Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji pierwszych urodzin cyklu imprez "A pamiętasz jak" powstała nowa wersja klasyka Juhasa i Numera Raz (na bicie 600 V) "93,94". W nagraniu nowej wersji tego klasycznego już utworu udział wzięło 17 zawodników z pierwszej ligi polskiego hip-hopu. (m.in. Sokół, Ten Typ Mes, Pezet, Małolat, Numer Raz, Ero, Kosi, Diox, Hades, Vienio, Włodi, Pelson, Chada, Stasiak, Onar) Już dziś, tylko na CGM.PL premiera singla, który śmiało można nazwać najpoważniejszą kolaboracją hip-hopową 2011 roku w Polsce. A już w najbliższy piątek około północy tylko na stronach CGM.PL oficjalna premiera teledysku do tego numeru!

 

Posłuchaj

 

W tych czasach bit brzmi trochę monotonnie, ale ogólnie spoko akcja. Zajebiste nawiązania Dioxa, niemal w każdym wersie!

Odnośnik do komentarza

Świetny pomysł, choć wykonanie trochę gorsze. Dla mnie do ogromny powrót do przeszłości, bo Szejsetkilovolt to jedna z moich pierwszych rapowych kaset, a sam kawałek był jednym z moich ulubionych.

 

Sokół powinien przestać rapować. Brakuje Eldo na pewno.

Moim zdaniem nie brakuje, a kolesi których nie powinno być jest więcej. Nie wiem po co tam Mes czy Małolat. Powinni zaprosić tylko starą ekipę.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zrobić listę 100 najlepszych kawałków polskiego rapu. Taka track lista dla każdego, z tego co najlepsze.

Oczywiście sam tego nie dokonam, bo tych utworów jest ogrom, mi pewnie powypadało z głowy 2/3 klasyki.

Chciałbym abyście mi pomogli - najlepiej na PW pisząc utwory, które według Was zapadły na zawsze do kanonu tego gatunku w Polsce.

 

Na początek dodam tylko tych raperów lub zespołów, które według mnie w wielki sposób się zasłużyły, miały świetne kawałki, tak by wszystkim było łatwiej poprzypominać sobie :) Pewnie czegoś tu brakuje, więc dopiszcie...

 

Paktofonika

Kaliber 44

WWO

Liroy

Molesta

Grammatik

Fisz

Fenomen

Eldo

Tede

Peja

TrzyHa

Warszafski Deszcz

OSTR

Trzeci Wymiar

Łona

Abradab

Pezet

Pih

Chada

Numer Raz

Ten Typ Mes

HiFi Banda

Jimson

52 dębiec

WNB

Pokahontaz

Odnośnik do komentarza

Z pozdrowieniami dla jmk ;) Najchetniej wycialbym sobie tylko Pezeta, bo reszta...

 

 

 

 

Czuje, ze mamy nowy hit nastolatek ("Powinnas byc ze mna" juz troche sie postarzalo).

Aha, dwie minuty reklam (+ SITA, zblizenie na laptopa HP i inne smaczki) - :rotfl: Chyba obiecali, ze zrobia hit lata, stad tylu sponsorow :D

Dobra, patrze - jedno wielkie spuszczanko (na oficjalnym kanale), chcialem odrobine przyhejcic, a tam cenzura :D Dosc... ;)

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej zrobić listę TOP10 czy TOP20 polskich rapowych płyt? Bo są płyty na wysokim poziomie, które jednak nie nie wyróżniają się jednym kawałkiem, który można podklepać na listę 100 kawałków np. Dizkret/Praktik - IQ, Al - Hub Reda czy Opowieści RHX.

 

A co do listy jmk wg mnie brakuje: RHX, Smarki Smark/Brudne Serca, Dinal, HST, Flexxip, Tetris i może Rasmentalism. I tak jak wspomniał Seju - nie może zabraknąć Eisa, w ogóle to dla mnie kosmos jak można się tym nie jarać!!! ;)

 

PS. Seju czy przypadkiem pan ze słomką w Twoim avatarze to nie Eis z włosami?:D

Edytowane przez czinaski
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...