Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś oddawałem lapka do serwisu, ostrzeżony zostałem jedynie, że mogą dokonać formatu więc zrobiłem kopię dysku ale nie formatowałem - wrócił w takim samym stnie więc niekoniecznie "takie mają procedury" że na wstępie formatują Ci kompa a potem ewentualnie wymieniają gniazdo usb.

Odnośnik do komentarza

No ja też sobie sam czyszczę system. Kiedyś wysłałem do Acera wyczyszczony komputer. 0 danych na dysku, partycja recovery usunięta, a Ci do mnie zadzwonili, że doliczą mi 150 zł netto za postawienie systemu do porządku. Powiedziałem im, że mają spierdalać, a Ci dalej swoje, że musieli zainstalować system, żeby sprawdzić co jest z komputerem. Odpisałem im, że zgadzam się zapłacić 150 zł netto za instalację Windowsa 3.1 na tym sprzęcie. Nie odezwali się już i odesłali naprawiony komp, z partycjami i OS jak w nowym.

Odnośnik do komentarza

Alternatywą dla tego co napisałem są Android Mini PC, ale wiem tyle co można wyczytać w necie.

 

Sprzecik zakupiony ("sławetne" MK808b). 280zł z klawiatura bezprzewodowa MWK08 (wliczajac koszty przesylki). Jak na razie spelnia wszystkie moje oczekiwania. No i to, ze jest wielkosci pendrive tez ma swoje zalety ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj moj Asus N52D wyzionął ducha. Jakies poł roku po okresie gwarancyjnym. Włączam i i świeci się jedynie guzik od włączenia. CapsLock i NumLock. Wyczytałem, że to prawdopodonie uszkodzona grafika, lub jakiś mostek na płycie. Co za tym idzie, naprawa zapewne będzie nieopłacalna :/

 

Wobec tego, chyba będę zmuszony poszukać czego nowego.

Zastosowanie to raczej głównie net, FM (w nowej wersji stary laptop już miał problemy z 3D, a lubię duże bazy danych i długie kariery :)), od czasu do czasu jakaś inna gierka, typu Heros 6. Parcia na jakieś nowe tytuły raczej nie mam.

Matryca 15,6, pewnie jedną kość RAM 2Gb przełoże ze starego. Chicałbym laptopa z systemem, widzę, że teraz już większość z W8 leci.

Budżet do końca nie określony, bo i tak będę musiał wziąć na raty, ale sądzę, że tak ok. 2,5k.

 

Jakieś propozycję?

 

Edyta zapoda takiego linka, ktory wydał mi się ciekawy, ale pytanie, czy aż coś takiego wykorzystam do moich potrzeb?

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa do normalnego użytkowania. W gry, poza LOL-em, które specjalnych wymagań raczej nie ma oraz FM-em raczej nie grywam za często. Za to oglądam dużo filmów i słucham muzyki. Chciałbym aby sprzęt sprawdzał się przez dobrych kilka (najlepiej i więcej) lat, bo rzadko wymieniam sprzęt. Szukam czegoś do 2k (lub nieco powyżej). Możecie coś zaproponować?;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj moj Asus N52D wyzionął ducha. Jakies poł roku po okresie gwarancyjnym. Włączam i i świeci się jedynie guzik od włączenia. CapsLock i NumLock. Wyczytałem, że to prawdopodonie uszkodzona grafika, lub jakiś mostek na płycie. Co za tym idzie, naprawa zapewne będzie nieopłacalna :/

 

Wobec tego, chyba będę zmuszony poszukać czego nowego.

Zastosowanie to raczej głównie net, FM (w nowej wersji stary laptop już miał problemy z 3D, a lubię duże bazy danych i długie kariery :)), od czasu do czasu jakaś inna gierka, typu Heros 6. Parcia na jakieś nowe tytuły raczej nie mam.

Matryca 15,6, pewnie jedną kość RAM 2Gb przełoże ze starego. Chicałbym laptopa z systemem, widzę, że teraz już większość z W8 leci.

Budżet do końca nie określony, bo i tak będę musiał wziąć na raty, ale sądzę, że tak ok. 2,5k.

 

Jakieś propozycję?

 

Edyta zapoda takiego linka, ktory wydał mi się ciekawy, ale pytanie, czy aż coś takiego wykorzystam do moich potrzeb?

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-z500-i5-3230m-8gb-1tb-8gb-gt740-w8-czekoladowy.bhtml

 

y580 to bardzo fajny sprzet, jednak patrzac na FM skupiłbym się na i5 i 8gb ram, z y580 to jest ponad 3k imho, gtx660 to dosc mocny uklad mobilny

 

Szukam laptopa do normalnego użytkowania. W gry, poza LOL-em, które specjalnych wymagań raczej nie ma oraz FM-em raczej nie grywam za często. Za to oglądam dużo filmów i słucham muzyki. Chciałbym aby sprzęt sprawdzał się przez dobrych kilka (najlepiej i więcej) lat, bo rzadko wymieniam sprzęt. Szukam czegoś do 2k (lub nieco powyżej). Możecie coś zaproponować? ;)

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g580-i5-3230-6gb-1tb-gt710-w8.bhtml

 

ciezko powiedziec jak dlugo bedzie to sprzet na "lata"

Odnośnik do komentarza

No ta 720 jest troche przycięta względem 740, ktorą miał w sobie Z500.

Co do RAMu, to będę miał 2x2GB ze starego lapka, więc tylko musze wyszukać, czy ten będzie miał chociaż jedno wolne gniazdo.

 

Po małych przemyśleniach, laptop będzie wykorzystywany głownie do neta i tylko od czasu do czasu do FMa.

Dopiero za jakiś czas będę coś szukał mocniejszego.

Więc w sumie teraz pytanie, czy muszę mieć coś dedykowaną kartą, czy spokojnie wystarczy mi intelowski HD4000. Piszesz wyżej, że da radę, więc porozglądam się w ofertach.

 

edyta ma jeszcze jedno pytanie. Ta grafika zintegrowama, to ciągnie pamięć z RAMu?

Odnośnik do komentarza

intel hd300 / hd4000 ciagnie pamiec z ramu, nie spotkalem sie jeszcze z laptopem, gdzie bylby wolny bank pamieci, czeka Cie wymiana obu 2x2 na 2x4 jak chcesz zwiekszyc ilosc pamiec

hmm, dziwne rzeczy teraz piszesz. Mój poprzedni Asus miał fabrycznie 2GB i wolny slot, w który wsadziłem drugą dwójkę. Co chwilę widzę w opisach, że różne laptopy mają wolnego slota na RAM.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...