Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedział, że ma żal do Legii i nie chce nawet o tym rozmawiać, czego więcej chcecie?

Tego, zeby powiedzial do kogo konkretnie ma zal. Jak powie: cala Legia mi zwisa, to wal mu disliked 50. Jak powie: do doktora X, ktory mnie nie wyleczyl, to wal doktorowi X dislikeda. Etc. Powtarzam - opierasz sie na slabej jakosci materiale, odeprzyj argument o malej precyzyjnosci tej wypowiedzi.

 

Nagrania z YouTube z Lewandowskim śpiewającym "Pier**** Legię, tralalalalala"?

Pomarzyc zawsze mozna...

 

I teraz merytorycznie, bez podjazdow: co powoduje w grze disliked 50? Gram w ligach, w ktorych zawodnicy nie maja praktycznie zadnych takich ustawien (trzecioligowcom to malo potrzebne), wiec nie wiem. Na logike wydaje mi sie, ze jest to duzy stopien niecheci, ktory np. moze spowodowac, ze Lewandowski nie bedzie chcial isc do Legii. Kwestia tego, czy to akurat prawda w kontekscie potencjalnych scenariuszy a'la Niedzielan, Matusiak etc. - gwiazda ligi idzie za granice, a potem po roku-dwoch wraca jak niepyszna do jednego z czolowych klubow. Nie przyjalby oferty Legii z powodow animozji? Jestes to w stanie zagwaratowac?

Odnośnik do komentarza

Rozwijając przykład Profesora, dodam, że Lewandowski jest jeszcze tak naprawdę większym dzieciakiem, z dobrego domu. Oglądałem wiele wywiadów i widać, że to grzeczny chłopiec, który bardziej od trenera pewnie słucha mamy, a w domu na pewno nauczyli go kultury. Dlatego uważam że na próżno szukać w jego tekstach dosadnych wypowiedzi. Mi wystarczy argument Profesora, do tego znalazło by się jeszcze kilka wywiadów, w których Lewy w swoim stylu bardzo skromnie odpowiada, że na pewno w jakimś stopniu czuł się nie doceniony itp. Nie rozumiem jak możecie, się czepiać tego jednego źródła skoro on kilkukrotnie już się wypowiadał na temat (L) w podobnym tonie... Jego transfer do Lecha, też nie był przypadkowy - Legia czy Wisła też składały po niego ofertę i podobno nawet oferowali większe kontrakty, mimo tego wolał grać za mniejsze pieniądze, ale w klubie do którego nie miał żadnych pretensji.

Odnośnik do komentarza
Rozwijając przykład Profesora, dodam, że Lewandowski jest jeszcze tak naprawdę większym dzieciakiem, z dobrego domu. Oglądałem wiele wywiadów i widać, że to grzeczny chłopiec, który bardziej od trenera pewnie słucha mamy, a w domu na pewno nauczyli go kultury. Dlatego uważam że na próżno szukać w jego tekstach dosadnych wypowiedzi. Mi wystarczy argument Profesora, do tego znalazło by się jeszcze kilka wywiadów, w których Lewy w swoim stylu bardzo skromnie odpowiada, że na pewno w jakimś stopniu czuł się nie doceniony itp. Nie rozumiem jak możecie, się czepiać tego jednego źródła skoro on kilkukrotnie już się wypowiadał na temat (L) w podobnym tonie...
Z tego co widziałem to odpowiadał tak tylko dlatego, że dziennikarze w stylu Kołtonia go naciskali i wkładali taką odpowiedź do ust, on sam nie chciał się na ten temat wypowiadać.
Jego transfer do Lecha, też nie był przypadkowy - Legia czy Wisła też składały po niego ofertę i podobno nawet oferowali większe kontrakty, mimo tego wolał grać za mniejsze pieniądze, ale w klubie do którego nie miał żadnych pretensji.

A do Wisły jakie miał pretensje? Też disliked na 10?

Odnośnik do komentarza

Informacje o zarobkach w Lechu wg Piłki Nożnej, MarioWO(L)F twierdzi że są nędzne ale chyba całkiem z kosmosu ich nie wzięli ;)

 

Stilic - 83 000 zł miesięcznie

Lewandowski - 33 000

Smuda - 50 000

Bosacki - 53 000

Murawski - 60 000

 

premia za zwycięstwo w lidze - 140 000 do podziału

premia za mistrzostwo Polski - 3 000 000 do podziału

Odnośnik do komentarza

Szczurek, do Wisły nie miał pretensji żadnych, tylko po prostu w Lechu widział większe perspektywy, a Wisła w ostatnich latach nie jest super stabilną drużyną i raczej stojącą w miejscu... Lech stawia na rozwój klubu i widać efekty np. ciągle rosnący budżet. Właśnie szukałem takich wywiadów i przyznaje, że dziennikarze może trochę wymuszali na nim takie odpowiedzi, ale oni muszą tak postępować, żeby uzyskiwać informacje, tym bardziej, że Lewy stara się odpowiadać dyplomatycznie. Kilka miesięcy temu można było znaleźć w necie także wypowiedź C. Kucharskiego (menadżera Lewego), który sugerował niechęć Lewego do Legii. Podobno Lewy największy uraz miał do Legii za to, że nikt po kontuzji mu nie powiedział wprost, że się nie nadaje i musi odejść, tylko znalazł swoje papiery gdzieś w szafce, a nikt nie miał odwagi mu powiedzieć tego wprost lub po prostu przygotować go na taką ewentualność wcześniej. Zresztą Lewy w wywiadzie z Kołtoniem też po części to ujawnia. Kolejnym dowodem który by usprawiedliwiał "dyplomatyczność" Lewego, jest presja jaka się wiąże z takimi wypowiedziami. Przecież Legia zawsze była silnie powiązana z PZPN, TVP, reprezentacją i selekcjonerem ;) , więc niepochlebne wypowiedzi mogą zaszkodzić Lewemu w przyszłości, bo nikt przecież nie wie czy w przyszłości kolejny wielbiciel Legii nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Spalone teraz mosty mogłyby zaszkodzić mu w przyszłości. Przykład choćby Reissa który nigdy u Warszawiaków nie miał miejsca w reprezentacji, jedynie był wzięty na 3 mecze, żeby opinia publiczna mogła się odwalić...

Odnośnik do komentarza
Myślę, że był bardziej zawiedziony, że ukochany klub nie dał mu szansy zaistnienia i co najwyżej jest mu teraz obojętny niż czuje do niego jakąś antypatię. Poza tym ciągle jedynym źródłem jest ten wywiadzik z weszlo, równie dobrze można dać linka z pudelka.

 

Znam Krzyśka Cichego, który dwa-trzy lata temu grał w Lechu. Po tym jak z niego zrezygnowano i wypożyczono poczuł do Lecha dużą antypatię, fakt po części powiązaną z żalem, ale mówił otwarcie, że do klubu nie wróci, a taki też cel ma danie mu 50%. Zwiększa to niechęć do klubu, do którego nie przyjdzie już tak chętnie.

Odnośnik do komentarza

Ech... Już raz taki przypadek był przerabiany. Pamiętacie Piotra Włodarczyka? Trzy razy wracał do Legii. Ale jeden z "researcherów" po jego bodaj pierwszym odejściu z (L) uznał, że skoro się na nim nie poznali w Warszawie, to najlepiej dowalić mu do disliked clubs Legię. Potem jak wiadomo Włodar wrócił do (L) i grał kilka sezonów, podkreślał na każdym kroku przywiązanie do Legii i nie wspominał o jakimś "żalu" (jak żal to www.żal.pl). Efekt? Grając w FM'a Włodar notorycznie chciał odchodzić z klubu, nieprzedłużał kontraktu. Wniosek -> lepiej przydzielać takie rzeczy zgodnie z rzeczywistością. Wg mnie żal nie oznacza, że ktoś ma niechęć do tego klubu. Uważam, że skoro Lewy ma jakiś żal do (L), to może to tylko oznaczać jak bardzo zależało mu na grze w stolicy. Inaczej nie wspominałby o nieudanych negocjacjach itp.

Odnośnik do komentarza
Latem dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak powiedział, że nie jest Pan potrzebny temu klubowi. Co Pan mu teraz odpowie?

Od początku i tak wiedziałem, że nie chcę iść do Legii. Jakbym tam poszedł, to pewnie grałbym w Młodej Ekstraklasie, a to mnie nie interesowało. Wiedziałem, na co mnie stać. To była gra w dorosłej ekstraklasie. Jakbym poszedł do Legii, to moja kariera nie przebiegałaby tak jak teraz.

 

za: http://polskatimes.pl/sport/pilkanozna/624...t.html#material

 

I choćby drugi dla potwierdzenia:

 

Klub z Łazienkowskiej nie umiał także docenić talentu Lewandowskiego.

- Grałem w rezerwach. W pierwszej drużynie mnie nawet nie sprawdzono. Skorzystałem więc z oferty III-ligowego Znicza - wspomina Lewandowski.

 

Pruszkowianie zapłacili Legii 5 tys. zł, choć... mogli nie wykładać nic. - Legia chciała dostać za Roberta pozwolenie na trenowanie na stadionie Znicza, ale się nie zgodziliśmy i zapłaciliśmy - wyjaśnia prezes Znicza.

 

W ciągu dwóch sezonów Lewandowski strzelił dla Znicza 38 goli i latem tego roku przeszedł za 1,5 mln zł do Lecha Poznań. - Miałem jeszcze kilka ofert, ale mało poważnych. Wybrałem najlepiej, jak mogłem - mówił po podpisaniu kontraktu z klubem z Bułgarskiej "Lewy".

 

Jedną z tych mało poważnych ofert później okazało się zapytanie Legii. - Nie chce mi się już mówić o tym klubie. Chciałem w nim grać, ale mnie do końca przy Łazienkowskiej chyba nie chciano. Proponowano mi na początku grę w Młodej Ekstraklasie. Mnie to nie interesowało - wyjaśnia Lewandowski.

- Legia gra jednym napastnikiem i jest nim Chinyama. Lewandowski siedziałby więc tylko na ławce rezerwowych - wyjaśnił trener Jan Urban.

 

Można tak długo:

 

Dla trenera Jana Urbana Lewandowski nie miał szans na poważną rywalizację z Chinyamą. "Trener Urban powiedział, że przy preferowanym przez niego systemie z jednym napastnikiem Lewandowski nie miałby szans na grę. Został uznany za gracza, który przede wszystkim dokłada nogę" - wyjaśnił niedawno Paweł Kosmala z ITI
Odnośnik do komentarza

Z cyklu "Co zostało zrobione dla potrzeb 9.3.0" (1):

 

Profil Lecha został uzupełniony o legendy i ikony klubu.

 

Legendy wyglądają teraz tak (kolejność luźna):

- Piotr Reiss

- Teodor Anioła

- Edmund Białas

- Henryk Czapczyk

- Zygfryd Słoma

- Hieronim Barczak

- Mirosław Okoński

- Damian Łukasik

- Jarosław Araszkiewicz

- Teodor Napierała

- Władysław Sobkowiak

 

Ikony wyglądają teraz tak (kolejność od największych do najmniejszych)):

- Czesław Michniewicz

- Andrzej Juskowiak

- Maciej Żurawski

 

Ikony to przede wszystkim jeszcze mniej lub bardziej aktywni piłkarze/trenerzy, dlatego nie chce ich dodawać zbyt wielu. Starczy.

 

Z cyklu "Co zostało zrobione dla potrzeb 9.3.0" (2):

 

Inne zmiany w profilu Lecha:

 

Profil taktyczny:

- flexibility podniesiona do 15

- free roles podniesiona do 11

- sitting back obniżone do 10

- use of playmaker podniesione do 12

 

Kluby filialne:

- dodane Polonia Słubice, Tur Turek, GKP Gorzów Wielkopolski

Odnośnik do komentarza

Prosze bardzo - wypowiedz Lewandowskiego z kwietnia, czyli raptem 3 miesiace wczesniej niz rzekomy wywiad z weszlo.com

 

Był już w Legii, ale grał tam tylko w rezerwach. Teraz jest najlepszym strzelcem na drugoligowym froncie. Robert Lewandowski jest bliski przejścia do warszawskiej drużyny i kto wie czy nie będzie on pierwszym transferem "wojskowych" w letnim okienku transferowym. - Wiem, że Legia od dłuższego czasu mnie obserwuje. Z tego co się orientuję, to warszawscy działacze zaczęli rozmawiać ze Zniczem. Wywodzę się z przedmieść Warszawy i na pewno od zawsze gra dla "wojskowych" była moim marzeniem. Jednak przed rozmowami poważnie się zastanowię. Jako młody zawodnik chciałbym grać, a nie siedzieć na ławce. W zespole trenera Urbana na pewno przebić się nie będzie łatwo. Nie znaczy to, że boję się rywalizacji, bo tak nie jest, ale muszę patrzeć realnie w przyszłość. Teraz chcę powalczyć o koronę króla strzelców w II lidze. W czerwcu może ktoś z Legii zaprosi mnie do rozmów, a wtedy na pewno nie odmówię. Czy zagram w Legii? Tego chyba nikt nie wie.

 

Czyli juz dawno po tym jak zostal potraktowany i z niego zrezygnowano, twierdzi ze zawsze marzyl zeby grac w Legii.

Odnośnik do komentarza
Prosze bardzo - wypowiedz Lewandowskiego z kwietnia, czyli raptem 3 miesiace wczesniej niz rzekomy wywiad z weszlo.com

 

Był już w Legii, ale grał tam tylko w rezerwach. Teraz jest najlepszym strzelcem na drugoligowym froncie. Robert Lewandowski jest bliski przejścia do warszawskiej drużyny i kto wie czy nie będzie on pierwszym transferem "wojskowych" w letnim okienku transferowym. - Wiem, że Legia od dłuższego czasu mnie obserwuje. Z tego co się orientuję, to warszawscy działacze zaczęli rozmawiać ze Zniczem. Wywodzę się z przedmieść Warszawy i na pewno od zawsze gra dla "wojskowych" była moim marzeniem. Jednak przed rozmowami poważnie się zastanowię. Jako młody zawodnik chciałbym grać, a nie siedzieć na ławce. W zespole trenera Urbana na pewno przebić się nie będzie łatwo. Nie znaczy to, że boję się rywalizacji, bo tak nie jest, ale muszę patrzeć realnie w przyszłość. Teraz chcę powalczyć o koronę króla strzelców w II lidze. W czerwcu może ktoś z Legii zaprosi mnie do rozmów, a wtedy na pewno nie odmówię. Czy zagram w Legii? Tego chyba nikt nie wie.

 

Czyli juz dawno po tym jak zostal potraktowany i z niego zrezygnowano, twierdzi ze zawsze marzyl zeby grac w Legii.

 

Jest to wypowiedź Lewego jeszcze sprzed letniego okienka transferowego i tego całego zamieszania.

Nie sądzę by po wypowiedziach choćby Trzeciaka że grałby w MESA itp. dalej to podtrzymywał.

Odnośnik do komentarza
Aktualna wypowiedź

Temat Legia-Lewandowski jest juz przebrzmialy - bylo-minelo, facet gra teraz w Lechu, walczy w pucharach, zbiera dobre recenzje i to sie liczy. Naturalnie zdajesz sobie sprawe, ze zaden powazny dziennikarz nie bedzie po raz pincetny najblizszych wywiadach podejmowal tematu Legii? Nie jestes glupi, wiec pewnie wiesz, ze prosba o taka wypowiedz to proszenie o gwiazdke z nieba?

 

Dziekuje za powazne potraktowanie argumentow czysto lingwistycznych i podjecie tworczej polemiki z analiza prasoznawcza zrodla (nie wiem, niegodny jestem? nie rozmawiasz na ten temat z kims bez tytulow/stopni naukowych?). Moglbym dodac, ze weszlo.com jest czesto cytowane przez najwiekszy serwis stajacy w sporze po stronie kibicow (Legia Live), i to w kontekscie durnego ITI, ktore psuje Legie (i tu litania grzechow, m.in.) odpuszczajac transfer Lewandowskiego, nie dazac do porozumienia (cytowanie np. felietonow Wojtka Kowalczyka, ludycznego totemu wszystkich "prawdziwych" kibicow), moglbym udowadniac bardzo prawdopodobna stronniczosc i razacy nieprofesjonalizm autora wywiadu, ale widze, ze nic to.

 

Kamtek slusznie zwraca uwage, ze z tych wypowiedzi nie wynika disliked 50. Majac wielki szacunek do jego wyczucia jezykowego (zwlaszcza potocznosci, wlasciwiej kibicowskim blogom) i nie watpiac w jego bezstronnosc (ani lechita, ani legionista nie jest), prosze jeszcze raz o przemyslenie sprawy. W koncu chodzi o odwzorowanie rzeczywistosci, nieprawdaz? Duzy disliked na podstawie lakonicznych wypowiedzi to niestety w duzym stopniu projekcja, nie odwzorowanie.

Odnośnik do komentarza

Popieram, że Lewy mógł przez tyle czasu zmienić zdanie.. Wtedy jeszcze nie znał tak bardzo swojej wartości, co też ma jakiś wpływ, teraz wie że może sobie "przebierać w klubach". Po drugie grając w Lechu, w tej atmosferze, ucząc się od Reissa już niedługo zacznie śpiewać z kibicami to co chcecie usłyszeć ;) (wtedy disliked będzie już 100)

 

P.S. Miło, że będzie można podziwiać prawdziwe legendy Lecha, jak choćby największą. T. Anioła. Dobra robota.

Odnośnik do komentarza

Z cyklu "Co zostało zrobione dla potrzeb 9.3.0" (3):

 

Manuel Arboleda

- dodany nielubiany personel => Piotr Włodarczyk

- CA podniesione o +2, podniesione Strength i Crossing

 

Marek Bajor

- dodany ulubiony klub => Widzew Łódź

- opracowany profil psychologiczny

 

Tomasz Bandrowski

- uaktualniona waga

- podniesiona umiejętność gry na pozycji DM

- obniżone CA o -4

- drobne modyfikacje atrybutów w dół

 

Przemysław Bereszyński

- opracowany profil trenerski

- opracowany profil psychologiczny

 

Łukasz Białożyt

- uaktualnione wzrost i waga

 

Bartosz Bosacki

- obniżone CA o -4

- drobne modyfikacje atrybutów w dół

 

Anderson Cueto

- obniżone Adaptability

- obniżone CA o -1

- drobne modyfikacje atrybutów w dół

- ustawiona lewa noga jako naturalna

 

Andrzej Czyżniewski

- opracowany profil psychologiczny

- opracowany profil trenerski

 

Ivan Djurdjević

- dodany ulubiony klub => Lech Poznań

- poprawiony profil psychologiczny

- uzupełniona historia

 

Marek Gołembowski

- uzupełniona historia

 

Luis Henriquez

- obniżone CA o -4

- drobne modyfikacje atrybutów w dół

 

Dimitrije Injac

- dodany ulubiony personel => Semir Sztilić (12)

- dodany ulubiony klub => Crvena Zvezda Belgrad (20)

- poprawiony profil psychologiczny

- podniesiony atrybut Important Matches

- CA podniesione o +11

- podniesiona umiejętność gry na pozycji DM

- zdecydowanie podniesione wartości atrybutów defensywnych

Odnośnik do komentarza

Profesor kilka postów wcześniej przekonałeś mnie, że Sztilić nie zasługuje na wyższą kreatywność, bo jest za bardzo samolubny, jednak nalegałbym na troszkę większą błyskotliwość, bo to cecha wrodzona, którą wyraźnie Sztilić posiada. Jest to też atrybut który wogóle się nie zwiększa wraz ze wzrostem CA, czyli logiczne skoro jest wrodzony. Błyskotliwość to też największa cecha gwiazdorów - czym większa tym gra bardziej efektowna a to podoba się publiczności. Wiem, że 15 jest atrybutem wysokim, ale ja nie widzę w ekstraklasie nikogo tak nieszablonowego.

P.S. błyskotliwość nie ma nic wspólnego z samolubnością - przykład Robinho, strasznie błyskotliwy i tak samo samolubny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...