Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam Acera Aspire 7738G.

 

Od kilku dni mam z nim mały ale dosc upierdliwy problem - prawdopodobnie padlo mi wejscie HDMi.

Po wlozeniu kabla do kompa albo nie dzieje sie nic, albo idzie jakies zwarcie(?) i wylacza mi momentalnie laptopa (zeby wstal musze wyciagnac baterie i wlozyc od nowa. Na samym prądzie tez mi zdycha na chwile)

Sprawdzalem na dwoch kablach. Kable sa sprawne bo sprawdzalem je na innym urzadzeniu.

 

Teraz pytanko co to moze byc i czy ktos sie orientuje ile taka naprawa moglaby mnie kosztowac w serwisie?

 

 

Pytanko drugie - od pewnego czasu zastanawiam sie nad ewentualnym zakupem nowego lapka.

Co moglibyscie ew polecic tak powiedzmy do 2200?

Obecne parametry:

Ekran 17,3

Dysk 500

4 GB RAM

GeForce GT 240M 1024MB

 

Moje wymagania - zeby byl ciut lepszy od tego co mam :)

Koniecznie musi byc duzy ekran, bo ten laptop to taki mobilny komputer stacjonarny :) Do noszenia na zewnatrz mam netbooka.

 

Fajnie jakby mial ciut lepszy procek, wiekszy dysk i ew 8 GB RAMu. I koniecznie niezintegrowana grafa.

Moze byc bez systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza

Mam Acera Aspire 7738G.

 

Od kilku dni mam z nim mały ale dosc upierdliwy problem - prawdopodobnie padlo mi wejscie HDMi.

Po wlozeniu kabla do kompa albo nie dzieje sie nic, albo idzie jakies zwarcie(?) i wylacza mi momentalnie laptopa (zeby wstal musze wyciagnac baterie i wlozyc od nowa. Na samym prądzie tez mi zdycha na chwile)

Sprawdzalem na dwoch kablach. Kable sa sprawne bo sprawdzalem je na innym urzadzeniu.

 

Teraz pytanko co to moze byc i czy ktos sie orientuje ile taka naprawa moglaby mnie kosztowac w serwisie?

 

 

Pytanko drugie - od pewnego czasu zastanawiam sie nad ewentualnym zakupem nowego lapka.

Co moglibyscie ew polecic tak powiedzmy do 2200?

Obecne parametry:

Ekran 17,3

Dysk 500

4 GB RAM

GeForce GT 240M 1024MB

 

Moje wymagania - zeby byl ciut lepszy od tego co mam :)

Koniecznie musi byc duzy ekran, bo ten laptop to taki mobilny komputer stacjonarny :) Do noszenia na zewnatrz mam netbooka.

 

Fajnie jakby mial ciut lepszy procek, wiekszy dysk i ew 8 GB RAMu. I koniecznie niezintegrowana grafa.

Moze byc bez systemu operacyjnego.

 

co do hdmi, oddaj to na serwis, sam bez narzedzi tego nie zdiagnozujesz i nie naprawisz, najbardziej prawdopodobna metoda naprawy: wymiana płyty głównej - kompletnie nieopłacalna rzecz w przypadku laptopów

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g780-i3-3120-4gb-1tb-gt635.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x75vb-ty045.bhtml

 

ram trzeba zobaczyć jak są sloty porobione, pewnie jest 2x2gb

 

 

gregoff,

szukaj z i5 lub i3

patrz wyzej

 

generalnie laptop i 17" = bullet into head

Odnośnik do komentarza

Mam 17,3" czwarty rok i nie narzekam. Jak juz pisalem, sluzy bardziej jako stacjonarny (ale stacjonarnego jako tako miec nie chce, bo potrzebuje mobilnosci wewnatrz mieszkania ;) )

 

BTW sa jakies w miare tanie mozliwosci (inne niż laptop) odtwarzania plików video na telewizorze bez wejscia USB? (3xHDMI)

Odnośnik do komentarza

BTW sa jakies w miare tanie mozliwosci (inne niż laptop) odtwarzania plików video na telewizorze bez wejscia USB? (3xHDMI)

 

Raspberry PI. Ale trzeba mieć trochę zacięcia informatycznego i minimum obeznania w konsoli linuksa - to do konfiguracji, do obsługi wystarczy telefon z androidem/laptop z wifi.

Odnośnik do komentarza

Coś za coś - za jakieś 300 zł (R_PI + dysk 300GB) złożyłem sobie kompletne, ciche, zużywające tyle mocy, co żarówka led, sterowane z każdego miejsca w domu centrum multimedialne.

 

Z tą konsolą to trochę przesadziłem, bo ja po prostu lubię grzebać. Większość rzeczy konfiguruje się na początku w windowsowym instalatorze (wizard), a później z menu XBMC. Bieżąca obsługa całkowicie z darmowego Official XBMC Remote.


Alternatywą dla tego co napisałem są Android Mini PC, ale wiem tyle co można wyczytać w necie.

Odnośnik do komentarza

Moglbys szerzej opisac temat? Tzn wiem, ze jest duzo tego na necie, ale interesuje mnie jak u Ciebie to funkcjonuje?

Jakie urzadzenia nalezy kupic? Jakie daje mozliwosci?

 

Ten Android MiniPC tez wyglada ciekawie

http://sklep.avt.pl/p/pl/20516/mini+pc+android+smart+tv+-+przystawka+do+telewizora.html

 

Mial ktos z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza

Raspberry Pi + karta SD 8 GB + zasilacz (ładowarka telefonowa min 1000mA) + kabel HDMI/HDMI + dysk w obudowie z zewnętrznym (ważne) zasilaniem. Wpięte to jest do sieci przez zwykły kabel ethernet, może być też przez WLAN, ale tu trzeba ostrożnie dobierać karty usb, bo tylko niektóre działają.

 

Na karcie SD zainstalowany jest system operacyjny (Raspbmc), steruję za pomocą wspomnianej aplikacji na telefonie. Urządzenie jest niepozorne, ale odtwarza płynnie Full HD z dźwiękiem 5.1 z dysku, a także filmy 720p streamowane z netu (to już zależnie od tego, gdzie leżą). Dopóki nie kupiłem dysku, próbowałem odtwarzania z sieci lokalnej z PC - i też było bez problemów (aczkolwiek musiał być uruchomiony cały czas PC, więc bez sensu).

 

Dodatkowo na malince działa cały czas transmission (klient torrentów, sterowany z dowolnego kompa w sieci lokalnej - nawet telefonu - przez www), serwer samba (serwer plików, wystarczy skonfigurować grupę roboczą, która w 99% przypadków nazywa się WORKGROUP ;)) oraz serwer FTP (awaryjnie,gdyby były problemy z sambą).


Co do MiniPC się nie wypowiem, ale z filmików w necie wynika, że jest dosyć podobnie. Zresztą one powstały na fali popularności Raspberry Pi, więc nie dziwne. Mi zależało na home media center i serwerze plików/seedboksie, więc R_PI było najlepsze (zresztą w linuksie czuję się pewniej niż w androidzie). Na przeglądaniu www, czy grach mi nie zależało, bo od tego to mam pc/laptopa.

Odnośnik do komentarza

Kumpel ma problem z lapkiem. Gdy w pokoju jest chlodno (kolo 15 stopni) to komp nie chce sie wlaczyc. Musi wychodzic do salony, zeby wlaczyc laptopa xD

 

Dzwonil na infolinie Lenovo i chcial oddac lapka na gwarancji, to kobieta powiedziala mu, ze musi przywrocic sprzet do ustawien fabrycznych, bo inaczej nie przyjma go na naprawe gwarancyjna. Maja prawo zadac czegos takiego?

 

Moze ktos z Was mial taki problem z laptopem i wie co z tym zrobic samodzielnie?

 

Sorry za brak polskich znakow, pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza

generalnie jest to pierwsza czynność jaką zrobi serwis, takie mają procedury, więc warto zgrać samemu dane, spotkałem się raz z przypadkiem, że "recovery" systemu przywróciło kompa do świata żywych, z tym, że nie dotyczyło to problemu z temperaturą włączania

 

czy on przypadkiem tego laptopa nie trzyma zanim go włączy gdzies gdzie jest jeszcze chłodniej (plecak w drodze do pracy/na uczelnie), od jak dawna problem występuje ?

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie, laptop leży sobie spokojnie w pokoju w naszym mieszkaniu, a jak kumpel wraca z uczelni, to nie chce się włączyć. Dzieje się tak od jakichś dwóch tygodni.

 

Dopowiedział mi jeszcze, że jak próbuje go właczyć w tym zimnym pokoju, to lapek wydaje przez chwilę taki terkoczący dźwięk.

 

Zrobiliśmy recovery, jutro rano zobaczymy, czy pomogło cokolwiek.

 

Btw, to nie wiem czy tam nie ma jakiejś wady dysku. Od kupna (rok) nie daje się podzielić go na partycje narzędziami Windowsa na czystym systemie. Próbowałem rok temu, tuż po kupnie, oraz przed chwilą, jak tylko skończyliśmy przywracanie do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...