Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że pracowitość i ambicja wpływa na to jak się rozwijają już teraz. Ja wiem że treningiem można wiele osiągnąć i dlatego młodsi gracze mają dość dużą luke między CA i PA, ale jakieś ograniczenie musi być. Bo sorry, ale taki np. piłkarz Beskidu Brenna raczej nie osiągnie poziomu Ronaldo czy Messiego. Choćby nawet w Barcelonie trenował. Gdyby tak było, to ze szkółek Realu czy Barcy KAŻDY piłkarz osiągał by ogromne sukcesy, a oczywiście tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o to aby było pełno Messich czy Kak.Może ruchome PA nie jest najlepszym pomysłem ale chodzi mi o to ,że jak mój zawodnik w wieku 19 lat ma CA 149 na PA 150 to powinien mieć jeszcze możliwość rozwinięcia się. Może nie we wszystkich aspektach bo techniki w tym wieku się już nie poprawi.Ale takie atrybuty jak szybkość wytrzymałość czy siła to można do pewnego wieku znacznie polepszać.Wielu piłkarzy bazuje tylko na dobrym przygotowaniu fizycznym np. Hajto czy Świerczewski. Być może powinny być dwa CA i PA jedno jeżeli chodzi o atrybuty techniczne a drugie jeżeli mówimy o motoryce. W 2002 i 2006 Legia Warszawa zdobyła

tytuł dzięki znakomitemu przygotowaniu do rund wiosennych. Czyli zawsze da się coś zrobić z piłkarzami aby więcej dali drużynie. Takie CA "fizyczne" Spadało by po sezonie i rosło wraz z przygotowaniami

Odnośnik do komentarza

Przydało by się też więcej newgenów wśród sztabu szkoleniowego. U mnie Skorża został managerem Juventusu. Nowi managerowie powinni być częściej generowani. Obecnie managerami w FMie zostają głównie wielcy piłkarze. Brakuje mi też opcji "Obozy przygotowawcze" co wiązało by się koniecznością wprowadzenia do bazy danych "Ośrodki treningowe" takich jak Wronki,Grodzisk czy Zakopane.Fajna była by również taka kosmetyczna zmiana w profilu piłkarza, że było by oprócz opcji "chce zakończyć karierę w obecnym klubie"; "Chce wrócić na koniec kariery do kraju" "Chce wrócić na koniec kariery do klubu". No i jeszcze realistyczne było by gdybyśmy mogli w przypadku dużych transferów ubezpieczać kupionego piłkarza.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie czegoś takiego, co miało miejsce w przypadku Vermaelena w Arsenalu.

 

Wenger ściągnął zawodnika, który był bardzo mało znany, 23 lata, dla większości był zwykłym piłkarzem...

Kiedy jednak zaczął grać w Arsenalu, czyli na najwyższym szczeblu, wraz z zawodnikami światowej klasy sam przerodził się w zawodnika światowej klasy... i właśnie czegoś takiego mi brakuje w FMie.

 

Chodzi mi o to, że w FM, kiedy gość jest przeciętnym piłkarzem nie ma szans przerodzić się w geniusza. A Vermaelen to na tę chwilę jeden z najlepszych defensorów na świecie...

 

Owszem, można przeciętnego gościa wykształcić na gwiazdę, ale trzeba zacząć się nim "opiekować" już od najmłodszych lat... nie ma szans na znalezienie takich "perełek" bo tu wszystko jest określone z góry CA/PA...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest coś takiego wprowadzone w nowych FM-ach (zatrzymałem się na 2008), ale brakuje mi okienka w informacjach/ historii klubu, które pokazywało by kolejnych managerów ekipy, wraz z okresem od kiedy do kiedy trenowali drużynę (chociażby rocznikowo). Coś na wzór tego, co jest w profilach menadżerów i ich historii kariery.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W FM 2010 nie grałem, więc mnie poprawcie jak już to wprowadzili.

 

1. Sprowadzanie zawodników U-18 spoza UE. Jakim cudem Messi grał w Barcelonie w wieku 13 lat, czy Vela przeszedł do Arsenalu? Wg FMa powinni siedzieć do 18 w swoim kraju i dopiero wtedy przejść. Szczególnie denerwujące jest to w przypadku piłkarzy ściąganych z wolnego transferu. Jeszcze pół biedy jak dany gracz trenuje w klubie z porządną bazą, ale jak się ściąga np. szesnastoletniego "wonderkida" z wolnego transferu, a ten przez 2 lata nie gra, nie trenuje i ogólnie marnuje potencjał to jest to kompletnie bez sensu ;)

2. Możliwość postawienia ultimatum, w przypadku gdy prezes akceptuje ofertę za zawodnika bez naszej zgody.

3. Zmiany regionalizacji scoutingu nie da rady przeforsować, ale przydałaby się opcja w prośbach do zarządu, o zwiększenie zasięgu scoutowania/dodania konkretnego regionu możliwego do scoutowania. Powodzenie byłoby uzależnione wyłącznie od sytuacji finansowej klubu(Jeśli miałby być uzależniony jeszcze od reputacji to byłoby bez sensu, bo wtedy się samo zmienia. A czemu bogaty klub o niskiej reputacji nie może wysyłać scoutów na wycieczki na Antypody? Stać go to może szukać i na Marsie.) Oczywiście, tak jak w przypadku innych próśb do zarządu, możliwe ultimatum.

 

Coś się jeszcze znajdzie, ale to później :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym widział:

 

1. Dodanie klauzuli pozwalającej przedłużenie kontraktu o 1 sezon, gdy ten się kończy.

2. Rozbudowa klubów filialnych ... dodanie możliwości wyboru jaki rodzaj współpracy nas interesuje ... w szerszej formie niż teraz że chcemy współprace finansową czy inną. Dokładny wybór że nas interesuje ten czy taki podpunkt.

3. Rozbudowa informacji w Bazie Treningowej, dodanie takich informacji jak:

* informacja kto jest właścicielem stadionu (miasto, klub/y (jaki/e))

* jakie kluby rozgrywają mecze na nim

* czy jest możliwość rozbudowy stadionu

* jakieś inne detale jak np. inauguracja, czy gra na nim reprezentacja ...

Odnośnik do komentarza

gdy gramy w fm'a to podpisujemy z jakimś klubem umowe i dostajemy jakąś tam kase na miesiąc jako managerzy ale co z tą kasą ?? co z tego że mamy kontrakt na 120 tysięcy miesięcznie jak nie można w żaden sposób tego wykorzystać :) może programiści by zrobili jakąś opcje żebyśmy jako managerowie mogli coś zrobić z tą kasą , mieć własny majątek

Odnośnik do komentarza

no ale co mi z tego że zarobiłem 10000000 miliardów jak nic z tym nie moge zrobic ....

 

Zagraj w Fifa Managera ( kupisz Dom , Samochód + Żonę w Zestawie :lol: ) . Ta opcja jest kompletnie nie potrzebna FM niech się skupią a tym co popsuli w FM 2010 lepiej na tym wyjdziemy. O ile ta gre (FifaM) można nazwać managerem Piłkarskim .

Odnośnik do komentarza

gdy gramy w fm'a to podpisujemy z jakimś klubem umowe i dostajemy jakąś tam kase na miesiąc jako managerzy ale co z tą kasą ?? co z tego że mamy kontrakt na 120 tysięcy miesięcznie jak nie można w żaden sposób tego wykorzystać :) może programiści by zrobili jakąś opcje żebyśmy jako managerowie mogli coś zrobić z tą kasą , mieć własny majątek

 

Fifa Manager. I tyle:p

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

to po co w grze opcja negocjowania kontraktu dla managera, lepiej by zrobili mozliwość negocjowania budzetu transferowego i pensji dla zawodników

 

A teraz kilka moich propozycji.:

*Przebudowa rozmowy z zawodnikami podczas sezonu,

*krewni zawodników i personelu w zakładce osobiste,

*dokładniejsze informacje dotyczące wyboru gospodarzy ważnych imprez oraz miejsca rozegrania finału,

*przebudowa reputacji, aby była zmienna wraz z wynikami zawodnika, klubu, kraju,

*poprawa w transferach, aby wartość zawodnika nie była widoczna, az do wysłania skautów lub zapytania,

*wpisanie do historii klubu poprzednich menedzerów,

*zmiana systemu treningowego,

*dodanie obozów treningowych przedsezonowych oraz międzyrundowych, a takze obozów dla reprezentacji przed ważnymi imprezami,

*usunięcie lub przerobienie PA i CA, tak aby słaby zawodnik pod wpływem treningów i spotkań z lepszymi klubami i zawodnikami w każdej chwili mógł stać się zawodnikiem klasy światowej, w chwili obecnej PA i CA jest odgórnie ustalone i to trochę psuje rozgrywkę,

*rozbudowa pracy z juniorami,

*dodanie mapy co zmieniłoby pracę skautów,

*tabela wszechczasów zawodników, klubów i reprezentacji, na wzór galerii sław menedzerów,

*przerobienie próśb do zarządu, a także ich oceny pracy menedżerów,

*przerobienie transferów pod kątem pracy zarządu, w tej chwili przy kilku milionowym budżecie transferowym, mozemy sprowadzić do klubu nawet trzydziestu zawodników po 20 milionów rozłożonych na 48 rat, co daje miesięczną rate w wysokości 12,5 miliona, zarząd w pewnej chwili powinien zablokować transfery, bo inaczej w ten sposób łatwo wprowadzić klub w długi,

*poprawa reprezentacji, ja grając sezon 2013/2014 reprezentacja polski zajmowałem w rankingu FIFA miejsce 84, a miałem zawodników w takich klubach jak Arsenal Londyn, FC Sevilla, AS Roma, Inter Mediolan, Ajax Amsterdam czy Girondis de Bordeaux,

*wprowadzenie o reprezentacji konfliktów miedzy zawodnikami i trenerami lub innymi zawodnikami, albo kibicami, np. prawy obrońca gra w Realu Madryt, a prawy pomocnik w Barcelonie, ci dwaj zawodnicy nie za vardzo sie lubią i nie chca grać na jednej strnie boiska w reprezentacji,

*ustawienie turnieju towarzyskiego jako stałego, rozgrywanego co rok, oraz wprowadzenie historii takich turnieji, a także nagród dla zawodników i menedzerow,

*zmienienie reprezentacji, tak aby najbardziej licyła się forma, tak aby zawodnik strzelajac 5 bramek w ostatnich trzech meczach mógł grać tak dobrze również w reprezentacji,

*wprowadzenie wpływu gry w reprezentacji na formę i gre w klubie,

*rozbudowanie indywidualnych poleceń dla zawodników,

*zmiany w negocjacjach z zawodnikami, wprowadzenie opcji, dzieki której menedzer będzie mógł zaproponować zawodnikowi że bedzie kapitanem, że sprowadzi jego przyjaciela, albo że celem na najbliższy sezon jest awans do europejskich pucharów, co ułatwiło by transfer zawodnika do klubu,

*wprowadzenie edytoa stałych fragmentów gry, tak jak jest to w nowej Fifie 10, chodzi o to ze menedzer moze ustalic gdzie zostanie kopnieta piłka z jaką siłą, jaki zawodnik bedzie wykonywał stały fragment gry, a takze gdzie jaki zawodnik ma stać i w któeym kierunku pobiec.

 

W najbliższych dniach postaram sie rozbudować niektóre propozycje, a takze odpowiedzieć na pytania jeśli takie bedą. Jeśli komuś moje propozycje sie spodobały i jet w stanie to zrobic to zachęcam do pisania na forum SI, niestety ja nie znam za dobreze angieslkeigo, wiec zrobic tego nie mogę.

Jesli cos w najbliższych dniach wymyślę, to napiszę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...