Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wiadomym jest, że w dniu takiej tragedii nawet najwięksi przeciwnicy Lecha Kaczyńskiego nie odważą się go otwarcie skrytykować i wygarnąć wielu wątpliwości dotyczących jego prezydentury. Na obiektywne podsumowania przyjdzie czas, choć jestem pewien, że w zdecydowanej większości z racji tragicznych okoliczności śmierci prezydenta oceny będą znacznie łaskawsze.

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki. Adam Michnik dla TOK FM: "Kaczyński to był wielki Polak"...

Czyzbys sie nie zgadzal z tym zdaniem?

 

Czy tez moze odbieraz prawo Michnikowi do takiej wypowiedzi? A jesli tak to czemu?

 

Mnie najbardziej zastanawia czemu do cholery pilot jawnie zignorowal zalecenia wiezy (tak wynika z relacji mediow) i staral sie ladowac :/

Pewnie nalegali pasażerowie, a o ile padały teksty o tym, że pilot jest najważniejszy w trakcie lotu, to jest duże prawdopodobieństwo, że "prywatny" pilot, lata tak jak chce klient, czyli w tym wypadku nasi dyplomaci.

Odnośnik do komentarza

Pewnie nalegali pasażerowie, a o ile padały teksty o tym, że pilot jest najważniejszy w trakcie lotu, to jest duże prawdopodobieństwo, że "prywatny" pilot, lata tak jak chce klient, czyli w tym wypadku nasi dyplomaci.

Wojskowy pilot majacy swiadomosc tego w co sie pakuje? Kurde dla mnie to jest toalnie niewyobrazalne.

Odnośnik do komentarza

Pewnie nalegali pasażerowie, a o ile padały teksty o tym, że pilot jest najważniejszy w trakcie lotu, to jest duże prawdopodobieństwo, że "prywatny" pilot, lata tak jak chce klient, czyli w tym wypadku nasi dyplomaci.

Wojskowy pilot majacy swiadomosc tego w co sie pakuje? Kurde dla mnie to jest toalnie niewyobrazalne.

Pamiętaj, że na pokładzie był m.in. dowódca sił powietrznych WP, czyli - jakby na to nie patrzeć - jego przełożony.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej zastanawia czemu do cholery pilot jawnie zignorowal zalecenia wiezy (tak wynika z relacji mediow) i staral sie ladowac :/

Naciski oficjeli z pokładu?

Na statku rządzi kapitan. Jest on wyżej od wszystkich jego zwierzchników, którzy mogli się znajdować na pokładzie.

Teoretycznie tak, ale trudno mi uwierzyć, że w takich warunkach kapitan samodzielnie i dobrowolnie podejmował kilka prób lądowania (ruskie media poinformowały, że kwadrans wcześniej wieża zabroniła lądowania maszynie wojskowej, czego nie mogła (niestety) zrobić w stosunku do maszyny cywilnej)

Odnośnik do komentarza

Pewnie nalegali pasażerowie, a o ile padały teksty o tym, że pilot jest najważniejszy w trakcie lotu, to jest duże prawdopodobieństwo, że "prywatny" pilot, lata tak jak chce klient, czyli w tym wypadku nasi dyplomaci.

Wojskowy pilot majacy swiadomosc tego w co sie pakuje? Kurde dla mnie to jest toalnie niewyobrazalne.

 

Dobrze wiesz co robi z człowiekiem presja, wywierana dodatkowo przez takich, a nie innych oficjeli. Wyobrażam sobie choćby Kaczyńskiego naciskającego na pilota, że musimy lądować, bo terminarze, harmonogramy, etc. Gwoli uzupełnienia - nawet wieczorne uroczystości byłyby możliwe, ba wyglądałyby wspaniale. Memoriał Katyń jest pięknie oświetlony i nocą można poczuć jego mistykę. Cóż, co działo się na pokładzie i z jakich względów piloci podjęli takie decyzje prawdopodobnie pozostaną tajemnicą.

Odnośnik do komentarza

Pewnie nalegali pasażerowie, a o ile padały teksty o tym, że pilot jest najważniejszy w trakcie lotu, to jest duże prawdopodobieństwo, że "prywatny" pilot, lata tak jak chce klient, czyli w tym wypadku nasi dyplomaci.

Wojskowy pilot majacy swiadomosc tego w co sie pakuje? Kurde dla mnie to jest toalnie niewyobrazalne.

Pamiętaj, że na pokładzie był m.in. dowódca sił powietrznych WP, czyli - jakby na to nie patrzeć - jego przełożony.

Wiem, ze to zabrzmi dosadnie, ale jesli ktokolwiek nakazal pilotowi ladowac mimo tego, ze mial ta sama wiedze co pilot to byl po prostu totalnie nieodpowiedzialny, zeby nie powiedziec glupi...

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej zastanawia czemu do cholery pilot jawnie zignorowal zalecenia wiezy (tak wynika z relacji mediow) i staral sie ladowac :/

Naciski oficjeli z pokładu?

Na statku rządzi kapitan. Jest on wyżej od wszystkich jego zwierzchników, którzy mogli się znajdować na pokładzie.

Teoretycznie tak, ale trudno mi uwierzyć, że w takich warunkach kapitan samodzielnie i dobrowolnie podejmował kilka prób lądowania (ruskie media poinformowały, że kwadrans wcześniej wieża zabroniła lądowania maszynie wojskowej, czego nie mogła (niestety) zrobić w stosunku do maszyny cywilnej)

 

Jest jakaś oficjalna informacja, ile tych prób było? Rosjanie donoszą, że samolot rozbił się przy drugim podejściu do lądowania, Polacy czwartym :-k.

Odnośnik do komentarza
Wiem, ze to zabrzmi dosadnie, ale jesli ktokolwiek nakazal pilotowi ladowac mimo tego, ze mial ta sama wiedze co pilot to byl po prostu totalnie nieodpowiedzialny, zeby nie powiedziec glupi...

 

Wstrzymałbym się z takimi ocenami do poznania rzeczywistego przebiegu wydarzeń; być może pilotem powodowała 'ambicja' związana z obecnością tylu ważnych person na pokładzie, być może pamiętał o negatywnych wypowiedziach Kaczyńskiego po nie-lądowaniu w Tbilisi, być może zawiodła jednak maszyna... W tej chwili możemy tylko przypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Wiem, ze to zabrzmi dosadnie, ale jesli ktokolwiek nakazal pilotowi ladowac mimo tego, ze mial ta sama wiedze co pilot to byl po prostu totalnie nieodpowiedzialny, zeby nie powiedziec glupi...

 

Wstrzymałbym się z takimi ocenami do poznania rzeczywistego przebiegu wydarzeń; być może pilotem powodowała 'ambicja' związana z obecnością tylu ważnych person na pokładzie, być może pamiętał o negatywnych wypowiedziach Kaczyńskiego po nie-lądowaniu w Tbilisi, być może zawiodła jednak maszyna... W tej chwili możemy tylko przypuszczać.

Ja nie twierdze, ze takie naciski w ogole mialy miejsce... i pewnie nigdy sie tego nie dowiemy, ale bylo by to jawne pchanie sie na smierc.

Odnośnik do komentarza

To ja sie spytam, kto wpadl na puszczenie jednym samolotem calego dowodctwa wojskowego i najwazniejszych osob w panstwie? Toz to ponizej wszelkich standartow bezpieczenstwa narodowego.. Trzeba bylo jeszcze pilota od Al-Kaidy wyporzyczyc..

 

Choc z drugiej strony - jakie to ma teraz znaczenie.. Chyba tylko takie, zeby nigdy sie to nie powtorzyło :/

 

Pomódlmy sie za zmarłych przez moment choc, zamiast rozdawac juz wolne stołki..

Odnośnik do komentarza

Jak to szło? "Mądry Polak po szkodzie.." ? Wieloletnie zaniedbania doprowadzily do tego, do czego doprowadziły :/ Plus IMO brawura kogos na pokladzie.. Tak wiem - na pokladzie rzedzi kapitan.. Ale malo który chyba ma na tyle jaj, zeby postawic sie Prezydentowi czy dowódctwo.. Jak jest dobrze, to brawo, brawo.. A jak nie - mamy tragedie :/ Cywilny pilot na 100% by zawrócil.

Odnośnik do komentarza

A jako ciekawostka - reakcje swiata na katastrofe:

Luiz Inácio Lula da Silva ogłosił w Brazylii trzydniową żałobę narodową

 

Micheil Saakaszwili poinformował, że 11 kwietnia w Gruzji będzie dniem żałoby

 

Andrius Kubilius poinformował, że w niedzielę 11 kwietnia rząd Litwy ogłosi termin żałoby narodowej

 

Dmitrij Miedwiediew ogłosił w Rosji 12 kwietnia dniem żałoby narodowej

 

Hiszpańska prezydencja UE po rozmowie z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem postanowiła, że 12 kwietnia będzie w Brukseli dniem żałoby po ofiarach katastrofy samolotu w Smoleńsku

 

Prezydent Malediwów Mohamed Nasheed przesłał kondolencje na ręce Bronisława Komorowskiego. Od 11 kwietnia przez 2 dni flaga narodowa Malediwów będzie opuszczona do połowy.

Odnośnik do komentarza
Choc z drugiej strony - jakie to ma teraz znaczenie.. Chyba tylko takie, zeby nigdy sie to nie powtorzyło :/

Myślisz, że od dzisiaj będziemy puszczać naszych oficjeli grupami kilkoma samolotami? Jakiś ranking punktowy może stworzymy, żeby jeden samolot nie był ważniejszy od innego, żeby jak jeden spadnie, to nie było żal bardziej niż jakby jakiś inny spadł.

Wieloletnie zaniedbania doprowadzily do tego, do czego doprowadziły :/

A dokładnie to jakie wieloletnie zaniedbania? Bo z tego co widzę, to głównie obwinia się pogodę i czymś kierowaną brawurę pilota.

Odnośnik do komentarza

A dokładnie to jakie wieloletnie zaniedbania? Bo z tego co widzę, to głównie obwinia się pogodę i czymś kierowaną brawurę pilota.

 

Bo, to stary samolot, ba nawet bardzo stary. Kto wie jak mogłaby się zachować nowsza maszyna, może udało by się wyjść z opresji, albo nie rozpierdzieliłaby się na milion kawałków... Zresztą to gdybanie.

Odnośnik do komentarza

A dokładnie to jakie wieloletnie zaniedbania? Bo z tego co widzę, to głównie obwinia się pogodę i czymś kierowaną brawurę pilota.

 

Bo, to stary samolot, ba nawet bardzo stary. Kto wie jak mogłaby się zachować nowsza maszyna, może udało by się wyjść z opresji, albo nie rozpierdzieliłaby się na milion kawałków... Zresztą to gdybanie.

 

To nie jest samolot cywilny, którym lata się 11541871 razy w roku. To maszyna rządowa, która podlega regularnej kontroli, mająca niski przebieg.

Zresztą ze wszelkich informacji wynika, że samolot nie zawinił. Mgła była tak gęsta, że pilot zdał sobie sprawę dopiero kilka metrów nad ziemią, że nie jest wysoko nad lasem. Takie mam odczucie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...