Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

o Boże... czytaj ze zrozumieniem jelsi juz chcesz kogos pouczac. Czy ja gdzies napisalem ze Polska nie moze awansowac w rankingu wspolczynnikow? Wrecz przeciwinie chodiz o to ze awasnuje a ja rozumiem to tak ze skoro awansuje w tym rankingu to liga jest lepsza, atakcyjniejsza i za to powina byc wieksza kasa jak sie lige wygrywa i wiecej kasy za np prawa tv za udzial w LM a tak sie nie dziejeje. I wlasnie to moj pomysł zeby to zmienic bo to nierealne ze piłka krajowa idzie do przodu, kluby wchodza do LM, PUEFA a nadal dostaje sie za udział w tych rozgrywkach takie same grosze jak wtedy gdy sie było szarakiem.

Odnośnik do komentarza
- Brakuje mi rozbudowania umiejętności piłkarza o istotny element (nie wiem dlaczego jest pomijany?!?) jakim jest przyjęcie piłki, które w dużej mierze decyduje o powodzeniu akcji i ogólnej mobilności piłkarzy.

 

Jest przecież atrybut 'technika'.

 

- Jest potrzeba, by bardziej realnie (inteligentniej) gra zestawiała umiejętności fizyczne piłkarzy newgen'ów, bądź tych bez ustawionych atrybutów przez reasercher'ów, bo np. drażni widok piłkarza ciężkiego i wysokiego dysponującego dobrym poziomem zwinności itp.

 

Wzrost i waga są tylko dodatkami wizualnymi, generalnie więc nie ma to żadnego wpływy a o wszystkim decydują atrybuty fizyczne, czasem piłkarze nie mają ustawionych w edytorze wagi i wzrostu a gra losowo im je dobiera.

 

 

o Boże... czytaj ze zrozumieniem jelsi juz chcesz kogos pouczac. Czy ja gdzies napisalem ze Polska nie moze awansowac w rankingu wspolczynnikow? Wrecz przeciwinie chodiz o to ze awasnuje a ja rozumiem to tak ze skoro awansuje w tym rankingu to liga jest lepsza, atakcyjniejsza i za to powina byc wieksza kasa jak sie lige wygrywa i wiecej kasy za np prawa tv za udzial w LM a tak sie nie dziejeje. I wlasnie to moj pomysł zeby to zmienic bo to nierealne ze piłka krajowa idzie do przodu, kluby wchodza do LM, PUEFA a nadal dostaje sie za udział w tych rozgrywkach takie same grosze jak wtedy gdy sie było szarakiem.

 

Ja właśnie się Tobą zgadzam, też pare razy o tym myślałem, i uważam że SI mogłoby o tym pomyśleć :) a czasem przecież słabsza liga, która w ciągu 15/20 lat stanie się jedną z najlepszych w Europie będzie też pokazywana w innych krajach :)

Odnośnik do komentarza
o Boże... czytaj ze zrozumieniem jelsi juz chcesz kogos pouczac. Czy ja gdzies napisalem ze Polska nie moze awansowac w rankingu wspolczynnikow

 

właśnie nie opisałeś dokładnie problemu i tego taki efekt ;) nie gram polska ligą i to jest najlepsze wyjście, a jesli taki stan rzeczy jest to także się zgadzam z Tobą.

 

Jest przecież atrybut 'technika'.

 

technika to pojecie ogólne na które składa się m.in. przyjęcie piłki ale także i np. gra głową, podanie itp.

 

Wzrost i waga są tylko dodatkami wizualnymi, generalnie więc nie ma to żadnego wpływy a o wszystkim decydują atrybuty fizyczne, czasem piłkarze nie mają ustawionych w edytorze wagi i wzrostu a gra losowo im je dobiera.

 

podałem tylko przykład, zdarza się też tak, że piłkarz jest b. silny i do tego zwinny i czasem szybki, czasem zdarza się, że dany zawodnik ma szybkośc powyżej 15 a przyspieszenie poniżej 5 ITD.

 

Jeszcze kilka pomysłów:

 

- Powinna być możliwość szybkiego odwoływania zmian

- opcja by wszystkim prócz bramkarzowi przypisywać jednym poleceniem pressing

Odnośnik do komentarza
Jest przecież atrybut 'technika'.

 

technika to pojecie ogólne na które składa się m.in. przyjęcie piłki ale także i np. gra głową, podanie itp.

 

 

No, ale te atrybuty występują osobno.

 

no właśnie, dlatego też powinna istnieć umiejętność przyjęcia piłki, bo to jedyny rodzynek którego brak w FM-ie.

Odnośnik do komentarza

Wg. instrukcji, to atrybut "Gra z pierwszej piłki" jest odpowiedzialny za przyjęcie.

 

"Determinuje prawdopodobieństwo opanowania piłki przy odbiorze. Garcze z wysoką wartością tego atrybutu sprawiają wrażenie, że piłka klei im się do nogi ale i potrafią ją przytrzymać po odbiorze lub sprawnie odegrać w przeciągu kilku sekund.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to jak ktoś potrafi przyjąć piłkę, jest uzależnione od jego techniki.

Gra z pierwszej piłki, to gra z pierwszej piłki. Na jeden kontakt. Więc gdzie tu przyjęcie?

 

Tak też to powinno być w FM i nie widzę sensu dodawania czegoś takiego jak przyjęcie piłki.

Odnośnik do komentarza
BartuS, first touch dokładnie tłumacząc na polski to pierwsze dotknięcie, czyli w języku piłki nożnej granie od pierwszego dotknięcia, czyli jak najbardziej klepka. Za przyjęcie piłki odpowiada atrybut technika.

Pierwsze dotknięcie, a czym jest przyjęcie jak nie pierwszym dotknięciem piłki? :> IMO trudno dobrać jakiś sensowny polski odpowiednik skoro ten atrybut odpowiada zarówno za przyjęcie, jak i za grę z pierwszej piłki. "Gra z pierwszej piłki" nie, bo przecież to nie przyjęcie. "Przyjęcia" nie, bo przecież gra nijak się to ma do gry z pierwszej piłki. Mnie to pasuje, lecz aby wilk był syty i owca cała, to może za przyjęcie w większym stopniu powinna odpowiadać gra z pierwszej piłki, a w mniejszym technika?

Odnośnik do komentarza
Pierwsze dotknięcie, a czym jest przyjęcie jak nie pierwszym dotknięciem piłki? :> IMO trudno dobrać jakiś sensowny polski odpowiednik skoro ten atrybut odpowiada zarówno za przyjęcie, jak i za grę z pierwszej piłki. "Gra z pierwszej piłki" nie, bo przecież to nie przyjęcie. "Przyjęcia" nie, bo przecież gra nijak się to ma do gry z pierwszej piłki. Mnie to pasuje, lecz aby wilk był syty i owca cała, to może za przyjęcie w większym stopniu powinna odpowiadać gra z pierwszej piłki, a w mniejszym technika?

 

A co powiesz na to: "Gra na jeden kontakt"? Takiego stwierdzenia używa wielu trenerów, zdaje się, że polega to na tym, że gracz ma od razu po przyjęciu odgrywać piłkę. I chyba by pasowało do FM.

Odnośnik do komentarza
Pierwsze dotknięcie, a czym jest przyjęcie jak nie pierwszym dotknięciem piłki? :> IMO trudno dobrać jakiś sensowny polski odpowiednik skoro ten atrybut odpowiada zarówno za przyjęcie, jak i za grę z pierwszej piłki. "Gra z pierwszej piłki" nie, bo przecież to nie przyjęcie. "Przyjęcia" nie, bo przecież gra nijak się to ma do gry z pierwszej piłki. Mnie to pasuje, lecz aby wilk był syty i owca cała, to może za przyjęcie w większym stopniu powinna odpowiadać gra z pierwszej piłki, a w mniejszym technika?

 

A co powiesz na to: "Gra na jeden kontakt"? Takiego stwierdzenia używa wielu trenerów, zdaje się, że polega to na tym, że gracz ma od razu po przyjęciu odgrywać piłkę. I chyba by pasowało do FM.

 

Gra na jeden kontakt polega na odgrywaniu piłki bez przyjęcia, czyli jest tym samym co gra z pierwszej piłki. Nie wiem za co tak naprawdę odpowiada ten atrybut, ale według mnie w grze powinno być po prostu przyjęcie, gra z pierwszej piłki to nie jest sama w sobie umiejętność techniczna, można to co najwyżej dodać do ulubionych zagrań

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myśle , że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie kilku afrykańskich lig , które to kluby w dużej mieże z Afryki z realnymi piłkarzami już są dostępne po wybraniu dodatkowego państwa na początku gry

Wiadamo jak dużo afrykańskich piłkarzy gra w najlepschy ligach Europy, a poziom klubowy klubów z Afryki piłkarski co pokazał zdobywca LM Afryki z Tunezji w MŚ klubowych w 2007, gdzie ograł meksykańska Pachue i minimalnie przegrał z Boca też jest dość wysoki .

Co do innych rzeczy na ulepszenie gry, to wiele ciekawych pomysłów można zaczerpnąć z Fifa Manager taki jak np. budowanie akedemii piłkarskich na świecie (wiele klubów np. francuskich ma już swoje akademie w np Afryce), przesyłanie pzrez menagerów (menagerów piłkarzy , nie menagerów klubów) piłkarzy na testy do klubu czy "ostatnie sekundy okienka transferowego"

Odnośnik do komentarza
Co do innych rzeczy na ulepszenie gry, to wiele ciekawych pomysłów można zaczerpnąć z Fifa Manager taki jak np. budowanie akedemii piłkarskich na świecie (wiele klubów np. francuskich ma już swoje akademie w np Afryce), przesyłanie pzrez menagerów (menagerów piłkarzy , nie menagerów klubów) piłkarzy na testy do klubu czy "ostatnie sekundy okienka transferowego"

 

Wizualne rozbudowywanie infrastruktury zostawmy jednak grom pokroju Fifa Manager właśnie. Póki co możesz poprosić zarząd o rozbudowanie boisk młodzieżowych aż do akademii piłkarskiej a wtedy żadna akadaemia za granicą już Ci nie będzie z pewnością potrzebna.

 

Co do agentów to SI w pewnym momencie zaczęło iść w tym kierunku, były przecież takie przypadki, że pojawiał się news, iż jakiś manager zawodnika przysyłał "kasety" swoich klientów i na podstawie tego można było dokonać zakupu. Potem jednak się cichcem z tego wycofali co nie znaczy, że do tego jeszcze powrócą.

Odnośnik do komentarza

Ja bym w FMie z chęcią widział:

 

 

- dodatkową klauzulę do kontraktu piłkarza, która umożliwi klubowi automatyczne przedłużenie klubowi kontraktu o jeden rok. Ile razy to straciliśmy swoje piłkarza, któremu kończy się kontrakt a nowego nie chce podpisać. A tak mając to przedłużamy kontrakt i mamy piłkarza jeszcze 1 rok, bądź szansę na sprzedanie go.

- aby wartość piłkarza (kupna - sprzedaży) zmieniała się wraz długością jego kontraktu. Taki Stilic np. będzie droższy mając jeszcze 3 lata kontraktu niż np. 1 rok.

- możliwość zgłaszania naszego stadionu (prowadząc klub) bądź kraju (prowadząc reprezentację) do organizacji finału/turnieju, spełniając oczywiście jakieś tam określone kryteria.

- możliwość stworzenia turnieju towarzyskiego z "tradycją", który by odbywał się co rok

- w osiągnięciach mamy coś takiego jak: Suma zarobków w karierze ... czyli kasa jaką zarobiliśmy ... ja bym to wykorzystał w taki sposób ... że kiedy idziemy na emeryturę za tą kasę możemy kupić sobie klub np. Jacek Nowak odchodzi na emeryturę w ciągu całej swojej kariery zarobił 5 mln zł postanowił kupić pierwszoligową Kmitę i został jej prezesem. Oczywiście to by było na tyle ... nic więcej już byśmy robić nie mogli.

Odnośnik do komentarza
- możliwość zgłaszania naszego stadionu (prowadząc klub) bądź kraju (prowadząc reprezentację) do organizacji finału/turnieju, spełniając oczywiście jakieś tam określone kryteria.

To jest Football Manager, nie Chairman Manager :P

 

- w osiągnięciach mamy coś takiego jak: Suma zarobków w karierze ... czyli kasa jaką zarobiliśmy ... ja bym to wykorzystał w taki sposób ... że kiedy idziemy na emeryturę za tą kasę możemy kupić sobie klub np. Jacek Nowak odchodzi na emeryturę w ciągu całej swojej kariery zarobił 5 mln zł postanowił kupić pierwszoligową Kmitę i został jej prezesem. Oczywiście to by było na tyle ... nic więcej już byśmy robić nie mogli.

Yhy. Tylko jaki jest sens opcji, która na końcu nic nie daje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...