Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No to już zobaczyliśmy jak wyglądał spokojny marsz. ;)

A co do policji to niestety standard w Polsce. Prewencja odreagowuje swoje życiowe niepowodzenia na najsłabszych. Dlatego lubią spałować przypadkowego przechodnia, który znalazł się na miejscu zdarzenia.

Odnoszę wrażenie, że duża część tych krawężników, jakby nie została policjantami, to byłaby teraz w tej grupie rzucającej kamieniami i palącej wozy tvn-u.

Odnośnik do komentarza

No, jest i mój ulubiony użytkownik. Jak tam Twoi koleżkowie z antify? Ze świetnej strony się wczoraj pokazali, możesz być z nich dumny :-) przyjaciele z Niemiec też konkretni chuligani.

 

No i co takiego stało się, że spłonął samochód? TVN jest znienawidzony przez tę część społeczności, nikt nie został pobity, zniszczono jedynie symbol kłamstwa i manipulacji. Wielu starszych ludzi na marszu (mam te informacje od znajomych) co ciekawe, popierało te działania (jedna starsza pani stwierdziła nawet, że jej modlitwy zostały wysłuchane :D). Zamieszki zaczęły się po tym, jak policja zmieniła trasę przemarszu - nie robili tego w delikatny sposób.

Odnośnik do komentarza

- to oczywiście nie jest prowokacja?

a jakie to ma znaczenie? jakie znaczenia ma jednostkowy przypadek dania komus pala po dupie przez Policjanta? myslisz, ze ona ma sprawdzac swiatopoglad kazdego z osobna przy takiej sytuacji?

 

jak ktos idzie na taki marsz, pcha sie tam gdzie jest Policja, uczestniczy w wydarzeniach to niech kurde nie liczy na mila rozmowe z Policja - juz to w temacie kibicowskim bylo walkowane.

Odnośnik do komentarza

A ktoś spalił redakcję? Właśnie o tym mówię - nikt nie zginął, zniszczono jedynie symbol kłamstwa, wg tej grupy. Niech wiedzą, że nie są bezkarni. Polska jest wolna, widocznie część ludzi chciała zademonstrować swój gniew - jak dla mnie, mają do tego prawo. Gdy do Polski dojdzie kryzys podobny do tego z Grecji, takie obrazki pewnie będą dużo częstsze, wczoraj mieliśmy przedsmak tego co, patrząc na sytuację UE, niewątpliwie nas czeka.

 

Henkel, ale spójrz na to racjonalnie. Tam, gdzie nie było policyjnych interwencji (czoło marszu i generalnie duża większość maszerujących), był spokój. Natomiast tam gdzie wkraczali oni do akcji, dochodziło do zadym. Nie wiem jak polska policja może bronić jakichś niemieckich bojówek i lewackich oddziałów. Powinni puścić chętnych do bójki na te wynalazki i zapewne po góra 10 minutach byłby w stolicy spokój. Ale lepiej pałować i gazować "kiboli". Przypomnę, że spośród 200 zatrzymanych jest 90 Niemców! Kto sprowadza niemieckich terrorystów na polskie święto?!

Odnośnik do komentarza

No i co takiego stało się, że spłonął samochód? TVN jest znienawidzony przez tę część społeczności, nikt nie został pobity, zniszczono jedynie symbol kłamstwa i manipulacji. Wielu starszych ludzi na marszu (mam te informacje od znajomych) co ciekawe, popierało te działania (jedna starsza pani stwierdziła nawet, że jej modlitwy zostały wysłuchane :D). Zamieszki zaczęły się po tym, jak policja zmieniła trasę przemarszu - nie robili tego w delikatny sposób.

Spalono czyjas wlasnosc - mozesz kogos nienawidziec, mozesz mu zyczyc smierci, ale jak podniesiesz na niego reke albo zniszczysz cos co do niego nalezy to jestes przestepca, czy tego chcesz czy nie.

 

Odnosnie Policji, patrz wyzej. Oni nie maja byc mili, oni maja bys skutczeni, jak chcesz pogadac w milym towarzystwie to trzeba bylo zostac na niedzielny obiad w domu.

Odnośnik do komentarza

A dla mnie Gazeta Polska kłamie, czyli rozumiem mój sprzeciw poprzez spalenie jest właściwy. Oczywiście wcześniej się upewnię by żadnemu "dziennikarzowi" tego periodyku się nic nie stało. Btw, gdzie jest granica płomiennego protestu? Czy spalenie wozów Radia Maryja (oczywiście bez obsługi, Boże broń) jest akceptowalne?

Czy patriotyczny zabór kamery pana Pospieszalskiego Jana mieści się w ramach protestu?

Odnośnik do komentarza

A ktoś spalił redakcję? Właśnie o tym mówię - nikt nie zginął, zniszczono jedynie symbol kłamstwa, wg tej grupy. Niech wiedzą, że nie są bezkarni. Polska jest wolna, widocznie część ludzi chciała zademonstrować swój gniew - jak dla mnie, mają do tego prawo. Gdy do Polski dojdzie kryzys podobny do tego z Grecji, takie obrazki pewnie będą dużo częstsze, wczoraj mieliśmy przedsmak tego co, patrząc na sytuację UE, niewątpliwie nas czeka.

Nie, nie meli prawa. Nie popadajmy w paranoję. Niszczenie własności prywatnej nie mieści się w prawicowej wizji świat (nie mówimy o spaczonych wizjach świata jakichś bojówek).

Odnośnik do komentarza
Co do różnych niefajnych haseł - pewnie że były, ale z relacji osób, które znam, były raczej pojedyncze, niektórzy nawet w ogóle się na podobne nie natrafili.

To ja jak zawsze mam pecha - na końcu Waryńskiego widziałem przeróżnej maści, od przeciwnych homoseksualistom, przez antyrządowe po rasistowskie i antysemickie. Transparenty, wznoszone hasła. Przez kilkanaście minut, gdy szedłem wzdłuż, mógłbym zrobić dwa filmiki bez problemu - jeden ociekający miłością do narodowców, pokazujący małe dzieci idące z rodzicami pod rękę, gdy szli z flagami, szczęśliwe rodziny, młodych przeprowadzających inwalidów przez ulicy, po prostu idylla, a drugi kilkanaście sekund później z jakimiś karkami wznoszącymi hasła, które na uszy tych dzieciaków się nie nadawały. Pewnie na uszy normalnych ludzi też się nie nadawały. ;)

Oczywiście, całkiem możliwe jest, że byłem w złym miejscu o złym czasie, ale mam mocne podejrzenie, że takie hasła leciały nie tylko tam.

 

I co do wypowiedzi Lagrena, na pewno bardzo doświadczonego w kwestii kontaktów z Policją:

Znów trafiłem szóstkę w totka i znów jakimś cudem udało mi się nie dostać tomfą przez głowę. Coś niesamowitego. Pewnie podobnie szczęśliwi powinni być wszyscy przechodnie mijający marsze i obserwujący to, co się dzieje na ulicach. I żeby nie było - szedłem z nastawieniem takim, jakie głosi Henkel, to znaczy że całkiem możliwe, że trafi mi się na drodze taki SZU w kasku i będę miał przechlapane, ale chciałem zobaczyć, jak to wygląda na żywo. Jestem w tej "garstce" wielkich szczęśliwców, którym udało się pochodzić po centrum i przeżyć bez większych obrażeń, co pewnie dla niektórych zwolenników chuliganerii jest rodzajem cudu.

Co do tego śmiesznego filmu podrzuconego przez SZU - nie mamy żadnej pewności, że kilkanaście sekund wcześniej ten koleś nie atakował ludzi tą flagą. Takie było było wczoraj w Wawie i pole do manipulacji jest olbrzymie. Zważywszy na to, co przez dłuższy czas mogłem zaobserwować w centrum, to śmiem twierdzić, że raczej nie dostał za niewinność. Sam przechodziłem przez trzy kordony policji w okolicach placu Konstytucji i raz nawet mi policjant powiedział, gdzie mam iść, żeby dojść do stacji metra.

A mógł zabić, co nie, SZU? Twoi kumple po szalu pewnie by tak zrobili, jakby znali moje poglądy. ;)

 

Wielu starszych ludzi na marszu (mam te informacje od znajomych) co ciekawe, popierało te działania (jedna starsza pani stwierdziła nawet, że jej modlitwy zostały wysłuchane D.gif)

A jak powiem, gdy jakiś Twój ziomek dostanie pałką przez głowę (wiem, że nie wolno, obserwując wczorajsze bydło nad tym boleję), to też będzie mi można powiedzieć, że moje modlitwy zostały wysłuchane?

Trochę się to kłóci z tą waszą wiarą.

 

Niech wiedzą, że nie są bezkarni. Polska jest wolna, widocznie część ludzi chciała zademonstrować swój gniew - jak dla mnie, mają do tego prawo.

Brutalnie odpowiem:

Skoro dla Ciebie wolno spalić samochód TVN, to czy ja mógłbym spalić Twój samochód, gdy się go dorobisz? Chcę, byś wiedział, że nie jesteś bezkarny, mimo tego, że na pewne poglądy nie ma paragrafu.

 

Kto sprowadza niemieckich terrorystów na polskie święto?!

A kto sprowadzał słowackich i serbskich "terrorystów"? Mógłbym powiedzieć, idąc tym samym tokiem rozumowania, co jeden z organizatorów marszu odnośnie tych niemieckich bandytów, to znaczy skoro widziałem ich w okolicy legijnego pubu, to wiadomo, kto jest winien!!!11one I Henkel też, bo jest fanem Legii!!!11onejeden

Edytowane przez Gacek
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak polska policja może bronić jakichś niemieckich bojówek i lewackich oddziałów. Powinni puścić chętnych do bójki na te wynalazki i zapewne po góra 10 minutach byłby w stolicy spokój. Ale lepiej pałować i gazować "kiboli". Przypomnę, że spośród 200 zatrzymanych jest 90 Niemców! Kto sprowadza niemieckich terrorystów na polskie święto?!

A ja wiem - Ci ludzie maja dbac o bezpieczenstwo, o brak zadym, o to zeby nikt nie ucierpial. Dociera to do Ciebie? Bez wzgledu na swiatopoglad.

 

A wedlug Ciebie oczywiscie znowu Policja gazowala tylko i wylacznie niewinnych kiboli - paranoja jak zawsze.

Odnośnik do komentarza

SZU: na pewno lepiej niż Twoi koleżkowie od kolorowych szalików, którzy kilka chwil po oficjalnym rozpoczęciu marszu na pl. Konstytucji zaatakowali kordon policji dając ratuszowi powód do zdelegalizowania tego zgromadzenia (nie marszu, ale zgromadzenia na pl. Konstytucji) - nie trzeba było żadnych prowokacji - chłopaki sami z siebie dali czadu. gratki.

 

a o jaką konkretnie akcję antify Ci chodzi - to mityczne pobicie grupy rekonstrukcyjnej, z którego nie ma ani jednego filmiku, ani jednego zdjęcia (a jeśli ktoś znalazł to chętnie obejrzę). bo jedyny

jaki znalazłem, to kilka minut kiedy Niemcy idą Krakowskim Przedmieściem a potem zawracają spychani przez policję do NWŚ - nie podejmując żadnych prób konfrontacji (taki był układ - nie atakować policji - jak widać z niemiecką antifą można coś ustalić i oni się tego trzymają - polscy "patrioci" na prośby organizatorów o nieprowokowanie i uspokojenie się obrzucili policję racami i kostką brukową - szacun chłopaki).

 

a jeśli już jesteśmy w oparach absurdu i stronniczych mediów - właśnie oglądałem w TVP Info typa z ONR który z oburzeniem przyrównuje przyjazd niemieckiej antify do agresji hitlerowskich Niemiec w 1939 a tuż obok niego stoi kolega w koszulce Combat 18, który z równym oburzeniem potakuje zacięcie. i ten głos ludu jest przyczynkiem do dyskusji "ekspertów" o tym, kto wczoraj był "faszystą". podpowiem - "eksperci" niekoniecznie wskazywali na kolesia z Combat 18...

 

a tu mamy "patriotów" - wcale nie naźki - ta flaga tak tylko przypadkiem przypomina hitlerowską - czekam na sierpy i młoty po stronie uczestników blokady - filmiki, zdjęcia - cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
a tu mamy "patriotów" - wcale nie naźki - ta flaga tak tylko przypadkiem przypomina hitlerowską - czekam na sierpy i młoty po stronie uczestników blokady - filmiki, zdjęcia - cokolwiek.

Wychodziłem z metra Centrum, gdy koło 17 tam wbiegała ekipa antify. Nie wiem, czy byli członkami barykady na Marszałkowskiej, ale było ich sporo, na pewno brali udział w jakiejś części tych wczorajszych wydarzeń i tak - niektórzy z nich mieli sierp i młot na koszulkach i takich bardzo prostych transparentach. Żeby być uczciwym: w bardzo dużej grupie, która tam zrobiła rozróbę, wychwyciłem garstkę jadąc tam schodami ruchomymi, niemniej byli. A osób związanych z Kolorową... widziałem wczoraj wielokrotnie mniej, niż "na oko" członków marszu niepodległości.

 

Swoją drogą Niemców znaleziono tyle, bo wpakowali się do NWŚ i tam ich powyłapywali, bo nie mieli gdzie uciec. Chuliganka polska rozbiegła się po Wawie bez problemów, na pewno było ich wielokrotnie więcej.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu, że pałowanie ot tak dla zabawy, idącego prawie samemu kolesia, jest niedopuszczalne. I dlatego nigdy nie zgodziłbym się zwiększenie uprawnień policji, jeśli będą tam tacy ludzi jak są obecnie.

 

Typek spokojnie idzie, nagle rusza policja ławą, dostaję pałą to zaczyna uciekać, a inny mu blokuje drogę(znowu pała), i zawraca(znowu pała)... To nie jest normalne.

 

@Gacek, odpuść sobie te docinki osobiste. Mówię co widziałem na filmiku. Jak ty widzisz tam coś innego, np. kolesia bijącego flagą policjantów no to nie mamy o czym rozmawiać, i mogę polecić okulistę albo psychiatrę.

Dużych doświadczeń w konfrontacji z policją na szczęście nie mam. Ale raz "udało mi się" wyłapać pałą za darmo. Także dopóki w policji będzie miejsce dla takich jednostek, dopóty ja będę przeciwny temu, by policja mogła więcej niż może obecnie. Tysiąc policjantów dostanie pozwolenie na skorzystanie z broni w nawet dość błahej sytuacji, 990 nie skorzysta, któryś wykorzysta to w dobrym celu, a znajdzie się taki jak na filmiku i zabije człowieka.

 

@SZU, nie pi***ol. Jak ktoś by Ci spalił samochód, to g. by Cię obchodziły idee jakimi się kierował. Spalenie wozu TVN-u to jedna z głupszych rzeczy jaką "patryjoci" zrobili na tym śmiesznym marszu.

Odnośnik do komentarza

Zapytam się - czy Policja może uczestniczyć w interwencjach w ubiorze jaki jest na filmiku Lucasa? Mówiąc szczerze nie wiem, jakie są przepisy w tej kwestii.

A zaciekawiło mnie to bo Artur Zawisza i jego kolega z MW (niestety zapomniałem nazwisko) bardzo się podekscytowali przy wspominaniu brutalności Policji i powołali się na ten filmik.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że cała akcja była niepotrzebna i niegodna święta niepodległości. Nie mam co do tego wątpliwości, jednak unikam ferowania jednoznacznych wyroków. Nie ma skutku bez przyczyny, więc coś było na rzeczy. Oczywiście uż. tinieblador będzie zaraz rozgrzeszał całe to lewactwo, nie mam zamiaru się tu o to kłócić - ktokolwiek próbuje przeszkodzić, zablokować legalny marsz mający na celu świętowanie polskiej niepodległości, nie zasługuje nawet na moje splunięcie.

 

Polska jest wolna, Tusku właśnie mówi, że zniszczenia nie są wcale takie wielkie. Czyli mówi to co ja - nic wielkiego się nie stało. Nie można patrzeć na marsz przez pryzmat 300-400 osób biorących udział w walkach.

 

@me_who - obecni twierdzili, że to była policja i tajniaki.

Odnośnik do komentarza

Gacek: mało prawdopodobne - o tej porze policja nie wypuszczała z kordonu zorganizowanych grup i osób, które ewidentnie wyglądały na bojówkarzy. ale nie mówię, że nie mogli być w blokadzie i jakimiś podwórkami się wydostać. czyli OK - widziałeś kilka osób z sierpami i młotami - ale wytłumacz mi dlaczego nikogo takiego nie widać na licznych materiałach prawej strony publikowanych na YT - nawet jednego sierpa i młota nie widzę a przecież gdyby coś takiego nagrali to zawyliby z radości i linkowali to wszędzie gdzie się da.

 

Niemcy wszyscy wyszli z NWŚ w spokoju bo tak się zarządzający knajpą dogadali z nimi i policją - więc wychodzili, policja ich wsadzała do suk i odwoziła na Wilczą - i jak się okazało ta grupa stanowi prawie połowę zatrzymanych po wczorajszych zawodach sportowych.

 

i prawda - na moje oko blokujących było najwyżej 2 tys. a na Marszu Niepodległości było ich koło 10-12 tys.

 

SZU: tak, tak - jak na razie jedyną osobą, która próbuje tutaj kogoś usprawiedliwiać i wybielać jesteś Ty. a to gdzie spluwa oderwany ktoś tak oderwany od rzeczywistości naprawdę jest mi obojętne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...