Skocz do zawartości

Wisła Kraków w FM 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Moje 10 subiektywnych uwag do 9.02:

 

1. Niedzielan nie poszedł w dół, dalej ma CA 115 i jest zbyt dobry

2. Juszczyk to samo, CA 115 i wszystkie atrybuty bramkarskie >10, dodatkowo błąd w mieście urodzenia (Warszawa zamiast Krakowa) i historii - jest w Wiśle od sezonu 00/01. IMO Decyzje i Koncentracja >5 u tego zawodnika to pomyłka

3. Diaz nie ma uzupełnionej historii klubowej, (tutaj jest pełna) ani reprezentacyjnej

4. Cebanu też chyba za dobry, ale o tym zawodniku nie wiem za dużo

5. Dalej brakuje Sebastiana Leszczaka

6. Małecki i Boguski prawie się nie zmienili na 9.02 a postęp zrobili spory

7. Kmiecik umiejętnościami dorównuje Dawidowskiemu, w grze jest lepszy od Boguskiego i Małeckiego, poza tym zadeklarował że chce odejść z klubu

8. Umowa z Hutnikiem obejmuje wypożyczenia, pierwokup i prawo do treningów na obiektach Hutnika, nie ma w niej swobodnego przechodzenia zawodników

9. Ustawienia taktyczne zespołu - jest zdecydowanie za dużo skrajnych atrybutów, na dodatek nie oddających rzeczywistości. To mają być ustawienia wyjściowe, modyfikowane przez komputer w zależności od sytuacji, a w grze Wisła nigdy się nie cofa do obrony (19), gra pressingiem na całym boisku, włącznie z polem karnym przeciwnika (20), przerzuca piłkę przez całę boisko (20) itp.

10. Błąd w dacie budowy stadionu (2022 rok)

Odnośnik do komentarza

Proponuję zweryfikować atrybuty i potencjały Cantoro, Baszczyńskiego i Zieńczuka, oczywiście w dół.

 

 

Nie przesadzajcie, jakby tak wszystkich słuchać to każdy klub w lidze jest przepakowany, jakby się dostosować to Wisła walczyłaby jak równy z równy z Araratem Erywań. Większość klubów jest dobrze zrobiona (mam nadzieję że i mój :D), a są tylko nieliczne wyjątki (jak np. Jaga).

Dlatego moim zdaniem widełki potencjałów zawodników w poszczególnych klubach nie odzwierciedlają rzeczywistości. Powinno się wspólnie ponad podziałami ustalić listę najlepszych zawodników w ligach oraz ustalić inne widełki. Przykład: zawodnik A z Górnika Zabrze gra w lidze znacznie lepiej od zawodnika B Wisły Kraków. Na dodatek zawodnika Wisły wyręczają koledzy a zawodnik Górnika musi wyręczać kolegów. Zawodnik A ma CA=105 a zawodnik B ma CA=120. Dla mnie absurd.

Odnośnik do komentarza

W Wiśle brak rekordów:

 

Najwyższa wygrana w lidze (15:0 z TKS Toruń) - klub oczywiście nie istenieje ale nie widzę powodu, dla którego nie możnaby stworzyć klubu extinct, tak samo jak to zrobił researcher Polonii w analogicznej sytuacji.

 

Najmłodszym debiutantem nie był M. Gracz, a Marcin Jałocha (źródło wszystkich poniższych rekordów: http://www.90minut.pl/download/stats/wisla100.pdf)

 

Najstarszym graczem jest Angelo Hugues, racja, ale wystąpił rok później niż jest wpisane w rekordach.

 

Największa liczba zwycięstw z rzędu: 10 (od 09.09.98 do 27.02.99, źródło jak wyżej)

 

Seria meczów bez porażki (nie wiem czy tylko w lidze to ma być czy puchary też) - jeśli to pierwsze to 38 (od 30.10.2003 do 14.5.2005, źródło j.w.)

 

Seria przegranych (w lidze): 5 (05.11.1957 do 23.03.1958, źródło j.w.)

 

Seria meczów bez zwycięstwa (w lidze): 12 (08.04.1990 do 12.08.1990)

 

Seria meczów bez straconej bramki (liga + puchary): 9 (od 16.06.86 do 13.09.86)

To samo w lidze: 7 (od 16.6.86 do 13.09.86)

 

Seria bez bramki strzelonej: 7 (15.08.84 do 15.09.84)

W lidze: 6 (20.04.85 do 08.06.85)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie co zrobisz z nowo przybyłym Beto? Bo o ile mi wiadomo tego gracza nawet nie było w bazie (mogę się mylić), a raczej nikt z nas nie widział Jego żadnego występu (ciężko by było jak w seniorach grał tylko w 2 i 3 lidze Brazylii).

Mylisz się, ponieważ Beto jest bazie danych 9.2.0 (znajduje się na wypożyczeniu w Bragantino). Najlepiej byłoby go nie zmieniać aż do czasu kiedy wyrobimy sobie o nim opinie. Poza tym to nie jest jakiś tam "ogórek" bo w 2005 roku został uznany najlepszym młodym zawodnikiem w Brazylii.

Odnośnik do komentarza

Mateusz Kowalski - loan do Piasta, poza tym: Kraków, 186 cm/ 79 kg

Maciej Batko - Kraków, 183/76

Ł. Burliga - nr 33

Ł. Chrzanowski - 178/80

W. Cygal - 184 / 75

J. Diaz - nr koszulki: 15

M. Jania - na 90minut.pl widnieje inna data urodzenia niż w bazie, 183/73

T. Jarosz - 169/71

K. Jeleń - 173/65, brat Mateusza z Cracovii, powinien mieć go w relacjach na +100

Ł. Kominiak - 187/84

D. Krasnodębski - 182/79

M. Kubicki - 183/76

D. Kubowicz - ma nr koszulki 17, taki sam jak Zieńczuk

D. Kwiek - 71 kg zamiast 76

B. Łapuszek - 191/83

W. Łobodziński - nr 21

K. Mączyński - nr 29

A. Niedzielan - nr 18

R. Pindiur - 178/71

A. Rado - 180/68

M. Rajfur - 181/73

P. Singlar - nr 2, contract started 01.07.2008, do 01.07.2011

P. Zalewski - Kraków

M. Żuchowicz ma złą datę urodzenia (powinno być 31.07.88)

 

N. Varga - nr 26 zamiast 23. Date joined powinien być na 10.2.2006, kwota za jaką przyszedł: 400 k Euro. Kontrakt do końca 2010 roku.

 

W juniorach pojawił się brat Arura Rado - Kamil. Z wywiadu wynika, że jest najprawdopodobniej prawym pomocnikiem, ulubiony klub Bayern M. I trzeba braciom oczywiście dać odpowiednie relacje. Statsy Kamila: 173/66. Poprzedni klub: Stal Mielec.

 

Liczę również, ze w następnym updejdzie znajdą sie juniorzy tacy jak: M. Brózda, B. Kozieł, J. Barczyk.

 

Maciej Skorża - ur. w Radomiu

 

-----

 

Swoją drogą - cholernie niscy Ci wszyscy zawodnicy juniorskich składów. Albo to oznacza, że ktoś faktycznie patrzy na ich umiejętności piłkarskie i talent zamiast na rozwój fizyczny i dobre warunki fizyczne albo też... ktoś tu ma kompleksy niższości :P

Odnośnik do komentarza
N. Varga - nr 26 zamiast 23. Date joined powinien być na 10.2.2006, kwota za jaką przyszedł: 400 k Euro. Kontrakt do końca 2010 roku.

 

Spodziewałem się jednego zera mniej w cenie ;) swoją drogą researcher coś się dawno nie wypowiada

 

Żeby nie było że sam OT:

 

- niepełna historia Singlara (zaczyna się dopiero od 2002)

- Łobodziński przyszedł do Wisły za 400 000 euro

- czy Janas nie jest w Wiśle asystentem? w grze jest liczony jako trener

- Junco nie mówi po polsku tak dobrze, na konferencji przekładał słowa Diaza na angielski i z niego szły dopiero na polski

- nie wiem jak przekładają się atrybuty dyrektorów na grę ale Bednarz jest wyjątkowo słaby a w grze ma kluczowe atrybuty na ~15

- zastrzyki gotówki o których ktoś już pisał wynikają z tego że Cupiał ma w grze zasoby finansowe takie jak Abramowicz - 20 ;)

Odnośnik do komentarza

Andrzej Niedzielan to jeden z najlepszych napastników w Ekstraklasie (patrząc na CA=115). Trochę faktów z życia:

Liczba występów bez gola 19

Liczba kolejek od ostatniego trafienia 45

Liczba dni bez gola 522

Ostatni gol 10.08.2007

 

To już nie jest niemoc strzelecka to po prostu brak umiejętności. Z takim CV to CA powinien mieć na poziomie Tomka Moskala z Odry Wodzisław.

Odnośnik do komentarza
To dla pełnego obrazu dodaj jeszcze uraz więzadeł krzyżowych 15.08.2007, pięć dni po ostatnim strzelonym golu.

Tak, przeoczyłem ten element. Jego umiejętności po tej kontuzji jeszcze dobitniej potwierdzają, że CA=115 jest wzięte z sufitu. Z taką dyspozycją to chyba nawet kilku bramek w 1 lidze by nie strzelił.

Odnośnik do komentarza
Wniosek może i słuszny, ale oparty o błędne przesłanki. Fakt, że nie zdobył od dłuższego czasu bramki, nie jest pochodną jego niskich umiejętności tylko ciężkiej kontuzji, po której nadal nie doszedł jeszcze do siebie.

Wg Ciebie jakie umiejętności po kontuzji ma Niedzielan? W sam raz na 2, 1 ligę czy Ekstraklasę? O to samo mogę się zapytać w kontekście każdego innego zawodnika. Po to jest trening po kontuzji i szlifowanie formy w meczach aby dojść do dawnej dyspozycji. Jeśli przez 2 lata będzie dochodził do formy to przez kilka patchy powinien mieć stopniowo podwyższane CA i atrybuty. Rośnie forma, atrybuty to rośnie CA. Po tym co napisałeś wynika, że kontuzja nie obniża umiejętności piłkarskich. W takim razie Niedzielan po ciężkiej kontuzji to jest Niedzielan sprzed ciężkiej kontuzji, czy tak jest w realu?

Jeśli napastnika rozlicza sie głównie z bramek a tych nima to co w takim razie składa się na jego CA=115?

 

Zerknij na atrybuty i CA zawodników swojego Lecha, który jak równy z równym grał z 2 ligą europejską a teraz zerknij na grę Niedzielana i jego atrybuty i CA. Różnica powinna być ogromna.

Odnośnik do komentarza
Bosz, czy czytanie ze zrozumieniem jest sztuką obcą młodemu pokoleniu? :-k

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz całą wymianę, może zrozumiesz, o co mi chodzi, mi się nie chce powtarzać.

Przecie napisałem

 

Jeśli przez 2 lata będzie dochodził do formy to przez kilka patchy powinien mieć stopniowo podwyższane CA i atrybuty. Rośnie forma, atrybuty to rośnie CA.

 

Zerknij na atrybuty i CA zawodników swojego Lecha, który jak równy z równym grał z 2 ligą europejską a teraz zerknij na grę Niedzielana i jego atrybuty i CA. Różnica powinna być ogromna.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...