Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tak...Jeśli jakiś zawodnik mnie interesuje to chcę wiedzieć ile i jak gra w danym klubie...Dodanie takiej statystyki nie jest jakimś olbrzymim utrudnieniem a mówi trochę więcej o zawodniku, którego potencjalnie chciałbym pozyskać. Jeśli nie tak, to przynajmniej w raporcie skauta, po obserwacji, mogłoby to się pojawić...

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego dla Ciebie ten czas spędzony na boisku jest tak ważny. Chyba ważniejsze jest to ile zawodnik strzelił goli, miał asyst, błędów, jaką ma średnią notę. Jest podana dosłownie masa danych na temat zawodnika, które są o niebo ważniejsze od tego czy grajek pohasał sobie 3500 czy 4000 minut w danym sezonie. Tylko kwestią jest dobrze je odczytać, ale to nie powinien być wielki problem.

Odnośnik do komentarza

Zaraz zaraz...Nie powiedziałem że jest to dla mnie "takie ważne"... Napisałem tylko, że fajnie by było...wyraziłem swoje zdanie...Po prostu - czas spędzony przez zawodnika na boisku to element gry każdego z nich i im więcej ten czy tamten gra tym więcej danych statystycznych pojawia się w jego profilu; więc jest to ściśle powiązane...Ok, nie chcę tu wszczynać dyskusji na ten temat. To jest tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli napastnik w 20 meczach spędzi 1800 minut na boisku i zdobędzie 5 bramek to raczej nie jest wielkim snajperem.

Jeśli w tyluż spotkaniach zagra powiedzmy 300 minut i strzeli 5 goli, to już dobrze o nim świadczy...

Akurat to czy zawodnik spędził bliżej 1800 minut czy 300 w sezonie można wyczytać z danych zawartych w jego profilu. Będą to dane uśrednione, ale ogólny obraz można uzyskać.

Odnośnik do komentarza

Z najważniejszych rzeczy:

* premiera w UK: 30 X 2009

* całkiem nowy edytor, będzie można w nim dodawać ligi!

* narzędzie analizy meczowej

* ulepszone 3D

+ nowa cena, czyli aż 129 zł.

 

Cóż, ostatnio CDP masowo wprowadza podwyżki cen swoich produktów, więc się tego spodziewałem. Ale 30 zł na sztuce to trochę przegięcie. Tak czy siak, za edytor, w którym można dodawać nowe ligi, mogę dać 129 zł :)

Odnośnik do komentarza

129 pln-ów. No cóż...w ten sposób przekonywać do kupna - nie powiem, marketingowo świetny pomysł...zwłaszcza, że twórcy ChM wzięli się do roboty... Zapewne przez pierwszych parę miesięcy FM będzie i tak niegrywalny (po doświadczeniach z 09 można być niemalże tego pewnym), więc niewytłumaczalne podbicie ceny to chyba strzał w stopę...Albo SI Games są tak bardzo pewni naiwności swoich fanów, że Ci w ciemno kupią za taką kasę ich produkt.

Odnośnik do komentarza

no tak, ale do gier na PS nie wypuszczają łatek co 2 miesiące, prawda? :] nie mam żadnego PS ale zdaje się, że tak jest :P

 

a co do 09 to wiesz, zależy jaka liga; to jest jedyna wersja na której nie tknąłem jeszcze Hiszpanii na przykład ^^

Odnośnik do komentarza

Weź mi nic nie mów o Hiszpanii w 09 :|

Ale ogólnie niezbyt mi się podoba ten FM, ogólnie. Jest parę fajnych rzeczy jak:

- oceny dziesiętne

- brak oceny dla grających mniej niż kwadrans

- normalny trening dla dorosłych zawodników z profesjonalnym kontraktem, grających w drużynach U-19

- znalazłoby się jeszcze kilka fajnych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

no tak, ale do gier na PS nie wypuszczają łatek co 2 miesiące, prawda? :] nie mam żadnego PS ale zdaje się, że tak jest :P

 

a co do 09 to wiesz, zależy jaka liga; to jest jedyna wersja na której nie tknąłem jeszcze Hiszpanii na przykład ^^

 

 

Na PS3 akurat z wydawaniem łatek nie ma najmniejszego problemu. Dla PESa np wydaja łatki dodające aktualne stroje zespołów itp. ; )

 

Koniec OT ; )

Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał żeby m.in. naprawili taki absurd/bug :

Szukam zawodnika na jakąś pozycję , patrzę że ma NZW koło Nazwiska , więc potencjalna okazja bo nie chce zostać w klubie i nie gra w nim , więc składam mu oferte kupna i DZIWNE , że w tym momencie nagle 10 innych klubów robi to samo i mi go zabiera , a tak to nikt go nie chciał przed tym jak ja się zainteresowałem ... dziwne bardzo :/

Odnośnik do komentarza

Pomyślałem sobie że genialną sprawą by była taka funkcja, że klikając na drużynę w historii zawodnika, pokazuje się jej skład z tego sezonu na który kliknęliśmy. Nie chodzi tu o dodawanie historycznych kadr do bazy, tylko FM sam by generował ten skład na podstawie historii zawodników występujących obecnie w grze.

Odnośnik do komentarza

Ktoś zgłaszał im podobny pomysł, ale odpowiedz SI była negatywna, bo takie każdorazowe kliknięcie wiązałoby się z przeszukiwaniem każdego gracza w bazie pod kątem historii i ponoć za długo by to trwało.

 

Ja z niecierpliwością czekam na nowy edytor.

Odnośnik do komentarza

Ktoś zgłaszał im podobny pomysł, ale odpowiedz SI była negatywna, bo takie każdorazowe kliknięcie wiązałoby się z przeszukiwaniem każdego gracza w bazie pod kątem historii i ponoć za długo by to trwało.

 

g... prawda, przecież jest coś takiego jak historia transferowa

Odnośnik do komentarza

Primo, odpal edytor.

Secundo, wyszukaj dowolnego zawodnika.

Tertio, przemnóż przez 25 (liczebność składu).

Quarto, przemnóż przez powiedzmy dwa (bo za każdym razem wyszukani zostać muszą wszyscy zawodnicy którzy grali w zespole X w sezonie Y)

Quinto, przemnóż przez powiedzmy jeszcze dwa (bo FM to nie MS Access i wieloparametrowe przeszukiwanie bazy danych nie jest jego głównym przeznaczeniem).

 

I będziesz wiedział, dlaczego jest to wykonalne, ale całkowicie niepraktyczne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...