jelita/sieć. Tym samym, badając brzuch można wsadzić palce do jamy otrzewnej.

 

Z wyrostkiem robaczkowym sprawa wbrew pozorom nie jest prosta. USG może wykryć jedynie mocno zmieniony wyrostek grożący pęknięciem lub płyn w jamie brzusznej - "wysięk zapalny". Najczęściej wykonuje się jednak próbę Blumberga, Jaworskiego lub bada się bolesność zatoki Douglasa. W obrazie krwi charakterystyczna jest wysoka leukocytoza, sięgająca kilkunastu tysięcy. Objawy zapalenia wyrostka bywają jednak zdradliwe o czym świadczy statystyka dowodząca, iż około połowa operacji wyrostka jest niepotrzebna, gdyż w badaniu pato-morfo wyrostek jest niezmieniony zapalnie. Mimo to operuje się wszystkie podejrzane przypadki, gdyż lepiej zoperować niepotrzebnie niż skazać pacjenta na możliwą śmierć (z zapalenia otrzewnej ciężko wyjść cało).

 

Masz może pomysł jak temu zaradzić? Podejrzewam, że uraz powstał przy dynamicznym podciąganiu się na drążku.

Mogłeś sobie naderwać przyczep któegoś z mięśni. Wybierz się do ortopedy lub lekarza medycyny sportowej. Wskazane USG.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj mam problem natury zdrowotnej. Wyskoczylo mi cos dziwnego przy poczatku palca wskazujacego prawej reki, a dokladnie na laczeniu palca z dlonia. Taki jakis maly twardy guzek czy licho wie co. Twarde to jak diabli i napieprza jak sie przycisnie. Ostanio wykonywalem duzo przerowznych i intensywnychoprac, w nastepstwie czego odczuwalem w tym miejscu bol. Myslalem, ze zrobi mi sie odcisk, ale sie nie pojawil... tylko teraz ta gula. :| Moze to jakis odcisk wewnetrzny, nie mam pojecia; trzeba isc do dermatologa, czy przejdzie? :>

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...