Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wyszła płyta Skora (SumaStyli). Od razu całkiem mi się spodobała, ale dopiero wczoraj, gdy przesłuchałem ją całą w nocy na słuchawkach (wcześniej też słuchałem całej, ale chyba aż tak się nie skupiałem), normalnie mnie zamurowało. Kawał mega dobrej roboty, a ostatnie dwa kawałki z płyty - Znicze (feat. Wizja Lokalna / prod. Cider) i Rozumiesz (prod. Zabeaty) po prostu miażdżą. Na płycie m.in. gościnnie cała SumaStyli i Bu (3oda Kru), a bity od Wuerbe, Milionów Decybeli, Krisa, Zabeatego i Cidra. Całość albumu, jak również wersja fizyczna, na www.dwiestronymocy.pl.

Odnośnik do komentarza

Dużo osób spodziewających się prawdziwej bomby jadą po płycie Pariasów. Ja też się lekko zawiodłem, szczególnie tematyką. Cały czas wałkują o tym samym, ale na płytce jest więcej niż jeden dobry kawałek. Oprócz wymienionych wyżej "Drzazg", również na uwagę zasługują kawałki "Wzorowy"(Najlepszy bit na płycie), singlowy "Dobosz", czy też "Kariery"

 

Najlepiej na płytce wypadł Włodi. Eldo w słabszej formie, ciężko zapamiętać jakąkolwiek linijkę jego autorstwa. Jednak tak naprawdę zwrotka Pelsona w "Dzrzazgach" zjadła całą płytę.

Odnośnik do komentarza

Dużo osób spodziewających się prawdziwej bomby jadą po płycie Pariasów. Ja też się lekko zawiodłem, szczególnie tematyką. Cały czas wałkują o tym samym, ale na płytce jest więcej niż jeden dobry kawałek. Oprócz wymienionych wyżej "Drzazg", również na uwagę zasługują kawałki "Wzorowy"(Najlepszy bit na płycie), singlowy "Dobosz", czy też "Kariery"

 

Najlepiej na płytce wypadł Włodi. Eldo w słabszej formie, ciężko zapamiętać jakąkolwiek linijkę jego autorstwa. Jednak tak naprawdę zwrotka Pelsona w "Dzrzazgach" zjadła całą płytę.

 

Wers "podpalam doline muminkow" zapada w pamiec, nie gadaj. :eusa_clap:

Odnośnik do komentarza

Pariasi fajnie dobrali sobie gości. Zarówno Małpa jak i Małolat pod względem tekstowym są mocni, jednak nie posiadają nie wiadomo jakiego flow. Jedynym odstępstwem od reguły jest Pyskaty, który technicznie jedzie bardzo dobrze, jednak tekstowo płyty im nie zjadł. Należy więc traktować go tylko jako ciekawostkę. Także goście raczej tylko uzupełniają album, nie będąc na nim postaciami wiodącymi. Mądry ruch z ich strony. Zapraszając Mesa czy Pezeta narażali by się na to, że feat byłby lepszy niż ich zwrotki.

Odnośnik do komentarza

VNM faktycznie zajebisty refren. Moje faworyty z obu płyt to (kolejność przypadkowa) "Reset" (refren Marysi!), "Polowanie Na Zło" (bardzo mocny numer, kojarzy mi się ze Słoniem), "Czysta Brudna Prawda" (dobry tytułowy kawałek), "Sens Życia" (bit Returnersów!), "Myśl Pozytywnie" (szkoda, że tylko jedna zwrotka), "Mirek" (niejako kontynuacja "Każdy ponad każdym") i właśnie "Mały Człowieczek" (VNM się postarał). Sporo moim zdaniem zyskał też "Sztruks" dzięki Brzydalowi, który nadał mu dubstepowy klimat. Remiksy w w ogóle są ciekawe, nieźle dowalił też Czarny z HiFi, trochę mało hip-hopowo ;) Ogólnie naprawdę bardzo dobry materiał, całość daje się przesłuchać, co niestety nie jest oczywiste przy większości płytach. Na taki materiał liczyłem. Tak przy okazji to ładnie wydany album.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...