Skocz do zawartości

Liverpool FC


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, jeżeli zgadzamy się z tym, że Kloppowi idzie co najwyżej przeciętnie to luz ;). Najwyraźniej źle oceniłem 'atmosferę'.

 

Co do tego, że są podstawy by dawać mu kredyt zaufania to pewnie, że są i pewnie, że idiotyzmem byłoby go zwalniać, z tym nie dyskutuję. Natomiast uważam, że ocena jego szans na to, że uda mu się zrobić na nowo z Liverpoolu potęgę jest nieco za wysoka.

Odnośnik do komentarza

Klopp mógłby wziąć przykład z Simeone (na dłuższą metę). Obie ekipy bazują na niesamowitym pressingu i intensywnym stylu, Argentyńczyk jednak wydaje się rozumieć, że czasem piłkarze się wypalają/są wymęczeni po roku, dwóch współpracy i trochę wymienia ekipę. Oczywiście czasem po prostu piłkarz chce grać w lepszym klubie, ale wydaje się, że to wszystko się ładnie zgrywa i jak na razie Atletico utrzymuje poziom (może poza poprzednim sezonem, gdzie ewidentnie nie wypaliły transfery). Wiadomo, La Liga to nie BPL, ale może to jest sposób ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to nie wynika wprost z dyskusji, to oczywiście, że WYNIKI Kloppa są na razie przeciętne. To nie z tego wynika mój dobry humor. I nie z tego też, że mam jakąś szczególną pewność, że to się zmieni. Wynika to dokładnie z tego, o czym napisał me_who oraz z tego, że niektóre ze zwycięstw, które LFC odniósł w tym sezonie, odniósł w porywającym dla mnie stylu, co jest miłą odmianą po schyłkowym Brendanie (w sumie jedynym meczem, który mi się strasznie wtedy podobał, był remis z Arsenalem). No i to, że Kloppo jest strasznie sympatyczny (imho) też w tym pomaga, bo po prostu dużo więcej mogę mu pewnie dzięki temu wybaczyć. Tak, te cieszynki też w to wchodzą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja oglądam dość często LFC od kiedy przejął ich Jerzy Klopp. Pozwolę sobie na krótką analizę problemów w defensywie.
Mignolet - na przedpolu fatalny, na linii trochę lepszy, ale to nie jest bramkarz, który powinien być nr 1 w takim klubie jak Liverpool. Realne rozwiązania - Klopp jest Niemcem, więc może z tamtego kierunku należałoby wziąć bramkarza. Zwłaszcza, że Niemcy mają świetne pokolenie, oprócz znanych i niewyciągalnych Ter Stegena i Neuera, są jeszcze Leno, Zieler, Fahrman i Horn.
Prawa obrona - tu należny zostawić Clyne'a, aż tak fatalny nie jest
lewa obrona- tu leży 50% problemu. Moreno nie umie grać w defensywie. Co gorsze jakoś nie znam sensownego OL w zasiegu Liverpoolu, ale to moze byc spowodowane przez moja niewiedzę. Teoretycznie możnaby tu przesunąć Cana (tak grał w Leverkusen), ale wtedy powstaje dziura w środku
środek obrony - dokupiłbym jednego solidnego obrońcę (może Sokratis), zostawiłbym Lovrena, pozbyłbym się jednego z dwóch Toure/Sakho (ze wskazaniem na tego pierwszego). O Caulkerze celowo nie pisze, bo częściej grał jako NŚ.
Do tego dochodzi słabsza forma środkowych pomocników, bo ani Lucas, ani Milner, anie Can nie są w wybitnej formie.

Odnośnik do komentarza

 

oprócz znanych i niewyciągalnych Ter Stegena i Neuer

Grajacy 20% meczow w sezonie Ter Stegen wcale nie jest taki niewyciagalny. Pytanie, czy Niemcowi na Camp Nou starczy cierpliwosci jeszcze na przynajmniej dwa lata, kiedy numerem jeden bedzie (co bardzo prawdopodobne) Bravo.

Swoja droga plotki o zainteresowaniu Liverpoolu bramkarzem Barcy juz sie w tym okienku transferowym pojawialy. Mowilo sie o kwocie 18-24 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny (choć długi) tekst opisujący zachowanie Kloppa i dlaczego jest to dobre dla Poolu: http://thesefootballtimes.co/2016/01/06/can-jurgen-klopp-make-liverpool-the-premier-league-team-of-the-future/

 

Chociażby fragmenty:

 

"After a heated, last-gasp 2-2 draw at home to West Brom, Klopp seemingly crossed that line, with detractors guffawing at his post-match actions. At the final whistle, he had gathered his players, encouraged them to link hands and led them towards the Kop, where they all raised their arms in salute to the vociferous crowd that had urged them on to a 95th minute equaliser. To some, the gesture seemed absurd. Their argument was that a draw with West Brom at Anfield was not the time or place for such an act. This criticism missed the point"

 

 

"In hiring Klopp, Liverpool brought in a man who, like Shankly, genuinely acknowledges the value of his club’s fans. Furthermore, he shares similarly paternal instincts towards his team. The first thing he did at the end of his opening game in charge – a 0-0 draw with Tottenham – was to hug and cajole his players as they left the pitch. Klopp also shares a history of loyalty, preferring to stick with a tried and tested core throughout his teams."

 

Dzięki lad za podrzucenie strony ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego? Wyróżniający się gracz Szachtara. Strzelił dwie bramki Realowi w lidze mistrzów. Fakt, występy na tle Ukraińskich klubów(czyt. Oleksandria itp.) do niczego nie prowadzą, ale w pojedynkach z lepszymi klubami pokazuje się z bardzo dobrej strony. Na dodatek ma 26 lat, więc smarkaczem nie jest i moim zdaniem może być kimś takim jak Coutinho. Klopp zresztą w wielu przypadkach się nie mylił. Oczywiście, nie jest bezbłędny, ale jak już chce wykładać duże pieniądze, to z mocnymi argumentami.

Odnośnik do komentarza

Sory za wyrazenie, ale angielskie kluby ostatnia "srają kasą". Skoro nawet takie Bournemouth moze wyłożyć kilkanasce milionów za Afobe.. W europie na polu transferowym to powalczyć z nimi moga zapewne tylko Barca, Real (póki im nie wejdzie zakaz), Bayern i PSG. Ewentualnie rosyjskie kluby o ile ktoś tam zechce iść. Także kwota zbliżona do transferu Firmino jakoś mnie obiście nie zaskakuje.

Odnośnik do komentarza

Sory za wyrazenie, ale angielskie kluby ostatnia "srają kasą". Skoro nawet takie Bournemouth moze wyłożyć kilkanasce milionów za Afobe.. W europie na polu transferowym to powalczyć z nimi moga zapewne tylko Barca, Real (póki im nie wejdzie zakaz), Bayern i PSG. Ewentualnie rosyjskie kluby o ile ktoś tam zechce iść. Także kwota zbliżona do transferu Firmino jakoś mnie obiście nie zaskakuje.

Ale kto miałby z nimi powalczyć? AZ Alkmaar kurwa czy co :D?

 

Podzia%C5%82-praw-AS.jpg

 

Skoro Blackpool ma większe wpływy z praw telewizyjnych niż Atletico Madryt czy Valencia, to kto ma walczyć z angielskimi klubami :D?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...