Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie. Czy jeśli mam zintegrowaną kartę graficzną w laptopie, to mogę wymienić ją na jakąś niezintegrowaną ? Pytam bo jestem kompletnym laikiem w tych sprawach :]

Nie podales modelu, ani zadnych blizszych informacji, ale z zasady w laptopach ze zintegrowana grafika nie ma mozliwosci wymiany, czy tez doczepienia samodzielnej lepszej karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Moj kumpel, ktory studiuje w Wawie podrzucil mi link do sklepu w ktorym on sobie sprawil niezlego lapka HP.

 

No fakt, ze taka konfiguracja, za ~3k wyglada kuszaco. Nie wiem czy nie odwolam mojego zamowienia "kadlubkowego" i nie zdecyduje sie na ten model :-k Dokladam w sumie tylko 200-300zl a lapek chyba lepszy :-k

Odnośnik do komentarza

Nie zastanawiaj się nawet chwili. Mam właśnie ten model - HP Pavilion dv6000 i komputer spisuje się rewelacyjnie. Z jego rozbudową (np. ram) nie ma najmniejszego problemu, w razie problemów punkt serwisowy HP masz w Warszawie, więc problemu nie ma żadnego. Jako posiadacz HP-ka gorąco polecam. ;)

 

Edyta mówi, że w kwietniu za identyczną konfigurację (tylko karta graficzna z podpisem GeForce Go 7400 - 256MB) zapłaciłem niewiele ponad 4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

[pytanie laika] Hmm...a po czym poznac, ze lapek polisingowy/poserwisowy jest ? :) [/pytanie laika]

 

Aha...no i oni daja mi lapka z "dosem" czyli moge sobie bez problemu wgrac WinXP ? Sterowniki sciagne z jakiejs www czy na plytach powinienem dostac ?

 

Lepiej kupil ladowarke samochodowa (da sie w ogole ? :> ) czy moze lepiej "przejsciowke" dzieki ktorej bede mogl podpiac kazde urzadzenie z wtyczka do gniazda zapalniczki samochodowej ? :-k

Odnośnik do komentarza
[pytanie laika] Hmm...a po czym poznac, ze lapek polisingowy/poserwisowy jest ? [/pytanie laika]

 

Określę to tak: spotkałem się z opiniami że lapki z tego sklepu potrafią nosić wyraźne ślady używania. ;)) Ale jak mówię nie jest to potwierdzone w 100%. Sam wziąłem dla siebie Toshibę w Siriusie, bo po pierwsze znałem gościa z łódzkiego oddziału osobiście, a po drugie przy mnie przyjechała prosto z hurtowni. :) Zresztą na swoją konfigurację też nie narzekam, bo za lapka toshiby z vistą i standardowymi 2GB RAM dałem tylko 3100zł. Śmiga w każdym razie ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Po rozmowie z kumplem i zabawie jego HP stwierdzam, ze .... (tak tak, jak zwykle) nie wiem co zrobic. Dolozyc 400zl i kupic markowy sprzet z ciut slabszym prockiem ale za to lepsza grafika, czy moze tanszego kadlubka z mocniejszym prockiem ale zintegrowana grafa ? :roll:

Odnośnik do komentarza

@Mike: między czym Ty się wahasz, bo ja już nie wiem? 300zł to tylko 10% wartości lakpa, więc w czym problem? Jakość nie jest warta 10%?

 

Z tego co widzę, to markowe lapki tanieją z dnia na dzień, a ceny kadłubków utrzymują się na stałym poziomie. Jak patrzę na C2D 7100 na skąpcu to dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać - brać markowy. Oglądałem to samo zestawienie jakieś 3 tygodnie temu i ceny lapków były wyższe. Chyba faktycznie jesienne obniżki się zaczęły. Może warto jeszcze trochę poczekać :-k

Odnośnik do komentarza

Mam kolejny problem. Otóż chcę zrobić formata, ponieważ dysk już jest zasyfiony i zamulony system. Jednak, gdy włączam instalatora windowsa i powinno mi wyskoczyć akceptowanie licencji, a potem wybór dysku na którym chcę zainstalować nowego win, to wyskakuje komunikat, że instalator nie wykrył żadnego dysku i mogę tylko zakończyć instalację. Wiem, że mogę do tego celu użyć partycji odzyskiwania systemu, ale ją sformatowałem, a płytka z kopią zapasową gdzieś przepadła :/ Mam hp nx3610 i pytanie czy jest jakiś sposób, żeby inaczej sformatować dysk, a potem zainstalować windowsa :> Siedzę już nad tym długo i powoli tracę cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Masz XP z Service Pack 2 ?

Jak nie, to proponuje spróbować tego.

 

Jesli XP z SP2 nie pomoze i dalej masz problem to sprawdź jaki masz dysk i potem poszukaj sterowników SATa na stronie producenta. Trzeba je zintegrować z instalką.

 

A tak wogole to otwieraleś BIOS? Masz tam moze mozliwość takiej zmiany aby dysk był widziany jako ATA?

Odnośnik do komentarza

a ja tymczasem mam problem z Toszibką. Niestety, wczoraj zaniemogła ;) A dokładniej rzecz ujmując system nie chce startować. Komputer się włącza, przechodzi przez ekran toshiba bla bla, a później widać tylko migający kursor. Ktos może spotkał się z podobną sytuacją? Mam tylko nadizeję, że to nie płyta główna, bo kilka dni temu strzelił mi w pececie :-o Tyle, że na tamtą miałem gwarancję, a na laptopa już nie :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...