Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

Tor w Bahrajnie ma taką specyfikację, że nie łatwo na nim wyprzedzać. Wszystko zależy od tego jaką taktykę obierze team BMW i jak Robert wystartuje. Jeżeli utrzyma 1. pozycję to powinno być z górki

 

Na żadnym torze w F1 nie jest łatwo wyprzedzać, a powiedzmy sobie szczerze, GP Bahrainu daleko do GP Monaco.

 

Uważam, że kluczowa będzie strategia, ewentualne pojawienie się na torze SC oraz za kim Robert wyjedzie po tankowaniu, zmianie opon.

 

Liczę jutro na podium, o zwycięstwo będzie trudno, zważywszy na dyspozycję Ferrari. Choć z drugiej strony Massa pojedzie pod presją zdobycia punktów, a Kimi powalczy z Hamiltonem.

Odnośnik do komentarza
wg mnie do pierwszego stopa dojedzie pierwszy, a potem ugrzeznie za jakims mulem (bo nie zdazy wyrobic sobie odpowiedniej przewagi). Mam nadzieje, ze sie myle, czekam na zwyciestwo :D

No wlasnie ciekawe za kim wyladuje po pierwszym tankowaniu. prawdopodobnie w ogole pierwszy na nie zjedzie.

jesli to bedzie pozycja 6 to bedzie dobrze, bo przed soba bedzie mial prawdopodobnie tylko najlepszych ktorzy beda i tak szybsi, wiec nic tracic nie bedzie, ale jesli bedzie gdzies dalej to wlasnie moze na jakiegos marudera trafic i z taka iloscia paliwa nie bedize mial szans. ciezko cokolwiek prorokowac. ale licze ze przejedzie jakies 17-19 okrazen prze pierwszym tankowaniem, co moze nie dac mu takiej przewagi zeby na tej 6. ozycji wyladowac,

ale wszystko bedziemy juz za parenascie godzin wiedzie.

Go Robert Go!!:)

Odnośnik do komentarza

tak nawiasem mowiac to Kubica nie wygral kw, ale Massa je przegral :P Sledzilem dokladnie treningi i kwalifikacje, na S2 Massa krecil 39,2 - 39.8 a w tym ostatnim kółku po zmianie opon w kw zrobil blad i mial 40,3 (39.9 Kubica) najgorzej z czolowej 6 i prawie 1s gorzej niz miewal wczesniej! S1 i S3 wyprzedzil naszego o 0.200 i 0.100, tu stracil 0.400. Generalnie jakies 20 szybkich kolek Massa miaL lepszych od Kubicy na 3 tren i Q1 i Q2..przegralem tylko jedno..te najwazniejsze :D Wydaje mi sie, ze Massa jednak dygnie szybko naszego, o ile juz nie na starcie.

 

Ale nawet jak bedzie jechał za jakimś maruderem to przez ile? 2-3 okrążenia? Przecież inni też muszą zjechać na tankowanie. Zresztą nie ma co gdybać, za niecałe dwie godziny wszystko się zacznie i wszelkie dywagacje stracą swoją aktualność.

3 okrazenia to strata ogromna...wystarczy 3-4s i spada o 1-2 miejsca :P

Odnośnik do komentarza

Pytanie tylko czy Massa zaryzykuje atak na Kubicę. 2 wwyścigi i 0 punktów i coraz więcej komentarzy, że bez kontroli trakcji sobie nie radzi na torze. Więc istnieje opcja, że będzie chciał spokojnie dojechać do mety na podium bez większego ryzyka. Zobaczymy jak będzie. Na pewno nudno nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Massa jest obecnie znacznie słabszym kierowcą, niż Kubica. Myślę, że nawet mając przewagę pod maską nie jest w stanie Roberta wyprzedzić. Najbardziej boję się, że Massa będzie chciał zaryzykować i obaj na tym ucierpią. Tzn. Massa nie skończy tym razem na poboczu, tylko na spoilerze Kubicy. Jeżeli tak się nie stanie, to zdecydowanie bardziej obawiałbym się Hamiltona. Po prostu wątpię, czy Massa jest w stanie przejechać cały wyścig bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Massa jest obecnie znacznie słabszym kierowcą, niż Kubica. Myślę, że nawet mając przewagę pod maską nie jest w stanie Roberta wyprzedzić. Najbardziej boję się, że Massa będzie chciał zaryzykować i obaj na tym ucierpią. Tzn. Massa nie skończy tym razem na poboczu, tylko na spoilerze Kubicy. Jeżeli tak się nie stanie, to zdecydowanie bardziej obawiałbym się Hamiltona. Po prostu wątpię, czy Massa jest w stanie przejechać cały wyścig bezbłędnie.

 

Idz lepiej poogladac swoje skoki narciarskie, bo o F1 to Ty pojecia nie masz za grosz... :roll:

Odnośnik do komentarza
a w tym ostatnim kółku po zmianie opon w kw zrobil blad i mial 40,3 (39.9 Kubica) najgorzej z czolowej 6 i prawie 1s gorzej niz miewal wczesniej!

 

Może to będzie odpowiedzią:

But whilst Kubica was setting his provisional pole, Massa was labouring behind traffic on his final qualifying lap and had to settle for second.

"I did some incredible laps this weekend," said Massa, who is searching for his first point of 2008.

"But in the third qualifying session, I got stuck behind cars, and it's a shame. We still have a great car though and we can be very strong on Sunday."

 

za bbc.co.uk

Odnośnik do komentarza

Generalnie to 80% tu wypowiadających się nie ma o niej pojęcia, więc nie pień się tak Scorp ;)

 

Jak dla mnie to Robert ma lekki bolid i przy dobrym starcie może ostro odjechać resztę. Wszystko zależy od tego ile ma paliwa i na ile okrążeń przed Masą i Raikkonenem zjedzie. McLarenów jakoś specjalnie bym się dzisiaj nie obawiał. Mieli problemy z ustawieniami i wątpię, że w tym GP któryś z kierowców tego teamu mógłby wygrać. Najbardziej obawiałbym się Kimiego.

Odnośnik do komentarza

No i wyszło na moje. McLareny się nie liczyły, Ferrari rządziło, choć sądziłem, że to Raikkonen wygra a nie Masa. Robert niestety zawiódł bo gdyby nie słaby start to wszystko mogłoby inaczej wyglądać. Ciekawe co było przyczyną takiego przyśnięcia na starcie. Podobnie jak z Hamiltonem, którego pozycja mimo wszystko mnie cieszy ;] Generalnie nudne GP. Z 3. pozycji należy się cieszyć choć zawsze mały niedosyt pozostaje ;)

Odnośnik do komentarza

Ja tam sie ciesze. BMW pokazalo, ze moze nawiazac walke nawet z Ferrari. Roznice w pierwszej czworce to ledwo 8 sek wiec widac, ze BMW dochodzi do momentu, w ktorym bedzie w stanie jezdzic tempem Ferrari. Tylko jest jeden problem - predkosci na prostej. Niestety w bezposredniej konfrontacji, beda stali zawsze na gorszej pozycji bo w zakrecie jak ktos wolniejszy to moze sie spokojnie wybronic, a na prostej to juz nie ma zmiluj. Minimalny blad na wyjsciu z zakretu i Ferrari niestety bedzie smigac na prostej kolo BMW.

 

No ale nie wszystko od razu. I tak BMW zrobilo duzy skok. Zaluje, ze Kimi dal rade wyprzedzic Kubice. Massa wystrzelil jak strzala, Robert wystartowal tak jak reszta wiec znowu tez nie mozna narzekac. Pewnie mogl lepiej, ale nie czesto mial okazje z P1 startowac :D

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi sie, ze Massa jednak dygnie szybko naszego, o ile juz nie na starcie.

taaa nie zebym mowil, prawda "Man_iac_znam_sie_na_wszystkim_" ? :P

Wyscig nudny i z podium trza sie cieszyc w sumie...nawet bardzo, jak Mc zaczna lepiej jezdzic...to ciezej bedzie o pudlo. wyscig bez historii i emocji...

czekam na jakis deszczowy, wtedy sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza

Kubica mówił, że już na okrążeniu formującym miał problemy z jednym kołem, przez to tak słabo wystartował i źle wyjechał na prostą (kiedy wyprzedził go Raikkonen).

Teraz 3 tygodnie przerwy i przenosiny do Europy, może się sporo zmienić. Bolidowi BMW brakuje przede wszystkim szybkości i stabilności.

Z McL może być ciekawie. IMO Hamilton nie radzi sobie z presją (w poprzednim sezonie nie miał nic do stracenia, więc jechał bez kompleksów) a Kovalainen to nie jest, póki co, kierowca na podium. Podobne wyniki osiągał Pedro de la Rosa...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Stawiam ze pierwszy na pit-stopie bedzie... Alonzo. Kubica tez bedie jednym z pierwszych. Pewno nawet wczesniej niz Ferrari. Nie mam za to pojecia co zrobi McLaren, ale ostatnio nic ciekawego nie pokazal, wiec moze byc roznie. Albo maja wiecej paliwa, albo jada tak slabo.

Nie chce mi sie moich wywodow uzasadniac;) Mysle ze kto ma wiedziec czemu tak mysle to wie;)

Pozdro.

Robert GO GO:)

PS. Stawiam ze Robert bedzie.. 3. za Ferrari. Alonzo 4.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie moze byc roznie. II sesja kwalifikacyjna pokazala, ze Robert jest w stanie podazac tempem Ferrari wiec wszystko moze sie zdarzyc. O ile Alonso na starcie nie straci pozycji to sadze, ze mimo wszystko Kimi odjedzie daleko, a Alonso troszke bedzie blokowal Masse i Roberta (choc pewnie i tak Alonso zjedzie pierwszy). W sumie rozwiazanie nawet niezle bo bedzie umozliwialo Robercikowi walke nawet o II pozycje.

 

Oczywiscie zakladajac, ze na starcie wszyscy utrzymaja swoje pozycje i wszystko sie odbedzie wzglednie normalnie. Rownie dobrze Kubice moze wciagnac np. ktorys z McLaren'ow. Tak czy siak widac, ze Renault wykonalo bardzo duzo pracy podczas tej przerwy.

Odnośnik do komentarza

No i bylo tak jak sie mozna bylo spodziewac. Ciezko ocenic czy jak by niebylo SC to czy Ferrari by bardziej odjechaly. Widac ze sa mocni i jak dziwne przypadki ich nie spotykaja to sa nie do ugryzienia. Alonzo tak jak sie spodziewalem, po pierwszym tankowaniu byl juz za Robertem. Niewiadoma byla postawa MacLarena. Hamilton pokazal ze nie zapomnial jak sie jezdzi. Chociaz ciekawe czy udalo by mu sie wyprzedzic Kubice na trasie a nie na starcie. Swoja droga ciekawe co Kubica mam z tym autem ze mu nie wychodza ostatnio starty (przegrany ostatnio z Masa). Start Roberta dobry. taki na jaki go obecnie stac w tym aucie.

Mysle ze w koncu maja dla niego jakas dobra strategie. Paliwa ani za malo ani za duzo, tak zeby mial dobra pozycje startowa, a potem sie rozne rzeczy moga dziac. Szkoda ze tory sa takie ze sie praktycznie nie da wyprzedzac.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem i jestem zadowolony, chociaż nie znam się na F1 :) .

Jedna mała uwaga. Wiem, że dużo się o tym mówi, ale ja też zauwazyłem, że Kubica znowu miał problemy na starcie.

To kolejny wyścig w którym pojawiają się tego typu problemy.

Nie słyszałem wypowiedzi Kubicy po wyścigu. Mówił coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...