Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

naplyw emigrantów, którzy się zgodzą pracować za mniejszą stawkę.

 

Owszem, pod warunkiem, że nie dostaną zasiłków. Jeśli tylko dostaną hajs już to widzę jak się będą palić do jakiejkolwiek roboty.

 

no tak, bo wszyscy Arabowie to ludzie bez ambicji, którzy za zasiłek poniżej progu ubóstwa będą budować meczety, robić kolejne dzieci z każdą ze swoich 4 żon i konstruować bomby

 

:roll:

Odnośnik do komentarza

a dlaczego bogate państwa arabskie nie pomagają w żaden sposób swoim braciom?

ależ pomagają (no poza szyickim Iranem, ale to ze wgzledu na animozje na linii sunnici-szyici)

Turcja - aktualnie jest kraj, gdzie znajduję sie najwiecej uchodźców

Arabia - pomoc pieniężna w wysokości 700 mln dolarów, dodatkowo przyjęła od poczatku wojny 2,5 milionów Syryjczyków http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/arabia-saudyjska-twierdzi-ze-przyjela-2-5-miliona-syryjczykow,576783.html

Liban - kolejne 1,5 miliona

danych z Kuwejtu, czy Zea nie znam, ale tu nie liczyłbym na wiele, to b.małe kraje są.

Odnośnik do komentarza

 

a dlaczego bogate państwa arabskie nie pomagają w żaden sposób swoim braciom?

ależ pomagają (no poza szyickim Iranem, ale to ze wgzledu na animozje na linii sunnici-szyici)

Turcja - aktualnie jest kraj, gdzie znajduję sie najwiecej uchodźców

Arabia - pomoc pieniężna w wysokości 700 mln dolarów, dodatkowo przyjęła od poczatku wojny 2,5 milionów Syryjczyków http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/arabia-saudyjska-twierdzi-ze-przyjela-2-5-miliona-syryjczykow,576783.html

Liban - kolejne 1,5 miliona

danych z Kuwejtu, czy Zea nie znam, ale tu nie liczyłbym na wiele, to b.małe kraje są.

 

Sluze pomoca:

 

UNYbRjKZfHw.jpg

Odnośnik do komentarza

 

 

naplyw emigrantów, którzy się zgodzą pracować za mniejszą stawkę.

 

Owszem, pod warunkiem, że nie dostaną zasiłków. Jeśli tylko dostaną hajs już to widzę jak się będą palić do jakiejkolwiek roboty.

 

no tak, bo wszyscy Arabowie to ludzie bez ambicji, którzy za zasiłek poniżej progu ubóstwa będą budować meczety, robić kolejne dzieci z każdą ze swoich 4 żon i konstruować bomby

 

:roll:

 

 

Naprawdę wierzysz, że Bruksela pozwoli dać im zasiłki poniżej progu ubóstwa?

Odnośnik do komentarza

^A Ty masz problem ze znalezieniem danych o zatrudnieniu imigrantów? Owszem, bezrobocie wśród muzułmanów jest wyższe, ale nie na tyle by mówić o "Jeśli tylko dostaną hajs już to widzę jak się będą palić do jakiejkolwiek roboty." Z relacji można wywnioskować, że obozy dla uchodźców nie przypominają Edenu.

 

Keith - co do "argumentu demograficznego" to jest on również inwalidą. Jeśli mowa o problemie demograficznym w Europie to jego rozwiązaniem jest poprawa stosunku pracujących do niepracujących (wliczając tu emerytów) - skoro generalnie imigranci w Europie mają wyższy wskaźnik bezrobocia, a prawdopodobnie wielu z uchodźców mogłoby pracować jedynie na stanowiskach dla niewykwalifikowanych pracowników niespecjalnie rozwiązuje to problem.

Odnośnik do komentarza

Więcej wiedzy mniej strachu

 

 

 

...Utrzymanie jednej osoby starającej się o status w minionym roku wynosiło średnio 1380 zł miesięcznie...

 

Można powiedzieć, że to dość sporo jak na polskie warunki, ale tych pieniędzy nikt nie widzi, nie dostaje do ręki, to oszacowany koszt utrzymania w ośrodku dla uchodźców.

 

 

 

Nie trzeba przebywać w ośrodku, czekając na decyzję UDSC w sprawie statusu uchodźcy. Cudzoziemiec może wynająć mieszkanie i samemu się utrzymywać. Jedna osoba dostaje na to miesięcznie 750 zł, ale im więcej osób w rodzinie, tym pomoc na osobę jest niższa. Trzyosobowa rodzina może liczyć na 1350 zł miesięcznie.

 

Minimum socjalne na 2014 (pierwszy hit w google) wynosiło w Polsce 1078,12 zł na gospodarstwo jednoosobowe (dla porównania z cytatem - dla trzyosobowej rodziny minimum socjalne wyliczono na 2661,83 zł).

Odnośnik do komentarza

Saudowie też chcą pomagać, zadeklarowali sfinansowanie budowy meczetów w Europie ;)

Nie chcę być adwokatem diabła, ale Arabia Saudyjska nie jest sygnatariuszem Konwencji o uchodźcach, więc ani nie musi prowadzić ewidencji takowych, ani nikomu ich przedstawiać.

 

Podobno od początku wojny do nich przyszło około pół miliona Syryjczyków, na takich samych prawach jak każdy inny człowiek. Nie jest to imponująca kwota, patrząc na sąsiadów Syrii, ale więcej to niż zero.

 

A renta socjalna dla całkowicie niezdolnych do pracy 614zł.

Też poniżej wyliczonego minimum socjalnego, podobnie jak zasiłki dla uchodźców.

Odnośnik do komentarza

Trochę późno, bo po prawie pół roku (widać jak jestem na bieżąco), ale i tak mnie rozłożyło na łopatki: nowa pani rzecznik PiS o swojej wiedzy historycznej

 

Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow - mówi.

 

:ke::hahaha:

 

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,147093,18359427,belferka-kim-jest-elzbieta-witek.html

Odnośnik do komentarza

Trochę późno, bo po prawie pół roku (widać jak jestem na bieżąco), ale i tak mnie rozłożyło na łopatki: nowa pani rzecznik PiS o swojej wiedzy historycznej

 

 

 

Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow - mówi.

:ke::hahaha:

 

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,147093,18359427,belferka-kim-jest-elzbieta-witek.html

nauczycielka historii btw :) kto wie, czy nie przyszły minister edukacji :)
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Strasznie szumne słowa jak na tak nieistotną rzecz. Polski przemysł węglowy zostanie zniszczony w dużej mierze przez tych, którzy najwięcej o nim krzyczą - czyli przez związkowców - a kwestie redukcji gazów są na siódmym albo i ósmym planie.

Zresztą ciekawe, że akurat Ty piszesz o tym, że nie należy niszczyć polskiego węgla. Którego? Tego z JSW, czyli czeskiego, czy tego z Kompanii, który jest kamieniem młyńskim przyczepionym do szyi podatników, którzy dokładają kupę forsy do tego, by ludzie mieli pracę - bo w tym przemyśle już dawno nie chodzi o wydobycie węgla.

Spodziewałbym się takich haseł po zatwardziałych socjalistach, a tu proszę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...