Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

No i zależy co chcesz osiągnąć - jeśli przez te lata nie miałeś stałego zatrudnienia, to wpisując prace dodatkowe dajesz sygnał, że nie jesteś leniwy i nie oczekujesz gwiazdki z nieba, czekając w domu na ciepłą posadkę, tylko bierzesz sprawy w swoje ręce. Z drugiej strony, jeśli miałeś jakąś stałą pracę w tym okresie, a zlecenia brałeś dla dodatkowej kasy, to IMO nie ma sensu tego wpisywać (pracodawca może uznać, że niepotrzebny mu pracownik, który będzie w czasie pracy zajmował się innymi zleceniami).

Sorry, że tak wykopię. W moim przypadku to jest tak, że od września 2009 pracuję na pełnym etacie w jednej firmie, a w międzyczasie pracowałem w zupełnie innej (inna branża) na umowy zlecenia w okresach: marzec 2010, październik-grudzień 2010, luty-marzec 2011, a oprócz tego kiedyś w okresach: marzec-maj 2008 i listopad 2007. Te umowy zlecenie chcę wpisać, ponieważ teraz muszę złożyć cv do pracy dodatkowej o nieco podobnym charakterze co miałem, tylko do zupełnie innej firmy. Jednak nie wiem jak to wpisać by nie było chaosu. Chyba że mam to zawrzeć w liście motywacyjnym?

 

Też pamiętam, że jak w 2009 roku przyjmowałem się do stałej pracy to nie mówiłem o tych zleceniach (pominąłem to po prostu), ale potem jak na rozmowie kwalifikacyjnej o tym powiedziałem (pytano mnie czy w ogóle kiedykolwiek gdzieś pracowałem) to mi mówili, że zawsze należy pisać o wszystkich swoich poprzednich zatrudnieniach, bo to lepiej wygląda, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza

No bo oprócz tylko tej jednej pracy to bym nie miał nic więcej, a tu akurat jest stanowisko, dzięki któremu lepiej wypadnę i dlatego chciałbym to umieścić. Ale z drugiej strony pisanie 2007-2011 to przegięcie, bo pracowałem w tym czasie tylko kilka miesięcy, no i mam problem z tym...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jest tak jak mówi rahim. Aby dostać NIP mussz mieć ku temu powód, czyli musisz stać się podatnikiem - w efekcie zacząć zarabiać. Formularz NIP-3 w sprawie nadania numeru składa w urzędzie skarbowym pracodawca w imieniu pracownika - wygląda to tak, że po podjęciu pracy pracodawca daje Ci do wypełnienie formularz NIP-3, Ty go wypełniasz i oddajesz pracodawcy a on składa w urzędzie.

Odnośnik do komentarza

@jmk Ja nie miałem styczności, ale szybki rekonesans powiedział mi, że to kolejny MLM w stylu Amway.

 

Dodatkowo strona ich jest tak enigmatyczna, że pomimo przejrzenia z pięciu podstron (włącznie z FAQ) nadal nie wiem, czym się zajmują - więc wielce prawdopodobne, że zajmują się na zarabianiu na - pardon my French - naiwności innych...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie to napisać ale chyba tutaj najlepiej pasuje.

 

Siostra zapytała mnie dzisiaj czy słyszałem coś o FM Group. Poszperałem trochę w internecie i to taki marketing wielopoziomowy. Taka piramida. Miał ktoś styczność z tym? Fajnie to wygląda na papierze ale czy nie ma tu haczyka żadnego? Bo jeśli nie to fajny sposób dla dziewczyny na dorobienie choćby do paliwa...:) Jeśli ktoś może powiedzieć coś z własnego doświadczenia to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Mój kumpel ze studiów zajmował się tym tak dorywczo (jego dziewczyna brała próbki do jakiegoś urzędu, gdzie pracowała więc miał klientów :)), jeśli są zamówienia, to łatwa kasa do zarobienia. Jedyny problem to odebranie zamówionego towaru i dystrybucja. A ci "pracownicy" z górnej półki takimi samochodami jeżdzą we Wrocławiu że głowa boli :) Oczywiście nie zagłębiam się w szczegóły funkcjonowania firmy, ale żeby czerpać zyski z tej piramdki (czyli ludzi, których zwerbowałeś), to trzeba było zająć się tym kilka lat temu :) Ale to są moje doświadczenia jako osoby z boku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...