Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

O to jeżeli Turina lepszy od Muchy to i ja mogłem dać Sapeli z Bełchatowa Ca 200. Już się ośmieszaj, Turina dla mnie jest najwyżej średniakiem. Nie mówiąc, że miał problemy ze złapaniem słabych strzałów, popełnił dla mnie tragiczny błąd przy drugiej bramce, przy pierwszej może nie zeszmacił, ale mógł szybciej wychodzić, brak takiej pewności koniecznej bramkarzowi i to ma być najlepszy gracz ligi? Djurdjevic jest graczem dobrym, ale bez fajerwerków i tu w pełni się zgadzam z Profem. Jedynie popieram wyższe PA dla Stlicia, bo jednak 140 to troszke mało, ale może Cię przekona w dalszej części sezonu.

 

Oglądaliśmy ten sam mecz? Turina nie zawinił żadnej bramki wczoraj. Owszem miał parę niepewnych interwencji ale kilka trudnych strzałów wybronił. Weź również pod uwagę murawę na której grali. Tam każdy ma problemy. Specyfika sztucznej nawierzchni.

I nie bądź taki arogancki z tym CA 200 bo ja o żadnych takich parametrach nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Chyba tak. Ale to i dobrze, może dzięki temu Lech będzie lepiej wkomponowany w Polską Ligę.

 

A przy drugiej bramce każdy bramkarz by wyszedł zwłaszcza, że obrona dosyć nieporadnie sobie w pierwszej połowie radziła.

 

Właśnie Krzyś by został :D

Bo niepotrafi grać na przedpolu:P

Odnośnik do komentarza
Co do Sztilicia, nikt mi nie wmówi, że jest najbardziej utalentowanym bośniackim piłkarzem młodego pokolenia, tylko bośniacki researcher się w tym nie zorientował.

 

W wieku 21 lat ma już 2 występy w dorosłej kadrze :) Interesuje się nim pół Europy, a lepsze notowania wśród młodych to ma chyba tylko dwójka z Bundesligi oraz o 3 lata starszy Vedad Ibisević. Ale spróbuję popytać Bośniaków...

 

A o rok starszy Dżeko jest podstawowym napastnikiem reprezentacji (13/6) - ich PA musi oddawać tę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Co do Sztilicia, nikt mi nie wmówi, że jest najbardziej utalentowanym bośniackim piłkarzem młodego pokolenia, tylko bośniacki researcher się w tym nie zorientował.

 

W wieku 21 lat ma już 2 występy w dorosłej kadrze :) Interesuje się nim pół Europy, a lepsze notowania wśród młodych to ma chyba tylko dwójka z Bundesligi oraz o 3 lata starszy Vedad Ibisević. Ale spróbuję popytać Bośniaków...

 

A o rok starszy Dżeko jest podstawowym napastnikiem reprezentacji (13/6) - ich PA musi oddawać tę różnicę.

Raczej CA powinno oddawać tą różnice a nie PA. Przecież w reprezentacji grają aktualnie najlepsi piłkarze a nie ci co potencjalnie za kilka lat będą dobrzy.

Odnośnik do komentarza
Bomba, o to mi chodziło :>. Nie jesteś w stanie powiedzieć, czy Dżeko ma większy talent niż Sztilić, i dlatego zaufam bośniackiemu researcherowi.

 

Oczywiście, że nie jestem w stanie bo nie oglądam Bundesligii, ale skoro Stilic'iem zainteresowane jest pół Europy, oraz na podstawie tego co widziałem uważa, że chłopak ma duży potencjał.

 

A co masz zamiar zrobić w związku z Cueto, bo to Pa 140 ja już mówiłem wcześniej jest zdecydowanie za wysokie. Planujesz jakąś obniżkę na kolejna łatkę?

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się jeszcze do Turiny to dla mnie ta druga bramka była tylko i wyłącznie z jego winy, takie bramki nie powinnhy się zdarzać "najlepszemu bramakrzowi polskiej ligi". Ja bym wyminiał kilku lepszych, jak nie wierzysz to proszę: Mucha, Przyrowski, Stachowiak, Pawełek. Mało?

 

Co do Stlicia to już mówiłem wcześniej, że się zgadzam, że ma trochę zaniżone PA, ale powtarzam trochę. A nie oceniałbym go w zestawieniu z tym jak w FM wygląda Dżeko, bo robił go już researcher Wolfsburga, a nie Bośniak, a dla mnie Wolfsburg jest słabo zrobiony.

 

Tak w ogóle to widzę, że ten temat zrobił furore i ma już 18 stron :).

Odnośnik do komentarza
Odnosząc się jeszcze do Turiny to dla mnie ta druga bramka była tylko i wyłącznie z jego winy, takie bramki nie powinnhy się zdarzać "najlepszemu bramakrzowi polskiej ligi". Ja bym wyminiał kilku lepszych, jak nie wierzysz to proszę: Mucha, Przyrowski, Stachowiak, Pawełek. Mało?

 

Co do Stlicia to już mówiłem wcześniej, że się zgadzam, że ma trochę zaniżone PA, ale powtarzam trochę. A nie oceniałbym go w zestawieniu z tym jak w FM wygląda Dżeko, bo robił go już researcher Wolfsburga, a nie Bośniak, a dla mnie Wolfsburg jest słabo zrobiony.

 

Tak w ogóle to widzę, że ten temat zrobił furore i ma już 18 stron :).

Tylko, że tak jak powiedział Profesor Stilic gra za krótko w naszej lidze by dokładnie okreslić jego potencjał, dlatego moim zdaniem najlepsze będzie -9 bo w końcu to przedział 150-180 czyli obiektywny jeśli chodzi o Semira. Gdy tego piłkarza pozna się lepiej można dokładniejszy mu dać.

Odnośnik do komentarza

No, ale czy masz po tym okresie pewność, że ma talent na górną granicę tego przedziału (bo taki się może wylosować)? Też nie masz pewności czy pół Europy Go chcę, bo mogą to być tylko prasowe wymysły. Dlatego dla mnie bezpiecznie byłoby Mu dać teraz PA 150-160 i zweryfikować w kolejnej łatce już po rozegraniu kolejnych meczy.

Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze jedna kwestia. Dżeko robili zapewne Niemcy, którzy podobnie jak Włosi mają "ciut" wyższe widełki, więc i potencjał naturalnie mu podciągnęli.

 

Tru, ale to jest argument za obniżeniem Dżeko, nie za podniesieniem Sztliicia :D. Poza tym Husejinovic przeszedł do BuLi dopiero teraz, więc PA ma na pewno bośniackie. Tak czy owak, zagadałem do bośniackiego researchera, jak widzi miejsce Semira w rankingu graczy U-23, i dostosuję się do jego uwag.

 

No, ale czy masz po tym okresie pewność, że ma talent na górną granicę tego przedziału (bo taki się może wylosować)?

 

Ano. 180 to Torres i Higuain.

Odnośnik do komentarza
Semir Stilic was considered one of the biggest talents in the BiH premier league along with Huseinovic who now is in Werder Bremen.

I personally watched Stilic many times and I can say that the talent and potential is there. However, many times his approach towards the game was questioned. He didn't seem mentally tough enough in certain important games, maybe that changed in Poland. Comparing him to other young bosnian players is tough. If I compare him to the BiH premier league players, he is way above. But if I compare him to the Bosnian players outside of Bih like Emra Tahirovic, Pjanic, etc..that he is below them. All in all, if he works hard, he could become one of the key players.

 

The most talented BiH player is probably Pjanic. In a few years to come, there is no doubt he will become a key lyon player. However, I wouldn't underestimate other young players like Dzeko. Dzeko is older but also young. Ibisevic and Salihovic are also two players. Then you can consider Neven Subotic who is great in Dortmund, born in BiH.

 

The range of BiH players in the world is hard to estimate. Subotic for example is Bosnian but is probablz going to play for someone else. Medjunanin was a great players for the Holland U-21, also bosnian.

 

To opinia o Stiliciu i podobnych którą dostałem od człowieka który śledzi losy juniorów swojego kraju i sam mieszka w Sarajewie, rodzinnym mieście Semira.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...