Skocz do zawartości

Zostań gwiazdą Orange Ekstraklasy


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Orange Ekstraklasa, 3 kolejka:

 

*Wisła Kraków [1] – Ruch Chorzów [12] 0-0

 

3 mecz w pierwszej „11” Peedro można uznać za udany. Przerwal kilka groźnie zapowiadających się ataków i był jednym z wyróżniających się zawodników w formacji defensywnej lidera OE.

Chorzowianie chyba upodobali sobie wyniki remisowe. Było to ich 3 z rzędu spotkanie które zakończyło się podziałem punktów.

Bezbarwnie zagrał knoxville9, który przez 90 minut był prawie niewidoczny. Jego przeciwieństwem był na pewno Maniek ZKS, który dwoił się i troił lecz nie zdołał zdobyć bramki.

 

Statystyki - Wisła Kraków

Statystyki – Ruch Chorzów

 

*Jagiellonia Białystok [6] – Zagłębie Lubin [3] 1-4 [ M. Truszkowski `61 – D. Pawlusiński `4, G. Bonin `15, P. Włodarczyk, M. Chałbiński `65]

 

*Lech Poznań [15] – Górnik Zabrze [9] 1-3 [P. Reiss `3 – Henry `2, P. Madejski `16, D. Jarka `66]

 

Znów beznadziejny mecz Lecha jeśli tak dalej pójdzie to Poznański klub pożegna się z OE.

W bramce Lecha znów stanął kolek23 ale niestety nie zdołał uchronic Lecha od porażki. Po dwóch słabych meczach Hawk zagrał ciut lepiej ale znów zawalił jedną z bramek. Jego średnia forma po 3 meczach wynosi 5.33 co mów samo za siebie. W zespole gospodarzy wreszcie zadebiutował Pedro De La Crua. Jak na debiut wypadł w miarę dobrze. Nie zapominajmy, że ten chłopak ma dopiero 17 lat.

W zespole Górnika niepodzielnie rządzi duet Plaski Henry. Pierwszy doskonale podaje zas drugi znakomicie wykorzystuje podania od swojego kolegi. Plaski wyrasta nam na prawdziwą gwiazdę Górnika a kto wie czy nie na czołowego gracza OE?

Na lewym skrzydle dobrze poradził sobie Arsene Wenger, który kilkakrotnie ośmieszał rywali.

 

Statystyki – Lech Poznań

Statystyki – Górnik Zabrze

 

*Odra Wodzisław [11] – Korona Kielce [7] 3-1 (J. Grzegorzewski `8, A. Aleksander `30;`50 – M. Zganiacz `3)

 

*Polonia Bytom [16] - Widzew Łódź [10] 1-2 (R. Grzyb `64 – Citko `4, S. Napoleoni `21)

 

Citko nie zwalnia tempa i znów został uznany bohaterem spotkania. Zagrał niesamowicie i wraz z Napoleonim tworzą wspaniały duet. Żyłek przyzwyczaił nas do swojego, słabego poziomu i znów zagrał słabo i bez werwy.

 

Statystyki – Widzew Łódź

 

*Polonia Warszawa [2] – GKS Bełchatów [8] 1-2 (D. Mąka `71 – J. Dziedzic `31;`41]

 

Sil znów zasiadł na ławce rezerwowych i przesiedział na niej cały mecz.

W odmiennej sytuacji niż Sil jest mOke. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem mimo młodego wieku. Do obrony w tym spotkaniu miał tylko 3 strzały lecz niestety raz skapitulował . Lecz w przeciągu całego spotkania zagrał dobry mecz.

 

Statystyki - Polonia Warszawa

Statystyki – GKS Bełchatów

 

*ŁKS Łódź [14] – Legia Warszawa [5] 1-3 (A. Cieśliński `13 – T. Chinyama `1, B. Grzelak `24, P. Bronowicki `33)

 

ŁKS zagrał bardzo słabo. Przegrali w żenującym stylu i tak jak przypuszczali eksperci na początku sezonu jest to główny kandydat do spadku.

BartuS po dwóch udanych meczach zagrał słabiutko ale tak jak cała drużyna.

W barwach Legii między słupkami znów stanął Legionista. Młody golkiper chyba na stałe zagości między słupkami Warszawskiego klubu. Nie można go winić za strate bramki, zawaliła obrona.

 

Statystyki – ŁKS Łódź

Statystyki – Legia Warszawa

 

*Śląsk Wrocław [13] - Cracovia Kraków [4] 3-2 ( K. Ulatowski `17, spaper_unreal `35; `51 – K. Witkowski `72, M. Bojarski `89]

 

Wynik można uznać za sensację. Niektórzy mówili, pisali że po tym meczu będzie głośno o Witkowskim ale przyćmił go saper_unreal, który zdobył dwie piękne bramki. Saper_unreal w 3 meczach strzelił 3 bramki więc jest to świetny wynik. Jego klubowy kolega Yareq zagrał średnio. Próbował szarpać coś na skrzydle, lecz zbytnio mu to nie wychodziło.

W zespole pokonanych po Sławku Olszewskim to właśnie Vaartcik był najsłabszym ogniwem. Całkowicie nie wiedział co zrobić z piłką, tak nie może grac środkowy pomocnik!

 

Statystyki – Śląsk Wrocław

Statystyki – Cracovia Kraków

 

* * *

Tabela

 

IV kolejka:

Legia Warszawa [2] - Wisła Kraków [3] TV

Cracovia Kraków [10] – Polonia Bytom [16]

Korona Kielce [12] – Jagiellonia Białystok [13]

Ruch Chorzów [11] – Lech Poznań [15]

Widzew Łódź [6] – Polonia Warszawa [9]

Zagłębie Lubin [1] – Śląsk Wrocław [8]

GKS Bełchatów [5] – ŁKS Łódź [14]

Górnik Zabrze [4] – Odra Wodzisław [7]

Odnośnik do komentarza

Peedro (Wisła Kraków)

 

Ruch miał wiele szczęścia. Zagraliśmy całkiem dobry mecz, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką. Kilka razy próbowałem szarpać po skrzydle, jak na nowoczesnego bocznego obrońcę przystało, niestety bez skutku. Cieszę się że wciąż wychodzę w podstawowym składzie. Mam nadzieję że w meczu z Legią również wystąpię.

Odnośnik do komentarza

Henry (Górnik Zabrze):

 

Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. Mecz był bardzo wyrównany, momentami nawet Lech spychał nas do głębokiej defensywy. Kluczem do zwycięstwa była konsekwecja taktyczna oraz opanowanie pod bramką przeciwnika. Szybko strzelona bramka dodała mi pewności siebie, szkoda tylko, że w późniejszej fazie meczu nie dostawałem już tak dobrych podań, jak te w drugiej minucie autorstwa Plaskiego. Może nie oddaję wiele strzałów na bramkę rywali, ale skuteczność mam zabójczą. Mała ilość strzałów to bolączka całej drużyny, musimy nad tym popracować. Póki mamy formę strzelecką może wydawać się, że przesadzam, ale przyjdą jeszcze czasy, gdy będzie potrzeba więcej akcji by coś ustrzelić. Chciałbym pochwalić grę Plaskiego, który zalicza kolejne asysty. Chłopak ma niesamowity przegląd pola i fenomenalne podania. Reprezentacja Polski będzie miała z niego sporo uciechy. Jeszcze słowo krytyki w kierunku poznańskiego spikera. Może i Emcik nie jest bardzo znanym zawodnikiem, lecz to nie usprawiedliwia złej wymowy jego imienia. Więcej szacunku proszę.

Odnośnik do komentarza

Pedro De La Crua (Lech Poznań)

Na pewno martwi trzecia porażka z rzędu, zaliczyliśmy fatalny fal start, po prostu gorzej w sezon wejść nie mogliśmy. Jednak na treningach każdy daje z siebie 110% i nie poddajemy się. W końcu zaczniemy zdobywać punkty. Oby jak najszybciej.

W końcu zadebiutowałem w seniorskiej kadrze klubu. Myślę że zaprezentowałem się przyzwoicie. Miałem swoje okazje na strzelenie bramki jednak nie udało mi się ich wykorzystać, no cóż, mówi się trudno, w następnym meczu znów będę szukał drogi do siatki rywali.

Odnośnik do komentarza

PS: Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo, ale kolejna stracona bramka.

L: Cieszy mnie najbardziej nasza świetna forma wyjazdowa. ŁKS był drużyną dużo słabszą, co było widać na boisku, i muszą koniecznie pomyśleć o wzmocnieniach, jeśli chcą coś ugrać.

PS: Mimo to udało im się strzelić ci gola.

L: Byłem całkiem zasłonięty przez obrońców, nie wiedziałem skąd nadlatywała piłka, więc nie można mnie winić. Poza tą okazją nie miałem wiele szans na wykazanie się, więc nie pokazałem jeszcze pełni swoich umiejętności. Przed nami najważniejsze mecze sezonu, więc mam nadzieję, że to się zmieni.

PS: Zajmujecie drugie miejsce w tabeli po trzech meczach. Legia idzie na mistrza?

L: Co prawda za wcześnie, żeby cokolwiek przewidywać, ale myślę, że mamy najmocniejszy skład w lidze i rywale muszą się bardzo postarać, żeby nas pokonać.

PS: Dziękuję za wywiad.

Odnośnik do komentarza

Arsene Wenger (Górnik Zabrze):

 

O zwycięstwo dziś na Bułgarskiej było ciężko, jednak pokazaliśmy klasę i zwyciężyliśmy z bardzo trudnym przeciwnikiem jakim niewątpliwie jest Lech Poznań. Z mojej gry jestem zadowolony, jednak ja jeszcze nie pokazałem połowy swoich umiejętności. W drużynie świetnie zaprezentowali się Plaski i Henry, którzy już teraz sieją postrach na boiskach OE i sądzę, że już teraz możemy o nich mówić jako przyszłości polskiej piłki kopanej. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu na początku sezonu, czego dowodem może być 4 miejsce zajmowane przez naszą drużynę.

Odnośnik do komentarza

saper_unreal, Śląsk Wrocław

 

Nareszcie trzy punkty zawitały na Oporowską! Cracovia była bardzo wymagającym rywalem, mecz miał bardzo wyrównany przebieg a nasz rywal stwarzał sobie więcej sytuacji bramkowych. Na szczęście kapitalna postawa Janukiewicza sprawiła, że mogliśmy czuć się luźniej w ofensywie. Niezmiernie cieszę się z dwóch strzelonych bramek, treningi jednak zaczynają przynosić wymierne efekty. Kto wie, jeśli nadal będę sprawiał takie niespodzianki, w przyszłym roku zadebiutuję w łotewskiej kadrze narodowej? Szkoda kontuzji Krzyśka Ulatowskiego, mam nadzieję że nie odbije się to na rezultacie przyszłego meczu i postaramy się o punkty z meczu z nielubianym u nas Zagłębiem.

Odnośnik do komentarza

Plaski (Górnik Zabrze):

 

Ciesze się z obecnej formy jaką prezentuję cały zespół. Sześć punktów w 3 meczach jest dobrym startem, jednak to napewno nie koniec z naszej strony. Cieszy mnie także moja forma i to iż koledzy potrafią wykorzystać moje podania. Mam nadzieję, że nie skończy się ich dobra gra i każde moje kolejne no-look-pass będzie znajdować drogę do ich nóg, a następnie do bramek przeciwnika. Dziękuje za miłe słowa pod moim adresem wygłaszane przez Arsena i Henrego. Mamy naprawde świetny zespół, który stać na mistrzostwo Polski!

Odnośnik do komentarza

16.08.3007.

 

Puchar UEFA 2 Runda Kwalifikacyjna:

 

GKS Bełchatów [POL] – Loko Sofia [bUL] 0-1 [E. Cecot CzK `81 - I. Dimov `64]

Cały mecz rozegrał mOke i muszę przyznać, że nie był to udany mecz dla tego młodego zawodnika. Puszczona bramka trochę obwinia jego konto lecz chwała mu za to, że w innych sytuacjach zachował się jak profesjonalista.

Statystyki – GKS Bełchatów

 

MESA III Kolejka:

Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław 2-1

GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 0-1 [Sil [6]]

Górnik Zabrze – Lech Poznań 2-1 [Emcik [żółta kartka, 7] – skorupa911 (5), M. Pietrzyk (6)]

Korona Kielce – Odra Wodzisław 2-2

Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3-0 [K. Żak (6), Shasty (asysta, bramka, MoM,8)

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 2-0 [peżet (7)]

Widzew Łódź – Polonia Bytom 3-0

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1-2

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Shasty | Legia Warszawa |

 

Dzisiejszy mecz był dla mnie wyjątkowy, asysta, bramka i uznanie mnie za najlepszego gracza na boisku to już coś. Pragnąłem się pokazać i udowodniłem trenerowi, że gra w 1 zespołe poprostu mi się należy. Mecze w Młodej Ekstraklasie to dopiero pierwszy stopień do prawdziwej kariery w Legi. Liczę na większe zaufanie.

Odnośnik do komentarza

Artur Chałkowski

 

"Udało mi się zagrać w kolejnym meczu Orange Ekstraklasy, lecz po drugim meczu również nie mogę być zadowolony. Niestety, Lech po raz kolejny przegrał, jednak mimo to nikt w zespole nie stracił pogody ducha. Nadal robimy swoje na treingach, a trener Smuda przekonuje nas, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i forma musi przyjść już w najbliższych dwóch-trzech tygodniach. Z tego miejsca muszę przeprosić kibiców za nasze fatalne występy i potwierdzić słowa Pedro De La Crua - w końcu zaczniemy zdobywać punkty i mam nadzieję, że nie tylko wygrzebiemy się ze strefy spadkowej, ale wbijemy się do czołowej piątki na mecie ligi.

 

Gra w Orange Ekstraklasie w barwach Lecha to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Różnica w porównaniu z trzecią ligą jest ogromna. Ciesze się, że piłkarze prezentują nie tylko wysoki poziom umiejętności, oraz na takim samym poziomie mają kulturę osobistą. Oczywiście słyszałem o niejakim Deynie10 piłkarskim kmiotku grającym w rezerwach Legii, który po fatalnym występie w debiucie w MESA zaczął opowiadać niestworzone historię o Tomku Hajcie i Michale Pazdanie których w owym meczu nie mogło być na boisku, gdyż obaj grają nie w MESA, a w OE. Cóż, miejmy nadzieję, że jedna czarna owca nie będzie zasmradzać swoją osobą całego polskiego piłkarskiego tortu. Zdziwiło mnie, że władze ligi nie zdecydowały się na karę pieniężną bądź zawieszenie Deyny10. Bardzo dobrze pamiętam, jak rok temu za podobne słownictwo, do tego na temat własnego zespołu, a nie rywali, Radosław Kałużny zapłacił całkiem wysoką karę. Tak więc władzom ligi życzę konsekwencji w działaniu, Deynie10 szybkiego okresu dojrzewania, a Lechowi pierwszych trzech punktów w nadchodzącej kolejce."

Odnośnik do komentarza

Maniek ZKS - Ruch Chorzów

 

To jest mój pierwszy sezon w Ekstraklasie, a jakże udany. Mam na swoim koncie bramkę, z czego bardzo się cieszę. Szkoda , że nasza drużyna notuje same remisy, kiedyś trzeba zacząć wygrywać i myślę że nadejdzie to za niedługo. Natomiast w rozgrywkach młodzieżowych idzie nam bardzo dobrze, dwa zwycięstwa z Legią i Wisłą robią wrażenie. W tych rozgrywkach też muszę pochwalić się jednym strzelonym golem. W ostatnim meczu ME trener mnie nie wystawił, więc myślę że otrzymam szansę na mecz z Lechem w lidze.

Odnośnik do komentarza

Mateusz Jakub Pietrzyk - Lech Poznań

 

W dalszym ciągu nie miałem szansy wystąpić w meczu Ekstraklasy i przegraliśmy trzeci mecz z rzędu. Nie sugeruję iż brak mojej osoby w składzie jest przyczyną, ale trener powinien pozmieniać nieco skład, albo poszukać dla zespoły optymalnego ustawienia. W meczu U-21 także nie błyszczałem i jestem mocno rozczarowany moją grą. Mam spore nadzieję, że niedługo ona się poprawi, ale wymagać to będzie ode mnie jeszcze większego zaangażowania na treningach.

Odnośnik do komentarza

Orange Ekstraklasa, IV kolejka:

 

*Legia Warszawa [2] - Wisła Kraków [3] TV 2-1 [M. Radovic `25, T. Chinyama `55/k/ - Peedro `78]

 

W bramce Legii znów pojawił się młody Legionista. Mecz średni w jego wykonaniu zresztą jak wszystkie w jego wykonaniu. Jan Urban przekonuje, że ten zawodnik potrzebuje czasu na nabranie większej pewności siebie.

W Wiśle bardzo dobre spotkanie rozegrał Peedro. Twardo w obronie a w ataku skutecznie. Tego w dzisiejszej piłce oczekuje się od bocznego obrońcy.

Enigma cały mecz na ławce rezerwowych.

Statystyki – Legia Warszawa

Statystyki - Wisła Kraków

 

*Cracovia Kraków [10] – Polonia Bytom [16] 2-1 (M. Bojarski `59;`71 – M. Mężyk `34, R. Grzyb CzK `49)

Vaartcik cały mecz na ławce rezerwowych

 

*Korona Kielce [12] – Jagiellonia Białystok [13] 3-1 (E. Andradina `5, M. Robak, M. Kuś `73 – S. Soldecki `23)

 

*Ruch Chorzów [11] – Lech Poznań [15] 1-2 (knoxville9 `9 – P. Reiss `2, M. Pietrzyk `26)

 

Wreszcie upragnione zwycięstwo Lecha. Ogromna w tym zasługa Pietrzyka który najpierw asystował przy golu Reissa a następnie po kapitalnym dośrodkowaniu Hawka-a strzałem głową nie dał szans Mioduszewskiemu.

W zespole Ruchu atak tworzyli knoxville9 wraz z Mankiem ZKS. I to właśnie tych dwóch zawodników było motorem napędowym gospodarzy. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po technicznym zagraniu Mańka ZKS do knoxville9 który dzięki swojej szybkości dopadł do piłki i wyprowadził Niebieskich na remis.

 

Statystyki - Ruch Chorzów

Statystyki - Lech Poznań

 

Widzew Łódź [6] – Polonia Warszawa [9] 3-2 ( Citko `27; `77, S. Napoleoni `49 – M. Tataj `8, L. Sedlacek)

 

Po zaciętym boju Widzew dopisuje sobie 3 punkty w tabeli. Można powiedzieć, że nic nowego w zespole Widzewa. Citko znów pokazał niesamowitą klasę i coraz więcej osób domaga się powołania go do kadry. Po raz kolejny został on wybrany graczem meczu i wraz z Napoleonim tworzą niesamowity duet.

Żyłek wreszcie zagrał dobre spotkanie. Już kibice zaczęli się denerwować że tak utalentowany gracz grał tak słabo. Można mieć do niego dziś pretensje [podania] ale to co robił z obrońcami na skrzydle pozostanie w pamięci kibicom do końca życia.

Sil cały mecz na ławce rezerwowych.

 

Statystyki - Widzew Łódź

 

*Zagłębie Lubin [1] – Śląsk Wrocław [8] 0-2 ( T. Szewczuk `1; `46)

W zespole Śląska nie zachwycił saper_unreal oraz Yareq. Ten pierwszy nie potrafił dziś wykorzystać żadnej z 5 sytuacji a Yareq jak to Yareq znów nie zachwycił.

 

Statystyki - Śląsk Wrocław

 

*GKS Bełchatów [5] – ŁKS Łódź [14] 1-1 (T. Wróbel `3 – Ł. Madej `54)

 

Derby województwa łódzkiego na remis.

mOke znów zarobił żółtą kartkę za opóźnianie gry. Lecz żółty kartonik nie przeszkodził mu w zagraniu dobre spotkania. Mimo 10 strzałów na jego bramkę skapitulował tylko raz. Może i mógł się zachować lepiej w tej sytuacji lecz robił co mógł.

W zespole gości po raz kolejny zagrał BartuS. Jak na 16 latka obecna forma może być zadowalająca i z biegiem czasu zacznie nabierać boiskowego sprytu.

 

Statystyki - GKS Bełchatów

Statystyki - ŁKS Łódź

 

*Górnik Zabrze [4] – Odra Wodzisław [7] 2-2 ( D. Jarka `26;`76 - D. Serweryn `4, J. Grzegorzewski `9)

 

Tym razem Plaski nie zagrał już tak dobre spotkania jak w poprzedniej kolejce aczkolwiek nie było źle. To samo można powiedzieć o Arsene Wengerze. Na pewno zawiódł Henry, który nie potrafił się odnaleźć na boisku i został zmieniony przez Emcik-a, który przez 6 minut nie zdołał zaprezentować swoich umiejętności.

 

Statystyki - Górnik Zabrze

***

Tabela

***

 

V kolejka:

Jagiellonia Białystok [13] – Górnik Zabrze [8]

Odra Wodzisław [9] – Ruch Chorzów [14]

Polonia Bytom [16] – Zagłębie Lubin [7]

Polonia Warszawa [11] – Cracovia Kraków [6]

Śląsk Wrocław [3] – Korona Kielce [10]

Wisła Kraków [4] – ŁSK Łódź [15]

Lech Poznań [12] – Legia warszawa [1]

Widzew Łódź [2] – GKS Bełchatów [5]

Odnośnik do komentarza

Plaski (Górnik Zabrze):

 

Zagrałem najsłabszy mecz dotychczas. Niemniej cieszy remis, bo przegrywaliśmy już 0-2. Niemniej nie powinniśmy tracić bramek w tak głupi sposób już na początku spotkania. Do Białegostoku jedziemy po 3 punkty! Będzie lepiej! Mam nadzieję, że koledzy z ataku lepiej się spiszą i zaczną trafiać w bramkę, a obrona będzie bardziej szczelna, ja także postaram się zagrać na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Arsene Wenger (Górnik Zabrze):

 

Początek meczu był dla nas fatalny, bo już po 9 minutach przegrywaliśmy 0-2. Na szczęście nasza gra w miarę upływu czasu zaczynała się poprawiać. Mogliśmy mecz wygrać, jednak zabrakło skuteczności. Szkoda, że nie zdobyliśmy 3 punktów, bo byliśmy by w pierwszej trójce. Teraz czeka nas wyjazd do Białegostoku, gdzie zmierzymy się z Jagiellonią, mam nadzieję, że wygramy ten mecz i przeskoczymy o kilka miejsc do góry w tabeli OE.

Odnośnik do komentarza

saper_unreal (Śląsk Wrocław)

 

Kapitalnie! Na chwilę obecną nie marzyłem o niczym innym jak pokonaniu dotychczasowego lidera tabeli i naszą klubową antypatię, Zagłębie Lubin. Bardzo cieszy mnie postawa Tomka Szewczyka który zagrał niesamowity mecz i godnie zastąpił kontuzjowanego Ulatowskiego. Mimo dogodnych sytuacji nie udało mi się ustrzelić żadnego gola. Obecnie gram na zasadzie wahadełka, ale jeszcze uda mi się wyrównać formę. Myślami jestem już przy spotkaniu na Oporowskiej, gdzie mamy szansę pokonać Koronę Kielce.

Odnośnik do komentarza
A może by tak sezon-dwa puścić na holidayu i poczekać aż dorośniemy te dwa lata i wtedy opisywać? Po 2 latach byś dał sprawozdanie każdego z kariery:)

No i więcej byśmy znaczyli i więcej grali w tych teamach^^.

Nonsens.

Przecież równie dobrze przez te 2 lata możemy odejść do innych klubów? :|

Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej i dać sobie trochę więcej lat niż w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
A może by tak sezon-dwa puścić na holidayu i poczekać aż dorośniemy te dwa lata i wtedy opisywać? Po 2 latach byś dał sprawozdanie każdego z kariery:)

No i więcej byśmy znaczyli i więcej grali w tych teamach^^.

Nonsens.

Przecież równie dobrze przez te 2 lata możemy odejść do innych klubów? :|

Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej i dać sobie trochę więcej lat niż w rzeczywistości.

Baron ma rację....jeśli ktoś chce to niech pisze na PW o zmianę wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...