Skocz do zawartości

Jagiellonia w FM 2009


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ustawiania masz rację, jest to młody zawodnik i jeszcze się tego uczy. Ale odbiór jak najbardziej zasłużony, jest to chyba pierwszy zawodnik w Jagiellonii w ostatnich latach potrafiący tak zagrać wślizgiem

No to niech będzie najlepszy w Jagielloni, ale nie w Polsce. Jak nigdy ;) zgadzam się z Profem.

Odnośnik do komentarza
Prof sprawa wygląda tak. Mówisz, że nie zauważyłeś tego i owego na boisku. U mnie było dokładnie tak samo. Ja u Króla nie zauważyłem jakiegoś specjalnego dobrego krycia czy koncentracji dlatego poleciałem z tymi atrybutami aż o 3 punkty w dół. W związku z tym inne atrybuty postanowiłem mu pozostawić czy nawet minimalnie o ten jeden punkt podwyższyć bo jednak jest to naprawdę dobry boczny obrońca, którego do Realu też nie wzięli za ładne oczy (tak wiem, że grał tylko w rezerwach ale trudno żeby konkurował np. z takim Marcelo).

 

Nie kwestionuję tego, że znasz człowieka lepiej ode mnie, bo oglądasz go na co dzień. Nie ujmuję mu też talentu. Ale nie wydaje mi się, by w umiejętnościach piłkarskich już teraz był na poziomie Arboledy, Choto czy Astiza, trójki zdecydowanie najlepszych obrońców polskiej ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Co do Tumicza - świetnie opracowane staty, Gietz zapewne nigdy nie widział gry tego zawodnika na żywo.

 

Jako wywołany z nazwiska czuje się w obowiązku odpowiedzieć - do Białegostoku mam kawałek więc Tumicza nie widziałem na żywo, ale tak czy inaczej to zawodnik który strzelił w ciągu rundy 3 gole słabym rywalom (Piast, ŁKS) a w grze zdobywa ich ~10 - nie neguję jego umiejętności ale to kwestia skali. Tak samo nie mówię że Król jest złym odbiorcą ale nie jest najlepszym w lidze (a atrybuty rzędu ~15 i oceny na to wskazują). Piszesz że Król się jeszcze uczy - to powinien mieć odwzierciedlające to PA a nie Ustawianie się i Odbiór na 15 ... Ale dobrze że w patchu poleciano mu po Kryciu i atrybutach fizycznych bo było to przegięcie. Możecie dalej się kłócić, ale akurat argumenty z serii ,,bo ty go tylko w TV widziałeś'' to słaby pomysł. Dzisiaj jest mecz PE z Legią, jak coś jeszcze zobaczę to napiszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gietz w piłce nożnej jest tak, że aby strzelić bramkę to trzeba kogoś więcej niż samego napastnika. Tumicz musi dostawać dobre piłki żeby strzelać gole, a z tym bywa różnie. Piszesz, że strzelił 3 bramki przeciwko słabym rywalom. Może tak najpierw sprawdź z ilu meczy wyeliminowała go kontuzja. IMO zdobycie przez niego 10 bramek w ciągu jednego sezonu to coś jak najbardziej realnego.

Odnośnik do komentarza
Gietz w piłce nożnej jest tak, że aby strzelić bramkę to trzeba kogoś więcej niż samego napastnika. Tumicz musi dostawać dobre piłki żeby strzelać gole, a z tym bywa różnie. Piszesz, że strzelił 3 bramki przeciwko słabym rywalom. Może tak najpierw sprawdź z ilu meczy wyeliminowała go kontuzja. IMO zdobycie przez niego 10 bramek w ciągu jednego sezonu to coś jak najbardziej realnego.

za 90minut.pl - 3 bramki w 563 minuty we wszystkich rozgrywkach. Podoba mi się gra Tumicz także, ale u mnie ( w demie) strzela 10 goli na rundę, nie na sezon. Odwołując się do twoich słów - w grze ma tych partnerów których nie ma w rzeczywistości ;) więc może to nie kwestia jego profilu a całości zespołu

 

OT: nie będę o to jakoś specjalnie się kłócił, po prostu piszę o tym co wg mnie nie ma pokrycia w rzeczywistości, a mam wrażenie że wszyscy się obrażają o to że ktoś ma wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Co do ustawiania masz rację, jest to młody zawodnik i jeszcze się tego uczy. Ale odbiór jak najbardziej zasłużony, jest to chyba pierwszy zawodnik w Jagiellonii w ostatnich latach potrafiący tak zagrać wślizgiem

No to niech będzie najlepszy w Jagielloni, ale nie w Polsce.

Po zmianach FYMa nie jest najlepszy w Polsce, ma jeden z lepszych (chociaż kilku graczy ma lepszy) odbiór, a to jest w 100% prawda. Tak jak pisałem, moim zdaniem można zminiejszyć ustawianie się, ale i tak FYM zdecyduje

 

 

Gietz w piłce nożnej jest tak, że aby strzelić bramkę to trzeba kogoś więcej niż samego napastnika. Tumicz musi dostawać dobre piłki żeby strzelać gole, a z tym bywa różnie. Piszesz, że strzelił 3 bramki przeciwko słabym rywalom. Może tak najpierw sprawdź z ilu meczy wyeliminowała go kontuzja. IMO zdobycie przez niego 10 bramek w ciągu jednego sezonu to coś jak najbardziej realnego.

za 90minut.pl - 3 bramki w 563 minuty we wszystkich rozgrywkach. Podoba mi się gra Tumicz także, ale u mnie ( w demie) strzela 10 goli na rundę, nie na sezon. Odwołując się do twoich słów - w grze ma tych partnerów których nie ma w rzeczywistości ;) więc może to nie kwestia jego profilu a całości zespołu

 

OT: nie będę o to jakoś specjalnie się kłócił, po prostu piszę o tym co wg mnie nie ma pokrycia w rzeczywistości, a mam wrażenie że wszyscy się obrażają o to że ktoś ma wątpliwości :)

 

FYM może się czasami poddać, jak wie, że faktycznie przesadził, jak w przypadku Łatki. Ale tu ma rację, więc nie liczcie na to, że obniży umiejętności Tumicza, to wy się pewnie za pare miesięcy, czy lat przekonacie, że miał rację. Co do jego liczby goli w grze, to nie jest tak, że reszta Jagiellnii jest za mocna (pokażcie mi innego przepakowanego piłkarza), jeżeli faktycznie otrzymuje za dużo dobrych podań to zapewne wina silnika meczowego, który ma tyle wspólnego z rzeczywistościa, co ja z zawodowym krawiectwem.

 

Właśnie skończyłem oglądać mecz z Legią i przypomiała mi się jeszcze jedna sprawa, o której miałem napisać wcześniej. Kilkakrotnie patrząc jak Pacan wykonuje karne w przerwach spotkań, czy na treningach zauważyłem, że właściwie się nie myli. Teraz dochodzą dwa wykorzystane w meczach z Legią, więc myślę, że można dać mu ten atrybut na wysokości 14-15 spokojnie

 

Aha i jeszcze... jak Rocki dalej będzie miał siłę 16 to Cionek powinien mieć 20. To jest jego bardzo duża zaleta, co dziś pokazał w pojedynku z Rockim, gdy ten odbił się od niego jak od muru. Oczywiście te 20 to przesada, u Rockiego powinno być 12-13 a Cionka 16-17. I apropo Cionka, to tak powinno się to wyświetlać w grze, nie Thiago Rangel

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy macie taką możliwość ustawienia w bazie klubów filialnych jako "Good relationship" ale na moje takie coś powinna mieć Jaga i Ruch Wys. Maz.

 

A, tak przy okazji. Jak to:

Fictional Staff

Postać fikcyjna (np. researcher może wpisać siebie samego jako słabego (max 20 CA/PA) scouta).

ma się do tego:

http://i39.tinypic.com/24xgbpu.jpg

http://i39.tinypic.com/29z7m90.jpg

Dobrze, że chociaż se Judg. player ab. i pot. po 20 nie wstawiłeś.

Odnośnik do komentarza

Zmiany do 9.3:

 

1. Artur Kapelko odszedł z klubu.

2. Michał Twardowski kosztował klub 100tys zł. Kontrakt do 31.12.2011. Czy CA=75 dla najskuteczniejszego strzelca 2 ligi to nie za mało?

3. Alen Skoro kontrakt do 31.12.2010.

4. Tomasz Frankowski(nr 7) kontrakt do 31.12.2011.

5. Maciej Kudrycki kontrakt do 31.12.2009.

6. Everton > free.

7. Grzegorz Sandomierski wypożyczony do RWM na rok z opcją powrotu latem.

8. Dyr. sport. Cezary Kulesza, ur. 22.06.62 w Białymstoku.

9. Damir Kojasevic a nie Kajosevic, zgłaszałem już do 9.2 :evil:

10. Brak w składzie Bruno :o

Bruno rok temu podpisał trzyletni kontrakt z Jagiellonią(do 31.12.2010). Wiosną zawiódł i wyjechał z Polski. Wiązała go jednak ważna umowa z Jagą. Brazylijczyk niedawno pojawił się w Białymstoku i po twardych rozmowach z Kuleszą zgodził się grać na dużo gorszych warunkach finansowych. Jeżeli w zbliżającej się rundzie pokaże swoje umiejętności, może wrócić na poprzedni pułap zarobków./Źródło
Odnośnik do komentarza
Czy CA=75 dla najskuteczniejszego strzelca 2 ligi to nie za mało?

 

Maksymalne CA dla piłkarza z tego poziomu rozgrywek to 80. Po transferze dostanie parę punkcików w górę.

 

Damir Kojasevic a nie Kajosevic

 

Wiem, bo upewniałem się nawet w klubie ale jakim cudem nie znalazło się to w 9.2 to nie mam pojęcia.

 

Brak w składzie Bruno

 

Był w składzie ale po wyjeździe z Polski wysadziłem go na free. Teraz trzeba go będzie przywrócić.

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...