Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

troche zejde na temat finansów pojawiło się info link

:http://ekstraklasa24.com/index.php?option=com_content&view=article&id=308%3Alech-ma-45-milionow&catid=35%3Arunda-wiosenna&Itemid=2

 

nie tylko o budżecie i ile jest na płace ale też ile na transfery

 

"Mamy też rezerwę na transfery po zakończeniu sezonu. Miejmy nadzieję, że będzie to przed batalią o Ligę Mistrzów - zdradził nam prezes Andrzej Kadziński. Nieoficjalnie wiadomo, że ta rezerwa sięga nawet dwóch milionów euro. A dodajmy, że tylko zimą Kolejorz przeznaczył na transfery 1,5 mln euro. "

 

Ogólnie ciężko zawsze wyważyć ile na transfery zostawić na następne okienko może to coś pomoże

 

Sume taką widziałem także w innym artykule na temat Lecha niestety linku już niemogę znaleźć.

 

Podział budżetu Lecha w 2009 r.:

25 mln zł - wydatki na pierwszy zespół (zgrupowania, płace, premie, itp.)

12 mln zł - wydatki na transfery (zimowe i letnie)

8 mln zł - inne wydatki

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie napisać więc tu. Amica w rywalach ma Lecha, a to klub filialny Lecha, więc trochę się to wyklucza. Wiem, że za czasów gdy Amica grała w I lidze to była rywalizacja, ale teraz już raczej nie ;) Tak samo Amice nabija pkt. w UEFA te do współczynnika.

Odnośnik do komentarza

Co do nowych nabytków. Najsłabiej wypadł Burić. Sądzę, że wynikało to z bariery językowej. Często wychodził to piłek, starał się pokazać. Dobrze łapał na przedpolu. Wchodził też kilka razy w nogi. W ciągu 15 minut stracił 5 bramek. Większość głupich do wyciągnięcia na pewno. Obok ręki, pod ręką. Dobrze wydaje się, że gra nogami. Kilka razy coś tam wyciągnął nogą. Co do Golika. Hmm trudno cokolwiek powiedzieć grał niewiele niestety. Jest mały i niezbyt ciekawie wygląda fizycznie. Piłka klei się mu do nogi, drybling też jakiś tam ma. Na hali cokolwiek trudno powiedzieć, ale wydaje się być szybkim zawodnikiem. Nieźle też wyglądała orientacja tego co działo się na boisku. Podania zazwyczaj docierały do partnerów. Strzelił jedną bramkę. Handzić moim zdaniem zaprezentował się najlepiej. Na pewno waleczny, mimo masy silny, zadziorny. bardzo fajne ma uderzenie i to z pierwszej i z zamachu. Bardzo dobrze opanowaną ma grę głową, kilka razy precyzyjnie dograł piłkę właśnie głową, niezły miał też z niej strzał. Na podstawie tego co widziałem trudno mówić więcej, może dlatego, że okazji do gry było mało i też często grali Peszko, Wilku, Reiss, Kotor grał dwa mecze. Pewnie więcej będzie można powiedzieć po jakichś sparingach. Jasmin pewnie główny problem miał w języku. Z Golika może być pożytek jednak martwi mnie, że jest taki mały jednak. Taki drugi Cueto prawie. Handzić wyglądał najlepiej.

Odnośnik do komentarza

na żywo wyglądał na małego no może nie na małego ale ogólnie na drobnego.Buffu doskonale opisał nowych graczy sam bym więcej nie dorzucił.Burić faktycznie stał w tej bramce się za dużo nie rzucał choć na małe usprawiedliwienie można powiedzieć że to był mecz gdzie cios za cios szedł i piłkarze chyba o obronie za dużo nie myśleli jednak Kotor żył w bramce i jeśli tylko któryś z piłkarzy zrobił bład zganiał go i wymuszał by sie przykładać do obrony a Burić pewnie miał tu ograniczone pole manewru problemy językowe na pewno.Handzić faktycznie wygląda i gra troche w stylu Rengifo i pewnie tak będzie.Golik ma na pewno potencjał jednak poza bramką to jakoś go niezauważyłem może za bardzo wkręciłem sie w doping i czasem niebardzo zwracałem uwagę na boisko.Wydaje mi się że w tej rundzie żaden w pierwszej 11 niebędzie aczkolwiek to pierwsze granie dopiero i w dodatku na hali także tutaj lepszy pogląd na graczy na pewno da duże boisko i sparing z Werderem

Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem turniej w telewizji, więc może miałem gorszy odbiór, ale: Golik rzeczywiście mało grał, ale jakiś taki mało widoczny był ogólnie. Piłka faktycznie mu się kleiła do nogi, oprócz gola miał też chyba asystę przy golu Handzicia. Właśnie Handzic zaprezentował się chyba najlepiej. Wysoki, grał głównie lewą nogą, prawą chyba nawet nie próbował, więc nie wiem jak mu to wychodzi. Dobrze się poruszał, jak na taki wzrost nie był wcale drewniany. A co do Buricia, to mi się nawet podobał. Wydaje mi się, że ma bardzo dobry refleks i mocno chwyta piłkę. Kilka takich mocnych uderzeń po ziemi wyłapał, że byłem naprawdę pod wrażeniem, czasu reakcji i tego, że zamiast odbijać to łapał piłkę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Na początek jako nowy użytkownik forum pragnę się przedstawić..

Otóż jestem wielkim fanem serii FM od co najmniej kilku lat i muszę przyznać że poświęciłem tej grze sporą część mojego życia. Mogę się pochwalić że kiedyś bez żadnych cheatów miałem Robinho w Lechu (jak jeszcze grał santosie), a także Vedrana Corluke w innej części efema, ale nie o tym chce rozmawiać...

Od FM 2007 zacząłem sporo bawić się edytorem, od tego czasu można powiedzieć że mam wszystko nieźle obcykane i robię sobie własne różne przeróbki bazy danych. Dziele się nimi z kumplami z osiedla którzy również są fm maniakami od kilku lat. Istotą przeróbek jest wprowadzenie większych możliwości, urealnienia niektórych nie doróbek pracy researcherów, a także przyznam się dodania trochę forów do reputacji polskich lig ta reputacja nie rośnie podczas gry) i baz treningowych żeby były bardziej "europejskie". Przeróbki buduje na podstawie szerokiej wiedzy wynoszonej z oglądanych meczy i śledzenia canal+, liga+ ekstra, 90minut.pl, transfermarkt.de oraz innych źródeł po częstych konsultacjach z kumplami efemaniakami z osiedla.

Chcąc się podzielić zebranym doświadczeniem pragnę udzielić kilka uwag na temat researchingu, które według nas są bardzo istotne, niektóre nawet irytujące!

1) Nigdy nie mogliśmy zrozumieć dlaczego w edytorze jak się wprowadzi Search/Nations/Poland/Information - jest ustawione że piłka nożna w naszym kraju jest ważna? WHY? Przecież to sport narodowy, może troszke w ostatnich latach nie idzie nam super ale nic nie ma w kraju tyle kibiców co piłka nożna... Skoki? przecież to tylko zimą i najwięcej kiboli było za "małyszomani" więc to tylko epizod. Nawet Serbia ma w edytorze Very Important czy Chorwacja. Ten element wpływa na kupno piłkarzy... Gorzej się przez to kupuje. Nierealistyczne według nas.

2) Kolejna sprawa CA i PA działaczy Lecha i Legii. Za przeproszeniem k***a Krzysztof Dowhan to jakiś Geniusz któremu pisana jest światowa sława jak Sir Alexowi czy Mourinho ?? Wiadomo jaka odpowiedź, a w edytorze ten Gentelman ma PA 200 !! Absurd.

A nasi fachowcy: Pogorzelczyk (który przecież według wszystkich gazet robi świetną robotę) CA 90 PA 110. Czyżniewski ponoć jeden z najlepszych skautów w Polsce ma PA średnie 140. Nasz prezes Kadziński ma resorurces ustawione na 10, gdzieś czytałem że to 7 najbogatszy człowiek w Polsce to chyba powinno być troszkę więcej.

3) Arboleda, przecież on średnio gra w 9.2.0. Fakt, że go troszkę poprawiłeś od 9.1.0 ale i tak jest jeszcze średni zwłaszcza fizyczne ma słabe a przecież on jest twardy jak skała i nie do zajechania, widziałeś jak go nieraz faulują na meczach a on chwile poutyka i biega dalej. CYBORG. Siłę to on powinien mieć na ~19 (M. Wasilewski ma 19 a nie jest od niego silniejszy raczej); wytrzymałość, równowaga, skoczność ~16. Z mentalnych największe atuty naszym zdaniem pracowitość, koncentracja, ustawianie, trochę wyższe powinien mieć ofensywne noty gra bez piłki kreatywność bo Maniek jak na śr. obrońce świetnie gra z przodu. Opanowanie w grze też ma bardzo duże, nie boi się żadnego pressingu, ale znowu temperament to on powinien mieć powyżej 15, przecież czy Lech wygrywa czy przegrywa Arboleda płacze... ;P

Z technicznych jest dość dobrze ustawione, choć odbiór i krycie mógłby mieć koło 15, przecież Bosy przy nim to panienka...

4) Peszko widzę, że też się za niego wzięliście, ale według nas jest jeszcze na pewno za wolny! fakt że ma 14 to jest nota dosyć wysoka, ale przecież to nasz najszybszy zawodnik, dla porównania Grosicki ma 17-stki, Szałachowski 18/15, Gancarczyk też chyba 15/19. Technicznie średni, strzały z dystansu ma bardzo kiepskie na meczach, drybling raczej przewidywalny, nawet się z niego śmialismy, że nie potrafi nikogo efektownie przejść tylko wszystkich tak samo: że się zatrzymuje przed obrońcą i nagle szybko przyspiesza obiegając go... Czy nie zauważyłeś że tak wygląda większość wygranych przez niego pojedynków 1 na 1 z obrońcami? Apelujemy o 17 przyspieszenie 15 szybkość. Do tego troszkę większa zwinność ok. 14-15 a nie 10. Dośrodkowania to on ma chyba nawet za dużo te 14, bo według nas są one przewidywalne i takie jakieś płaskie. Pod koniec jesieni co mecz to coraz gorzej się patrzyło jak Franz jakoś ożywił skrzydła i Peszko zaczął bardziej do rogów biegać i próbował na siłę ciągle dośrodkowywać, jakoś nie robiło to na nas pozytywnego wrażenia, lepiej jak Peszko schodzi do środka to jest groźniejszy. I jeszcze jedno co nawet studio canal+ zauważyło że peszko lepiej jak narazie gra w ważnych meczach niż ligowych mniej ważnych, te mu nie wychodzą najlepiej.

5) Co do Wilka to będę go bronił bo widziałem na forum że dostało mu się za słabszą grę na początku sezonu (gdzie musiał grać na niezbyt lubianej pozycji), ale to co pokazał w końcówce sezonu w ligowych i choćby w meczu z deportivo to chyba sam przyznasz że był to czołowy gracz naszej drużyny, jego bramka w 90 minucie w Bytomiu z powietrza co jeszcze footballówka odbiła się od poprzeczki czy główka w ostatnim ligowym i w ogóle pracowitość na lewej stronie, dośrodkowania, zaciętość. Jeśli chodzi o noty to dałbym mu trochę lepsze strzały z dystansu, błyskotliwość, wykończenie akcji, troszkę: krycie, odbiór, siłe (widać ze przypakował i silniej się przepycha), grę głową, bo przez grę na obronie trochę się nauczył lepiej grać w defensywie, widać to w meczach, że nawet grając na pomocy często odbiera piłkę, lepiej niż kiedyś, pracowity tez więcej się zrobił chłopak - Franz go rozkręcił lenia cwaniaczka ;P Nie cierpię go za to jakim jest człowiekiem (tępym lalusiem) ale podziwiam za grę. Według mnie to nasza obecna jedyna perełka, bo Reiss niestety odchodzi, Kotor, czy Bosy są średniakami, a później to my już nie mamy dalej wychowanków którzy na dzień dzisiejszy aspirują do 1 kadry Lecha. Kto przejmie pałeczkę po Reissie jak odejdzie??? Aha pewnie widziałeś że dostał powołanie na najbliższy mecz Beenhakkera.

6) Stilic - Rzuty wolne i Kreatywność powinien mieć chyba największe ze wszystkich czyli kolo 17. rzuty wolne to chyba nie muszę argumentować, a kreatywność uważam ze ma chyba największa w lidze, nikt tyle nie widzi w naszej lidze co on. Nawet widać z gry jak się rozgląda i czasem nawet podania jeszcze nie wychodzą mu w 100% technicznie, ale widać ze chciał dobrze bo podawał w uliczkę albo do nie krytego zawodnika. Trochę może jeszcze większa blyskotliwość. Szybkość i przyspieszenie też ma bardzo małe, jak na "bałkańską błyskawice", ale przyznam ze jeszcze nie pokazał swojej motoryki, myśle że po okresie przygotowawczym to się zmieni...

7) Lewandowski. - W 9.1.0 był trochę przepakowany zwłaszcza ta siła 19 (dałeś plamy z tym ze był silniejszy od Arboledy) ;P w 9.2.0 znowu trochę nie do końca się zgadzam. Troszkę za bardzo go sprowadziłeś na ziemię z niektórymi notami. O ile 13 wytrzymałość nie dałbym mu na początek bo to jest i tak atrybut który rośnie najszybciej, ale siłę chociaż tą 13 może mieć na początek, równowage tez kolo 13 bo dobrze gra tyłem do bramki, grę głową bym mu nawet zmniejszył do 10 bo nie błyszczy w powietrzu, strzały z dystansu to on ma stanowczo za niskie! skoro wykańczanie ma 15 to strzały z dystansu musi mieć z 10 a nie 4, przecież lewy to kopyto i nieźle kopie również z 20 metrów jak mu najdzie, zresztą to napastnik co lubi bombardować, może nie jak Chinyama, bo więcej myśli, ale na początku sezonu trochę kopal byle zajebać i czasem piłka trafiała w Peszke albo kogoś innego ;P . Zresztą ten gol z Irlandią mówi sam za siebie...

Błyskotliwość 14 może i trafne ale wtedy Stilic powinien mieć 16-17 żeby zachować proporcje... Z mentalnych opanowanie za bardzo mu zmniejszyłes, nawet Smuda wielokrotnie powtarzał ze jest niezwykle opanowany a jeszcze dzieciak a ma tylko 11, wiec zmieniłbym na 14. I na koniec trochę za wolny 12 to mało jak na wchodzącego napastnika, tym bardziej ze wolny to on nie jest i powinien kolo 14 mieć. Za to grę dwoma nogami przesadziłeś. Fakt że gola Irlandii strzelił z lewej giery, ale jak to Smuda powiedział, on ma prawą nogę a lewą to ma drewnianą. (to wtedy co prawie strzelił gola przez przypadek gdy oddawał piłkę legii)

8) Cueto. Dlaczego jest prawonożny jak w rzeczywistości jest lewo ?

9) Djurdjevic - świetnie odwzorowany, choć dziwi mnie 1 fakt, ze w grze jest wolniejszy od Bandrowskiego a w rzeczywstości gdy widziałem jak obydwoje w jednym meczu musieli gonić szybkiego skrzydłowego Krasnica to Djurdjevic doganiał a Bandrowski miał wielkie problemy i mógł tylko popatrzeć na uciekiniera. Poza tym jest świetny prawdziwy walczak, pracuś, serce do gry. Tak w ogóle na marginesie mega szacun za jego zachowanie wobec kibiców, chyba nawet można mu dopisać favorite clubs naszego kolejorza bo widać ze on najbardziej z bałkanów nas pokochał.

10) Tanevski uważam ze obecnie to piłkarz na poziomie Bosego, niedoceniany ale całkiem solidny.

11) Injac tak nie lubiłem tego Serba, że nie wiem... Przez dłuższy okres poza niezłym strzałem z dystansu wiele nie pokazywał, ale w tym sezonie Smuda normalnie natchnął go chyba przez te UEFA. Pokuszę się o stwierdzenie że grał sporo lepiej od Bandrowskiego i naprawdę stanowił solidną podporę w środku pola, do tego stopnia że w końcowce jesieni kiedy go zabrakło to były większe dziury niż dotychczas kiedy był. Znaczący postęp w tym sezonie. potencjał ma tylko 113 a według mnie CA powinien mieć z min. 120 ! (Bandrowski ma 125).

Na razie to wszystko - czekam na komentarze ...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...