Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby w nowym managerze nastąpiła zmiana w CA/PA. Sorry, ale na dzień dzisiejszy wystarczy, że rzucimy okiem na statystyki takiego 17,18 latka i z reguły możemy stwierdzić, czy za te 2 lata będzie to "wielki talent" wart grube miliony. Mogliby to jakoś "utrudnić". Nie wiem jak, ale pewnie coś by wykombinowali. Albo druga sytuacja. Mamy jakiegoś 15 latka, no widać, że średnio przeciętny, ale może gdzieś tam po drodze trafi do jakiegoś klubu, pod okiem mentora po kilku latach nagle stanie się na prawdę solidnym zawodnikiem. A tak to już na starcie widać, czy coś z niego będzie czy raczej IV liga...

Druga sprawa: Jak to jest, że wysyłam 3 scoutów na mistrzostwa europy U-21 to Ci o to scouci, przesyłają mi raporty tych samych zawodników. To co oni razem sobie poszli na ten sam mecz? Niech jeden pójdzie na Niemcy - Anglia, drugi Portugalia - Belgia a trzeci na Polska - Francja, no proszę...

Odnośnik do komentarza

Chciałbym aby w nowym managerze nastąpiła zmiana w CA/PA. Sorry, ale na dzień dzisiejszy wystarczy, że rzucimy okiem na statystyki takiego 17,18 latka i z reguły możemy stwierdzić, czy za te 2 lata będzie to "wielki talent" wart grube miliony. Mogliby to jakoś "utrudnić". Nie wiem jak, ale pewnie coś by wykombinowali. Albo druga sytuacja. Mamy jakiegoś 15 latka, no widać, że średnio przeciętny, ale może gdzieś tam po drodze trafi do jakiegoś klubu, pod okiem mentora po kilku latach nagle stanie się na prawdę solidnym zawodnikiem. A tak to już na starcie widać, czy coś z niego będzie czy raczej IV liga...

 

Właśnie o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym aby w nowym managerze nastąpiła zmiana w CA/PA. Sorry, ale na dzień dzisiejszy wystarczy, że rzucimy okiem na statystyki takiego 17,18 latka i z reguły możemy stwierdzić, czy za te 2 lata będzie to "wielki talent" wart grube miliony. Mogliby to jakoś "utrudnić". Nie wiem jak, ale pewnie coś by wykombinowali. Albo druga sytuacja. Mamy jakiegoś 15 latka, no widać, że średnio przeciętny, ale może gdzieś tam po drodze trafi do jakiegoś klubu, pod okiem mentora po kilku latach nagle stanie się na prawdę solidnym zawodnikiem. A tak to już na starcie widać, czy coś z niego będzie czy raczej IV liga...

 

Właśnie o tym pisałem.

 

Też jestem za tym . Natomiast dla maniaków trybu HC i nie tylko chciałbym by w końcu na czas okienka transferowego zaczęły napływać oferty od managerów zawodników , np : " że dany zawodnik mógłby u nas grac " . Przyjdzie na testy , 2-3 sparingi , my go ocenimy itd .

Odnośnik do komentarza

Czytałem ostatnio wiele komenatzry i zauważyłem, że wielu graczy bardzo chciałoby wprowadzić do gry funkcje, za które nie odpowiada menedżer. Jednak mam pomysł dzięki któremu i to mozemy zobaczyć w grze. Podam przykład: Paweł Janas w poprzednim sezonie był menedzerem Widzewa Łódź, a w nadchodzącym sezonie będzie dyrektorem Polonii i asystentem Bakero. W FM'ie jeśli wejdziemy w profil kogoś ze sztabu szkoleniowego, to widzimy jaką funkcję w klubie najbardziej lubi spełniać taka osoba, np. menedzer, trener, scout, asystent. Do tego można by było dodać kierownika stadionu, dyrektora zarządzajacego itp. id. Mój pomysł polegał by na tym, ze gracz mógłby pracowac jako każda z tych osób, np. skończył Ci się kontrakt z Lechem jako menedżer i przez kiloka miesiecy nie dostałeś propozycji pracy na tym stanowsiku, aż nagle dostajesz wiadomość "Cracovia złożyła ofertę pracy", klikasz przejżyj, a tam:

Oferowane Stanowisko: Doradca Menedzera

Długość Kontraktu: 6 miesięcy

Pensja: 2000 tygodniowo

Premia Za Podpis: 10000

Dodatkowe Warunki: -

Takie cos spowodobwałoby ciekawsza rozgrywkę, ale duzo pracy dla programistów, jednak jesli wymyślimy wszystkie komentarze, opcje, teksty itp i stworzymy bardzo dokładny zarys jak ma to wygladać to im pozostałoby tylko wprowadzenie tego do gry.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

A czy to jest związane z piłką? Trochę ale tam sie nie liczy. Jak zauwazyłeś ta gra nazywa się Football Manager. Football, to wiadomo, a manager tłumacząc z angielskiego to zarządca, dyrektor, kierownik itd. itp. więc w czym, problem?

 

A mi dodatkowo chodzi o to że np. Arsene Wenger moze w grze zostać naszym asystentem, a my takiej mozliwości nie mamy.

Odnośnik do komentarza
A czy to jest związane z piłką? Trochę ale tam sie nie liczy
Twoje też się nie liczy! jesteś u pani! daj spokój :roll:
a manager tłumacząc z angielskiego to zarządca, dyrektor, kierownik itd
nie

w kontekście chodzi o managera na wzór angielskiej piłki, czyli nasz "polski" trener z możliwością robienia transferów

A mi dodatkowo chodzi o to że np. Arsene Wenger moze w grze zostać naszym asystentem, a my takiej mozliwości nie mamy
trochę sezonów w różne FMy rozegrałem, ale jeszcze na żadnym sejwie nie widziałem, aby Wenger był czyimkolwiek asystentem, dyrektorem sportowym tym bardziej :-k
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czytając nowe informacje o FM11, pomyślałem o czymś co bardzo chciałbym mieć w nowej grze. W tej chwilii gram już 6 sezon Świtem w FM10 i nie bardzo chciałbym stracić tę kariere, a jednak chciałbym przenieść się na nową wersję z nowymi dodatkami. Myślę że SI mogłoby zrobić jakiś konwerter karier, tak aby gracze mogli kontynuoować swoje kariery z poprzedniej części gry.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To teraz cos odemnie :)

 

A. CO do grafiki i plynnosci gry

1. wyeliminowanie masy bugów na starcie

2. poprawa "płynności" rozgrywki - nie chce aby kilka razy dziennie po wejsciu w "taktyke" w czasie meczu gra mi sie zawiesila.

3. poprawa grafiki 3D - praktycznie niewidoczne sa nazwiska pilkarzy + numery zawodnikow na koszulkach

 

B. Co do transferów i newgenów

1. uwiarygodnienie kwot transferowych (na pewno jest juz lepiej niz kiedys - fm 2010)

2. Chciałbym większego wpływu bazy treningowej i obiektów młodzieżowych na nowych newgenów (Obecnie jest to tak jakby losowe gdzie kto sie pojawia i jakiej klasy grajek to jest). Za to mam masę Turków i Ukraińców, którzy są dobrzy, a patrząć na obiekty treningowe klubów, które ich wyszkoliły to są to co najwyżej przeciętne lub dobre.

Mam w York City czy Pogoni (tu trochę gorzej) czy w Monaco doskonałe obiekty, światowej klasy trenerów juniorów a same ogórki mi się pojawiają, więc coś jest nie tak w tym aspekcie. Grajac Pogonia nigdy nie doczekalem sie swietnych newgenow nawet gdy przez kilka sezonow z rzedu zdobywam MP i PP za to wisla ktora traci panowanie w lidze ma swietna mlodziez.!

3. Nigdy mój wychowanek nie posiadał statusu "wonderkid" i PA wyższego niż 140. Nie mówię, żeby od razu kluby z doskonałymi obiektami treningowymi i młodzieżowymi generowały setki graczy z PA -10, ale przynajmniej raz na kilka lat mogłaby się trafić jakaś perełka, a przynajmniej gracze mogący realnie wzmocnić nasz klub w przyszłości.

 

C. Co do różnych dodatków związanych z otoczką gry

1. może jak ktoś pisał - mozliwosc wcielenia sie w jakiegos znanego managera - co wy na to??

2. zeby pojawialo sie wiecej "szejkow" ktorzy przejmuja niezbyt bogate kluby z nizszych lig. Przyklad: gram Pogonia sezon 2016/2017 i jacys biznesmeni z malty kupuja klub za 3,6mln z IV ligi polskiej. Moze to cieszy bo w tym momencie plasuje sie w pierwszej 10-tce najbogatszych klubów.

Niestety nie zmienia trenera nie kupuje nowych zawodnikow (dobrych) tylko odemnie podbiera 2 "newgenow" placi mi odszkodowanie w wysokosci 250tys. i 500 tys. a oni warci sa 0$!!!!! Staty na poziomie 3-6!!! Ale cieszy ze bogacze w IV lidze są (moze kiedys do nich przejde bo kasa w polsce to... zaraz rozpiszę)

 

3. Chcę żeby była mozliwosc wyboru "głównego" sponsora np. coca-coli/pepsi/nike - ktory daje nam jakies warunki do spelnienia (za co dostajemy od nich premie i mozliwosc przedluzenia umowy) jak i wspomaga nas finansowo. I wiadomo im gorsza reputacja klubu tym slabszy sponsor.

a) mozliwosc tworzenia w edytorze nowych sponsorow typu: netto/ lidl/ biedronka/ chrabąszczyk/ żabka etc... etc...

b) im slabsza reputacja klubu tym mniejsze dofinansowania od sponsora ale tez i mniejsze oczekiwania

c) Mozliwosc wykupienia przez sponsora nazwy stadionu (przyklad: The Emirates - stadion Arsenalu) ale za odpowiednią gotówką.

d) Sponsorzy to totalna porażka - od początku mojej gry Pogonią sumy za prawa tv, koszulki, czy inne bezdety stoją na żenująco niskim poziomie mimo że przechodzę co sezon do fazy grupowej LM - a kasy od sponsorów jak nie było tak nie ma albo jest bardzo mało.

e) Żeby zamiast "głównego" sponsora byli "mniejsi" sponsorzy którzyby dawali akse za reklamy na koszulkach, bandach reklamowy etc...

+ jezeli sponsor od "band reklamowych" placilby nam - wowczas w czasie meczu jego logo powinno nam sie wyswietlic na bandzie (3D).

+ ilość sponsorów "głównych" powinna być ograniczona do 1-ego

+ ilość sponsorów odpowiedzialnych za prawa do transmisji - do 5-ciu

+ ilość sponsorów odpowiedzialnych za bandy reklamowe - do 15-tu

f) powinny wzrastać nagrody za zwycięstwo w lidze, za zajęte miejsce na koniec sezonu i premie za prawa do transmisji. Skoro są sukcesy klubów z danego kraju, to rośnie poziom ligi i zainteresowanie jej rozgrywkami. A za tym idą pieniądze z transmisji i reklam.

g) "No dobrze masz dużo pomysłów, nawet ciekawych, ale jak ty sobie wyobrażasz, żeby gracze to wszystko ogarnęli? Akysz szatan bee!!!!!" - poprostu wystarczyloby aby poświęcić na to 2-3min na początku gry obsługując coś na zwór "kreatora" - który pozwoliłby nam na dociągnięcie wszystkich tych spraw. Np. frekwencja na meczu 3000 osób - stadion o pojemności 20 000 - to zmieniamy cenę biletów "zmniejszamy" aby więcej osób przychodziło na stadion - a co za tym idzie

abyśmy MY otrzymywali większe zyski .

h) możliwość ingerencji w stadion - gdy otrzymujemy od klubu wiadomość "zarząd postanowił wybudować nowy obiekt" powinnismy mieć możliwość ingerencji w ten obiekt - stworzenia go tak jak my chcemy. Pokolorowac krzesla na takie kolory jak nam odpowiadaja.

Dac kibicom gosci krzesla w innym sektorze - a co za tym idzie kolorze. Aby miec mozliwosc wyboru czy nawierzchnia ma byc sztuczna czy trawiasta. Czy stadion ma mieć zadaszenie na 1 sektorze czy nie mieć wcale (w zależności od finansów). Czy parking dla samochodów ma być "pod" stadionem jak w Amsterdamie czy na polu - 20km za stadionem. Jezeli to pierwsze to generujemy zyski z oplaty parkingowej. Jezeli to drugie to my doplacamy za wynajem "pola" na czas meczu. Oczywiscie oplate wnosimy aby pokrylo nam sie z kosztami za wynejem.

+ zeby mozna bylo okreslic gdzie jest trybuna vipow

+ zeby mozna bylo zrobic w 1 miejscu "wiekszE" trubuny a w innym "mniejsze"

+ zeby gra sie nie nudzila grajac na takich samych stadionach nawet po 20 sezonach.

 

4. Reputacja ligi - to jest to co chciałbym aby zostało zminione w nowym FM'ie. Tak aby np liga polska po 20 latach gry

osiągneła np. reputację ligi francuskiej lub luksemburskiej - zależnie od wyników osiąganych przez zespoły z polski.

a) Żeby dofinansowanie z ligi francuskiej (w zaleznosi od zajetego miejsca w lidze) przeszlo na lige polska a liga francuska ktora spadlaby w tej chirarchi otrzymala odpowiednio niższe dofinansowanie

5. dlaczego w lidze francuskiej "krajowej" jest tylko 5 zmienników na ławce??

6. Karnety - Gram Pogonią już 7-8 sezon a karnetów mam tyle co drużyna francuska w lidze "krajowej" - chociaż zdominowałem ligę polską i gram w LE/ LM!!! Żenada!

7. system licencyjny dla klubów

a) np. mamy ogromne długi, no to nie dostajemy licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej i jesteśmy degradowani, albo dostajemy punkty ujemne w lidze.

b) Nie mamy odpowiedniego stadionu? To albo żegnamy się z ligą albo godzimy się na grę na innym, wynajętym stadionie, albo pozostajemy rok dluzej w tej samej lidze a wchodzi nastepna druzyna ktora ma taki stadion (w polsce max do 5 miejsca z 1 ligi do ekstraklasy)

 

5. Gablota na trofea

a) do tej pory nie wiem kiedy zawodnik staje sie legendą klubu np. w pogoni patryk rachwal rozegral blisko 200 spotkan. W wieku 33 lat nie ma go w gwiazdach ani nawet w ulubiencach a co dopiero o legendach wspominac. Tak samo ze strzelcem ktory np. strzeli 200 bramek dla klubu i odejdzie. Bedzie albo w ulubiencach albo w gwiazdach ale nigdy

w legendach gdzie rekord klubu to jakas smieszna liczba bramek.

 

 

D. Co do ligi polskiej

1. chcialbym zeby stworzyli ligi rezerw - oczywiscie zespolom ktore te rezerwy posiadaja. Przyklad Pogon Szczecin (1 liga) i Pogoń II Szczecin (V liga)

2. zeby stworzyli młodą ekstraklase na wzor tej obecnej ale TYLKO dla zespołów z ekstraklasy. Kto jest w ekstraklasie (awansuje czy sie utrzyma) ma pod zepolem rezerw

druzyne mlodej ekstraklasy na zasadach panujacy w tejze lidze.

a) Menadżer zespołu ma kontrole nad zawodnikami z zespołu rezerw ale już sam dobór taktyki na mecz wyznacza trener za to odpowiedzialny

b) Menadżer zespołu ma kontrole nad zawodnikami młodej ekstraklasy ale już sam dobór taktyki na mecz wyznacza trener za to odpowiedzialny

c) Menadżer zespołu ma kontrole nad zawodnikami U-18 czy U-19 (U-21) ale już sam dobór taktyki na mecz wyznacza trener za to odpowiedzialny

2. Zeby druzyne U-21 zmieniono na U-18 albo U-19

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...