Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo rozumiem o co w tym wpisie chodzi, ale ogolnie zameldowany mozesz byc gdziekolwiek, jesli Cie zamelduje wlasciciel danej nieruchomosci.

Sprawa jest dziwaczna i ciężko było mi przekazać jej sens.;d

Generalnie to chce się wymeldować z mieszkania(żeby się go pozbyć w cholerę), a na meldunek w tym w którym aktualnie mieszka nie ma szans(przez skłóconych właścicieli). Wychodzi na to że musi poszukać jakieś rodziny/znajomych w mieście gdzie aktualnie mieszka i skorzystać z ich pomocy. Bo zrezygnować całkowicie z meldunku chyba się nie da póki co.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że wystarczy taki wiosek,nawet ręcznie spisany i zawierający to ;

 

Wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy) oraz wyborca nigdzie niezamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wniosek składa się w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywa wyborca, najpóźniej w 5. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 20 maja 2014 r. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL (w przypadku obywatela Unii Europejskiej niebędącego obywatelem polskim - nr paszportu lub nazwa i numer innego dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz adres zamieszkania.

 

 

To teraz pytanie - czy można taki wniosek złożyć za kogoś? Trzeba jakieś upoważnienie czy wystarczy dowód lub sam wniosek?

Odnośnik do komentarza

 

Zagadnienie następujące: jeden znajomy jest zameldowany w innym mieście niż to w którym aktualnie mieszka(i twierdzi że nie bardzo może się przemeldować, jako że dom ma kilku różnych właścicieli którzy są ze sobą totalnie skłóceni). Miejscem jego meldunku jest mieszkanie(stojące w papierach na niego) w którym mieszka jego babcia(plus jakiś tam wujek) z którymi też nie żyje mu się w dobrych stosunkach. Nie spodziewa się po nich nic dobrego i generalnie chce się tego pozbyć(choćby przepisując je na tę babcię czy kogoś innego z rodziny). Pytanie czy da się to zrobić tak żeby być gdziekolwiek(czy raczej tam gdzie aktualne mieszka) zameldowanym?

Nie za bardzo rozumiem o co w tym wpisie chodzi, ale ogolnie zameldowany mozesz byc gdziekolwiek, jesli Cie zamelduje wlasciciel danej nieruchomosci.

 

No zobacz, a mi Pani w urzędzie powiedziała, że mnie zamelduje na podstawie umowy najmu mieszkania - zgoda właściciela nie jest potrzebna.

Rozumiem, że wystarczy taki wiosek,nawet ręcznie spisany i zawierający to ;

 

Wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy) oraz wyborca nigdzie niezamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wniosek składa się w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywa wyborca, najpóźniej w 5. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 20 maja 2014 r. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL (w przypadku obywatela Unii Europejskiej niebędącego obywatelem polskim - nr paszportu lub nazwa i numer innego dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz adres zamieszkania.

 

 

To teraz pytanie - czy można taki wniosek złożyć za kogoś? Trzeba jakieś upoważnienie czy wystarczy dowód lub sam wniosek?

Przerabiałem to osobiście. Musisz iść do urzędu i udowodnić, że mieszkasz tam gdzie mieszkasz. Najlepiej na stałe. Sam przedkładałem ksero umowy o pracę + oświadczenie, że mieszkam w Poznaniu i nie zamierzam się wyprowadzać poza Poznań (umowy najmu mieszkania nie miałem). Decyzję wydaje jakiś tam Kierownik, więc dużo zależy na kogo trafisz w urzędzie.

 

Nie za bardzo rozumiem o co w tym wpisie chodzi, ale ogolnie zameldowany mozesz byc gdziekolwiek, jesli Cie zamelduje wlasciciel danej nieruchomosci.

Sprawa jest dziwaczna i ciężko było mi przekazać jej sens.;d

Generalnie to chce się wymeldować z mieszkania(żeby się go pozbyć w cholerę), a na meldunek w tym w którym aktualnie mieszka nie ma szans(przez skłóconych właścicieli). Wychodzi na to że musi poszukać jakieś rodziny/znajomych w mieście gdzie aktualnie mieszka i skorzystać z ich pomocy. Bo zrezygnować całkowicie z meldunku chyba się nie da póki co.

 

dodatkowe pytanie: do czego właściwie jest Ci ten meldunek potrzebny?

Odnośnik do komentarza

No zobacz, a mi Pani w urzędzie powiedziała, że mnie zamelduje na podstawie umowy najmu mieszkania - zgoda właściciela nie jest potrzebna.

Domu w którym mieszka nie wynajmuje, po prostu mieszka tam(jak dziwnie by to nie brzmiało). Dom należy do kilku osób z jego rodziny, która jest rozsiana po całej Polsce i nie za bardzo się lubi. Dziwne to i zawiłe, ale tak wygląda.

 

dodatkowe pytanie: do czego właściwie jest Ci ten meldunek potrzebny?

Jemu był potrzebny, żeby być zameldowanym w ogóle, a chyba póki co trzeba być.

Cóż, będzie musiał po prostu chyba wynająć sobie coś na co będzie miał papiery(i zameldować się tam na umowę najmu jak pisałeś), wtedy dopiero otworzy się droga do pozbycia się mieszkania którego nie chce(obstawiam że pewnie jest przez wspomnianą babcię i wujka zadłużone, i stąd taka nagła chęć żeby jednak nie stało ono na niego).

Odnośnik do komentarza

 

Rozumiem, że wystarczy taki wiosek,nawet ręcznie spisany i zawierający to ;

 

Wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy) oraz wyborca nigdzie niezamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wniosek składa się w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywa wyborca, najpóźniej w 5. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 20 maja 2014 r. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL (w przypadku obywatela Unii Europejskiej niebędącego obywatelem polskim - nr paszportu lub nazwa i numer innego dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz adres zamieszkania.

 

 

To teraz pytanie - czy można taki wniosek złożyć za kogoś? Trzeba jakieś upoważnienie czy wystarczy dowód lub sam wniosek?

Przerabiałem to osobiście. Musisz iść do urzędu i udowodnić, że mieszkasz tam gdzie mieszkasz. Najlepiej na stałe. Sam przedkładałem ksero umowy o pracę + oświadczenie, że mieszkam w Poznaniu i nie zamierzam się wyprowadzać poza Poznań (umowy najmu mieszkania nie miałem). Decyzję wydaje jakiś tam Kierownik, więc dużo zależy na kogo trafisz w urzędzie.

Ale macie świadomość, że występują dwie formy - wpisanie się do rejestru wyborców (na stałe) oraz wpisanie się do spisu wyborców (jednorazowo - w przypadku wyborów prezydenckich obowiązywać będzie taka decyzja wyborcy w obu turach głosowania)? W tym drugim przypadku wystarczy złożyć w urzędzie gminy, na terenie której będzie się chciało głosować, stosowny formularz i po 2 minutach człowiek jest dopisany do wskazanej przez siebie obwodowej komisji wyborczej lub przydzielony do właściwej terytorialnie komisji ze względu na wskazane miejsce zamieszkania na terenie gminy.

Odnośnik do komentarza

Mam zawieszoną działalność, ale i tak musiałem złożyć PIT-36. Mam zwrot podatku. Jako że firma de facto nie działa, rachunek, który ma mój US, już nie istnieje. Nie mogę złożyć wniosku NIP-7 z aktualizacją numeru rachunku, bo firmy de facto nie ma, więc nie mogę powiązać swojego prywatnego konta z firmą, która już nie będzie odwieszona. W jaki sposób mogę odzyskać swój zwrot?

Możesz, a nawet powinieneś złożyć informację o rachunku - robisz to aktualizując wniosek ceidg (zawieszona działalność to ciągle działalność).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie mogę się dodzwonić do księgowej :D

 

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy mogę kupić towar do handlowania przed rozpoczęciem działalności? Dzisiaj prawdopodobnie założę działalność z datą rozpoczęcia 1.06 i zastanawiam się czy mogę już dzwonić do producentów żeby wysyłali towar.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...