Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego warto dbac o zróżnicowaną dietę, bo bonusy do morale się sumują, a że jest kilka rodzajów pożywienia, to można nabić mnóstwo punktów na tym polu :]

Przy stu chłopa żarcie niewiele daje. Mam w torbach wszelkie wiktuały, w dużej ilości, a dwa dni bez pojedynku z silnym przeciwnikiem i morale osiaga 27-35 pkt.

Odnośnik do komentarza

Tutaj pełna informacja o bohaterach (NPC)

 

ALAYEN

Likes: Ymira

Dislikes: Marnid, Nizar failing quests

Costs: 300

Tactics: 1

 

ARTIMENNER - no one else has any engineering skill

Likes: Lezalit

Dislikes: Jeremus, Klethi, failing quests, being hungry, heavy casualties

Costs: 300

Engineer: 4

Trade: 3

Tactics: 2

Tracking: 1

Spotting: 1

 

BAHESHTUR

Likes: Rolf

Dislikes: Katrin, Marnid, being hungry, not being paid, fleeing battle?, heavy casualties

Costs: 400

No Party Skills

 

BORCHA

Likes: Marnid

Dislikes: Deshavi, Kelthi, heavy losses in battle

Costs: 300

Tracking: 3

Pathfinding: 3

Spotting: 2

 

BUNDUK

Likes: Katrin

Dislikes: Lezalit, Rolf, taking from villagers, heavy casualties

Costs: 200

Trainer: 2

First Aid: 2

Tactics: 1

 

DESHAVI

Likes: Klethi

Dislikes: Borcha, Rolf, being hungry, heavy casualties

Costs: 300

Pathfinding: 3

Spotting: 3

Tracking: 2

 

FIRENTIS

Likes: Jeremus

Dislikes: Nizar, Katrin, taking from villagers, too much fighting, failing quests

Costs: N/A

Trainer: 1

 

JEREMUS

Likes: Firentis

Dislikes: Artimenner, Matheld, taking from villagers, too much fighting

Costs: N/A

Wound Treatment: 4

Trade: 3

First Aid: 3

Surgery: 3

 

KATRIN

Likes: Bunduk

Dislikes: Firentis, Baheshtur, being hungry, not being paid

Costs: 100

Trade: 3

First Aid: 1

 

KLETHI

Likes: Deshavi

Dislikes: Borcha, Artimenner, fleeing from battle

Costs: 200

Tracking: 2

Pathfinding: 2

Spotting: 2

 

LEZALIT

Likes: Artimenner

Dislikes: Ymira, Bunduk, being hungry

Costs: 400

Trainer: 4

 

MARNID

Likes:Borcha

Dislikes: Alayen, Baheshtur, failing quests, taking from villagers

Costs: N/A

Trade: 3

First Aid: 1

Wound Treatment: 1

 

MATHELD

Likes: Nizar

Dislikes: Ymira, Jeremus, fleeing battle

Costs: 500

Tactics: 1

 

NIZAR

Likes: Matheld, winning against tough odds

Dislikes: Firentis, Alayen

Costs: 300

No Party Skills

 

ROLF

Likes: Baheshtur, failing quests (I know it is weird, I'm just the messenger.)

Dislikes: Deshavi, Bunduk

Costs: 300

Tactics: 2

First Aid: 1

Surgery: 1

 

YMIRA

Likes: Alayen, leaving troops to cover retreat

Dislikes: Matheld, Lezalit, taking from villagers

Trade: 3

First Aid: 3

Wound Treatment: 1

Surgery: 1

Odnośnik do komentarza

Nordowie wymierają. Po moich samotnych wypadach pozostały im dwa zamki (trzeci oblega Swadia, więc się dobrać do niego nie mogę) oraz trzy miasta. Na polu miażdżę ich bez problemu, w szturmach na zamki sobie radzę, ale miasta przerażają mnie pięciusetosobową załogą. Co prawda nie jest to wysoko wykwalifikowana kadra :keke:, ale jednak liczebność jest straszliwa. Chyba poczekam, aż zostanę marszałkiem i wtedy ruszymy dorżnąć Nordów. Potem przyjdzie kolej na chanat, który mam rozpracowany w najdrobniejszych szcegółach. Zdobyłem już nawet trzy khergickie zamki, ale z racji niemożności równoczesnego operowania na dwóch frontach na raz, lordowie veagirscy dali ciała i stracili je na rzecz prawowitych właścicieli. Jeśli weźmie się pod uwagę, że zdobyczne zamki rhodockie także stracii to można dojść do wniosku, że sam walczę z trójgłowym wrogiem :-k

Efekty potyczek są jednak wymierne. Mój majątek doszedł do 200 tysięcy i obecnie mam już całą załogę w płytach :D

Odnośnik do komentarza

Ja też toczę wojnę na dwa fronty, z Rhodokami i Swadią. Właśnie ratowałem z opresji załogę Senugzdy - król Harlaus myślał, że w 300 da sobie radę z 30 załogi i moją 70, ale niestety się przeliczył, bo moi łucznicy zrobili z niego gustownego jeża, o tak wyglądał wyłom po próbie szturmu :D.

 

My straciliśmy jednego łucznika, z załogi zamku chyba z pięciu poległo. Strong war bow i khergickie strzały czynią cuda. Chyba z 40 zastrzeliłem własnoręcznie, a potem jeszcze z 20 zarąbałem pod murami, bo sobie zeskoczyłem z blanków.

Odnośnik do komentarza
My straciliśmy jednego łucznika, z załogi zamku chyba z pięciu poległo. Strong war bow i khergickie strzały czynią cuda. Chyba z 40 zastrzeliłem własnoręcznie, a potem jeszcze z 20 zarąbałem pod murami, bo sobie zeskoczyłem z blanków.

 

ha wiem cos o tym :) łuk wymiata :) ostatnio trafilem strzaly przebijajace +3 i sa nawet ciut lepsze niz khergickie :] u mnie Nordowie juz na wymarciu kompletnym :) Zostalo im 1 miasto :keke: Ja zerwałem z Chantem i wojuje po stronie Rhodokow :) Na dziendobry dostalem zamek ktory zdobylem :) ( Chant nie dal mi nic z 5 zamkow i 2 miast :/ ) W lochu mam juz 11 lordow :keke: nie wypuszczam ich do konca wojny :) fajnie wyglada loch taki przeludniony gorzej niz u nas w Aresztach :]

 

Tihir zdobywalem na 4 raty :/ siedzialo tam prawie 500 typa i 5 lordow :) 3 potyczki pod murami i noga do swojego zamku Curin :keke: ogolnie ciezkie miasto do zdobycia bo do wejscia sa dwie drabiny :/ a dziady sieja z luków ze ho ho :)

Odnośnik do komentarza

Ja starłem się z jednym lordem vaegirskim (złupiłem mu wieś :keke: ) na 3 raty. Moich 40 ich koło 60. Wygrałem i Go pojmałem. Niestety liczba 40 wojaków jest za mała. Mam Bunduka, Ojca Jeremiasza (nie lubi plądrowania wiosek), Artimenna, Baheshtur`a i Lezalit`a. Kheleti puściłem w Triumph`ie. Powoli moi zbrojni rosną w siłę. Nadal mam problem z celnym ucelowaniem piechura, jak i kawalerzysty.

 

Od jakiej ilości punktów lojalności, można uzyskać wioskę :>

 

jeszcze jedna sprawa. Mam wersję pudełkową, po zassaniu nowszej wersji ze spolszczeniem, kod będzie aktualny :>

Odnośnik do komentarza

Standardowo wasalem z wioską możesz zostać mając "renown" (nie wiem jak to w polskiej wersji przetłumaczono) 150, jeśli sam nie wybierzesz włacy to będą się zgłaszać :) Jednak mając dobre relacje z władcą któregoś państwa możesz prosić (i dostać) wcześniej :)

Odnośnik do komentarza

Znalazłem inny wykres relacji pomiędzy NPC-ami.

http://www.bankfotek.pl/view/179238

 

Gdzie niebieskie strzałki informują kto kogo lubi, a nie lubią się bohaterowie leżący na okręgu koło siebie. Stąd wniosek, że należy wybrać 3 NPC-ów z górnego koła i 4-5 z dolnego.

 

A tutaj informacja co dają książki:

De Re Militari +1 to Tactics when finished reading

Rhetorica ad Herennium +1 to Persuasion when finished reading

The Life of Alixenus the Great +1 to Leadership when finished reading

Essays on Logic +1 to Intelligence when finished reading

A Treatise on the Value of Things +1 to Trade when finished reading

On the Art of Fighting with Sword +1 to Weapon Master when finished reading

Method of Mechanical Theorems +1 to Engineer when finished reading

The Book of Healing +1 to Wound Treatment while in inventory

Manual of Arms +1 to Trainer while in inventory

The Great Book of Surgery +1 to Surgery while in inventory

Odnośnik do komentarza

Nordom został już tylko jeden zamek i dwa miasta :D. Wykorzystałam fakt, iż z jednego z zamków wyjechał lord, usiłując przebić się do Warcheg, dopadłem go i rozniosłem w pył, z miejsca szturmując zamek obsadzony już tylko 150 ludźmi. Postrzelałem trochę z łuku i doceniłem siłę znaleźnej glewii (jednoosobowo usiekłem około 50 wrogów stojąc na szczycie drabiny :keke:).

Po chwili odpoczynku we własnym Jeirbe przegrupowałem ekipę i w sile 125 chłopa ruszyliśmy na Warcheg, skłaniając do pomocy jednego z vaegirskich lordów-przyjaciół. Myślałem, że do szturmu na miasto "przyjaciel" też przystąpi, ale olał sprawę i w 125 stanęliśmy przeciwko pięciuset. W pierwszym podejściu zniszczyliśmy ponad 300 wrogów, ale gdy moim mistrzom łuku skończyły się strzały, samodzielnie ruszyłem na barykady zabijając wielu i w końcu padając na placu boju. Oczywiście koledzy mnie wynieśli :keke: i w drugim podejściu Warcheg padło a ja objąłem je w swe lenno. :]

 

Niepokoją mnie natomiast działania Yarogleka. Miast pomóc mi dorżnąć upadające państwo nordyckie, królik szlaja się do Rhodocji, oblegając zamki. Na szczęście Swadia nie zagrzewa gruszek w popiele i ramię w ramię ze mną, niszczy Nordów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...