Skocz do zawartości

Liverpool FC


Rekomendowane odpowiedzi

Hahahaha. Przynajmniej taka satysfakcją z derbów. Najpierw Moyes, teraz Brenda. Manager killers.

Obstawiam jednak Kloppa. Gdzieś tam czytałem ostatnio, że ma przyjść pod warunkiem, iż będzie miał całkowitą władzę nad transferami.

No to nie wbije bo w LFC jest komitet transferowy i wątpliwe żeby Amerykanie po wtopieniu milionów z niego zrezygnowali.
Odnośnik do komentarza

Klopp podobno już na ostatniej prostej do zatrudnienia w Liverpoolu :-k. Jako kibic United zdecydowanie bardziej wolałbym Dicka Advocaata, Klopp wydaje się być nazwiskiem, który już na serio może być katalizatorem zmian na lepsze u The Reds i ciężko mi sobie wyobrazić zespół przez niego prowadzony skazany na piłkarski czyściec, w jakim jest obecnie porównane do LFC ostatnio przez Carraghera Spurs. Może to być tylko mit jego nazwiska i jest szansa, że rozbije się o skały Premier League, ale wydaje mi się, że ciężko byłoby obecnie znaleźć lepszy pozytywny bodziec dla LFC niż zatrudnienie Kloppa.

Odnośnik do komentarza

Podbijam, aczkolwiek ja się też trochę cieszę. Dzięki Kloppowi starcia z LFC mogą wrócić na wysoki poziom, bo od paru lat to dla mnie nie to samo. No i zawsze to kolejny trener, któremu w Europie szło dobrze, więc można przewidywać, że i Pool za jego kadencji sobie lepiej tam poradzi. A to tylko lepiej dla angielskiej piłki.

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni non stop śledzę jakieś plotkarskie serwisy piłkarskie. Nigdy w życiu nie czułem takiego napięcia. Są na przykład plotki, że wraz z Kloppem ma zostać w pakiecie sprowadzony imho największy po Dudku "Istanbul Hero", czyli Didi Hamann. No i że Carra ma dostać pracę w klubie. Jeśli to wszystko wyjdzie, to co najmniej kilka dni będę na hormonalnym haju.

Odnośnik do komentarza

Ja jedynie słyszałem, że Klopp chce ściągnąć swoich dwóch najbliższysz pracowników z BVB - Buvaca i Krawietza. A to oznaczałoby pożegnanie z O' Driscollem i McAllisterem. Wydawało mi się, że Gary to ważna postać więc odejście byłoby zaskoczeniem :-k


Hahahaha. Przynajmniej taka satysfakcją z derbów. Najpierw Moyes, teraz Brenda. Manager killers.

Obstawiam jednak Kloppa. Gdzieś tam czytałem ostatnio, że ma przyjść pod warunkiem, iż będzie miał całkowitą władzę nad transferami.

No to nie wbije bo w LFC jest komitet transferowy i wątpliwe żeby Amerykanie po wtopieniu milionów z niego zrezygnowali.

 

 

A to bezsensu akurat skoro transfery BVB to głównie dzieło Zorca i Klopp był z tego zadowolony.


 

Odnośnik do komentarza

Ale tu raczej nie będzie Zorca.

 

Nie jestem wniebowzięty tym, że Klopp prawdopodobnie (chociaż nadal wydaje mi się, że po rozmowie z FSG ich oleje) trafi na Anfield, ale też nie widzę tak wielkich powodów do obawień. W gruncie rzeczy to ma nawet coś wspólnego z Rodgersem - obaj nie potrafili przebudować (prawie) mistrzowskiej ekipy, zrobić ze swojego klubu regularnego faworyta do walki o mistrzostwo i naściągali sporo szrotu.

 

No i nie zapominajmy, że Anglia to nie Niemcy - tu "Bayerny" są przynajmniej cztery. A jak tylko Gwiazda Południa wróciła na swoje tory, Klopp został w pokonanym polu.

 

Biorąc pod uwagę stan kadrowy LFC, to jest to angielska Stajnia Augiasza, której posprzątanie zajmie lata. Chyba, że nagle pod jego wodzą ci wszyscy przeciętniacy jakoś niesamowicie wystrzelą - w przeciwnym razie pozbycie się ich (ze względu na niebotyczne tygodniówki) może być trudne. Wątpię żeby Klopp od razu stał się jakimś cudotwórcą, bo pozostałe kluby w lidze też raczej w miejscu nie staną.

 

A tak w ogóle to dla mnie to bardzo dziwny ruch Kloppa. Można nawet powiedzieć, że się w swojej karierze cofnie, a nie rozwinie. IMO naturalnym następnym krokiem powinno być objęcie jakiegoś regularnie grającego w LM klubu, w którym panuje normalna organizacja - np. Arsenalu.


Poza tym na pewno będzie musiał wymyślić jakiś nowy styl gry, bo a) ten "gegenpressing" został już rozkminiony i zaorany i b) taki szalony pressing bez przerwy zimowej w Premier League prawdopodobnie spowodowałby, że 2/3 składu znalazłoby się na OIOM-ie.

Odnośnik do komentarza

Bardziej chodziło mi o model współpracy, co jak co, ale Kloppo ma rozeznanie raczej tylko w rynku niemieckim, o ile je ma.

 

Nie do końca bym zrównywał Rodgersa z Kloppem, ten drugi jednak dłużej utrzymywał BVB na wysokim poziomie, choć i ekipę miał bardziej poukładaną (a z drugiej strony mniejszą ławkę).

 

Nie wiem czy szrotem nazwać jego transfery skoro teraz Aubameyang czy Mhkitaryan (czy jak mu tam) grają dobrze. Tych wpadek jest raczej niewiele, a na pewno mniej niż w Poolu. Poza tym nie wydaje mi się by było w Poolu aż tak źle. Bramka jest co najmniej niezła, obrona trochę do ogarnięcia, ale z Lucasa, Moreno, Sakho i Skrtela da się jeszcze na pewno coś wycisnąć. Milner to cholernie przydatny zawodnik, podobnie jak Allen czy Henderson. Przód nie jest taki zły, Firmino jak odpali to może być mocny zawodnik, Benteke będzie co najmniej ok, a Coutinho ze Sturridgem to raczej pewne naście bramek w sezonie. Masa jest do odstrzału, ale też wydaje się, że masa ma rezerwy.

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle to dla mnie to bardzo dziwny ruch Kloppa. Można nawet powiedzieć, że się w swojej karierze cofnie, a nie rozwinie. IMO naturalnym następnym krokiem powinno być objęcie jakiegoś regularnie grającego w LM klubu, w którym panuje normalna organizacja - np. Arsenalu.

Jeśliby się na to zdecydował, to byłby dowód na to, iż potęga marki nie zblakła do końca (a uważam, że marka Pool alltime w Anglii jest jednak mocniejsza niż Arsenalu, to nie chodzi jedynie o ilość trofeów ale też megaburzliwą historię której mrocznymi i tragicznymi wyznacznikami są Heysel i Hillsborough, coś takiego w Anglii ma jeszcze ManU ze swoim Monachium). Jak ja za ten transfer trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza

 

A tak w ogóle to dla mnie to bardzo dziwny ruch Kloppa. Można nawet powiedzieć, że się w swojej karierze cofnie, a nie rozwinie. IMO naturalnym następnym krokiem powinno być objęcie jakiegoś regularnie grającego w LM klubu, w którym panuje normalna organizacja - np. Arsenalu.

Jeśliby się na to zdecydował, to byłby dowód na to, iż potęga marki nie zblakła do końca (a uważam, że marka Pool alltime w Anglii jest jednak mocniejsza niż Arsenalu, to nie chodzi jedynie o ilość trofeów ale też megaburzliwą historię której mrocznymi i tragicznymi wyznacznikami są Heysel i Hillsborough, coś takiego w Anglii ma jeszcze ManU ze swoim Monachium). Jak ja za ten transfer trzymam kciuki!

 

 

Wiesz co - może i nie zblakła, ale ja, gdybym był menadżerem z takim bagażem doświadczeń i w sumie niezłych osiągnięć, to też szukałbym mega wyzwania, jak podniesienie z poziomu przeciętności klubu, który nie jest pimpkiem, którego najwyższym osiągnięciem było zdobycie Vans Trophy w 1823 roku ;)

Też trzymam kciuki, nie dlatego, że lubię Pool (bo nie lubię), ale dlatego, że wolę boje United z Poolem na szczycie niż z jakimiś "przypadkowymi dużynami ze szczytu" Chelsea czy City :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...