Skocz do zawartości

Zostań gwiazdą Orange Ekstraklasy


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz Jakub Pietrzyk, Lech Poznań

 

Wreszcie doczekałem się mojego występu w Orange Ekstraklasie. Najwyraźniej moja praca na treningach spodobała się trenerowi Smudzie i dał mi szansę, którą w pełni wykorzystałem. Odnosimy pierwsze zwycięstwo i liczę iż teraz będzie nam już szło tylko lepiej. Bardzo chciałbym podziękować klubowemu koledze Hawkowi, który dograł mi kapitalną piłkę i nie pozostało mi nic innego jak pokonać Mioduszewskiego. Mam sporę nadzieję, że nasza współpraca będzie się miała co raz lepiej. W następnej kolejce gramy z Legią na Bułgarskiej i liczę iż znów wystąpię w składzie Lech. Zapowiada się prawdziwa "Święta Wojna"

Odnośnik do komentarza

Michał "Żyłek" Żyliński

 

Widać ze spotkania na spotkanie, że moja forma rośnie. Ostatnie dwie wygrane dały nam pozycję wicelidera! Jednak to co wyprawia Citko przechodzi ludzkie pojęcie. Czemu ten chłopak nie gra jeszcze w reprezentacji?! W każdym meczu strzela bramki, robi największe zagrożenie pod bramką przeciwnika. To dzięki duetowi - Nepoleoni-Citko Widzew jest tak wysoko w tabeli. Szkoda, że nadal nie gra Baron von Kapa, a lekarze nie mówią nic na temat jego kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Enigma ( Wisła Kraków)

 

To juz drugi mecz z rzędu kiedy siedze na ławce pierwszego zespołu więc jest pewien postęp co mnie cieszy dziwie sie natomiast że trener wogóle nie przeprowadza zmian w trakcie meczu co może szybko doprowadzić do przemęczenia drużyny już na początku sezonu. Równie bolesny jest fakt porażki w tak prestiżowym meczu. Trzeba wyciągnąć z niej wnioski i pokazać w następnym spotkaniu , że był to tylko wypadek przy pracy.

Odnośnik do komentarza

Henry (Górnik Zabrze):

 

Mecz z Odrą nie ułozył się dla nas najlepiej. Szybko stracone bramki wyraźnie podcięły nam skrzydła. Na szczęście mamy w zespole Dawida Jarkę, który zanotował dwa trafienia. Nie zaprezentowałem w tym meczu nic niekawego, znowu miałem tylko jedną klarowną sytuację. Jednak jestem pewien, że wraz z upływem czasu nasze zgranie będzie coraz lepsze, co przełoży się na końcowe wyniki spotkań.

Odnośnik do komentarza

Hawk (Lech Poznań)

 

Cieszy pierwsze zwycięstwo w lidze i mam nadzieję, że w końcu przełamaliśmy złą passę i będziemy piąć się ku górze w tabeli. Występ tym razem mogę zaliczyć do udanych. Trener dał mi szansę gry na prawej stronie i pokazałem chyba wszystkim, że to właśnie tutaj czuję się najlepiej.

Na boisku z kolegami rozumiemy się coraz lepiej. Teraz czas pomyśleć już o kolejnym rywalu i prezentować dalej coraz to lepiej barwy Lecha.

Odnośnik do komentarza

Yareq (Śląsk)

 

Wciąż, mimo słabszych meczy trener ufa mi, ukazując to wstawianiem do podstawowej jedenastki. Mimo obiecanek, które składam, nie potrafię póki co zagrać dobrego meczu. Nie wiem czy to kwestia ciągłej tremy, czy też małego ogrania na ligowych boiskach. Czuje jednak, że najbliższe mecze będą takimi, w których forma moja będzie zwyżkować i wreszcie pokaże fanom z Oporowskiej na co mnie stać!

Odnośnik do komentarza

MESA, 4 kolejka:

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 0-1

Lech Poznań – Ruch Chorzów 1-1 [skorupa 911 (bramka, 8), Pedro De La Crua (6)

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 2-1

Odra Wodzisław – Górnik Zabrze 2-2

Polonia Bytom – Cracovia Kraków 2-2

Polonia Warszawa – Widzew Łódź 4-1 [Sil- ławka]

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 0-1

Wisła Kraków – Legia Warszawa 2-0 [Enigma (7) – Deyna10 (6, 34min)

 

Tabela

 

Kontuzje:

Legionista - zatrucie pokarmowe; 5 dni.

M8 - pozostało 2-3 dni.

Baron von Kapa - już w pełni sił.

Odnośnik do komentarza

M8 dla Fucktu

 

No cóż mogę, tego... no powiedzieć. No boli mnie jeszcze noga, ale ten no... myślę, że jak tylko pobiegam i trener powie że mogę grać, to dam z siebie więcej. Na razie do przodu jedziemy. Powoli, ale do przodu no... No co ja moge więcej powiedzieć...

Odnośnik do komentarza

www.widzew.pl

Marcin Chybiorz vel "Citko" o swojej nowej drużynie i popularności

Fotoreporterzy i dziennikarskie szuje są już wszędzie. Wraz z małżonką nie możemy spokojnie zjeść nawet kolacji w restauracji, bo od razu do naszego stolika podbiega kilku zapaleńców chcących wymusić ode mnie udzielenia wywadu. Są tak wstrętni i nachalni, że wdzierają się nawet do ogródka, by tam, z ukrycia, śledzić moje poczynania. Chcąc uchronić naszą prywatność, jesteśmy zmuszeni do zaciągania rolet i zasłon nawet w ciągu dnia. Niedawno zdarzyło się, że gdy otworzyłem lodówkę, znalazłem tam jednego dziennikarza z planety "Fakt". Nie powiedział nawet przepraszam, zdążył jednak zrobić fotkę z moim zdziwionym wyrazem twarzy (kto by nie był), uśmiechnąć się szyderczo i zwiać. Żałuję, że tego wieczoru byłem cholernie wymęczony po treningu i nawet nie miałem siły go gonić. To zadziwiające, jak z piłkarza, który jeszcze wczoraj grał w polskiej A klasie, można stać się niemal najbardziej obleganym i pożądanym piłkarzem Orange Ekstraklasy. Cieszy mnie forma i pięć bramek zdobytych w czterech dotychczasowych konfrontacjach. Widzew jest dla mnie spełnieniem marzeń i bardzo się cieszę, że w końcu mój talent został przez kogoś zauważony.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

V kolejka Orange Ekstraklasy:

 

*Jagiellonia Białystok [13] – Górnik Zabrze [8] 2-1 (M. Truszkowski `26, V. Sotirovic `55 – Henry `19)

 

Arsene Wenger, Plaski oraz Henry powoli stają się podstawowymi zawodnikami klubu z Zabrza. Wszyscy trzej zaprezentowali równy, dobry poziom. Przy bramce Henryego ładna asystę zaliczył Arsene Wenger.

 

Statystyki - Górnik Zabrze

 

*Odra Wodzisław [9] – Ruch Chorzów [14] 0-1 (knoxville9 `4, Knoxville9 kontuzja `44)

 

Widać, że knoxville9 jest w wielkiej formie. Jednak nie wiadomo jak poradzi sobie po kontuzji którą odniósł w tym spotkaniu. Skręcił staw kolanowy i jego rozbrat z piłką może wynieść do tygodnia do miesiąca. Jest to ogromna strata dla Ruchu.

Kolega knoxiille9, Maniek ZKS zagrał tym razem na prawym skrzydle. Był to dobry mecz w ego wykonaniu ale ocenę popsuła żółta kartka.

 

Statystyki - Ruch Chorzów

*Polonia Bytom [16] – Zagłębie Lubin [7] 1-2 (M.Mężyk `50 – P. Włodarczyk `18, M. Chałbiński `90)

 

*Polonia Warszawa [11] – Cracovia Kraków [6] 0-1 (Vaartcik `10 /k/)

 

Sil znów całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W odmiennej sytuacji niż Sil jest Vaartcik, który wreszcie zdobył upragnioną bramkę w OE. Cóż z tego że to bramka z karnego ale liczy się także taka. Do tej pory to najlepszy mecz tego zawodnika w barwach Cracovii Kraków.

 

Statystyki - Cracovia Kraków

 

*Śląsk Wrocław [3] – Korona Kielce [10] 1-2 ( saper_unreal `20 – M. Drzymont `72, J. Zabłocki `77)

 

Dla Śląska znów strzela saper_unreal. Już w 20 minucie po kapitalnym odegraniu piłki od Szewczyka, technicznym strzałem w długi róg otworzył wynik w tym spotkaniu. Niestety gospodarze nie zdołali utrzymać wyniku do końca. Yareq w ty spotkaniu nie zabłyszczał ale zagrał poprawnie. Jednak Yarqa nie zobaczymy na boiskach OE przez co najmniej 2/3 tygodnie.

 

Statystyki - Śląsk Wrocław

*Wisła Kraków [4] – ŁSK Łódź [15] 2-0 ( W. Łobodziński `13, R. Boguski `48 )

 

Pretendent do mistrzostwa nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem słabiutkiego ŁKS-u. Trener Wisły jednak zaskoczył. W podstawowym składzie nie wystąpił Peedro.

Wreszcie zadebiutował Enigma. Wystarczyły mu tylko 4 minuty aby oddać celny strzał an bramkę co nie udało się Pawłowi Brożkowi przez 48 min.

W zespole gości średnie spotkanie rozegrał BartuS lecz cały zespół grał bardzo słabo więc nie można mieć pretensji tylko to tego zawodnika.

 

Statystyki - Wisła Kraków

Statystyki - ŁKS Łódź

 

*Lech Poznań [12] – Legia Warszawa [1] 1-3 ( H. Rengifo `46 – P. Bronowicki `34, Shasty `58;`67)

 

Hawk znów rozegrał słabiutkie spotkanie w barwach Lecha. Zawodnik ten przeplata dobre występy beznadziejnymi tak jak ten.

W 41 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Bartek Grzelak. W jego miejsce pojawił się absolutny debiutant, Shasty. Już 10 minut po swoim wejść na boisko wpisał się na listę strzelców. Udało mu się jeszcze zdobyć kolejna bramkę i miał debiut marzeń.

 

Statystyki - Lech Poznań

Statystyki - Legia Warszawa

*Widzew Łódź [2] – GKS Bełchatów [5] 2-2 (Citko `8;`27 – R. Matusiak `50, J.Popek)

 

W zespole Widzewa znów zabłysnął Citko. Tym razem strzelił dwie bramki. Jego dorobek w tym sezonie wynosi już 7 bramek! Tym razem partnerem w ataku Citki był Żyłek lecz niestety w całym meczu nie zdołał oddać nawet strzału.

mOke znów zagrał średnie spotkanie i jak to już stało się tradycją, dostał żółta kartkę.

 

Statystyki- Widzew Łódź

Statystyki - GKS Bełchatów

 

 

Tabela

 

VI Kolejka:

Legia Warszawa [1] - Odra Wodzisław [12]

Cracovia Kraków [4] - Widzew Łódź [5]

Górnik Zabrze [9] - Śląsk Wrocław [8]

Korona Kielce [6] - Polonia Bytom [16]

Ruch Chorzów [10] - Jagiellonia Białystok [11]

Zagłębie Lubin [2] - Polonia Warszawa [13]

GKS Bełchatów [7] - Wisła Kraków [3]

ŁKS Łódź [15] - Lech Poznań [14]

Odnośnik do komentarza

Arsene Wenger (Górnik Zabrze):

 

W tym sezonie zespół pokazał, że stać go na dobrą grę, jednak w meczu z Jagiellonią zagraliśmy słabo, zupełnie bez pomysłu. Niby chcieliśmy, ale nic z tego nie wynikało. Mimo wszystko to był dobry mecz w moim wykonaniu. Za tydzień musimy wreszcie wygrać przed własną publicznością. Musimy zagrać lepiej w defensywie i skuteczniej w ataku. Ważne, abyśmy nie stracili żadnego gola.

Odnośnik do komentarza

Mateusz Jakub Pietrzyk, Lech Poznań

 

Cała nasza drużyna jest mocno zaniepokojona naszą formą. Dzisiejsza porażka z największym rywalem przed własną publicznością bardzo nas boli i morale w szatni nie są za wysokie. Ja sam jestem troszkę rozczarowany. Mój dobry występ w ostatnim meczu nie przekonał trenera i w dzisiejszym spotkaniu nie powąchałem boiskowej murawy. W kolejny spotkaniu gramy z równio słabo radzącym sobie ŁKS'em i trzeba po prostu ten mecz wygrać by pierwsze zespoły nie uciekły nam za daleko. Liczę, iż dostanę szansę występu i znów pokaże na co mnie stać.

Odnośnik do komentarza

Shasty | Legia Warszawa |

 

We wczorajszym meczu nasza drużyna potrafiła pokazać zęby. Zaczęliśmy od prowadzenia i skończyliśmy wygrywając.

Mecz z Lechem jest dla mnie wielkim przeżyciem w mojej karierze, ponieważ był to mój wielki debiut. Żal mi kontuzji, Bartka, ale takie rzeczy niestety się zdarzają. Jestem wielce przekonany, że po tak dobrym debiucie w moim wykonaniu, pokażę trenerowi, że pierwszy skład mi się należy.

Odnośnik do komentarza

saper_unreal, Śląsk Wrocław

 

Niestety kibice na Oporowskiej nie mogli świętować. Nasza gra z Koroną była bardzo szarpana, widać, że jeszcze nie wszyscy mają na tyle wysoką formę i tyle sił, żeby drużyna mogła ruszyć z kopyta raz, a dobrze. Z drugiej strony nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, to nasz pierwszy sezon w Ekstraklasie po wieloletniej przerwie i cudem byłoby, gdybyśmy wygrali ligę <śmiech>. Mam nadzieję, że ustrzelę zwycięskiego gola w Zabrzu.

Odnośnik do komentarza

Baron von Kapa (Widzew)

- Cóż, po kontuzji wracam do pełni sił. Cieszy mnie zaufanie trenera, który od razu po moim urazie zgłosił mnie do meczowej kadry. Na boisko nie wybiegłem, ale dzięki temu z ławki mogłem śledzić poczynania kolegów z zespołu - Żyłka i Citki, który po raz kolejny pokazał swoją klasę. Mam nadzieję, że już w przyszłych meczach dostanę szansę pokazania się.

Odnośnik do komentarza

Enigma (Wisła Kraków)

 

Jestem niezmiernie szczęśliwy że wreszcie udało mi się zadebiutować w pierwszej drużynie , chciałem podziękować trenerowi za możliwość pokazania się krakowskiej publiczności. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo które sprawia że ligowa czołówka nam nie ucieka co jest istotne na początku sezonu aby pod koniec myśleć o pierwszym miejscu w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Yareq (Śląsk Wrocław)

 

Rozegrałem kolejne spotkanie ligowe, i mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Moja forma może nie jest jeszcze optymalna, ale z minuty na minutę czuje się co raz lepiej. Niestety, przytrafiła mi się przykra kontuzja, która wyeliminowała mnie na najbliższe dwie, trzy kolejki. Jestem jednak dobrej myśli, że szybko powrócę. Tymczasem, pozostało mi gorąco kibicować mojemu koledze saper_unrealowi, by brnął do swojego celu w jak najlepszym stylu. Tak swoją drogą, gratulacje za ostatnią bramkę, która mimo iż przegraliśmy, była bardzo ważna dla tego napastnika.

Odnośnik do komentarza

Michał "Żyłek" Żyliński [Widzew Łódź]

 

W końcu zagrałem na swojej ulubionej pozycji. Może gra obok takiego zawodnika jak Citko czegoś mnie nauczy, bo na tą chwilę nie jestem zadowolony z swojej postawy. Jednak to, że mój partner z ataku zdobył dwie bramki to po części moja zasługa. Trener na odprawie meczowej podszedł do mnie i powiedział : "Żyliński! Zagrasz w ataku, ale masz misje. Wiesz taki cel do zrealizowania. Jesteś Ty mój najlepszy player, wiesz taki hero zespołowy i tylko Tobie mogę to zadanie powierzyć! Musisz biegać pomiędzy obrońcami GKSu i robić z siebie jak największego debila, aby odwrócili uwagę od Citki. Zrozumiano?!" Zrozumiano odparłem. Teraz już wiecie czemu dwa kolejne trafienia zanotował Citko, a nie ja...

Odnośnik do komentarza

Henry (Górnik Zabrze)

 

No niestety, dziś przyszło nam przegrać. Nie było to łatwe spotkanie, nikt nie odda punktów bez walki na własnym stadionie. Wydaje mi się, że potrzebne nam są wzmocnienia w obronie. Na środku defensywy ustawiany jest Bajić, a to nie jest jego nominalna pozycja. On jest defensywnym pomocnikiem. Mamy przecież Pazdana, czy też Smirnovsa. Co do mojego występu, to mogę być z niego zadowolony. Swoje zrobiłem- bramkę strzeliłem. Świetnym zagraniem popisał się Arsene Wenger, oby więcej takich. Przed nami meczu u siebie ze Śląskiem. Myślami jesteśmy już przy tym spotkaniu, trzeba wreszcie pokazać przed własną publicznością, że potrafimy grać w piłkę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...